Šta je novo?

Prodavnice tehničke opreme u Srbiji - loša iskustva

Resena je reklamacija relativno brzo, stigao ispravan model unutrasnje jedinice juce. Nego, opet bila zabuna, zvali u sred posla popodne da mi jave da dolaze za sat vremena, iako sam naglasio da mi odgovara isporuka tek posle 7 ili u subotu. Ipak, ispravili su to i uredno dosli malo posle 7 (bez obzira sto rade samo do 16h). Morao sam da potpisem 7-8 nekakvih papira, i nekoliko puta digitalnom olovcicom.
 
Ljudi uglavnom nisu svesni da se RMA uglavnom resava istom brzinom bez obzira da li oni zivkali i svadjali se ili ne.
Narocito u tim velikim sistemima, sve ima svoju proceduru.
Ne opravdavam i ne krivim nikog ali ne razumem zasto kupujete u sistemima robu ako hocete da vam neko stoji na prstima i odmah reaguje na svaku vasu zamerku. Ako ste taj tip coveka onda kupujte kod lokalnog sitnog prodavca koji ce vam sigurno pokloniti vise paznje.
 
Pa verovatno zato sto mi neznamo sta i ko je u sistemu, a i boli nas tuki za to.
a ne radi se o poklonjenoj paznji nego o robi koja nije ispravna i shodno tome treba da se resi reklamacija bez obzira na "sistem"

nema mlogo veze sa tehnommanijom al kada mi je na novom gorenje zamrzivacu odmah crkao kompresor, u roku od 2 sata su se pojavili gorenje serviseri iz bg u zr tako da bih ja to nazvao odlicnom podrskom.
 
To vrv ima više veze sa gorenjem, nego sa prodavnicom gde je kupljeno :/

Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
To je i jedina prednost Gorenja ali ga ni zbog toga necu kupiti nikada. Imam losa iskustva s Gorenjem, mnogo vise nego s drugima. Otkako njih izbegavam ne mogu da se pozalim.

Tapatalk
 
Kome pare nisu problem samo BOSH, Electrolux, Philips sa 5 godina garancije ;)
Gorenje, Whirlpool više u moju kuću ući neće ...
 
Poslednja izmena:
Ljudi uglavnom nisu svesni da se RMA uglavnom resava istom brzinom bez obzira da li oni zivkali i svadjali se ili ne.
Narocito u tim velikim sistemima, sve ima svoju proceduru.
Ne opravdavam i ne krivim nikog ali ne razumem zasto kupujete u sistemima robu ako hocete da vam neko stoji na prstima i odmah reaguje na svaku vasu zamerku. Ako ste taj tip coveka onda kupujte kod lokalnog sitnog prodavca koji ce vam sigurno pokloniti vise paznje.

Ja sam konkretno, nakon kupovine putem web shopa otkazao porudžbinu koja je plaćena karticom. Uprkos otkazivanju, nakon nekoliko dana porudžbina je stigla pa sam je odmah vratio nazad i tražio povraćaj novca.
Nakon sigurno desetine email-ova i poziva, novac je vraćen nekoliko dana nakon pokretanja postupka pred sudom od strane tržišne inspekcije, a od dana kupovine je prošlo ukupno preko 2 meseca. Pritom, prekršili su Zakon po više osnova, nije mi dostavljen obrazac za odustanak i vraćanje robe, nije mi odgovoreno na reklamaciju u zakonskom roku, nije izvršen povraćaj novca u zakonskom roku...
Ne očukujem da neko skače čim pozovem i reklamiram, ali očekujem da poštuje zakonom propisane obaveze koje važe kako za velike, tako i za male trgovce.
 
Kome pare nisu problem samo BOSH...

Ajoj. Kada bi samo znao... rekao bi ni u ludilu Boš da kupim :)
Em to već duže vremena nije Boš, em što se svojski kvari. I crkava skroz, naročito po isteku dvogodišnje garancije. Viđao sam slučajeve (više njih!), lično bio prisutan, gde su ljudi komplet opremili kuću Boš aparatima i posle par godina i par meseci, ostali bez više od pola tih aparata. A pare su bile....(video sam i račune).
Uzimati ono šta želite, nemojte imati predrasude prema robnim markama, samo sa što dužom garancijom.
Kvarovi se dešavaju i kod kvalitetnih i skupih uređaja, isto kao što se dešava da i oni jeftiniji godinama rade kao Doxa.

Ljudi uglavnom nisu svesni da se RMA uglavnom resava istom brzinom bez obzira da li oni zivkali i svadjali se ili ne.
Narocito u tim velikim sistemima, sve ima svoju proceduru...
Ne svađaju se, ljudi samo zahtevaju svoje zakonsko pravo.
Ovo važi u nekim drugim državama, i nekim drugim firmama. Nažalost, od kada je pre dve-tri god promenjeno rukovodstvo (i vlasnička struktura) tejhnomanije, ponašaju se kao da sve daju iz svog džepa. Važi, istina, i za još poneke kompanije i kompanijice.
A može da se desi i da ako ne intervenišeš, jednostavno zaborave na tebe. Retki su slučajevi danas gde se prodavci/uprava/službe sami angažuju da što pre reše nastali problem. Više su u pitanju vredni pojedinci u njima, nego sama institucija.

Šlag na vrh ove torte je da se uređaji danas prave da ne traju. Svi. Teška sramota je što i ovo važi i za one papreno skupe.
Prošla su vremena kada su uređaji stajali po par godina u rafovima, pa kupljeni, pa radili po deceniju ili decenije...
Ili kao što sam jako davno dobio neke uređaje koje nisam imao gde, čekali isto tako po godinu-dve da ih stavim u funkciju i rade i dan danas. I nije to samo kod mene bio slučaj.
Kakav bi to haos bio da otpakuješ takav uređaj, a on ne radi, ili radi samo par meseci...ali to je bilo nekada.
A i ljudi su se globalno navikli na takvo stanje stvari, što je još gore.
 
Poslednja izmena:
Ajoj. Kada bi samo znao... rekao bi ni u ludilu Boš da kupim :)
Em to već duže vremena nije Boš, em što se svojski kvari. I crkava skroz, naročito po isteku dvogodišnje garancije.

Eto vidiš ja sam 2011. godine opremio čitav stan sa Bosch opremom (mašine za pranje i sušenje veša, ugradna mašina za pranje suđa, indukciona ploča, ugradna rerna, aspirator, kombinovani frižider i sitniji uređaji) i da kucnem u drvo sve još uvek radi iako je garancija istekla pre pet godina.

Međutim tada je bar bio princip koliko para toliko muzike čak i kada je Bosch u pitanju tako što su oni uređaji top klase (bar po specifikacijama) bili Made in Germany, oni srednje klase kod nas su bili Made in Spain a oni entry klase su bili proizvedeni (ne držite me za reč, ipak je davno bilo) u Turskoj ili Poljskoj... Siguran sam da razlika nije bila samo u specifikaciji već i u kvaliteti izrade tako da se ne može za jedan brend generalizovati na način na koji si ti gore uradio.
 
To je bilo skoro pre 7 godina
Da li si pročitao ostatak mog posta? Samo potvrđuješ moju priču :)
Nisam precizirao datumski, ali situacije kojima sam prisustvovao su od pre nekih...malo manje od 3god (jesen-zima 2015). Nakon toga su se samo pogoršavale.

P.S. Šporet sa ravnom pločom (i rerna) kod mene već ... kahm, 15-ak god, a marke je Teba (grčki kao). Čak mu staklokeramička ploča nije ni izgrebana iako se itekako riba žicom(!!!). Mada sqwo (ok, supruga) skucka da se i tu podnovimo :d
Mikrotalasna radi, aspirator radi, frižider, zamrzivač, itd, da ne navodim marke. Mašina za suđe radi iako su klinci polomili vrata (neka Moris). E već mašinu za veš sam kupio novu pre par god :)
 
Poslednja izmena:
Poenta je da je normalno da će se i sada ovi top uređaji proizvedeni u Nemačkoj svakako manje kvariti nego oni entry proizvedeni u Turskoj tako da ni Bosch nije imun na te stvari, mada svakako nema pravila i kod apsolutno svih je opao kvalitet u odnosu na proizvode iz nekog ranijeg perioda.

Eto takođe , neki hvale Gorenje a ja sa njima imam 100% negativno iskustvo na uzorku od dva uređaja (usisivač VC2323 kome je otišao motor bukvalno u prvom mesecu nakon isteka garancije i seckalica koja je trajala gotovo tri godine) ali to je samo moje iskustvo koje svakako ne mora da bude isto kao kod drugih.
 
Gorenje ima jednu od najmodernijih fabrika u evropi (i to kod nas). Ako se potrefe uređaji odatle, stvarno su esktra.
Inače kod njih kvalitet dosta zavisi od modela do modela uređaja, uzroci nisu bitni.
A Boš, i onaj skup sada, nažalost daleko je od onoga nekada.
 
Poslednja izmena:
Verovatno da nije, ali kao što rekoh nije to samo kod njih slučaj već je to postalo više pravilo nego izuzetak.
 
Gorenje ima jednu od najmodernijih fabrika u evropi (i to kod nas). Ako se potrefe uređaji odatle, stvarno su esktra.

Haha pa ima, ali u AV dnevniku :D
Jedna od tih Gorenje fabrika je u KG-u i mogu ti reći da je to tuga šta se radi ...
Ukratko klasična priča - kupljeno za dinar, dobili sve na gotovo uz subvencije i jeftinu radnu snagu.

Osim svega toga postoji još jedan razlog kupovine - u EU su zabranjeni pojedini načini "obrade" metala jer su ekstremno štetni za zdravlje!!!

Ovde naravno sve prolazi ;)
Da ti ne pričam da je u svim dokumentima fabrike Srbija prikazana bez dela svoje teritorije ...
Uslovi rada kao u Juri - da ne objašnjavam ...


Eto takođe , neki hvale Gorenje a ja sa njima imam 100% negativno iskustvo na uzorku od dva uređaja (usisivač VC2323 kome je otišao motor bukvalno u prvom mesecu nakon isteka garancije i seckalica koja je trajala gotovo tri godine) ali to je samo moje iskustvo koje svakako ne mora da bude isto kao kod drugih.

Isto negativno iskustvo sa 2 njihova uređaja...



Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ma kakva crna politika, ovo gore što sam napisao je opšte poznato, niti to radnici kriju ;)
Možeš misliti kako je raditi u staroj hali sa limenim krovom pored cnc mašina (gore nego rudnik) i peći leti (temperatura leti preko 45 stepeni) !!!
I to pod kamerama.
A o škartu i doradama na određenim delovima (stoje po par meseci) bolje da ne pričam :D

A najbolji deo priče je kad ti isti radnici iz naše KG fabrike odu u matičnu firmu u Sloveniji - nema kamera niti nekog cimanja, klimatizovana hala i na sve to 5 puta veća plata ...
Tamo pola stvari i ne smeju da rade što zbog sindikata, što zbog EU propisa ;)

Netačno, iz mog iskustva. Šalabajzeri - oni u zgradi Gorenja na NBG. Majstori terenci su ok.

Baš to, sve je to individualno i zavisi od grada do grada, od servisa do servisa ...
Nisam imao priliku da probam Gorenje garanciju jer su im oba uređaja crkla par meseci posle 2 godine :)

Verovatno je do mentaliteta dva naroda. Kako mentalitetu naroda koji ima ekonomiju na vrhu sveta moze da odgovara mentalitet naroda koji ima ekonomiju nase drzave. Samo stres mozes da dobijes.

Politika i ništa više, trenutno (ko prati vesti ovih dana video je) se pokušava isto odraditi sa zastava oružjem, ali to već ide teže zbog većeg broja radnika i jakog sindikata ...

Ukratko ko god može i ima para neka beži od Gorenja uređaja, a u mom slučaju i od Whirlpool-a :)
 
Poslednja izmena:
Verovatno je do mentaliteta dva naroda. Kako mentalitetu naroda koji ima ekonomiju na vrhu sveta moze da odgovara mentalitet naroda koji ima ekonomiju nase drzave. Samo stres mozes da dobijes.
 
@šumadinac, ne ulazim u to šta se u toj fabrici dešava, nego da li si ti radio u proizvodnji negde, ne sklapanje, pakovanje, kancelarija, već proizvodnja.
Svuda je ili toplo ili hladno, sa raznim opasnim isparenjima, opasnim procesnim postrojenjima i extremno opasnim nekim delovima postrojenja. Plus što unutrašnji saobraćaj konstantno radi i to nosi određenu opasnost. Drugim rečima u proizvodnji je vrlo teško naći konfornu i bezbednu sredinu, uglavnom je suprotno.
 
@bit
Da davno kao CNC operater/programer ...

Nema ti tu takve podele, nego hala u kojoj rade svi bez obzira na poziciju/stručnu spremu (90% hale su mašine i proizvodnja, a 10% IT deo ) i njih nekoliko u kancelarijama (čitaj slovenci i sekretarice) ;)

Deo zastave kovačnice - fabrike sa tradicijom iz 19 veka (tu je nastala Srpska industrija i baš tu je zasijala prva sijalica u Srbiji 1884. god.) je prodat za dinar unioru (isto slovenačka firma), pa je gorenje onda od njih uzelo jedan deo (čitaj videli da to što može da prođe u Srbiji ne može nigde) ;)


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ма те продаје за динар су нешто не запамћено....
Јесте, то да, прве компаније које су ушле једно време су поштовале неке унутрашње стандарде, па када су видели да добрано одскачу од домаћих привредника, оборили су све критеријуме и уговоре о раду па и плате.
Али то није тема :) .
Вероватно и техноманија тако обара унутрашње стандарде и то доводи до ове теме.
Најгоре је изнуђен и не плаћен прековремени рад, силеџијство надређених које се по аутоматизму и по правилу, преноси са врха.
Таква радна клима доводи до пада мотивисаности, грешака, онда опет иде тортура надређених и спирала пада квалитета услуга је отпочела.
Уместо да се иде са квалитетним стимулансима, силеџијски начин вођења компанија управо прави супротно од жељеног.
 
Poslednja izmena:
Da se javim, posto je je jedan forumas pitao za uredjaje za pritisak. Ispostavilo se da nisam u potpunosti u pravu, uredjaj je navodno ispravan potvrdio je zvanicni serviser da tako rade svi uredjaji te serije. Kao i da je matori uredjaj iste firme mnogo bolji, kome je zamenjena manzetna pa ponovo radi i koristi se. Ovaj novi skuplja prasinu. Interesantno je da se stari uredjaj u polovnom stanju prodaje na kupindu za vise para nego novi uredjaj nekoriscen. To govori o kvalitetu nove serije.

Tako da od procesa reklamacije nista, od prijave nista. Cinjenica je medjutim da Tehnomanija zna da su uredjaji dzank, da na njih daje navodno akciju od 30-40% jer su nabiflali osnovnu cenu na nerelealan nivo sto je trik kojim se bavi vecina maloprodaja u Srbiji (Konzum/Idea najgori po ovom pitanju iz mog iskustva). Zato i nema zamene uz doplatu za drugi uredjaj jer su svesni da prodaju smece i pecaju sirot narod (citaj penzionere) i one genijalce sto bi da ustede tamo gde ne treba da se stedi (moja malenkost).

Ovo nije specificno za Tehnomaniju ali red je da se pomene taj opsteprihvaceni sistem poslovanja u modernoj, napredno-demokratskoj Srbiji. Kao i cinjenica da se u zemlju uvoze falicni primerci svega i svacega iz Kine (najnizi rang kvaliteta koji moze da prodje uvoznicima) pa se to onda prodaje po zapadnim cenama.

