»RSS Benchmark sajt

Strana 8 od 20 PrvaPrva ... 45678910111218 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 106 do 120 od ukupno 287

Tema: Tehnomanija (i drugi) - krajnje lose iskustvo

Member Avatar korisnika Martin Mystere
        Na forumu od
        Feb 2007
        Poruka
        3.135
      2. Moja mašina
        • CPU: Intel i5 3570k
        • MoBo: Gigabyte GA Z77M-D3H
        • RAM: 8GB Mushkin @1333 MHz
        • VGA: Powercolor R9270 Turboduo
        • MON: ASUS MW221U
        • HDD: Silicon Power SSD S60 120 GB, Samsung ST500DM005 HD502HJ (500 GB), WD Caviar Green 1TB
        • OPT: LG DVD-RW
        • Case: Thermaltake 3
        • LAP: Laptop Toshiba Satellite A100-599
        • TV: Samsung 40A656
        • INET: Powerline
      3. Verovatno da nije, ali kao što rekoh nije to samo kod njih slučaj već je to postalo više pravilo nego izuzetak.

Banned
        Na forumu od
        Mar 2012
        Poruka
        9.895
        Citat Citiram korisnika: BokiPK Pogledaj poruku
        Gorenje ima jednu od najmodernijih fabrika u evropi (i to kod nas). Ako se potrefe uređaji odatle, stvarno su esktra.
        Haha pa ima, ali u AV dnevniku
        Jedna od tih Gorenje fabrika je u KG-u i mogu ti reći da je to tuga šta se radi ...
        Ukratko klasična priča - kupljeno za dinar, dobili sve na gotovo uz subvencije i jeftinu radnu snagu.

Osim svega toga postoji još jedan razlog kupovine - u EU su zabranjeni pojedini načini "obrade" metala jer su ekstremno štetni za zdravlje!!!

Ovde naravno sve prolazi
        Da ti ne pričam da je u svim dokumentima fabrike Srbija prikazana bez dela svoje teritorije ...
        Uslovi rada kao u Juri - da ne objašnjavam ...

Citat Citiram korisnika: Martin Mystere Pogledaj poruku
        Eto takođe , neki hvale Gorenje a ja sa njima imam 100% negativno iskustvo na uzorku od dva uređaja (usisivač VC2323 kome je otišao motor bukvalno u prvom mesecu nakon isteka garancije i seckalica koja je trajala gotovo tri godine) ali to je samo moje iskustvo koje svakako ne mora da bude isto kao kod drugih.
        Isto negativno iskustvo sa 2 njihova uređaja...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
        Menjao Šumadinac : 25.05.2018. u 12:44

Moderator Avatar korisnika jaksa
        Na forumu od
        Jun 2002
        Poruka
        5.670
      6. Moja mašina
        • CPU: P4 N.wood 3.0 Ghz
        • MoBo: Asus P4C800E-DeLuxe
        • RAM: 2x512MB
        • VGA: Radeon 9800 pro 17" Acer tft
        • HDD: WD Raptor 74GB Maxtor 160 GB
        • OPT: Nec 3500AG Pioner 107D
        • Case: Chieftec BIg Tower/Chieftec 420W
        • SND: SB Audigy 1
      7. Citat Citiram korisnika: bombaš Pogledaj poruku
        +1
        Gorenje servis je tri koplja ispred svih ostalih.
        Netačno, iz mog iskustva. Šalabajzeri - oni u zgradi Gorenja na NBG. Majstori terenci su ok.
        Menjao jaksa : 25.05.2018. u 14:16
        Fear no evil

VIP member Avatar korisnika BokiPK
        Na forumu od
        Dec 2000
        Poruka
        3.757
      9. Moja mašina
        • CPU: Intel Xeon E5450, OCZ Vendetta 2
        • MoBo: ASUS P5B DeLuxe
        • RAM: 2x2GB Kingston KHX DDR2 1066 Cl5
        • VGA: ASUS GF GTX 560Ti DCU II 1GB GDDR5
        • MON: 24" TFT Prestigio P7240WD 1920x1200
        • HDD: Seagate 250GB+500GB + WD mobile 320GB USB3
        • OPT: LH-20A1L, SH-223L
        • Case: Enlight, OCZ 600 SXS
        • SND: SoundMax HD, KOSS
        • LAP: IBM/Lenovo T61
        • TV: SHARP 40" FHD
        • INET: UMTS/GPRS
        • Ostalo: Logi kb&m, SE Z3C & LG, Mustek 800VA Pro, gomila fleški, Prestigio GV450, MiFi, Huawei LTE, gadzets
      10. Citat Citiram korisnika: Šumadinac Pogledaj poruku
        ...
        Uslovi rada kao u Juri - da ne objašnjavam ...
        ...
        Hm.
        Da ne pričam mnogo jer stvarno nije za javnost. To što se priča o Juri, nema nikakve veze sa realnošću. Politika, ali negativna.
        "...ja sam genije, suvi genije..." PeraKojot

Banned
        Na forumu od
        Mar 2012
        Poruka
        9.895
        Ma kakva crna politika, ovo gore što sam napisao je opšte poznato, niti to radnici kriju
        Možeš misliti kako je raditi u staroj hali sa limenim krovom pored cnc mašina (gore nego rudnik) i peći leti (temperatura leti preko 45 stepeni) !!!
        I to pod kamerama.
        A o škartu i doradama na određenim delovima (stoje po par meseci) bolje da ne pričam

A najbolji deo priče je kad ti isti radnici iz naše KG fabrike odu u matičnu firmu u Sloveniji - nema kamera niti nekog cimanja, klimatizovana hala i na sve to 5 puta veća plata ...
        Tamo pola stvari i ne smeju da rade što zbog sindikata, što zbog EU propisa

Citat Citiram korisnika: jaksa Pogledaj poruku
        Netačno, iz mog iskustva. Šalabajzeri - oni u zgradi Gorenja na NBG. Majstori terenci su ok.
        Baš to, sve je to individualno i zavisi od grada do grada, od servisa do servisa ...
        Nisam imao priliku da probam Gorenje garanciju jer su im oba uređaja crkla par meseci posle 2 godine

Citat Citiram korisnika: MIB Pogledaj poruku
        Verovatno je do mentaliteta dva naroda. Kako mentalitetu naroda koji ima ekonomiju na vrhu sveta moze da odgovara mentalitet naroda koji ima ekonomiju nase drzave. Samo stres mozes da dobijes.
        Politika i ništa više, trenutno (ko prati vesti ovih dana video je) se pokušava isto odraditi sa zastava oružjem, ali to već ide teže zbog većeg broja radnika i jakog sindikata ...

Ukratko ko god može i ima para neka beži od Gorenja uređaja, a u mom slučaju i od Whirlpool-a
        Menjao Šumadinac : 25.05.2018. u 14:45

Member Avatar korisnika MIB
        Na forumu od
        Feb 2006
        Poruka
        743
      13. Moja mašina
        • CPU: Intel® Pentium® G3220 BOX
        • MoBo: MSI H81M-P33
        • RAM: 16GB | KHX1600C10D3/8 & HX316C10FB/8
        • VGA: IGP | Intel HD GT1
        • MON: Samsung SyncMaster T220
        • HDD: 128GB OCZ-Vertex4 | 500GB Toshiba DT01ACA050 | 1TB WDC WD10EADS
        • OPT: DVD-RW
        • Case: MS Industrial Gemini & LC500H-12 V2.2
        • SND: SB X-Fi Surround 5.1 | MS Industrial FROGGY 2.0
        • LAP: IBM ThinkPad 570 2644-RR3
        • TV: Hyundai 32LE-R D (moze VGA 1920x1080 60Hz)
        • INET: DSL
        • Ostalo: Tab 4 7.0 SM-T230 8GB | Razer Mamba 2012@Goliathus Control | Logitech HD Pro Webcam C920
      14. Verovatno je do mentaliteta dva naroda. Kako mentalitetu naroda koji ima ekonomiju na vrhu sveta moze da odgovara mentalitet naroda koji ima ekonomiju nase drzave. Samo stres mozes da dobijes.
        Пут до пакла поплочан је добрим намерама.

Member Avatar korisnika bit
        Na forumu od
        Oct 2005
        Poruka
        1.378
      16. Moja mašina
        • CPU: AMD Athlon x4 860k
        • MoBo: msi a68hm-e33 v2
        • RAM: Kingston 2x4gb 1600
        • VGA: MSI AMD R7 260
        • MON: SyncMaster 2220LM
        • HDD: 2xWD640aaks
        • Case: lc600h-12 v2.31
        • SND: microlab B-73
      17. @šumadinac, ne ulazim u to šta se u toj fabrici dešava, nego da li si ti radio u proizvodnji negde, ne sklapanje, pakovanje, kancelarija, već proizvodnja.
        Svuda je ili toplo ili hladno, sa raznim opasnim isparenjima, opasnim procesnim postrojenjima i extremno opasnim nekim delovima postrojenja. Plus što unutrašnji saobraćaj konstantno radi i to nosi određenu opasnost. Drugim rečima u proizvodnji je vrlo teško naći konfornu i bezbednu sredinu, uglavnom je suprotno.

Banned
        Na forumu od
        Mar 2012
        Poruka
        9.895
        @bit
        Da davno kao CNC operater/programer ...

Nema ti tu takve podele, nego hala u kojoj rade svi bez obzira na poziciju/stručnu spremu (90% hale su mašine i proizvodnja, a 10% IT deo ) i njih nekoliko u kancelarijama (čitaj slovenci i sekretarice)

Deo zastave kovačnice - fabrike sa tradicijom iz 19 veka (tu je nastala Srpska industrija i baš tu je zasijala prva sijalica u Srbiji 1884. god.) je prodat za dinar unioru (isto slovenačka firma), pa je gorenje onda od njih uzelo jedan deo (čitaj videli da to što može da prođe u Srbiji ne može nigde)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
        Menjao Šumadinac : 25.05.2018. u 16:04

Member Avatar korisnika bit
        Na forumu od
        Oct 2005
        Poruka
        1.378
      20. Moja mašina
        • CPU: AMD Athlon x4 860k
        • MoBo: msi a68hm-e33 v2
        • RAM: Kingston 2x4gb 1600
        • VGA: MSI AMD R7 260
        • MON: SyncMaster 2220LM
        • HDD: 2xWD640aaks
        • Case: lc600h-12 v2.31
        • SND: microlab B-73
      21. Ма те продаје за динар су нешто не запамћено....
        Јесте, то да, прве компаније које су ушле једно време су поштовале неке унутрашње стандарде, па када су видели да добрано одскачу од домаћих привредника, оборили су све критеријуме и уговоре о раду па и плате.
        Али то није тема .
        Вероватно и техноманија тако обара унутрашње стандарде и то доводи до ове теме.
        Најгоре је изнуђен и не плаћен прековремени рад, силеџијство надређених које се по аутоматизму и по правилу, преноси са врха.
        Таква радна клима доводи до пада мотивисаности, грешака, онда опет иде тортура надређених и спирала пада квалитета услуга је отпочела.
        Уместо да се иде са квалитетним стимулансима, силеџијски начин вођења компанија управо прави супротно од жељеног.
        Menjao bit : 25.05.2018. u 18:47

Banned
        Na forumu od
        Nov 2017
        Poruka
        446
        Da se javim, posto je je jedan forumas pitao za uredjaje za pritisak. Ispostavilo se da nisam u potpunosti u pravu, uredjaj je navodno ispravan potvrdio je zvanicni serviser da tako rade svi uredjaji te serije. Kao i da je matori uredjaj iste firme mnogo bolji, kome je zamenjena manzetna pa ponovo radi i koristi se. Ovaj novi skuplja prasinu. Interesantno je da se stari uredjaj u polovnom stanju prodaje na kupindu za vise para nego novi uredjaj nekoriscen. To govori o kvalitetu nove serije.

Tako da od procesa reklamacije nista, od prijave nista. Cinjenica je medjutim da Tehnomanija zna da su uredjaji dzank, da na njih daje navodno akciju od 30-40% jer su nabiflali osnovnu cenu na nerelealan nivo sto je trik kojim se bavi vecina maloprodaja u Srbiji (Konzum/Idea najgori po ovom pitanju iz mog iskustva). Zato i nema zamene uz doplatu za drugi uredjaj jer su svesni da prodaju smece i pecaju sirot narod (citaj penzionere) i one genijalce sto bi da ustede tamo gde ne treba da se stedi (moja malenkost).

Ovo nije specificno za Tehnomaniju ali red je da se pomene taj opsteprihvaceni sistem poslovanja u modernoj, napredno-demokratskoj Srbiji. Kao i cinjenica da se u zemlju uvoze falicni primerci svega i svacega iz Kine (najnizi rang kvaliteta koji moze da prodje uvoznicima) pa se to onda prodaje po zapadnim cenama.

Nekada sam i ja bio zadovoljan sa Tehnomanijom, kupio sam svasta tamo do sporeta, frizidera, ves masine, usisivaca, pegle, masine za sudove itd. Ali vise ne. Nije to samo bojkot Tehnomanije nego sam odlucio da prestanem da pokusavam da ustedim tamo gde me ceka zamka, kako proizvodjaca tako i domaceg prodavca/uvoznika. Sve valja kupovati na mestima specijalizovanim za prodaju. Ove Svastomanije/Winwinove i ostale rezimske radnje koje su pogusile sitne maloprodaje izbegavati u najsirem mogucem luku. Dok jos ima tih sitnih a postenih, dok ih sve ne poguse.

Member Avatar korisnika MIB
        Na forumu od
        Feb 2006
        Poruka
        743
      24. Moja mašina
        • CPU: Intel® Pentium® G3220 BOX
        • MoBo: MSI H81M-P33
        • RAM: 16GB | KHX1600C10D3/8 & HX316C10FB/8
        • VGA: IGP | Intel HD GT1
        • MON: Samsung SyncMaster T220
        • HDD: 128GB OCZ-Vertex4 | 500GB Toshiba DT01ACA050 | 1TB WDC WD10EADS
        • OPT: DVD-RW
        • Case: MS Industrial Gemini & LC500H-12 V2.2
        • SND: SB X-Fi Surround 5.1 | MS Industrial FROGGY 2.0
        • LAP: IBM ThinkPad 570 2644-RR3
        • TV: Hyundai 32LE-R D (moze VGA 1920x1080 60Hz)
        • Ostalo: Tab 4 7.0 SM-T230 8GB | Razer Mamba 2012@Goliathus Control | Logitech HD Pro Webcam C920
      25. U prvoj poruci si napisao da displej ima artefakte. Na sta si zapravo mislio jer sad kazes "da to tako radi". Kada se kaze artefakt zna se na sta se misli i to je automatski osnov nesaobraznosti. Ti si mogao da trazis povrat novca kad vec ne dozvoljavaju zamenu (po zakonu je ili zamena ili povrat novca) pa da nakon sto dobijes pare nazad da dodas jos i kupis sta si hteo. Posto nisi nista rekao, uredjaj ti je otisao na servis na popravku gde su ti rekli da urejaj radi kako treba.

Dakle, na sta si mislio kada si rekao da uredjaj ima artifakte?
        Menjao MIB : 26.05.2018. u 02:29
        Пут до пакла поплочан је добрим намерама.

Member
        Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        5.546
      27. Moja mašina
        • CPU: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 6400+ + LC-CC-120
        • MoBo: Asus M2N-SLI
        • RAM: Kingston 2x2GB DDR2 800MHz
        • VGA: MSI GTX 1060 GAMING X 6G
        • MON: Samsung SyncMaster 940BW (1440x900)
        • HDD: Samsung 850 EVO 250GB + 2xWD RED 3TB
        • OPT: NEC DVD/RW ND-4571A
        • Case: Chieftec BG-01B + Thermaltake Smart SE 730W (SPS-730M)
        • SND: Audio Adapter C-Media CMI8738/C3DX Audio Device / Genius SW 5.1 3.600W
        • TV: Sony 55X8509C
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: A4tech Bloody V7, Redragon Devarajas
      28. Citat Citiram korisnika: jaksa Pogledaj poruku
        Slažem se.
        Nisam mogao na telefon da ih dobijem cele dve nedelje. Zvao u razno doba radnog vremena i telefon ili zvoni do kraja ili se posle nekoliko zvona (nekad 2 nekad 5-6) samo isključi (kao da namerno dignu i spuste slušalicu).
        Nisam imao izbora jer mi treba deo za električni roštilj kome je istekla garancija.

Member Avatar korisnika Martin Mystere
        Na forumu od
        Feb 2007
        Poruka
        3.135
      30. Moja mašina
        • CPU: Intel i5 3570k
        • MoBo: Gigabyte GA Z77M-D3H
        • RAM: 8GB Mushkin @1333 MHz
        • VGA: Powercolor R9270 Turboduo
        • MON: ASUS MW221U
        • HDD: Silicon Power SSD S60 120 GB, Samsung ST500DM005 HD502HJ (500 GB), WD Caviar Green 1TB
        • OPT: LG DVD-RW
        • Case: Thermaltake 3
        • LAP: Laptop Toshiba Satellite A100-599
        • TV: Samsung 40A656
        • INET: Powerline
      31. Citat Citiram korisnika: nemanja123 Pogledaj poruku
        Slažem se.
        Nisam mogao na telefon da ih dobijem cele dve nedelje.
        Nisam imao izbora jer mi treba deo za električni roštilj kome je istekla garancija.
        I tako ti samo jednog dana u toku te dve nedelje istekne garancija i još ti oni 'ladno kažu "Žao nam je ali vama je istekla garancija" - tačno da ih u tom slučaju udaviš.

Member
        Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        5.546
      33. Moja mašina
        • CPU: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 6400+ + LC-CC-120
        • MoBo: Asus M2N-SLI
        • RAM: Kingston 2x2GB DDR2 800MHz
        • VGA: MSI GTX 1060 GAMING X 6G
        • MON: Samsung SyncMaster 940BW (1440x900)
        • HDD: Samsung 850 EVO 250GB + 2xWD RED 3TB
        • OPT: NEC DVD/RW ND-4571A
        • Case: Chieftec BG-01B + Thermaltake Smart SE 730W (SPS-730M)
        • SND: Audio Adapter C-Media CMI8738/C3DX Audio Device / Genius SW 5.1 3.600W
        • TV: Sony 55X8509C
        • Ostalo: A4tech Bloody V7, Redragon Devarajas
      34. Citat Citiram korisnika: Martin Mystere Pogledaj poruku
        I tako ti samo jednog dana u toku te dve nedelje istekne garancija i još ti oni 'ladno kažu "Žao nam je ali vama je istekla garancija" - tačno da ih u tom slučaju udaviš.
        Imao sam takvu situaciju, samo ne nedelju nego mesec dana je bilo u pitanju, ali sam nosio u radnju i tražio potvrdu sa datumom, pa me bolelo uvo.
        Da stvar bude gora garancija je na ovaj istekla, ja sam hteo da kupim deo o svom trošku. Inače ne znaju koja će tačno cena biti, nego rekl ida će biti "oko 1.400 dinara", a morao sam lično da odem i dam depozit od 500 dinara (a na telefon rekla žena 50%).

Member Avatar korisnika wwwz
        Na forumu od
        Oct 2011
        Poruka
        1.881
      36. Moja mašina
        • CPU: i3-5005u
        • RAM: 4GB
        • VGA: Intel
        • MON: 15.6" Full HD
        • HDD: 500+8GB SSHD
        • OPT: DVD
        • Case: laptop
        • LAP: Lenovo Z51-70
        • TV: LG 42" smart
        • Ostalo: LG Spirit H440n, Android 6.0
      37. Za one koji su telefone (i još ponešto) kupili u Handy-ju (iskreno, nikada nisam od nekoga čuo da je kupio ili planira da kupi bilo šta u tom lancu... niti sam ikada čuo da bilo ko u priči pominje Handy ), važna informacija nakon gašenja pomenutog lanca:

do datuma 15.06.2018. godine sve reklamacije na uređaje mogu podneti u direkciji HENDI-TEL-a na adresi Paunova 82-84, Beograd, a nakon toga kod ovlašćenih servisa koji su navedeni u nastavku
        http://handy.rs/

Uzgred, o tome zašto je Handy ugašen već postoji i zanimljiv "Igoritza istrazivacko novinarstvo report"
        https://www.reddit.com/r/serbia/comm...C4%87i_otkazi/
        Wara wara ingdolou / Seu te gira Galtzou / Hoemisclep dorbiza ea

Strana 8 od 20 PrvaPrva ... 45678910111218 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •