Šta je novo?

Prodavnice tehničke opreme u Srbiji - loša iskustva

Moj. Nebitno, hvala ipak, popravicu sutra :)
 
Extreme je da bas ono sto mu treba nadje na pravom popusti.

A to sto neko kupuje TV od 1000-3000e na rate, jer ne moze u kesu... to je tema o finansijama.
I opet grešiš i generalizuješ jer bar kada sam ja u pitanju nije da ne mogu u kešu več mi je ovako bolje pošto u slučaju potrebe mogu da kupim više stvari odjednom i dobijem ih odmah i da uvek imam priličnu rezervu za zlu ne trebalo ili ako mi za nešto hitno zatreba (nešto se jako povoljno pojavi u narednih par meseci a treba mi) ...

Daj mi jedan dobar razlog zašto bih iskeširao 1200€ odjednom a ne na 12 rata po 100€ ako na prvi način ne dobijem nikakve pogodnosti.
 
To se odnosilo na njegov post, i pricu da 80% ljudi kupuje na rate.
 
Pa ja nisam ni mislio samo na sebe već ima još ljudi na koje se odnosi napisano mada verovatno ne baš 80%...
 
Ti nis u tih 80%, ti si u onih 20% :) 80% su oni koji nemaju izbora :(
 
I opet grešiš i generalizuješ jer bar kada sam ja u pitanju nije da ne mogu u kešu več mi je ovako bolje pošto u slučaju potrebe mogu da kupim više stvari odjednom i dobijem ih odmah i da uvek imam priličnu rezervu za zlu ne trebalo ili ako mi za nešto hitno zatreba (nešto se jako povoljno pojavi u narednih par meseci a treba mi) ...

Daj mi jedan dobar razlog zašto bih iskeširao 1200€ odjednom a ne na 12 rata po 100€ ako na prvi način ne dobijem nikakve pogodnosti.

Evo ja cu ti dati jedan razlog.
Navikavas sebe da trosis i vise nego sto ti treba ili sto mozes.
Takvom logikom ces se voditi i ako, ne daj boze, budes u situaciji da ne mozes sebi da priustis. Tako radi vecina ljudi koja danas kupuje na rate, realno niti im treba niti mogu sebi da priuste neke stvari a da to ne osete na drugoj strani.
Ovo ti govorim iz iskustva, sa prve linije fronta, ali ne svog iskustva vec velikog broja drugih ljudi, ja licno nikad nista ne kupujem na rate.

Sto se tice akcija lanaca, glavni cilj je dovuci kupca u radnju ili na telefon a onda mu nuditi sve i svasta ne bi li kupio nesto drugo.
To se radi iz dva razloga:
-Akcijski artikl su imali 1-2 kom (jer ne smeju da prave akciju ako nemaju ni jedan, a inace su i to radili ranije) i to je prodato, ili je bilo osteceno ili nesto trece.
-Akcijski artikl je cesto sa 0 ruc-om ili u minusu a svi radnici rade na ruc i nemaju nijedan razlog da vam prodaju akcijski artikl.
 
Poslednja izmena:
Овде као да се расправља да ли су кредити нормални или не. Па они и јесу измишљени да неко ко не може у цугу да приушти телевизор, фрижидер, телефон, стан, ауто ... то пазари на рате. Јесте да се плаћа више али ако неко нема 30к или већ колико еврова, он никада неће да купи стан? Или ће 30 година да одваја и онда купи? Ако се неко кући, може да купи кревет (и ништа више) и онда кроз пар месеци шпорет па после неког времена фрижидер а телевизор после пар година. Или да све купи на кредит и плати мало више?
Америка живи на кредит, тамо ретко ко купује за кеш него се још док студирају задуже па после кад почну да раде купе кућу и остало и имају кредите до краја живота. Фали им нешто? Ту не рачунам лоше математичаре и алаве људе.
Зашто неко не би купио телевизор који не може да купи за кеш и да му остане за трошак? Ето, ја сам узео прошлог лета телефон практично на рате јер нисам хтео да дајем кеш и да останем без пара. Да не причам о томе да се те паре које плаћам врте по неколико пута, то је из неке друге приче коју алфа зна. ;)
 
Veze to nema s temom. Vratite se na loša iskustva s prodavcima.
 
Neprijatno iskustvo sa Tehnomanijom i njihovim "na papiru" akcijama... Porucio sam juce preko Interneta Sony 65"KDXF9005 model po nekoj "vikend akcijskoj" ceni od 180.000 RSD (redovna cena 240.000). Navodno nisu stigli da obrade porudzbinu od sinoc, danas sam ih 3x zvao dok sam bio u jedinoj prodavnici u kojoj televizor imaju na stanju (1 komad je preostao i to izlozbeni primerak) i nisam uspeo da uzmem taj televizor jer moja porudzbina nije obradjena...

U medjuvremenu vidim i AF8 model na akciji po jos "bolesnijoj" ceni gde su TV spustili na 280.000RSD sa 420.000. Naravno, porudzbinu nisam uspeo da izvrsim preko Interneta jer je non-stop "iskakala" greska sa serverom. Nakon nekog vremena "Internet" akcija je nestala i televizor je postao dostupan samo u prodavnici. Posto nisam bio u mogucnosti, posaljem drugara u objekat da uzme TV preko racuna kad ono CVRC - TV je na akciji ali je cena 380.000 (redovna 420.000). Da mi covek osobu na kasi i ja joj objasnim da sam TV video na vikend akciji i da treba da bude 280.000 cena. Na to ona odgovara da u tom slucaju mora preko Call Centra da se poruci. Dobijem ja Call Centar, uputim ih u tematiku i kazem da hocu da narucim taj TV i da ga pokupim u radnji, na sta dobijem odgovor da su rasprodali sve kolicine. Ja im kazem provereno je u TV u radnji, 2 su na stanju (+2 na drugoj lokaciji, isto u Beogradu) na sta dobijem odgovor da im zalihe nisu tacne. Naravno, TV je dostupan u prodaji ali po 380.000 RSD sto je "sitnih" 100.000 iznad reklamirane WEB/Call Centar cene.

https://www.tehnomanija.rs/tv-i-vid...sieKwxblWxKCMnb4BGXykeOWpRoT2SM#gde_pogledati

Ja cu svoj TV uzeti opet preko "Madjara" jer po svemu sudeci, ove akcije su klasicna navlakusa za "ovce" poput mene ili (vrlo verovatnije) namestaljka za "prijatelje na polozajima"

Osoblje u prodavnicama je bilo jako ljubazno i svaka njima cast, raspadaju se od posla i pritom su stvarno profesionalni i posveceni poslu. Ovaj "Marketing" koji sprovode je u "centrali" je u najblazu ruku za jedno cesljanje inspekcije! Navodno, Tehnomanija Web Shop nema veze sa prodavncama i rade kao "nezavisan" entitet, ali ako je to tako onda bi i to trebali jasno naglasiti u takozvanim akcijama.

Juce me nazvao kurir iz City Express-a da me pita da li sam na adresi da mi dostavi TV :D Zahvalio sam mu se i rekao mu da ga vrati u Tehnomaniju jer sam u medjuvremenu TV kupio na drugom mestu :) Pozvao sam Tehnomaniju, tacnije njihov call centar i rekao im da otkazu porudzbine za oba gore navedena Sony-a. Trebalo im je 2 nedelje da "obrade" porudzbinu...
 
Radiće sve to kako treba za par godina. Samo strpljenje, ko ga ima...
 
^ ista priča danas sa sudo mašinom. Neće mene videti Teh. banda.
 
Kod svih vam je to slicno jer svi kupuju od istih dobavljaca ako nemaju lager, ja sam rernu cekao 14 dana iz emmija, mogao sam da kupim odmah u tehnomaniji al mi nije bilo "hitno" da dajem vise para pa sam cekao.

U sustini svodi se na to da proizvod koji ste "kupili" nema kod dobavljaca a oni vas zavlace sa pricom "evo samo tetki da odnesem lek" ili pukla guma na kombiju :) sve da ne bi kupili na drugom mestu.

Tako sam ja narucio neke plocice u radnji koja je 200m od moje kuce i kada sam zvao da pitam gde su, oni mi rekli da je guzva u saobracaju :D

Ili cekas, ili platis skuplje.
 
Poslednja izmena:
Stize mi danas na viber promo poruka od Tehnomanije na koju se izmedjuostalog nisam ni prijavio. Nude neka ludacka snizenja i reko ajde da pogledam sta ima zanimljivo...

Untitled2.jpg


Untitled.jpg

DOKLE CE DA VARAJU LJUDE OVA GOVNA BELOSVETSKA I ZASTO NIKO OD NADLEZNIH NE REAGUJE!!!
 
Poslednja izmena:
Na sta da reaguje?

To sto je tehnomanija spustila cenu sa 24k > 14k a recima ista stvar kosta 9k na drugim mestima?

Da li ti znas uopste sta je trziste i kako funkcionise? Takodje, da li znas da imas prava da stavis cenu koju god hoces za 99% stvari?
 
Nece prestati sve dok su ljudi piglu.

Sa jedne strane smatram da glupe treba edukovati, a ne podsmevati im se, medjutim izgleda da je jedini nacin da se nesto postigne da se pusti da nemaju novca :)
 
Tacno mogu oni da stave cenu koju god hoce ali neverovatne su razlike u cenama.
 
Obicno nisu bas TOLIKO skuplji od ostalih. Ja sam kod njih pre mesec dana kupio frizder i taj model je kod njih (i jos jedne druge firme) bio najjeftiniji.
Ovo da im rostilj kosta 24K, a kod drugih da je 9K mi bas deluje preterano.

Edit: Sad tek skapirah sta je covek mislio. Tehnomanija taj gril ima po redovnoj ceni od 10990 dinara (vidi se na slici sa eponuda sajta), a ovamo "reklamiraju" neku akciju snizenja sa 24K na 14K. Ovo ne bi smelo da bude dozvoljeno i predstavlja dovodjenje kupca u zabludu.

Edit2: Ipak sam se zeznuo. Akcija je snizenje sa 24K na 10990 i to reklamiraju u akciji. Ovo nije nelegalno, nego cisto pilicarenje. Na kupcima je da glasaju novcanikom.
 
Poslednja izmena:
DOKLE CE DA VARAJU LJUDE OVA GOVNA BELOSVETSKA I ZASTO NIKO OD NADLEZNIH NE REAGUJE!!!

Ne znam na koga mislis, na Tehnomaniji ili na ove sto 10+ godina prodaju robu "u minus".
Tehnomanija radi ono sto mora da bi ista mogla da proda, a na pomolu je i rasplet situacije po sistemu "ako ne mozes pobediti pridruzi im se".
A sto se ovih drugih tice, naravno da nece niko da reaguje jer smo mi jos 90ih kreirali drzavu na osnovama sverca i ne vidim sto bi sad to menjali jer nama 10% manja cena, oni zaradili 10%, drzava 20% u minus i tako, svi zadovoljni.
I posle se neko cudi zasto dospevamo na crne liste zajedno sa Ethiopijom, Ganom, Sirijom i Pakistanom, odabrana ekipa.
 
Tacno mogu oni da stave cenu koju god hoce ali neverovatne su razlike u cenama.
 
Realna cena je ta spustena cena, Tehnomanija uvek ima neke ogromne popuste tako sto stavi nerealnu cenu pa je spusti na realniju i napise da je popust od 50%.

Zato postoji eponuda i predmet se prati duze vreme ako nije hitna kupovina, da takve pilicarske fore ne bi prolazile.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
U fazonu su, kupice ljudi iako nisu planirali jer je vrh popust. S obzirom da nisu planirali kupovinu, nisu ni upuceni u cene.
 
Realna cena je ta spustena cena, Tehnomanija uvek ima neke ogromne popuste tako sto stavi nerealnu cenu pa je spusti na realniju i napise da je popust od 50%.

Zato postoji eponuda i predmet se prati duze vreme ako nije hitna kupovina, da takve pilicarske fore ne bi prolazile.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

Meni su od toga jedino gori ovi sto na eponudi stavljaju najnizu cenu a onda kad pozoves toga nema pa ti nude nesto isto-slicno po malo vecoj ceni pa ako prodje prodje. A takvi su ti obicno prvih 3 ili 5 na eponudi.

@nikorln..
Ima istine, dosta cesto obican narod gleda koliki je popust umesto kolika je cena koju placa.
 
Poslednja izmena:
Стари маркетиншки трик, давно сам запазио ципеле које су ми се свиделе и цену која је била повољна (типа 1.200 динара, али је то било баш баш давно па се не сећам колико би то било данас) и сваки дан сам их меркао јер ми је радња била успут кад пођем према граду. И онда једном видим поред њих велику рекламу, попуст 50% па се обрадујем али онда поред тога прочитам ... стара цена 2.400, нова цена 1.200, 50% попуста. Ништа ново.
 
Isto ti je to, samo što je Emmi neretko jeftiniji par hiljada za veće cifre.
 
Ista je cena za ovaj model, nego vise pitam za ne daj Boze ako zatreba garancija. Ko je bolji po tom pitanju.
 
Ista firma, nema razlike.
 
Nazad
Vrh Dno