Šta je novo?

ASUS Z170 ZVANIČNA TEMA

Space

Slavan
Učlanjen(a)
03.04.2006
Poruke
4,018
Poena
440
Pa da počnemo :D ASUS Z170 ploče su ispred nas. Za nekih nedelju dve su i u prodaji. :) Testovi će biti gotovi do kraja nedelje na Bechu :)

kv-main.jpg


[YOUTUBE]7nFyOvf2Zv0[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]YMHplgxNukc[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]b4aGpeqPkgA[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]y2GKyGyDm7g[/YOUTUBE]

[YOUTUBE][9xbpxqbLcrc[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]4A4a7LfOxuI[/YOUTUBE]​
 
Poslednja izmena:
Cekati Z170 ili uzeti Z97?

Cene ce po obicaju da budu paprene...

Kako je sa prethodne 2 generacije bilo po pitanju bagovitosti, problema sa bios-om i slicnim stvarima u vezi "prvih macica"?
Pokusavam "zakljuciti" da li i koliko cekati ili uzeti provereno...
 
Z97 naravno.
Mislim da ti je dovoljan podatak sto se za isti novac moze uzeti i7-4xxx umesto i5-6600K. ;) Plus skoro duplo jeftinija DDR3 memorija u odnosu na DDR4.
 
Z97 naravno.
Mislim da ti je dovoljan podatak sto se za isti novac moze uzeti i7-4xxx umesto i5-6600K. ;) Plus skoro duplo jeftinija DDR3 memorija u odnosu na DDR4.
Slazem se, cena cele Skylake platforme bar sada na pocetku je prevelika za ono sto nudi (vs Haswell). Mozda +10% vise performansi thread/thread za te pare se ne isplati. Pre ili kasnije cene ce da padnu ali do tada z97.
 
Pitanje...
Kakve su integrisane zvucne karte na:
Z97 ROG plocana (ROG SupremeFX 8-Channel High Definition Audio CODEC )
Z97 Delux (Realtek® ALC1150 8-Channel High Definition Audio CODEC featuring Crystal Sound 2)
Z170 ROG (ROG SupremeFX 2015 8-Channel High Definition Audio CODEC )
Z170 Delux (Realtek® ALC1150 8-Channel High Definition Audio CODEC featuring Crystal Sound 3)?

Da li sve imaju pojacivac uz integrisanu zvucnu kartu ili samo ove na Z170?

Kad poredimo te dve varijante (ili 4 ako gledamo obe vrste chip setova) integrisanih z.k. na ovim plocama sa ASUS Xonar Essence STX zvucnom kartom i Creative Sound Blaster Z, koje su bolje ili koliko su blizu integrisane ovim "pravim" Z.K.?
 
Znaci OC mrka kapa,mozda ROG kad izadje bude malo vise...
 
Nevezano za temu ali kad bi roknuli neki X99 TUF u White varijanti kao Sabranco fazon... Ufffff :banana:
 
Z97 naravno.
Mislim da ti je dovoljan podatak sto se za isti novac moze uzeti i7-4xxx umesto i5-6600K. ;) Plus skoro duplo jeftinija DDR3 memorija u odnosu na DDR4.

Slazem se, cena cele Skylake platforme bar sada na pocetku je prevelika za ono sto nudi (vs Haswell). Mozda +10% vise performansi thread/thread za te pare se ne isplati. Pre ili kasnije cene ce da padnu ali do tada z97.

Sto vise razmisljam sve mi se vise vracaju slike kad je onomad Intel ukekendisao sa Sandy Bridge p67 chipset-om, kad su ljudima crkavali hdd na sata3 portovima, pa me hvata "panika" u vezi Z170, ko zna da li su i sta eventualno shebali pa da im mi (ja) budemo testeri...

Ne znam koja je cena za plocu Asus Z170 Deluxe, ali ima vec u prodaji Asus MAXIMUS VIII HERO koja je 29.000rsd dok je Asus MAXIMUS VII HERO 25.600rsd, razlika "samo" 3,5k ...
Tako da i cena delux modela nece biti prevelika, nadam se 30-ak € kod nas mozda...

Procesori i5 4690K je 27.000rsd a cena za i5 6600K je 32.000rsd, razlika je 5k

Memorija Kingston 16GB (2x8GB) 1600MHz DDR3 HyperX XMP Savage 12.000rsd, Kingston 16GB (2x8GB) 2133MHz DDR4 HX421C14FBK2/16 HyperX Fury je 16.900rsd, razlika je skoro 5k

Danas da kupujem samo po ove 3 komponente koje se jedino razlikuju od zavisno koji chipset se uzme razlika u ceni bi bila oko 13,5k rsd lepa sumica i uz Z97 nema brige oko ispravnosti chipset-a...
Hmmmm

Kraju septembra sto cu da te cekam pa tek onda idem u kupovinu...
 
Poslednja izmena:
Tesko da ce se i za mesec dana cene promeniti. Mozda tek krajem godine - pocetkom sledece.

I ja bih uzeo provereno, Z97.
 
Sta je bolje, sesnaestofazno napajanje kod Asus Z170 Deluxe, ali osmofazno kod Asus MAXIMUS VIII HERO ?
Zasto?
 
Ukratko Deluxe nema pravih 16 faza nego 8 pravih a ostalih 8 su dubleri iliti virtuelne faze, manje vise markentinska fora. Dok ROG ploce imaju pravih 8 faza koje su odlicnog kvaliteta. Ostalo je sve u izgledu maltene. Zavisi kako ce se i sa cim ploca tacno koristiti. Naravno i ako izgled igra neku ulogu.
 
Mislim da obojica gresite :) . Z97 Deluxe ima 8 true faza sa doublerom. Z170 Deluxe ima 22 faze, od cega 4 faze idu na igpu, 2 za memoriju i 16 za cpu.
asus_z170deluxe-43-300x200.jpg

U svakom slucaju Deluxe bi trebalo da ima bolju naponsku zbog samog broja faza i generalno kvalitetnih komponenti jer je top ponude. Mada na Hero uvek idu kvalitetne komponente takodje.
 
Nisam ja nista "pogresio" vec samo pitam o onome sto bucko sa video opisa iz prvog posta rece...

Meni se vise sve pomesalo...
Ne znam sta koja ploca ima i sta kad radi a kad ne radi...

Deluxe ima 1 x SATA Express port compatible with 2 x SATA 6.0 Gb/s ports a VIII Hero ima 2 x SATA Express port compatible with 2 x SATA 6.0 Gb/s ports.
Ono sto me zanima da su ti sata Express 6GB/s portovi uvek dostupni za hdd i ssd i da su na Intel chipset-u i da se ponasaju kao klasicni sata 6Gb/s?

Sivi sataportovi (klasicni) su Intel a oni crni po 2 na obe ploce su AsMedia?

Ponavljam sve mi se pomesalo, pa cu sad verovatno gluposti da lupam... da li u nekoj situcaiji neki od sivih sata 6GB/s portova ne rade?
Prvi klasicni sata 6GB/s port ostavljam za ssd (ili prva dva) a u drugi ukljucujem optiku?
Da li optika i dalje mora na inatel chipset sata portove da se kaci?
Moze li optika na neki od ovih sata portova sto su u SATA Express?

Da li neki usb port (ili portovi) "pozadi" na ploci u nekom slucaju zbog necega ne rade ...? (pometnja u glavi kazem vam)
Da li je bolje uzeti plocu sa pola/pola usb(2.0/3.0) portova (HERO) ili sa samo jednim (Deluxe), iz ko zna kojekakvih razloga, pre svega kacenja tastature, misa, stampaca, skenera, monitora ...?

Zagledao sam Z97 i Z170 pa mi se zaista sve pobrkalo... moracu odmoriti od kupovine par dana, da se slegne i razbistri malo a i onako jos uvek nema z170 delux kod nas u prodaji...

Da li je Deluxe skuplji od HERO samo zbog dodatnih externih dzidzabidza ili ma jos neki razlog za vecu cenu, neso interno u/na ploci?
Nesto poput ovih faza?
Sta je onda bolje ovo tzv 16-o fazno napajanje u Deluxe ili 8-o fazno u HERO ?

Ću ime da menjam u Zbrčo... :D
 
Poslednja izmena:
Vise faza = preciznije napajanje, veca efikasnost, nize temperature. (pod uslovom da su iste komponente koriscene)
Tako da generalno da, vise faza = bolje.
 
Mislim da obojica gresite :) . Z97 Deluxe ima 8 true faza sa doublerom. Z170 Deluxe ima 22 faze, od cega 4 faze idu na igpu, 2 za memoriju i 16 za cpu.
Pogledajte prilog 177903

U svakom slucaju Deluxe bi trebalo da ima bolju naponsku zbog samog broja faza i generalno kvalitetnih komponenti jer je top ponude. Mada na Hero uvek idu kvalitetne komponente takodje.
Ja sam vrsio poredjenje iz Z97 serije :d

U svakom slucaju ako se radi jak OC bilo koja ROG ploca ili Deluxe ce odraditi vrhunski posao. Dok su za rekorde ROG ploce ipak mozda malo pogodnije zbog LN2 moda i tako tih zezalica sto ne bi trebalo normalne korisnike da brine. :)
 
Poslednja izmena:
@ Spacemaster

Da li sve Asus Z170 maticne ploce imaju novu varijantu tzv. OC Socketa, ili ovde uopste OC Socket nije ni implementiran ?

Molim te za detaljno objasnjenje. Hvala.
 
Samo neke, od onih koje su izasle samo Deluxe i mozda jos koja u buducnosti. Ali je nebitno za 1151 platformu.
https://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/Z170-DELUXE/4.html
Looking at the socket itself, we can see that some added pins beyond the default 1151 make contact with the additional pads. The box or ASUS' marketing material I looked at make no mention of these, and in my testing, the pins made no difference, which is different from ASUS' X99 Express boards since those definitely came with clocking abilities that boards without such a socket did not have.
 
Kada se (i da li?) očekuje bolja ponuda ASUS miniITX ploča sa Z170 čipsetom? Trenutno pominju samo Z170I PRO GAMING (a ni nje baš nema u prodaji u Beogradu), a mene "gaming" ič ne zanima, nego mi je potrebna "samo" standardna ploča.
 
KAD CE LJUDI DOCI VISE TA ASUS DELUXE Z170 ploca ?!
"Ucrvah se" cekanjuci a nje nema pa nema...
 
Z170 DELUXE bar može da se nabavi. Ovu Z170I PRO GAMING jedino da naručim iz Nemačke, pa da me izađe skuplje nego bilo gde na svetu. :(
 
Gde moze da se nabavi Asus Z170 Deluxe ?
 
Nisam imao nameru od "madjara" nabavljati plocu, zato sam zacudjeno pitao gde ima, misleci da je ima kod nas...

Evo "madjar" kaze da nije moguce saznati koja je revizija ploce.
Svi porucuju online tako da je to nemoguca misija, niko je nema na stanju...
 
Ja samo rekoh da ju je moguće nabaviti kod nas. Dodatni uslovi su druga priča.
 
Jos uvek sam u dilemi koji Z170, da li Deluxe (koga jos uvek kod nas nema) ili HERO?
Razlika u ceni oko 80€, nasa cena za Hero 237€ i madjarska za Deluxe je 315€.

Da li, koliko, po cemu, Deluxe ima bolje napajanje (faze napajanja) od Hero?
Da li ima jos nesto sto bi bilo bolje i zasto?

Dosadjujem se cekajuci da se Deluxe pojavi pa razmatram da li cu pogresiti ako uzmem Hero...

Cene su u medjuvremenu pale, jedino sto je za 2k poskupila memorija u odnosu od pre nekoliko dana, verovatno zato sto je nestalo u E***, pa dok ne dodje naredna tura ...
 
Zato sto mi jedino ASUS nije nikad pravio probleme.

Sa GigaSHIT sam imao velike probleme dok nisam nasao memorije koje mu se svidjaju ...

Uvek sam imao ASUS Deluxe modele, zato se neckam da uzmem HERO ...
 
Nazad
Vrh Dno