Šta je novo?

Prodavnice tehničke opreme u Srbiji - loša iskustva

Kao i uvek:



:d:d
 
ali sto guraju to kao promo tekst... :)
 
bata za batu ugasio konkurenciju i pokupio šta je valjalo
 
U poslednje vreme velika je ekspanzija naručivanja telefona iz Kine + šverc iz Mađarske. To je verovatno i razlog zbog kojeg je Handy propao, procena je da se proda milion telefona na crnom tržištu...

http://mondo.rs/a1109117/Mob-IT/Vesti/Telefon-bez-garancije-sta-da-radim.html

To se zove cverc jer jos uvek imamo retardiranu carinu. Kada 200-300 eura bude cifra do koje se uvezeni proizvodi ne carine onda nece biti ni sverca, pod uslovom da carinici posteno rade svoj posao i ne izmisljaju toplu vodu, povlace kojekakve domace kataloge robe i slicno.

Uostalom zar nismo mi i Kinezi best buddies, sto uopste postoje dazbine za uvoz iz Kine? Ah da, zbog zastite politicki podobnih kumova vlasti sto sebe zovu uvoznicima. Ali cekaj ti uvoznici rade sve po zakonima, da svako moze da naruci ulazio bi otpad u zemlju, ne bi bilo testiranja. Rece neko kad ono PVC/ABS i ostala roba od naftnih derivata koja se prodaje po Srbiji zaudara na nimalo naivne hemikalije. Jer drzavu zabole da i u tom pogledu kopira EU zakone i poostri ekoloske zakone. Bitno je da carinu preko veze prolaze kako mali tako i veliki uvoznici svakakvog otpada iz inostranstva.

Mi zapravo imamo potencijal da sve te kineske stvari proizvodimo ovde jer imamo jeftiniju radnu snagu od njih... samo valja uvesti sirovine i po normalnim cenama distribuirati.
 
Poslednja izmena:
^ Amin!
Imamo nenormalne poreze i carinu na uvoz tehnike, a nista zivo ne pravimo, pa da treba da stitimo domace proizvode..

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da vidite tek uslove rada u Tigar Tyresu i takozvane sefove.
 
Da vidite tek uslove rada u Tigar Tyresu i takozvane sefove.

Mali off ali morao sam ovo da podelim.

Ex radnika u IT sektoru TT ili kako se vec zove su hitno zvali zbog IT problema, kad je otisao tamo i pitao sta je to tako hitno, lik mu 'ladno rekao da ne zna kako da ukljuci vibraciju na telefonu i da ga je zato zvao :p I jos x anegdota.
 
Kakve to veze ima sa tehnomanijom?
Inače, cene tehnike, naročito TV, kod nas se drastično smanjuju i sad su povoljnije nego na KP
 
^To je zato sto nema prodaje kakva se ocekivala.
Navucene su kolicine misleci da ce svetsko prvensto podici prodaju ali sem vecih dijagonala sve je stagniralo.
 
Pa ne obuhvata tema anegdote iz cele privrede. Držite se teme oko tehnomanije i drugih i iskustava.
 
Moje iskustvo,
naručim ja 5 proizvoda prošle nedelje online na akciji, naravno gde piše da imaju na lageru.
Posle 2 dana me zove njihov agent da mi kaže kako oni te proizvode nemaju na lageru, ali proveriće sa dobavljačima.................alo, kako prodaješ nešto što neznaš ni da li imaš na lageru, a pritom praviš akciju sa tim proizvodima, valjda ću prvo proveriti d ali dobavljači imaju tu robu pa ću tek onda da pravim akciju a ne suprotno?

elem, nakon nedelju dana ni traga ni glasa, stiže mi poruka na mejl da sam ja odustao od kupovine, stvarno vrh amaterizma a da ne kažem koliko je tačaka zakona prekršeno.

većih šalabajzera nema na netu, za izbegavati u širokom luku.
 
Prijavi ih, to ti nije tesko, sto vise prijava manje ce se bahanalisati, posalji mail trzisnoj i organizaciji za zastitu potrosaca, dok god cutimo to ce raditi.
 
Koliko puta mi se desilo to da piše da imaju i stave ga na akciju a ovamo naravno da nemaju i da će pokušati da ti uvale nešto lošije ali što je približno iste cene.

Druga stvar je što oglase akciju na neki proizvod za koji se ispostavi da je vidno oštećen ili nekompletan pri čemu se nigde u akciji to ne pominje već tu akciju utope zajedno sa drugim, regularnim akcijskim proizvodima.

Treća stvar koja me nervira (ovaj put nije vezana za njih) jeste veštačko nagruvavanje cena i onda bombastično objavljivanje akcije gde je cena proizvoda snižena po 20% a on tek onda sa tom cenom doveden do identične cene kao u drugim prodavnicama, naravno bez "akcije".

I četvrto, u Tehnomaniji rade promoterke koje blage veze nemaju o mogućnostima uređaja (odnosno nabiflaju za jedan jedini i onda stalno i za ostale ponavljaju isto - nema veze imaju li oni to ili nemaju i time dovode kupca u zabludu) kao ni čak o tome šta je i na kolikoj akciji akciji. Pre neki vikend sam u Ustaničkoj 66 kupovao parnu stanicu i lepo sam se pripremio za kupovinu češljajući internet i razne reviewe i tada sam ponovo video koliko je ovo napred napisano za promoter(k)e tačno. Pa majku mu staru, radiš taj posao za platu i ppromoviišeš jednu vrstu uređaja (nekad možda čak i jedan brend) - potrudi se bar da se malo informišeš o tom uređaju a ne da kao papagaj ponavljaš to što piše na njemu, neznajući čak ni šta to znači i čemu služi!

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Treća stvar koja me nervira (ovaj put nije vezana za njih) jeste veštačko nagruvavanje cena i onda bombastično objavljivanje akcije gde je cena proizvoda snižena po 20% a on tek onda sa tom cenom doveden do identične cene kao u drugim prodavnicama, naravno bez "akcije".

Klasican Aliexpress recept
 
Ja kad sam otisao tv da gledam u tehnomaniju, jedinu info koju su znali (troje radnika) je velicina tv-a i cena, jedna nije znala razliku izmedju andriod i smart tv-a, sve je to isto...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Prosle nedelje prozivod na akcijimna pitanje do kad je na akciji odgovaraju sa do isteka zaliha ili kraja meseca,posle sat vremena vracena star cena.
Iako imam dobar utisak sa reklamacijama,sto se tice prodaje-teski pilicari.
 
Išao danas da kupim usisivač gorenje, i devojka mi ladno odobri 30% popusta. :) Ušao u radnju pogledao par komada, rekoh hoću ovaj, kaže može 30% popust...

Izadjem iz radnje i udjem u drugu isto tehnomanija, samo prodaje se druge stvari, radnja je na Studenskom trgu, imaju 3 lokala. Rasporodaja futrola za tablet, 129 dinara. Inače već par dana gledam po Aliju sve po 10 dolara :D

Tako da samo vi kritikujte :D

tRjn9A8h.jpg
 
Verovatno roba iz poplave. Nije im prvi put to da rade.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
@ Maⓡe

Dobro si prošao pošto su inače Gorenje usisivači u Tehnomaniji na akciji od 16 do 31%... [emoji28]

Npr.
1a028bf0314d31fb4ad805871ddaf154.jpg
 
Poslednja izmena:
Klasican Aliexpress recept
Taj recept je tipican engleski, jos pre nego je AliExpress (a i internet ;)) postojao. Samo su neki jos kod nas zaludjeni da smo mi to izmislili, kad ono.. ni za prevare nismo novajlije ;)

I četvrto, u Tehnomaniji rade promoterke koje blage veze nemaju o mogućnostima uređaja (odnosno nabiflaju za jedan jedini i onda stalno i za ostale ponavljaju isto - nema veze imaju li oni to ili nemaju i time dovode kupca u zabludu) kao ni čak o tome šta je i na kolikoj akciji akciji. Pre neki vikend sam u Ustaničkoj 66 kupovao parnu stanicu i lepo sam se pripremio za kupovinu češljajući internet i razne reviewe i tada sam ponovo video koliko je ovo napred napisano za promoter(k)e tačno. Pa majku mu staru, radiš taj posao za platu i ppromoviišeš jednu vrstu uređaja (nekad možda čak i jedan brend) - potrudi se bar da se malo informišeš o tom uređaju a ne da kao papagaj ponavljaš to što piše na njemu, neznajući čak ni šta to znači i čemu služi!
Ti mi ne verujes jos uvek?:) Ili to bese desp ili neko drugi onomad :)
Prodavci, promoteri i sl. se vec neko vreme postavljaju da ili budu iz low-IQ ili da umeju da ne pricaju nista dalje od osnovnog. Zasto? jer su prodavci uvideli da kupci sto se vise razumeju, ovi manje zaradjuju!
Da li je to zato sto su kupci onda upuceniji, ili je prosto jer sto vise znaju teze se odluce je nebitno. Ali se pokazalo tacnim.

Kod nas je i to kasno stiglo. Mozda jos u Japanu, Rusiji, Koreji i Emiratima vidis radnike koji se razumeju u ono sto prodaju. Nemci, obicno se razumeju, ali obuceni su da cute sto vise.
 
Meni u texnomaniji na b.brdu zimus rekla prodavacica "Nikako Gorenje usisivace,jako su losi i stalno imaju reklamacije"

i ja kupim samsung.

Ima dobrih iskustva sa tehnomanijom (radnicima)
 
Ti mi ne verujes jos uvek?:) Ili to bese desp ili neko drugi onomad :)
Prodavci, promoteri i sl. se vec neko vreme postavljaju da ili budu iz low-IQ ili da umeju da ne pricaju nista dalje od osnovnog. Zasto? jer su prodavci uvideli da kupci sto se vise razumeju, ovi manje zaradjuju!
Da li je to zato sto su kupci onda upuceniji, ili je prosto jer sto vise znaju teze se odluce je nebitno. Ali se pokazalo tacnim.

Kod nas je i to kasno stiglo. Mozda jos u Japanu, Rusiji, Koreji i Emiratima vidis radnike koji se razumeju u ono sto prodaju. Nemci, obicno se razumeju, ali obuceni su da cute sto vise.

Ipak si me zamenio sa nekim, nebitno da li sa despom ili nekim trećim, ono što je sigurno jede da it ain't me...

Anyway, to koliko oni znaju ili ne na mene lično uopšte ne utiče da li ću nešto da kupim ili ne jer se bar ja pre svake kupovine i više nego dobro pripremim tako da mi njihove informacije uopšte ne znače nešto. Sa druge strane, ako govorimo o average Joe kupcu sasvim si u pravu i što mu manje informacija daju lakše će da mu uvale neki manje kvalitetan proizvod koji bi inače, u normalnoj situaciji, teže prodali.
 
Nije samo da ce nesto da mu uvale, videli su da tako mogu da prodaju. Onako ne mogu.

A tebi, kao sto kazes, to ne igra ulogu, jer znas sta hoces. Ali ajde idi kupi dobro testo za damplinge, pa cik da vidis da li je isto :D Dzaba ti i research :)
 
Nazad
Vrh Dno