Šta je novo?

Koji nosač za LCD/LED/Plasma TV

nemanja066

Cenjen
Učlanjen(a)
29.12.2014
Poruke
1,281
Poena
100
Vidim ne postoji tema.

Konkretno neka preporuka za VESA 200x200. krastavac nemaju svi stanove po 100 m^2, velika je usteda prostora.
 
Pre neki dan kod kineza u robnoj kući isti ovi nosači od 30-40e kod njih 800-1500 din

Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока
 
Pre neki dan kod kineza u robnoj kući isti ovi nosači od 30-40e kod njih 800-1500 din

Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока

Slične cene su i u wobiju. HAMA je nikakav brend, barem iz mog iskustva. Nisam video da imaju jedan proizvod u gami koji nije obična kineska konfekcija. Treba se čuvati tih što lepe nekakva imena na jeftine kineske proizvode pa ih prodaju za dva, tri puta veću cenu.

Ja sam okačio 55icu na takav nosač, nageta napred za par stepeni (osam čini mi se) i stoji, ne baš savršeno stabilno kada se pomera levo, desno ali ne deluje da će se odvaliti nosač od pomeranja. TV je najviše 35 cm udaljen na jednoj strani kada ga zarotiram ka kauču koji je u ćošku, inače je maksimalno priljubljen uz zid koliko može.

Dao je Gigatron i meni bodove kada sam kupio TV. 1100 dinara popusta. Proizvod kod njih na akciji plus ti bodovi 3400 dinara (microSD) a u drugoj radnji to isto bez popusta i bodova 2800 dinara.
 
Poslednja izmena:
Kupio ovaj , STARK Nosač za televizor ST8821T . Ima ga sad na akciji u TM. Jako i baš pouzdano za veliki TV. Odličan!!!

Planiram TV da stavim do plafona, prilicno visoko, jel ti deluje da taj nagib od 20 stepeni moze da bude dovoljan da se TV uperi u gledaoca koji sedi u fotelji?
Ovo podesavanje od 7 do 46 cm od zida kako funkcionise? Po principu lepeze ili...?

I ne razumem se u ove VESA mere. moj TV u specifikaciji pise da je 200x200, moze li to na ovaj nosac? Ne kapiram jel iskljucivo za 600x400 ili moze DO 600x400 ?
 
Poslednja izmena:
Preporuka za kvalitetan fiksni Vesa 30x30 tv nosac.Tezina televizora je 33kg.
Nisu mi potrebni nikakvi nagibi,uglovi...eventualno da moze da se podesi po visini gore dole desetak cm.
 
Kupio ovaj , STARK Nosač za televizor ST8821T . Ima ga sad na akciji u TM. Jako i baš pouzdano za veliki TV. Odličan!!!
Kako si podesio visinu? Ja sam kupio isti takav i ne mogu da stegnem srafove dovoljno, tv pada naniže. Izgleda da srafovi nemaju dobru lozu pa ne moze da se dotegnu do kraja. Sad moram da budzim nešto!!! Ako ikako možeš da slikaš kako je kod tebe[emoji120]

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Kod mene ista prica iako je poprilicno neozbiljniji nosac od tog. Ne znam da li postoji zglobni nosac za 55 i vise incha gde tvu ne vuce na dole pod tezinom. Mada ako je visoko okacen bolje da obara na dole, zbog uglova gledanja. Iz profila izgleda bezveze ali za gledanje je bolje.
 
Meni bi za 50" ili 55" trebalo neko rotirajuće postolje do 15% u stranu, zbog VA i uglova gledanja. Da se kompletan tv sa svojim nogicama stavi na postolje. Ima li to negde?
 
Slucajno video temu, da sam juce umro ne bih znao da je izbor nosaca komplikovan, mislio sve to isto.
Ja uzeo jos odavno za svoj samsung 55 neki altos u tehnomaniji (fiksni je nosac), pise da podrzava dimenzije 37-70" i vesa standard je 600x400.
Jel smem da kacim tv na to?
 
Kod fiksnih i nema mnogo pameti, samo da ti se uklapa u vesa standard i tezinu (realno moderni tv su lagani)
 
Ako je "klin" dobro fiksiran na "dovoljno izdrzljivu plocu" mozete "okaciti i slona"

Nikako mi niste jasni sto od nosaca za TV pravite nauku
i zasto bacate po par hiljada dinara ???

Fiksni zidni nosaci su apsolutna glupost i apsolutno vam nisu potrebni !!!
Okacite TV kao sliku na 2 srafa - isto to radite i sa fiksnim nosacem.
Najbukvalnije - umesto nosaca vam je dovoljno parce kanapa duzine oko 1m.
Sami odredjujete udaljenost od zida i uz malu modifikaciju imate mogucnost podesavanja nagiba.
 
Planiram TV da stavim do plafona, prilicno visoko, jel ti deluje da taj nagib od 20 stepeni moze da bude dovoljan da se TV uperi u gledaoca koji sedi u fotelji?
Ovo podesavanje od 7 do 46 cm od zida kako funkcionise? Po principu lepeze ili...?

I ne razumem se u ove VESA mere. moj TV u specifikaciji pise da je 200x200, moze li to na ovaj nosac? Ne kapiram jel iskljucivo za 600x400 ili moze DO 600x400 ?
Televizor u spavaćoj sobi je "pod plafonom" i sa max nagibom od oko 20° to je gledljivo iz kreveta.
Za gledanje iz sedećeg položaja to bi bilo skroz neprirodno. Mislim da bi me vrat i oči zabolele za 15 minuta.
Visina očiju treba da bude negde između polovine i donje trećine visine televizora kako bi se telo oči najmanje umarali.
 
Ako je "klin" dobro fiksiran na "dovoljno izdrzljivu plocu" mozete "okaciti i slona"

Nikako mi niste jasni sto od nosaca za TV pravite nauku
i zasto bacate po par hiljada dinara ???

Fiksni zidni nosaci su apsolutna glupost i apsolutno vam nisu potrebni !!!
Okacite TV kao sliku na 2 srafa - isto to radite i sa fiksnim nosacem.
Najbukvalnije - umesto nosaca vam je dovoljno parce kanapa duzine oko 1m.
Sami odredjujete udaljenost od zida i uz malu modifikaciju imate mogucnost podesavanja nagiba.
Jel ova formula donekle moze da se primeni i na zglobni nosac?
Naravno dok je sve po specifikaciji sa kutije
 
^Ako hoćeš zglobni onda u formulu moraš pored kanapa da ubaciš i štap :)
Fiksni nosači su toliko jeftini da nema potrebe za improvizacijama.
 
Spominju se neki "klinovi" znači biće čorbe, tu je i štap i kanap ali fali šargarepa da bude komplet čorba.
@sasa022
Kakve ploče su u pitanju da znam gde mogu da kačim?
I najobičnija gipskarton ploča "nosi" šta hoćeš pa i slona ako uspeš da ga uvedeš u sobu, vijak odradjuje posao jer je tu samo sila smicanja. Po tebi jeftinije mi je da trčim u radnju po univer i aku "šrafilicu" da sklapam TV stočić da bih podesio visinu TV-a.
 
Ne zelim nikoga da uvredim !!!

Samo karikiram sa zeljom da pojedinci ukapiraju koliko su zaglupljeni novim
trendovima i koliko sebi dozvoljavaju da budu "operisani od tehnike".

Zaboravlja se sta je bilo pre 10-20 godina ( da ne idemo dalje ).
Mnogi se gade starih zanata i "uradi sam" metoda jer eto to sada
nije u trendu.
Za svaku "glupost i sitnicu" treba da se zove majstor.

Sto se TV nosaca tice , dovoljno je da se setite sta je bilo do pre 10-ak godina...
Zaboravili ste na pokretne zidne nosace za CRT televizore koji su imali i po 50kg
( Trinitron 72cm ) pa sada pravite nauku oko kacenja televizora od 10kg.

CRT.jpg

Na ledjima TV-a imate po 4 "rupe" sa navojem.Te rupe se uvek nalaze na tacno odredjenom
rastojanju po VESA standardu - po coskovim kvadrata ili pravougaonika
50x50 mm do 800x400mm.

VESA.jpg

Televizor od 10-ak kg slobodno mozete kaciti na samo 2 "srafa".

Ako imate osnovni alat i malo "uradi sam" znanja uz dobru ideju za sicu mozete svasta napraviti.

Za cenu kutije najjeftinijih cigareta imate
"nosac" sa podesavanjem nagiba i zeljenom udaljenosti od zida.

Za 1000 dinara mozete da imate i rotaciju i podesavanje nagiba i pomeranje po visini "od poda do plafona"
 
Koji bi bio neki najpovoljniji nosač za dva monitora? Neće biti naknadnih pomeranja kada se jednom postavi optimalno.
 
Koliki su monitori - koja dijagonala ?

Da li zelis da ih fiksiras na zidu ili na stolu ?

Koliko je bitna estetika , tj. da li ce nosac biti vidljiv ili sakriven iza monitora ?
 
@sasa022 izvini na glupom postu, tek sad vidim da ništa nisam napisao

Monitori su 23", ne verujem da će ići preko 27" ikad zbog same konfiguracije i sobe a i stola.

Instalacija bi bila na stolu. Nosač ide do zida tako da neće biti puno vidljiv tako da je pouzdanost i cena bitnija od estetike.

Video sam neke Gembird nosače za tipa 2.500din ali nisam siguran da li da se pouzdam u to:
 
@ wladymeer

Ako kupujes takve nosace , najbolje je da ih pogledas uzivo.
Ima i vrlo kvalitetnih , ali ima i krsa.

Najjeftinija varijanta "uradi sam" je da za sto fiksiras parce ploce ( iverica , medijapan , sperploca , osb )
i na nju sa po dva srafa fiksiras monitore.

Iza monitora mozes da postavis i LED trake .
 
Okej.

Nisam baš najiskusniji sa uradi sam varijantama tako da su neke preporuke za gotov sistem dobro došle :)
 
Ako je "klin" dobro fiksiran na "dovoljno izdrzljivu plocu" mozete "okaciti i slona"

Nikako mi niste jasni sto od nosaca za TV pravite nauku
i zasto bacate po par hiljada dinara ???

Fiksni zidni nosaci su apsolutna glupost i apsolutno vam nisu potrebni !!!
Okacite TV kao sliku na 2 srafa - isto to radite i sa fiksnim nosacem.
Najbukvalnije - umesto nosaca vam je dovoljno parce kanapa duzine oko 1m.
Sami odredjujete udaljenost od zida i uz malu modifikaciju imate mogucnost podesavanja nagiba.
Au... Ovaj post je bukvalno know how kako da sj.ebem tv od 1000e jer ne želim da kupim nosač za 10-20e...
 
@ Čika_Kure

Ne. Ovo je know how kako se zaglupljuje masa.
Kako se od prostih stvari pravi nauka koja se skupo naplacuje.

Karikiram - za par godina ce mnoge ubediti da je opasno i da mora da dodje majstor
da zameni sijalicu...

Ali OK , neka svako bira - Dok je ovaca, bice i vune ;)
 
Sve je stvar čega imaš više.

Uradi sam zahteva vreme i znanje. Ako možeš uštedeti 100€ tako, super. Ako je ušteda 20€, postavlja se pitanje vredi li kockanja.

Nikad nisam pravio ništa slično a pošto se niko ovde ne nudi da napravi to za mene, čekam preporuku za neki običan budžet stoni držač za dva monitora od 23-24"

Hvala ☺
 
@ wladymeer

Za "uradi sam" pomoc moras da postavis slike stola da se vidi koje su metode
montaze nosaca moguce.

Ako ne mozes da uradis po sistemu "uradi sam" onda kupi gotov nosac.

Vidi da li ti vise odgovara nosac sa postoljem ili onaj
koji fiksiras za plocu stola pomocu stege.
Fleksibilnost nosaca ( pokretne elemente ) isto biras prema svojim potrebama.



nosac.jpg

--------

Srafovi za montazu na zid



srafovi.jpg
 
Odgovarala bi oba sistema.

Kapiram da je zid stabilnije rešenje, ali ajde pitaću i treći dan zaredom:

Da li mogu neki konkretni predlozi ima li pouzdanog nosača za 2 monitora ~24" do 4.000 dinara?
 
Nazad
Vrh Dno