Nekada sam i ja bio zadovoljan sa Tehnomanijom, kupio sam svasta tamo do sporeta, frizidera, ves masine, usisivaca, pegle, masine za sudove itd. Ali vise ne. Nije to samo bojkot Tehnomanije nego sam odlucio da prestanem da pokusavam da ustedim tamo gde me ceka zamka, kako proizvodjaca tako i domaceg prodavca/uvoznika. Sve valja kupovati na mestima specijalizovanim za prodaju. Ove Svastomanije/Winwinove i ostale rezimske radnje koje su pogusile sitne maloprodaje izbegavati u najsirem mogucem luku. Dok jos ima tih sitnih a postenih, dok ih sve ne poguse.
 
U prvoj poruci si napisao da displej ima artefakte. Na sta si zapravo mislio jer sad kazes "da to tako radi". Kada se kaze artefakt zna se na sta se misli i to je automatski osnov nesaobraznosti. Ti si mogao da trazis povrat novca kad vec ne dozvoljavaju zamenu (po zakonu je ili zamena ili povrat novca) pa da nakon sto dobijes pare nazad da dodas jos i kupis sta si hteo. Posto nisi nista rekao, uredjaj ti je otisao na servis na popravku gde su ti rekli da urejaj radi kako treba.

Dakle, na sta si mislio kada si rekao da uredjaj ima artifakte?
 
Poslednja izmena:
Netačno, iz mog iskustva. Šalabajzeri - oni u zgradi Gorenja na NBG. Majstori terenci su ok.
Slažem se.
Nisam mogao na telefon da ih dobijem cele dve nedelje. Zvao u razno doba radnog vremena i telefon ili zvoni do kraja ili se posle nekoliko zvona (nekad 2 nekad 5-6) samo isključi (kao da namerno dignu i spuste slušalicu).
Nisam imao izbora jer mi treba deo za električni roštilj kome je istekla garancija.
 
Slažem se.
Nisam mogao na telefon da ih dobijem cele dve nedelje.
Nisam imao izbora jer mi treba deo za električni roštilj kome je istekla garancija.

I tako ti samo jednog dana u toku te dve nedelje istekne garancija i još ti oni 'ladno kažu "Žao nam je ali vama je istekla garancija" - tačno da ih u tom slučaju udaviš.
 
I tako ti samo jednog dana u toku te dve nedelje istekne garancija i još ti oni 'ladno kažu "Žao nam je ali vama je istekla garancija" - tačno da ih u tom slučaju udaviš.
Imao sam takvu situaciju, samo ne nedelju nego mesec dana je bilo u pitanju, ali sam nosio u radnju i tražio potvrdu sa datumom, pa me bolelo uvo.
Da stvar bude gora garancija je na ovaj istekla, ja sam hteo da kupim deo o svom trošku. Inače ne znaju koja će tačno cena biti, nego rekl ida će biti "oko 1.400 dinara", a morao sam lično da odem i dam depozit od 500 dinara (a na telefon rekla žena 50%).
 
Za one koji su telefone (i još ponešto) kupili u Handy-ju (iskreno, nikada nisam od nekoga čuo da je kupio ili planira da kupi bilo šta u tom lancu... niti sam ikada čuo da bilo ko u priči pominje Handy :) ), važna informacija nakon gašenja pomenutog lanca:

do datuma 15.06.2018. godine sve reklamacije na uređaje mogu podneti u direkciji HENDI-TEL-a na adresi Paunova 82-84, Beograd, a nakon toga kod ovlašćenih servisa koji su navedeni u nastavku
http://handy.rs/

Uzgred, o tome zašto je Handy ugašen već postoji i zanimljiv "Igoritza istrazivacko novinarstvo report" ;)
https://www.reddit.com/r/serbia/comments/8o3h2f/katanac_na_200_handy_radnji_preko_noći_otkazi/
 
Nazad
Vrh Dno