Šta je novo?

Koji nosač za LCD/LED/Plasma TV

nemanja066

Cenjen
Učlanjen(a)
29.12.2014
Poruke
1,281
Poena
100
Vidim ne postoji tema.

Konkretno neka preporuka za VESA 200x200. krastavac nemaju svi stanove po 100 m^2, velika je usteda prostora.
 
Pozdrav Nemanja.

Pogledaj ovaj online shop od Art Support-a (firma koja radi specijalizovano nosače od 2004.). Svaki nosač je lepo opisan sa svim funkcionalnostima i VESA standardom. Veliki je izbor, sigurno ćeš pronaći koji bi ti najbolje odgovarao. Treba samo da odlučiš da li želiš zidni nosač za TV, fiksni, pokretni, nagibni, plafonski,... I što je najvažnije dobićeš 7 godina garancije. Pogledaj: http://tvnosaci.com/

Tamo gde piše VESA max do: 400 x 400 znači da ti nosači podržavaju i VESA 200 x 200

Evo neki od njih:

EASY M EXTRA zidni nosač za TV
Fix Solution NEW nosač za TV
LCD Wall EXTRA nosači za TV
LCD Wall zidni nosači za TV
Quick Level zidni tv nosač
Robo Tilt M TV nosači
Tilt Level zidni držač za TV
Ovi su malo skuplji, ali i nabudženi: LED Swing Extra zidni držači za TV, Robo Swing M
Svi nosači iz kategorije Robo Swing i Robo Tech (linkove ka ostalima imaš u opisima)
Solution 1 Extra zidni držači za TV
Solution 2 Extra zidni TV držači
Evo i jedan plafonski nosač za TV

Nadam se da ti je ovo od pomoći. Na njihovom youtube kanalu imaš video tutorijale kako se montira nosač, a možeš i da zakažeš montažu ako si iz okoline BG.

Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
E hvala, ali nisam iz Srbije. Znam sta cu, hocu najjednostavniji, ili fixni ili sa vertikalnim nagibom. Nije mi bitno to, svakako i na komodi (stolu) je fixiran na nozicama, pa nam ne smeta.

Znas sta me buni, ne znam koliko ce biti odvojen TV i od zida i od nosaca (celika), pa da ne mogu ustekati kablove kako treba. Mislim racunam da su dobro to sve osmislili, ali ko zna.
 
Poslednja izmena:
Nema na cemu :) Trebalo bi na svakom pakovanju nosača da piše kolika je min i max udaljenost nosača od zida. Mnogi imaju ugrađen cable management sistem, tako da se veoma lako mogu "upakovati" kablovi da ne smetaju. Sve je to dobro dizajnirano i sigurno neće predstavljati problem :)
 
Pise kao udaljenost 25mm obicno. Mislim malo je to. Oni se loze kao manja idaljenost (bolje).

Sta treba da zavuces npr HDMI kabl, on obocno ne ide po 90° (da se lomi), kao npr onaj antenski prikljucak. Kako to na 25mm. Ne mozes ni ruku zavuci a ne sta vise.

Bojim se da nisu planirali nosace za koriscenje na ovaj nacin, vec da ima slobodan prolaz za kablove iza TVa.

Voleo bih neko ko je to radio i ima iskustva da podijeli.[emoji108] [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Ma dzaba sve to, petljanje, moras imati prilaz za kablove iza zida, odlucio sam se za neki zglobni, ima ih odlicni, koji vise odmakne TV od zida.

Me volim mnogo zglobova i opcija, nasao sam jedan, odvoji 6cm od zida. Pretpostavljam da je to dovoljno. Vesa 200x200 max

cc9d342b8b143443ee49e7dc17f71430.jpg
2ed83ea53d944e369c9d7ffd8e6c00c6.jpg
 
Poslednja izmena:
Pozdrav
imam tv 40" m6402 - samsung. Mozete li da mi preporucite neki nosac koji bih montirao na gipsani zid?
Ojacao sam taj deo gde bih ga montirao, ali plasim se da mozda nije previsoko, pa mi treba neki fiksni model ali da mogu spustam ili podizem tv po vertikali (u slucaju da je visoko ili nisko postavljen) ?

Hvala unapred
 
Dajte preporuku za kvalitetne brendove zglobnih nosača?

Zdravo, po meni najbolji odnos cene i kvaliteta su TRICK tv nosači, ima ih u online prodavnicama i znatno su povoljniji od bilo kojih drugih. Ja sam konkretno uzeo zglobni model TR005 za moj TV od 50", nosac nosi do 40kg, ima tri zgloba a cena mu je ispod 3.000 din, a takav sličan neke marke S Box je bio oko 6000-7000 din.

Pozdrav
 
Занима ме неки носач за тв, тренутно је 32'', али планирам за собу. Телевизор бих окачио на зид као слику, висина 1,2-1,5 метара, отприлике мало више од висине очију, или полице. Не треба ми нагиб. Да ли је ова довољно добра за то? Треба и нека повољна.

https://www.velteh.rs/product/nosac-za-tv-fiksni-velteh-tvn-200f-13-34-43-34/1477/
933256ec5afb799acbdea5cb61e6df3a.jpg


Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Preporuka za neku firmu u Beogradu koja vrši prodaju i ugradnju TV nosača? Pored gore navedenog Art Supporta.
 
Da ne otvaram novu temu. Treba mi preporuka za TV nosac za Philips 65PUS7354 (65 inca, 27.4 kg, VESA 400x200). Moze i fiksni (pod uslovom da ostavlja dovoljno prostora pozadi da se lepo prikljuci mrezni kabl) ili zglobni (mada ga ne bih cesto pomerao svakako).
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Ja sam za 65SM8600 uzeo u veltehu ovaj njihov fiksni slim nosac od tipa 1100 din..
 
Kupio sam tv od 55" i zidni nosac sa nagibom,kada montiram tv na nocac i hocu bez nagiba ne mogu da dohvatom srafove da zategnem da ostane bez nagiba.
Da li bi mogao tv da se "nabaci" na nosac ako ga skinem sa sinama i zategnem sine da se ne napravi nagib?
Da li bi onda tako mogao da vratim tv na deo nosaca koji ostaje na zidu?
 
Poslednja izmena:
Zavisi od modela nosaca, na mom to moze da se izvede zato sto se ugao podesava na delu koji je zakacen na tv a ne na zid

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Pa sta te onda buni? Ispravi nagib, zategni srafove i okaci ga :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Pa sa ispravljenim nagibom je identican kao i oni koji nemaju nagib uopste

Evo i jedna i druga varijanta
77ff0a7357175f4084395cbd36a19aa2.jpg
ea1c7f3c7ea57e1a30cd887cfd19d7f4.jpg


Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ispravi zglob i zategni sraf da ne moze da se pomera vise

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Sta uzeti za jedan stariji LG, tv je 42" i po nekim specifikacijama sa neta ima 10kg. Do sada je bio na fiksnom nosacu, ali sada je potrebno da moze malo da se okrene na jednu stranu i malo spusti na dole (montiram malo vislje zbog dece). Problem mi je kacenje tj vesa 400x400.
Razmisljam o nekim Hama modelima u firmi na G jer imam i neke bodove pa da iskoristim (to onako usput, moze i drzga radnja neka) Gledam nesto do 3000 din.
Modeli koje gledam su Hama 118102 i 118103. ali ako ima nesto bolje u toj ceni slobodno predlozite.



Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
1c74c3b22e9b4c9cddb07d3a87d9b16d.jpg
bf2e88943c368fe9e8fc3fa0e60a265f.jpg
 
Poslednja izmena:
nagib se fiksira prema željenom uglu i da bi se kasnije promenio treba da se pažljivo odvrne matica i da se televizor pomeri napred ili nazad do željenog ugla
vidi se na drugoj slici
https://uk.hama.com/00118102/hama-fullmotion-tv-wall-bracket-1-star-400x400-165-cm-65-1-arm-black
https://uk.hama.com/00118103/hama-fullmotion-tv-wall-bracket-1-star-400x400-165cm-65-2-arms-black

da li ti treba sa dve ili sa jednom rukom, zavisi od potreba i situacije. mene sasvim dobro služi nosač sa 1 rukom. zanimljivo je da za moju 50-icu (model od pre 2 godine, druga marka) tešku skoro 13 kg (bez postolja) treba VESA 200x200
 
Pa i jedna ruka bi mi radila posao. Od zida nece biti odmaknut ni 10cm. Ako nakacim ovakav nosac ovi konektori po sredini verovatno nece biti dostupni ako nekad zatrebaju.
Sada gledam i one modele sto imaju dve uspravne sine, kao sto je bio slucaj sa fix nosacem sto sam imao.
Da da vesa 40x40 malo mi neverovatno za 42"
30cd0d5dbb3a804310206351c316839f.jpg


Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno