Šta je novo?

Prodavnice tehničke opreme u Srbiji - loša iskustva

pa tako je oduvek kod nas i tako svi rade. kod nas online kupovina u pravom smislu uopste ne postoji.

po zakonu nije jer to spada u lazno oglasavanje i obmanu kupaca ali ne znam moze li se nekome zaliti za to jer svi nasi strucnjaci tako funkcionisu.
 
Svake godine se svi raspadnu oko Black Friday, nista cudno.

Ja od ponedeljka cekam misa iz duplo W - dostava u radnji fazon i jos nije stigao.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Svi sve imaju na stanju a ispod cene pise rok isporuke 2-3 dana, sto je u najmanju ruku lazno oglasavanje. Ali u drzavi u kojoj se ustav ne postuje, ko ce da postuje neke sitne zakone.
 
Ja od ponedeljka cekam misa iz duplo W - dostava u radnji fazon i jos nije stigao.

Sa njima sarađujemo odavno, nikada nije bio problem, ako nešto nemaju, odmah zovu da pitaju da li može zamena, ali u poslednje vreme, možda godinu dana unazad, sve duže i duže čekam na isporuku, neki put i po desetak dana...
 
U navedenim prodavnicama kupujem isključivo ono što je na stanju i to samo ako je u originalnom fabričkom pakovanju. Nikakvo online naručivanje, dostava i slično... Nažalost, često i ne kupim ono što hoću, ali nemam nameru da prolazim kroz ono o čemu pišete...
 
Kakav raspad pred BF? Pre svega moraju da naznače da nemaju na stanju jer ne bih no kupio.
Isti dan sam naručio htc vive starter kit i stigao je u sredu u Beč, a u četvrtak ujutru u Bgd. Iz Holandije do Beograda za 5-6 dana.
A slepci ne mogu monitor da isporuče evo već 8 dan.
Taj monitor ni dobavljač nema na stanju nego ga verovatno uvozi. Preprodavci sa KP su brži.


Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Cenim da su se ubili od posla za BF, kod mene je ista situacija - naručio sam laptop kod njih u ponedeljak zbog 33% popusta, stići će mi verovatno tek u ponedeljak (nakon nedelju dana).

Zet naručio TV u Comtrade-u u nedelju, obećali isporuku u sredu ali šipak - morao je juče da im psuje sve po spisku da bi mu TV isporučili danas, 6 dana nakon porudžbine.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako malo pogledate zaposljavanje u tim firmama, videcete da svi traze magacionere i vozace. Oni bukvalno nemaju koga da primi/posalje/isporuci to sto ste kupili. Trenutno jedna firma trazi 20 magacionera za Beograd.
 
Pa neka povećaju plate pa će imati.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Marže za proizvode svuda iste, čak možda i veće ovde nego na zapadu pa ako oni gore mogu da plate magacionera dva ili tri puta više ne vidim razlog zašto ne bi bio i ovde plaćen.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Možda zbog platežne moći kupaca? Za BF se u Emmiju prvo rasprodao krljavi Acer laptop od 20k.

Takođe, prvo se razgrabe LCD televizori veoma sumnjivog kvaliteta sa cenom od 100-ak evra.

U Americi se babe tuku na BF za OLED TV od 1000$, a kod nas se babe nabadaju za kilo piletine.

Pa onda kad se uzme ta šira slika u obzir - vidi se da smo mi jad i beda i da su dnevni pazari u takvim prodavnicama mizerni, u odnosu na parnjake sa zapada...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Za bf u americi najnoviji ajped je bio 200 evra a ovde krljavi acer ili šta već, neka smanje divljačke cene tehnike na nivo onih u Americi ili Evropi i kupovaće se. Prvi neću da platim Mekbuk er 1,6 puta više nego što je u Americi. Vređanje inteligencije.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Nije to samo tako sa tehnikom za BF ( i ne samo tada) vec i sa drugim stvarima. Ja koji nisam nikada isao u soping na zapad razmisljam o tome jer ne zelim da me za sopstveni novac prave magarcem.
 
Za iste pare koje potrošiš ovde na garderobu, hranu, tehniku, kupićeš i preko isto, ali će ti dupence videti sveta.
 
Možda zbog platežne moći kupaca? Za BF se u Emmiju prvo rasprodao krljavi Acer laptop od 20k.

Takođe, prvo se razgrabe LCD televizori veoma sumnjivog kvaliteta sa cenom od 100-ak evra.

U Americi se babe tuku na BF za OLED TV od 1000$, a kod nas se babe nabadaju za kilo piletine.

Pa onda kad se uzme ta šira slika u obzir - vidi se da smo mi jad i beda i da su dnevni pazari u takvim prodavnicama mizerni, u odnosu na parnjake sa zapada...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ne brini, zarađuju vlasnici firmi masne pare sa ovakvim masnim maržama, ali je poenta što neće da plate radnika adekvatno. Ovde je na delu robovlasnički sistem podržan svojski od strane države, pa se kapitalisti tako i ponašaju.
Bivša firma u kojoj sam radio nije htela da angažuje 1-2 magacionera više, ljudi u magacinu su se raspadali od posla. Dvoje dalo otkaz, a bilmez od vlasnika zaposlio opet dvoje, umesto da stavi prst na ćelo i zapita se gde je problem.
 
Mesto da guraju on-line trgovinu i rasterete radnje sto im je jeli jeftinije i normalnije, oni ce ove godine svima da zgade on-line i dogodine ce ljudi ili u radnje ili ce da ih izbegavaju. Svaka im cast na biznis planu.
 
Baš je loša situacija. Nešto je trulo u domaćim firmama. Ja već drui put čekam (prošlo je 12 dana) isporuku za firmu koja je uplaćena po predračunu regularno.
 
Bivša firma u kojoj sam radio nije htela da angažuje 1-2 magacionera više, ljudi u magacinu su se raspadali od posla. Dvoje dalo otkaz, a bilmez od vlasnika zaposlio opet dvoje, umesto da stavi prst na ćelo i zapita se gde je problem.
Dokle god ima dvoje koje će doći umesto to dvoje,bolje neće biti...Ali sve ih je manje.


Sent from my MI 6X using Tapatalk
 
Upravo tako. Oglasi gde se traže radnici ima na svakom koraku, ali je problem mala plata ili ako je veća plata onda u paketu idu i obaveze tipa 3u1 magacioner/vozač/sekretarica...
 
Upravo tako. Oglasi gde se traže radnici ima na svakom koraku, ali je problem mala plata ili ako je veća plata onda u paketu idu i obaveze tipa 3u1 magacioner/vozač/sekretarica...

magacioner/vozač/sekretarica je i dalje za max 30k. Za vise moras da imas diplomu i da im usputno obavljas sitnice tipa programiranje/dizajn/hirurgija...
 
Poručio sam slušalice sa Tehnomanije 29. novembra, do danas nisam dobio poručenu robu, a koliko vidim na sajtu imaju te slušalice na lageru. Pre 3 dana sam im poslao mejl sa upitom o narudžbenici, dobio sam odgovor da je podnet zahtev za proveru. Pomislio sam da su poslali Post Expressom pa da zato ne stiže, međutim odgovorili su da robu šalju City Expressom. Slušalice sam platio karticom prilikom poručivanja, i nisu namenjene meni već su poklon. Šta dalje da učinim, dovode me u neprijatnu situaciju? Novac sa kartice mi je rezervisan, slušalice su kupljene za crni petak, sada su skuplje od 1000 dinara pa na gore, u zavisnosti od prodavnice.
 
Ništa, opcija 1 je da imaš pravo da odustaneš od tzv. kupovine na daljinu u roku od 14 dana, a sledeći put kupuj pažljivije i na blizinu. Opcija 2: otkaži im porudžbinu.

Ništa ne poručujem od domaćih prodavaca otkako sam jednom čekao da mi pošiljka iz Kirovljeve na NBG stigne 10 dana. Isto je bila neka famozna šok-cena-akcija.

Sa Amazona ili NewEgg-a mi stigne brže.
 
Mom drugu jos uvek nije stigao TV kupljen 24.11. u Tehnomaniji, vikend pre BF. Pogresio ovaj, zahebo onaj, gurnuli ga medju ves masine pa se zaturio :D , ovo je bio najjaci izgovor jer TV je 85"
 
Ništa, opcija 1 je da imaš pravo da odustaneš od tzv. kupovine na daljinu u roku od 14 dana, a sledeći put kupuj pažljivije i na blizinu. Opcija 2: otkaži im porudžbinu.

Ništa ne poručujem od domaćih prodavaca otkako sam jednom čekao da mi pošiljka iz Kirovljeve na NBG stigne 10 dana. Isto je bila neka famozna šok-cena-akcija.

Sa Amazona ili NewEgg-a mi stigne brže.
Sa Amazona koliko košta poštarina i dažbine treba da stigne sledeće jutro da radiš anboksing uz jutarnju kaficu.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Mom drugu jos uvek nije stigao TV kupljen 24.11. u Tehnomaniji, vikend pre BF. Pogresio ovaj, zahebo onaj, gurnuli ga medju ves masine pa se zaturio :D , ovo je bio najjaci izgovor jer TV je 85"
A ustvari, poziv kol centru uz malo lepih reči rešava to vrlo efikasno. Na žalost, tako sve funkcioniše. Mora da se pogura.
Neke stvari se nikada ovde neće promeniti a često primećujem da smo generalno postali lenštine u tom smislu, nove generacije (milenijalci :) ) su tako "posađeni" a mi malo stariji smo se samo ulenjili.
Zašto ovo pišem?
Primećujem pojavu, neka bude konkretna situacija, poručimo online, čekamo izvesno vreme da porudžbina stigne, prođe to izvesno vreme i ništa se ne dešava!

E sad, gde nastupaju greške?

Porudžbina je tu negde i samo se nešto negde "zagubilo" i valja se malo pogurati ali ne, kukaćemo i pljuvaćemo po forumima i socijalnim mrežama danima, nedeljama, što nema apsolutno nikakvog efekta. Poziv kol centru uz malo uljudnosti i par lepih reči gotovo izvesno izaziva pozitivan efekat i stvari se pokreću.

Jeste glupo, nekad i jadno, nema logike ali tako je. I uvek će biti. Ovde.
Za one birokrstske "face to face" i šalter varijante, čokolada uvek radi, glupo i bezveze, da ne kažem jadno ali uvek radi. Uvek

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Zanimljiva teorija, platis nekom svojim parama i jos treba da mu titras i molis da ti posalje jer eto negde zapelo, pa oni ce videti da to srede a i ti bas zapeo da ti to sto pre isporuce, kakve veze ima sto si bas njih izabrao a ne neku drugu radnju i naravno da ces da se strpis jos malo dok se ne pogura.
Ja vidis za moje pare bih ti ruku polomio, i kad neka radnja zapne ja nazovem te lelemmude i krenem da im spominjem sve po spisku i dam im rok od "odmah" da se to sutra nacrtalo kod mene, kad bismo svi tako radili veoma brzo se ne bi nista poguravalo, niti titralo.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Tako to u teoriji deluje, a u praksi?
Kome bi ovde ruku polomio, kad je konkretan slučaj u pitanju? Zapitaj se?

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno