Šta je novo?

ASUS Z170 ZVANIČNA TEMA

Lose se secam. :(
Ima "onaj" okrugli... ali usb nisu specijalizovani.
Gledao sam tvoj problem i to ocito nije do misa... da li je stvarno moguce da si oprljio i7 ?
 
Evo jedan shoot sto bi se reklo iz ruke ;) Setovanje na brzinu.. Sigurno da moze jos. Latencije da utegnem, jos malo NB da se poveca.. Cim ugrabim malo vise vremena.
P.S. Ovih 76c za jedno jezgro nisam nigde video ali je Core Temp nekako zabelezio.

mb74ea.png
 
Poslednja izmena:
Vodeno hladjenje. Blend stress. On je najpriblizniji opterecenju sistema kada se masina koristi za gaming za sta sam ovu konfiguraciju i sastavio.
Takodje sam hteo da proverim da li ce memorija biti stabilna na 3600 Mhz.
 
Fin primerak,jel mu radis hirurgiju ili ne,i memara dobra ,svaka cast :)
 
Pitanje jedno za sve, sto me interesuje.

Da li je tacno da Asusove ploce daju bolje rezulate sa Asusovim grafickim kartama nego kada bi recimo ja upario ovu moju Gigabajtovu plocu sa Asusovaom grafickom ?
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se što dižem temu iz mrtvih, ali imam neke nedoumice u vezi Z170-A i XMP profilima. Prvobitno sam riješio problem samo sa setovanjem VCCIO na 1.2V, ali sam odlučio da to malo smanjim pa sam juče otkrio da je uzrok nerada XMPa iz prve previsok napon na VCCIO i VCCSA, a ne prenizak.

- Ako se nakon aktiviranja XMP-a uz keep Intel stock settings VCCIO i VCCSA ostave na Auto, POST traje oko minut i UEFI je spor k'o puž, a tamo se može vidjeti da je VCCIO 1,36V i VCCSA 1,28V. DRAM Voltage je podešen na 1,3530V
- PCH Voltage se podesim na 1,1V, POST ne traje duže do 10s i UEFI radi normalno. VCCIO 1,36V i VCCSA 1,28V kao i u prvom slučaju.
- PCH Voltage vratim na Auto, VCCIO i VCCSA postavim na 1,13750V, POST traje manje od 10s. Ostavio sam sinoć MemTest86+ da testira i tokom petnaest prolaza nije našao nijednu grešku. U Windowsu nisam primjetio još nikakvu nestabilnost. AIDA64 očitava da je VCCIO 1,168V, VCCSA 1,184V dok je DIMM Voltage 1,344V. :trust:

Čitao sam da preveliki VCCIO i VCCSA uzrokuju pad napona na PCH na Asusovim Z170 pločama, al' mi nije jasno da je UEFI glup toliko da u tom slučaju ne poveća PCH napon. Druga stvar, je li kod mene takav primjerak procesora da je za RAM na 3200MHz CL16 dovoljno VCCIO 1,13750V,(1,168V) i 1,13750V(VCCSA 1,184V) ili je UEFI na ovoj ploči baš glup kad se aktivira XMP? Da li DIMM voltage senzor ne radi kako treba ili je nešto drugo u pitanju jer mi prikazuje manju vrijednost od podešene?

Verzija UEFI-ja je najnovija, v3802, dok su za CPU samo povećani max turbo množioci na 41,42,43 i 44 zavisno od broja opterećenih jezgara.
 
Ako se nakon aktiviranja XMP-a uz keep Intel stock settings VCCIO i VCCSA ostave na Auto

To se nikad ne radi.

PCH Voltage vratim na Auto, VCCIO i VCCSA postavim na 1,13750V, POST traje manje od 10s. Ostavio sam sinoć MemTest86+ da testira i tokom petnaest prolaza nije našao nijednu grešku. U Windowsu nisam primjetio još nikakvu nestabilnost. AIDA64 očitava da je VCCIO 1,168V, VCCSA 1,184V dok je DIMM Voltage 1,344V.

Ovo je ok.
 
Nazad
Vrh Dno