Šta je novo?

xbox one dzojstik za pc, koji kabl tacno je potreban ? ili bolje uzeti wireless 360 ?

nenad89

Cenjen
Učlanjen(a)
19.09.2012
Poruke
64
Poena
160
Oba dzojstika su mi crkla, dobro su sluzili, jedan od njih je bio wired xbox 360

Razmisljam se izmedju kupovine (tj. zeleo bih da probam)

- Wireless 360 sa receiverom oko 45 e
- XBOX One - 30 e

1. E sad za XBOX One, gledao sam na netu klipove, citao ali osim "specificnog dela" koji ide uz pakovanje (koje nisam naisao kao opciju za kupovinu), nisam siguran koji tacno kabl bi mi bio potreban za pc ... DA li je dovoljno da imam onaj usb micro kabl od telefona ili ?

2. U slucaju da neko ima XBOX One dzojstik i koristi ga za pc, da li su mu potrebne baterije ili micro usb kabl "glumi" charge&play ? Izvinjavam se na "glupom" pitanju, ali svi na jutjubu uglavnom samo pokazu onaj official micro usb kabl za njega i to je to.. Pitam jer voleo bih nekad da igram bez razmisljanja da li ce baterija da se istrosi:D

Zeleo bih da probam wireless iako smatram zicni 360 stvarno odlicnim dzojstikom.

3. Takodje, kakva su Vam iskustva sa baterijom kod wirelessa 360, koliko traje ? Na klipovima koje sam gledao, ne svidja mi se samo taj deo gde ide baterija, deluje mi nezgodno za ruke...
 
Nemam odgovor ni na jedno od tvojih pitanja :d, ali mogu da ti predložim alternativu: žičani XBox 360 gejmped. Imam isti i prezadovoljan sam.

Jeftiniji je od vajerles verzije, nemaš zezanja sa punjenjem, a kabl koji je dug nešto preko 2 i po metra pruža dovoljno komfora.

E sad, ako si baš zapeo za vajerles, onda ništa. :wave:
 
Adapter je potreban samo za wireless gamepad, za žičani je kao kod svakog drugog PC gamepad-a.
 
jel to provereno? znaci joypad sam xbox360 iscupam stavim u pc i to odmah radi jer je usb drajveri sami sve?
 
Nemam odgovor ni na jedno od tvojih pitanja :d, ali mogu da ti predložim alternativu: žičani XBox 360 gejmped. Imam isti i prezadovoljan sam.

Jeftiniji je od vajerles verzije, nemaš zezanja sa punjenjem, a kabl koji je dug nešto preko 2 i po metra pruža dovoljno komfora.

E sad, ako si baš zapeo za vajerles, onda ništa. :wave:

E znas kako... koristio sam upravo njega i imam stvarno reci hvale ALI... zeleo bih da probam wireless ali plasim se da se se zeznem pa proveravam... a ovaj xbox one sam video na kupujemprodajem za 3300 dinara ali za pc mora kao "micro usb cable", cak i na kupujemprodajem kazu likovi to u oglasima ali ne znam zasto ih ne nude "zasebno" barem da ga prodaju kad vec znaju hehe xD

Ovo mi lici na obican usb kabl od telefona http://www.kupujemprodajem.com/big-photo-22175539-2.htm barem za ove novije android telefone... a i navodno u win win neki micro usb kabl kosta 300-400 dinara valjda...

Takodje, na mom se s**** kabl :'( odnosno ja sam u "napadu" besa zbog FIFE, pustao dzojstik da visi po 2-3 minuta i da se ljulja :d:d:d jer sam "sirotinja" koja ne sme da razbije dzojstik kao KSI ili neki tako jutjuberi... takodje par puta sam ga lose "uvezivao" tj namotavao kabl, pa je poceo kao da se "lomi", odnosno poceo je da gubi kontakt na odredjeno cimanje ili pokret i polako mic po mic, samo je odjednom prestao da radi... ne znam koliko bi me kostao servis za tako nesto, jer verujem da bi ceo kabl morao da se menja osim ako ne i cela ona ploca ... inace dzojstik je stvarno neunistiv, za razliku od mog prvog dzojstika XEOX-a, koji je stvarno isplativ za 20 evra ali kvalitet xboxa je isplativiji po meni, za 1000-1500 dinara vise... pogotovo kvalitet dugmica i pecuraka i svega...



@Kodmenejeradilo ja sam koristio zicani wired controller... kosta na kupujemprodajem oko 30 evra... imas kabl od 2 i po metra sto je meni predugacko xD ali ima breakaway kablic, odnosno jedan je sa zavrsetkom za xbox, drugi je usb (ima i on da se kupi za 5 evra valjda). sve radi, nadje sam drajvere barem windows 7... ali opet zeleo bih mozda da probam wireless pa zato pitam ako neko zna nesto za xbox one i upotrebu na kompu
 
Imam xbox one i dzojstik na Pc radi na usb kabl bez problema . Iskreno nisam nikad probao bez baterija posto imam punjive , ali mislim da bi trebalo da radi i bez njih .Na xbox-u dzojstik radi i kada izvadim bateriju i povezem na kabl
 
Poslednja izmena:
Imam xbox one i dzojstik na Pc radi na usb kabl bez problema . Iskreno nisam nikad probao bez baterija posto imam punjive , ali mislim da bi trebalo da radi i bez njih .Na xbox-u dzojstik radi i kada izvadim bateriju i povezem na kabl

Hvala prijatelju na info. SAmo jos jedno pitanje za tebe

1. Koji kabl imas, onaj od telefona ili si neki kupio... taj mikro usb kabl mislim ? Zanima me ako ima negde da se kupi duzi kabl, ovaj sto imam (ako je uopste taj) je samo 1 m.... Gledao sam na jutjubu, tamo uglavnom ima "original" kabl ali na kupujemprodajem ne mogu da nadjem u ponudi tu verziju xbox one dzojstika... "samo wireless" ne wireless ovako https://www.youtube.com/watch?v=NBCEkDp8fL0
 
Ja koristim od telefona i taba koji mi pri ruci na onim kineskim kablovima ne radi. Uz baterije sam dobio i kabl ali na njima ništa ne funkcioniše sem možda punjenja ali nisam se uopšte zamara nego ih odmah bacio.
 
Poslednja izmena:
jel to provereno? znaci joypad sam xbox360 iscupam stavim u pc i to odmah radi jer je usb drajveri sami sve?
Naravno, zato što i u XBOX 360 ide USB kabl. Windows ga sam prepozna.


imas kabl od 2 i po metra sto je meni predugacko xD ali ima breakaway kablic, odnosno jedan je sa zavrsetkom za xbox, drugi je usb (ima i on da se kupi za 5 evra valjda).

Ništa se ne dokupljuje, jer gamepad dolazi sa kablom koji ima USB deo na kraju.
 
Poslednja izmena:
Ne znam kakav je od XBONEa, ali od XB360 kontroler je nemoguce razbiti. Jednom sam ga zalijepio u zid preko citave sobe, cak se ni izgrebao nije. Ne znam kakva je ono plastika.
 
Valjda niko nije lud da mu proda kabl bez nastavka, kad se i na konzolu povezuje preko USB-a. Mada raznih ima. :D
 
koji je bolji gamepad za xbox 360 ili za xbox one? vidim da na pakovanju za one model pise da ima i kabl za pc a na konzoli moze i bez i sa kablom.

http://www.microsoft.com/hardware/en-us/p/xbox-360-controller-for-windows
http://www.microsoft.com/hardware/en-us/p/xbox-360-wireless-controller-for-windows
http://www.microsoft.com/hardware/en-us/p/xbox-one-controller-for-windows

prvi je oko 30e, drugi je oko 45, treci oko 50e ali za pc nije bezicni vec samo za xbox...jel to znaci da ima baterije koje se pune preko kabla jer pise da je na konzoli wireless a da na pc ide preko kabla? zna li neko duzine tih kablova?

da li ovaj model vredi 7-8 evra vise:

http://www.xbox.com/en-CA/xbox-one/accessories/controllers/armed-forces-wireless-controller
 
Poslednja izmena:
Ja mogu reći nešto za prvi i drugi, jer sam oba koristio na PC. Obe varijante su odlične, ali wireless je wireless. Sloboda kretanje je prva stvar, druga je osećaj u rukama, veća težina mi više odgovara. Lag je minimalan, a domet i autonomija su odlični. Koristim Eneloop baterije koje izdržavaju oko 35-40h igranja nakon 10-12h punjenja. Sa dva para baterija koje naizmenično puniš nikada nećeš ostati na suvom. D pad jeste malo lošiji (ovo važi za obe verzije) ali ne smeta ni malo tokom igranja.

Nisam probao XBONE kontroler tako da neću komentarisati njegove kvalitete, ali mislim da ne vredi uzimati skuplji wireless kontroler i kaciti ga na žicu. M$ će uskoro izbaciti wireless adapter za PC, ali koliko sam čuo radiće samo na Win 10.
 
narucio sam taj armed forces xbox one i 3m big ben kabl..izaslo oko 60e videcu kako i sta kad mi stigne.
 
ku7pio sam danas jedan xbox one dzojstik planiram da ga wireless povezem na PC kada ga povezem preko kabla dzojstik radi i svetli logo X kada ubacim baterije nece logo da upali sada me zanima dali je pokvaren dzojstik ili bez adaptera nece uopste da zasvetli logo?
 
Logo bi trebao da se pali gasi, tada džojstik traži uređaj za povezivanje.
Imaju i da se kupe džojstici za xbox one s koji imaju ugrađen bluetooth,tako da ti nije potreban onaj reciver.
 
hvala na info ipak je bio neispravan dzojsik
 
Logo bi trebao da se pali gasi, tada džojstik traži uređaj za povezivanje.
Imaju i da se kupe džojstici za xbox one s koji imaju ugrađen bluetooth,tako da ti nije potreban onaj reciver.
Glupo pitanje, da li ovaj džojstik za xbox one koji dolazi fabrički u pakovanju sa tim wireless stickom ima ugrađen bt (verovatno nema al ajd da pitam)!?

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno