Šta je novo?

Prodavnice tehničke opreme u Srbiji - loša iskustva

Narucen monitor preko online shopa par dana pre Nove godine. Naravno, indijanci posalju koriscen monitor - kesice sa kablovima otpakovane, na monitoru sloj prasine i otisci prstiju.
Popizdim, spakujem nazad u kutiju i vratim im monitor.
Zato ja takve stvari poput monitora,lcd tv i sl.stvari nikad i ne kupujem preko online shopa,jer uvek mislim da moze da se desi to sto i tebi. Spakuju ti izlozen monitor iz radnje i vozdra. Zato kad puste one akcije i ne samo oni to radi i gigatron i ostale firme kao 50 % popusta i sl ako se naruci online znam da je u pitanju mucka i prevara.
 
Narucen monitor preko online shopa par dana pre Nove godine. Naravno, indijanci posalju koriscen monitor - kesice sa kablovima otpakovane, na monitoru sloj prasine i otisci prstiju.
Popizdim, spakujem nazad u kutiju i vratim im monitor.
4. januara stize poruka da je reklamacija prihvacena i da ce mi novac biti vracen. Zakonski rok za to je 14 dana od odobravanja reklamacije (sto je proslo pre 6 dana).
Call centar me uverava da ce novac biti vracen i da treba da se strpim par dana (apsolutno svaki put mi to kazu).

Sta dalje? Trzisna inspekcija?

nemoj cekati ni sekundu nego ^^

meni je winwin povrat novca ( 30.000+) dinara uradio za 5 sekundi. trazili mi preko telefona broj racuna na koji zelim da mi vrate/prebace novac, i voila - pare su legle na racun ( eventualno se ne bi videlo sat dva dok banka ne " osvezi " sistem )
[email protected] / mail trzisne inspekcije na koji mozes slati prijave
011/2699 610 / telefon trzisne inspekcije na koji mozes slati prijave
7.30-15.30 / radno vreme trzisne inspekcije
ovo je za region beograda a posto je sediste tehnomanije bg ti lepo vidi sta ti je ciniti.

btw prilozen je fajl za kontakte trzisne inspekcije ako nekome zatreba ;)


meni jos nisu resili sluske pa ti vidi, a prica je ista kao i tvoja.
da su hteli da ti vrate pare trazili bi da izdiktiras broj racuna i elektronski prebacili pare za 5 minuta. moj ti savet da ne cekas ako ti dosad nisu vratili.
 

Prilozi

  • trzisna inspekcija.pdf
    408.2 KB · Pregleda: 228
Poslednja izmena:
Tehnomanija, kupljena masina za sudove za kevu. Uzeo Whirpool kontam skuplja bolja, kvalitet. Rikne posle mesec dana. Odnesu je na servis, drze mesec dana okruglo, vrate, i opet rikne posle mesec dana. Opet je odnesu i opet drze skoro mesec dana. Posle toga krene da brljavi so, nece da ispira, svi sudovi musavi, grejac crkao itd itd. Kazu opet hoce da je nose, ja kazem necu tu masinu hocu drugu. Kazu ne ne, mora opet da je nose. ja kazem da ne mora i da hocu drugu. Kazu ne moze to tako, mogu oni da je odnose i vracaju dokle god hoce. Ja vec poceo da podizem ton preko telefona, kaze covek ne mozete tako da pricate sa mnom. Tu ja prsnem i kazem mu da cu sad da natovarim masinu i da mu je ubacim kroz izlog u radnju i da cu sam iz kase da uzmem pare i prekinem mu vezu. Proslo 15 minuta zove me neka zena, skroz fina, i pita pare ili nova masina, ja kazem pare. Ok koji je racun za uplatu, ja kazem taj i taj. Legle pare posle 10 minuta, oni (servis) posle dva dana dosli i odneli masinu. Ja posle kupio kinesku za vise nego duplo manje para, eno je radi i dalje bez greske :).

Dakle, ti si upravu i ima da ti vrate ili pare ili uredjaj. Imas zabelezenu transakciju ako si platio karticom, tako da ti ne treba ni ambalaza ni slip racun nista od tih gluposti.
 
Poslednja izmena od urednika:
Uzeo Whirpool kontam skuplja bolja, kvalitet. Rikne posle mesec dana. Odnesu je na servis, drze mesec dana okruglo, vrate, i opet rikne posle mesec dana. Opet je odnesu i opet drze skoro mesec dana.

Tako sam i ja nekada mislio, a tako je i bilo. Ali to danas nema veze s vezom - skupo ili jeftino isti djavo. Sve je to danas elektronika i loš kvalitet koji traje maksimum koliko i garancija. Lično znam ljude koji su ostali usred nedodjije na putu, pošto im je auto stao, jer je otkazao neki najobičniji čip od 50 centi...

Na žalost po kupca (običnog gradjanina), za sve danas mora da se čita zakon, što je apsurd, umesto da se prodavac striktno pridržava toga. A u zakonu lepo piše (član 52):

http://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_zastiti_potrosaca.html

"Potrošač ima pravo da zahteva zamenu, odgovarajuće umanjenje cene ili da raskine ugovor zbog istog ili drugog nedostatka saobraznosti koji se posle prve opravke pojavi, a ponovna opravka je moguća samo uz izričitu saglasnost potrošača."

Ako prodavac ne postupi po tome, inspekcija sa dokazima o popravci i relevantnim datumima, pa će pored naknade kupcu platiti i odgovarajuće kazne.

Svaka čast korektnim prodavcima, ali takvih je naročito danas kod nas izuzetno malo.
 
Poslednja izmena:
Da podelim ja moj šou program sa Tehnomanijom. Kraj prošle godine radio kuhinju i odem do Tehnomanije da ispazarim tehniku, poručim u radnji ugradnu ploču, ugradnu rernu, aspirator i frižider. Platim na licu mesta kažu biće za dva dana na adresi, reko super taman dok stolar završi elemente i to je to. Prođe od tada jedno 5 dana ja u gužvi nekoj nisam ni imao kad da ih cimam, a od robe nema ništa. Okrenem ja call centar kažu ima neki problem u logistici biće, posle toga ih cimao naredna 2-3 dana dok mi jedno jutro nije stigla poruka od kurira da očekujem pošiljku. Dolazi kurir sa nekim malim pikapom, pitam ga kako si čoveče tu spakovao frižider, on kaže koji frižider za tebe imam samo neki aspirator mala kutija. Ja tu primim pošiljku, prvo proverim otpremnicu da je samo aspirator tu da ne bude da sam potpisao za sve a stigla samo jedna stvar. I od tada krećem da ih cimam svakodnevno za ostatak robe i svaki dan dobijam odgovor da će sutra biti na adresi. Nisam samo cimao call centar već sam svraćao i u radnju da pritegnem i njih, gde su mi prodavci pokazali mejlove koje su slali u Beograd i gde su odgovori bili kao i meni sutra stiže. Znači nisu iz call centra pravili budalu samo od mene nego i od njihovih zaposlenih u Čačku.

Prošlo tu skoro 15ak dana i ja se iznerviram i odem da tražim povrat novca, pa sam morao da čekam ceo dan da oni naprave pazar u visini mog računa kako bi mi vratili pare. Odem u Win Win preko puta kupim iste stvari platim nešto skuplje ali ih pokupim odmah u magacinu. Dođe stolar da ugrađujemo kuhinju probamo aspirator kad ono neće da radi. :D I tu na preporuku radnika iz tehnomanije pozovem ovlašćeni servis da ne ide preko njih jer će biti brže što se i ispostavilo kao tačno.
I taman zaboravio na sve kuhinja već skockana i upotrebi kad početkom godine zovu iz tehnomanije oko 20h izvinjavaju se što zovu tako kasno i pitaju da mi slučajno nije stigla roba od njih jer oni ne znaju gde je. Toliko o njima i njihovoj logistici.
 
Poslednja izmena:
Pokupi i tu robu ako stigne :D

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
http://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_zastiti_potrosaca.html

"Potrošač ima pravo da zahteva zamenu, odgovarajuće umanjenje cene ili da raskine ugovor zbog istog ili drugog nedostatka saobraznosti koji se posle prve opravke pojavi, a ponovna opravka je moguća samo uz izričitu saglasnost potrošača."

Tacno, ali nigde ne pise da je prodavac obavezan da mu na zahtev odgovori pozitivno.
Sta ako prodavac odgovori negativno na zahtev za zamenu a potrosac ne daje saglasnost za popravku? Vakum situacija.
Drugo, pise "zbog istog ili drugog nedostatka saobraznosti koji se posle prve opravke pojavi", znaci da potrosac ima pravo da zahteva zamenu tek kod ponovnog kvara uredjaja.
Zakon je vrlo neprecizan i nekonkretan a kod nas je problem sto se kvazi pravnici non stop pojavljuju po televiziji i pricaju narodu da ima prava na sve i svasta a zaboravljaju da je cilj tog zakona da stiti i prodavca isto koliko i potrosaca.
 
Citam i ne verujem kakva su iskustva sa Tehnomanijom.

Bude mi drago sto sam kod njih kupio samo dva nosaca za monitore :D
 
Tacno, ali nigde ne pise da je prodavac obavezan da mu na zahtev odgovori pozitivno.
Sta ako prodavac odgovori negativno na zahtev za zamenu a potrosac ne daje saglasnost za popravku? Vakum situacija.

To je zakonski imperativ i na kupcu je da izabere dalje korake. Inače se tretira kao obmanjujuća praksa (član 19-21), a kazne za te prekršaje su odredjene članom 160.

Drugo, pise "zbog istog ili drugog nedostatka saobraznosti koji se posle prve opravke pojavi", znaci da potrosac ima pravo da zahteva zamenu tek kod ponovnog kvara uredjaja.

Tako je, a to je upravo slučaj korisnika na čiju poruku sam odgovorio.

Zakon je vrlo neprecizan i nekonkretan a kod nas je problem sto se kvazi pravnici non stop pojavljuju po televiziji i pricaju narodu da ima prava na sve i svasta a zaboravljaju da je cilj tog zakona da stiti i prodavca isto koliko i potrosaca.

Sve je to tačno...

A zakon se zove "Zakon o zaštiti potrošaća" i primarno je namenjen potrošačima. Sa druge strane, ima dosta nepreciznih odredbi, čime se mnogo toga u praksi anulira, a naročito kod obuće i odeće.

Druga bitna stvar je što se koristi činjenica da mnogi potrošači niti su dovoljno obrazovani da pročitaju i shvate svoja zakonska prava, niti da se upuštaju u duge i neizvesne sudske procese ako se inspekcija proglasi nenadležnom. Činjenica jeste da je do sada bilo samo nekoliko sudskih procesa, bar po onome što je "Potrošački savetnik" navodio u svojim emisijama.

Treća bitna stvar je da je prodavac dužan da obavesti potrošača o kvalitetu i karakteristikama robe, načinu plaćanja, isporuke itd., kao i o ostalim pravima iz zakona, a što mnogi izbegavaju ili sa namerom obmanjuju potrošače. Sve je to navedeno u članovima 19-21. A za sve to jeste nadležna tržišna inspekcija.
 
Poslednja izmena:
Citam i ne verujem kakva su iskustva sa Tehnomanijom.

Bude mi drago sto sam kod njih kupio samo dva nosaca za monitore :D
Ja sam kupio gomilu stvari kod njih i iskustvo je uvek bilo pozitivno: ili su uređaji radili kako treba, ili su mi bez problema zamenili uređaj za bilo koji po mom izboru (nisam nikada tražio pare, to ne znam kako bi išlo). Jednom su mi čak dali i poklončić uz zamenjeni uređaj ;)

Od mojih poznanika, iskustvo sa Tehnomanijom je šareno, ima i onih koji su kao ja veoma zadovoljni, a ima i onih koji ih psuju. Mada, kad bolje razmislim, to važi za sve prodavnice :)
 
stigle sluske !

yay
 
Nikada više kupovina u tehnomaniji. U tehnomaniji sam ostavljao godišnje po 50 do 100 hiljada dinara i nikada nisam imao problema sa ličnom kupovinom (srećom), ali online kupovina kod njih je katastrofa. Naručim veš mašinu online, platim karticom sa koje su vrlo rado skinuli novac i čekao sam 10 dana da se smiluju i pošalju mašinu kurirskom službom. Pošto sam jednom prilikom dobio paket iz kine za 10 dana, mislio sam da nije normalno da isto toliko vremena je potrebno za isporuku unutar Srbije. Nazvao sam više puta call centar i uvek su mi govorili da "očekuju danas da se pošalje" ali to danas nikada nije došlo. Na kraju sam ih opet pozvao i otkazao porudžbinu zato što ne mogu da mi daju informaciju hoće li isporuka biti ove ili sledeće godine. Otišao sam u emmi i ljudi su mi obećali za 2 radna dana da će biti isporučeno. Sada mi samo još ostaje da vidim koliko nedelja je potrebno tehnomaniji da mi vrati novac koji su od mene dobili u momentu naručivanja.

U svakom slučaju, poruka za sve buduće klijente tehnomanije je da zaobilazite istu u najširem luku. Gomila ljudi kod njih ne obavlja svoj posao kako treba i cene im uopšte nisu najpovoljnije. Smatrao sam da malo veća cena znači i malo veći kvalitet i odnos prema kupcima ali pogrešio sam! Moj novac više nikada u životu neće videti.
 
Treba mi savet. Uzeo sam neki jeftini elektronski merac pritiska u Tehnomaniji sto je bio na popustu jer se onaj sto je majka godinama koristila pokvario pa je bilo hitno nabiviti novi. Da nisam bio cicija problema ne bi bilo i uzeo bih neki Omron u Prizmi koja je i specijalizovana za medicinske uredjaje ovog tipa a ne u prodavnici kao sto je Svastomanija ali eto, hteo sam da ustedim. Problem je sledeci, uredjaj meri pritisak ali za razliku od starog koji je slican samo stariji model ovaj novi se ne gasi i ne pali momentalno vec ostavlja artefakte na onom monohromatskom ekranu i generalno nije bas pouzdan u radu, resetuje se merenje i tako. E sad fora je ne mogu da ga dam na reklamaciju tj. popravku jer to traje a majci uredjaj i ovako kljakav nekako radi posao a zbog aritmija jos treba svaki dan tako da mi cekanje na popravku samo odmaze i nikako pomaze. Uredjaj je kupljen pre cetiri dana, zapravo dva radna dana su prosla od kupovine. Hteo sam da ga zamenim za bolji tj. skuplji jer nisam ocekivao povrat novca. Ali sam odbijen jer navodno imaju listu uredjaja koje je moguce zameniti kao i one koje nije moguce.

Suma nije velika i ja sam bio jako fin prema neduznim prodavcima Tehnomanije koji samo slusaju one koji pisu te njihove pravilnike ali me je sve to nekako iznerviralo pa sada trazim nacin da im zaprzim corbu koliko je to moguce. Prvenstveno mi je cilj da izdejstvujem zabranu Svastomanijama i Win Winovima da prodaju medicinsku opremu za koju em nemaju obuceno osoblje za rukovanje i demonstraciju rada tih uredjaja. Kome da se obratim i na koji nacin da bih mogao da to pokrenem u tom pravcu? Posto ne zelim da opet neko ode sa idejom da ustedi a da mu uvale fals robu koju ne demonstriraju u radu kao sto to rade na primer apoteke i ostale specijalizovane radnje za prodaju medicinske opreme.

Ovaj zakon sto su gospoda na vlasti prepisali od EU bi valjda trebalo da omoguci lak povracaj robe u odredjenom roku ukoliko kupac nije zadovoljan istom iz ma kog razloga, zaista me nervira kada domaci genijalci dodju na ideju da traze rupe i kreativno tumace zakone. Za stavljanje soli takvima na rep uvek imam vremena i volje, a deluje mi da je Tehnomanija jedna od takvih firmi.
 
Ti ocigledno ne znas ko drzi win win i tehnomaniju..[emoji23]

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
 
Počinje sa B i završava sa ATA
[emoji23][emoji23]

Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Treba mi savet....
...pa sada trazim nacin da im zaprzim corbu...
...Prvenstveno mi je cilj da izdejstvujem zabranu Svastomanijama i Win Winovima...

Koji tacno savet trazis? Kako se pravi zaprska za corbu? Pogledaj na kulinarika forumu.

A imas ti druze mnogo ozbiljnije probleme od majcine aritmije.. kreni na neki boks ili tako neki tabacki sport, za oslobadjanje viska energije, umesto sto pokusavas da u Srbiji isteras pravdu.
 
Prvenstveno mi je cilj da izdejstvujem zabranu Svastomanijama i Win Winovima da prodaju medicinsku opremu za koju em nemaju obuceno osoblje za rukovanje i demonstraciju rada tih uredjaja.
Pogledaj ti tu dokumentaciju koja je stigla uz merac - gotovo sigurno negde pise da nije za profesionalnu upotrebu (ili nesto u tom smislu)...

http://www.nops.org.rs/
 
Evo i mog loseg iskustva

U subotu pre podne, podneli smo reklamaciju na isporuku klima uređaja Gorenje KAS 35, telefonskim putem. Isporučena je pogrešna unutrašnja jedinica KAS 21 uz KAS 35 spoljašnju jedinicu. Na kutiji unutrašnje jedinica nema ni jedna upadljiva oznaka modela (samo oznaka brenda), a pošto je horizontalno isporučena, u prvom planu je bila oznaka Gebruder Vajsa iz magacina na kojoj piše KAS 35. Na drugoj etiketi, piše KAS 21.

Budući da smo dobili od prodavca u Omladinskih Brigada savet da klimu ne ugrađujemo sami kako ne bi izgubili garanciju zbog potencijalnog oštećenja, klima je ostala u kutijama zapakovana, dok nisu došli serviseri Gorenja i konstatovali da je isporučena pogrešna unutrašnja jedinica KAS 21 („sedmica“), koja nije kompatibilna sa ispravno poslatom spoljašnjom jedinocom KAS 35 („dvanaestica“). Odmah su to videli po manjim gabaritima jedinice. Reklamaciju smo podneli istog trenutka kada su serviseri konstatovali da je učinjena greška. Na naše neprijatno iznenađenje, operaterka Reklamacija nas je odmah napala da je trebalo da prijavimo u roku od 48h, da smo mi krivi što smo primili robu. Nama niko nije objasnio da smo u obavezi da obavimo detaljnu inspekciju terajući kurira da čeka ispred vrata. Klima nije vrsta uređaja koja se momentalno vadi iz kutije i koristi. Zaista ne očekujemo pogrešan uređaj od Tehnomanije, nismo kupili od švercera na Kupujem-Prodajem. Službenica Reklamacija je zapisala serijski broj pogrešno isporučene KAS 21 unutrašnje jedinice koji je dokaz da nam je isporučena pogrešna roba i koji je svakako evidentiran u Gebruder-ovom magacinu.

Kontaktirali smo call centar za Reklamacije juce u vise navrata i dobili uveravanje operatera da je „prosleđena reklamacija“ sa naznakom za urgenciju i da ćemo biti kontaktirani u najskorijem roku. Međutim niko me nije kontaktirao.

Kasnije u toku dana sam otisao do shopa Omladinskih Brigada da licno podnesem reklamaciju i prodavac je rekao makar ljubazno "izvinite greske se desavaju", pogledao sliku kutije na mom telefonu sa dva razlicite oznake i prosledio njihovoj sluzbi Logistike, uz obecanje da ce me zvati u toku dana i da moraju doci da izvrse zamenu.

Niko me nije zvao.

Poslao sam juce i mail na [email protected] (ako uopste neko tamo odgovara i adresa je u funkciji jos uvek).
 
Poslednja izmena:
EDIT: Sada me je zvala sluzbenica da kaze da je uvazena reklamacija na osnovu ovog ljubaznog kolege iz shopa koji je prosledio sve detalje.

Svaka cast za Prodavca, ali call centar im nije bas najprofesionalnije hendlovao ovaj slucaj.
 
Poslednja izmena:
Grešku su mogli da naprave magacioneri obe firme, a ako je THM imala na stanju negde u nekom magacinu, verovatnije je do njih.
Ta operaterka je previše tanka sa živcima, zar ne bi trebalo da se ti razgovori snimaju?
 
Nemoj da se nerviraš, nego sačekaj da prođe osam dana od prijema reklamacije, a onda devetog dana idi u Tržišnu inspekciju i podnesi pismenu prijavu.
 
Ma evo, kao, reseno je, samo treba da se dogovorimo oko dostave. Samo me je to i zanimalo, da je rekalamcija uvazena i iskreno bio sam malo vec i ja iznerviran prvo zbog svga sto se desilo, zbog servisera koji su nas unapred upozorili da ce to "jako tesko da ide", nastupom prve operaterke da smo mi pogresili jer nismo odmah uocili jedva vidljivu oznaku na etiketi, i na kraju nejavljanjem juce ceo dan.

Nisam siguran koliko te trzisne inspekcije zaista u ovakvim slucajevima pomazu.

Sve u svemu, da coveku lepo presedne kupovina bilo cega u velikim prodajnim lancima kod nas.
 
Pogledaj ti tu dokumentaciju koja je stigla uz merac - gotovo sigurno negde pise da nije za profesionalnu upotrebu (ili nesto u tom smislu)...

http://www.nops.org.rs/

Za profi upotrebu sigurno nisu jer ne poseduju odgovarajucu preciznost, zato doktori i koriste one sa pumpicom ali takve uredjaje obicno moze da servisira samo jedna firma tj. uvoznik i distributer, nije to decija igracka kao vecina bele tehnike. Ne znam kako im je samo palo na pamet da prodaju takvu robu ali to i jeste krenulo od kako su prodavnice racunarske opreme pretvorili u prodavnice bele tehnike tj. od kako je ova garnitura na vlasti. Ko zna kojim to kanalima ulazi u radnju, da li je reparirano ili nije.

Elem ipak sam odlucio da na drugom, odgovarajucem mestu kupim drugi bolji uredjaj a ovaj ide u proces reklamacije kao sto su trazili. Samo sto ih na kraju zakonskog roka, ukoliko ga ne ispune i ne vrate novac ceka obavezna prijava trzisnoj inspekciji. Pa cemo da vidimo da li to u ovoj zemlji ima nekog znacaja ili ne.

Sa zaposlenima u Tehnomaniji zaista nemam namere da se svadjam jer su mahom mladi ljudi koji ionako tesko pronalaze posao u ovoj zemlji, znam par takvih licno i generalno taj profil. Nisu oni ovde nista krivi, takva je politika firme tj. mnogih trgovinskih lanaca koji ovde posluju.
 
Druže, kada inspekcija dođe u Tehnomaniju, Šijan ih je vodio na ručak. Prijatelj je radio u Thnm po 12+ sati dnevno bez bilo kakvog plaćenog prekovremenog rada. Prodavali su laptopove iz poplave bez griže savesti.


Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Ja sam imao do skoro macevanje sa Tehnomanijom oko kombinovanog frizidera... Koja je to odiseja bila...
Vise od mesec dana sam ih ganjao da kevi zamene frizider koji je stigao DOA (nacisto bez freona, neispravan, ne hladi). Gospode koje je to mrcvaranje bilo sa njihovim korisnickim centrom, radnjom gde je uzet, sitnim i krupnim menadzercicima. Imao sam osecaj kao da ih je sve zajedno svemirska rupa podrignula i da oni pojma medjusobno nemaju sta se desava sa reklamacijom. Ili to ili je zesca qrobolja u pitanju. Natrosih se telefona na njihove gluposti i lagarije. Nije tako ranije bilo.

2012. sam kod njih kupio Samsung lcd tv od 50inca (kostao ko bubreg), da bih kuci video da ima tri bela piksela. Vratio tv u radnju, rekao sta je problem i na licu mesta mi bez ikakve provere, paljenja i mrsomudjenja zamenili tv. Sta je ovo sada, koja ekipa pilicara je tamo meni ne ide u glavu.

Nemam nameru da im ikad vise krocim u radnju, jer su pokazali vrhunski bezobrazluk i neprofesionalnost.
 
I ja sam ranije imao dobra iskustva sa Tehnomanijom, ali poslednjih godinu dana užas. Jednu reklamaciju sam tek nakon mesec dana maltretiranja uspeo da rešim, dok je druga razrešena tek nakon pokretanja postupka od strane tržišne inspekcije.
 
Zaista ne očekujemo pogrešan uređaj od Tehnomanije, nismo kupili od švercera na Kupujem-Prodajem.

Na KP je 99% prodavaca veoma korektno, bez obzira da li su sverceri ili ne. A sistem ocenjivanja koji je tamo se ne moze anulirati nikakvom reklamom.
 
Slična iskustva sam i ja imao od neizdavanja fiskalnog računa do pogresno isporucenih artikala. Ne kraju je sve reseno ali uz debele zivce i cekanje od dva meseca.

Poslato sa Che2-L11 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno