Šta je novo?

Intel i7 4790

Mladen_Brabus

Cenjen
Učlanjen(a)
13.07.2013
Poruke
454
Poena
169
Skoro sam kupio ovaj procesor pa me interesuje sve u vezi njega. :D

Interesuje me pre svega da li da ukljucim Tubro Boost ili ne ?

Integrisanu grafiku procesora sam ugasio a kod podesavanja oko broja jezgara procesora stavio na 4 jezgra (prvobitno je stajalo AUTO).

Ugasio sam i opciju da obara radni takt tako da je sad stalno na 3.6 Ghz umesto predhodnih 800 Mhz koliko je pokazivalo dok ne radi nista zahtevno.

Maticna ploca je Gigabyte Z97X Gaming 5.

U radu sam prezadovoljan procesorom,u stanju mirovanja temperatura je oko 30/35 a pod opterecenjem nikad ne prelazi 65 stepeni.

U koliko ima neko neki savet ili preporuku za neko podesavanje ili slicno hvala u napred na tome. :)

cpu.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa ovo je zaklucan procesor tako da nema sta da podesavas, turbo ukluci HT hoces uklucen hoces isk sve jedno mislim da nije ti potreban bar za sada
 
Poslednja izmena:
HT je ukljucen. :)

Znam da je zakljucan,uzeo sam ga bas zato sto neoverklokujem nista.
 
Pa onda ne treba ti nista vise mada ta ploca je za overklock :)
To je to turbo ukl i ht drugo nista i nemozes da cackas a i ne trebati i onako ide sa turbo do 4ghz sto je odlicno
 
Ako ces da ga drzis na stalnoj frekvenciji, iskreno ja bih ukljucio turbo i manuelno namestao napon za procesor (vcore), krenes od npr 1.15V pa na dole, i testiras dok je stabilan spustas u koracima malim.
Posto ploca ce verovatno da mu grune nekih 1.2V ili vise zbog turba ako ostavis na auto.
 
Ovo je stanje kad ukljucim Turbo Boost.
20150809_190547.jpg
Untitled5674374.jpg

Nije mi samo jasno ovo sto pise Virtualization u Task Manageru...sta mu je to ? :D
 
Poslednja izmena:
Nista sto te zanima rekao bih, ako te zanima guglaj sta je VT-x.

Elem treba proc da bude pod opterecenjem da bi digao voltazu i lupio full turbo. Daj onda da vidimo, ako drzi ispod 1.1V, nema potrebe ni da se zamaras spustanjem.
 
Nema sta da testiras na stock namestis procesor na ploci i to je to
 
Mislio sam sa ukljucenim turbom zbog VCORE,ovo sto je rekao Erik011.
 
Ma nemas frke ostavi na auto nek ploca sve sredi nema sta da cackas na zakluceni procesor i ne zamaraj se pusti si neku igricu i tako ga testiraj ;)
 
Odlicna je to temperatura u ovim vrelim danima .
 
Dobra je ta kombinacija, a kolika je bila temperatura za box kulerom i jer si imao potrebu da menjas sa Neptonom 120XL.
 
Nazalost box kuler koji dolazi uz ovaj cpu je skroz neupotrebljiv, mogao bi da gura ''nekako" ako je turbo na off i to bas taj model bez "K"... Dobro ce da ti zavrsava poso taj kuler, ja stavio kod mene 280L neptona, radi ok, temeperature ne idu preko 60 nikad, ali Linx ga bez problema otera u 80+ stepeni, pri ukljucenim turbom i all core sync opcijom...
 
Trebalo bi da imas, mislim da nema veze sto je cpu bez "K", kad je ukljucena onda je turbo jednak na svim jezgrima u mom slucaju 4.4, kod tebe 4GHZ... Kad podesim xmp profil za memoriju, bios sam ponudi da li hocu da aktiviram tu opciju.. Pogledaj malo bolje, trebalo bi da imas...
 
Kod mene je malo drugacije.

Kad su mi sva jezgra (4) ENABLE onda je Turbo na svim jezgrima 3.8 Ghz...dok je 4.0 Ghz samo ako je 1 jezgro aktivirano.
 
Moze na namesti imas onu slicicu na prvoj strani sto si postavio u postu #6, tamo gde pise Turbo Ratio sve prebaci sa Auto na 40 .
 
Nazad
Vrh Dno