Šta je novo?

Prodavnice tehničke opreme u Srbiji - loša iskustva

Meni u texnomaniji na b.brdu zimus rekla prodavacica "Nikako Gorenje usisivace,jako su losi i stalno imaju reklamacije"

i ja kupim samsung.

Ima dobrih iskustva sa tehnomanijom (radnicima)
Verovatno joj je na majici pisalo "Samsung", da je pisalo "Gorenje", rekla bi ti obrnuto

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
A tebi, kao sto kazes, to ne igra ulogu, jer znas sta hoces. Ali ajde idi kupi dobro testo za damplinge, pa cik da vidis da li je isto :D Dzaba ti i research :)

Ja mislio da smo do sada govorili o tehnici i da još govorimo njoj, a ti još malo pa pređe na to koliko su bolji sa krilcima nego oni bez...
 
Verovatno joj je na majici pisalo "Samsung", da je pisalo "Gorenje", rekla bi ti obrnuto

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Nije pisalo nista sem tehnomanije,a samsung sam kupio u drugoj radnji.

Nije mi ponudila neku spec marku,vec mi je rekla da nisu bas najbolji.
 
Ja mislio da smo do sada govorili o tehnici i da još govorimo njoj, a ti još malo pa pređe na to koliko su bolji sa krilcima nego oni bez...
Samo sam prosirio da se i mi osecamo isto za stvari koje ne razumemo, tj. isto bi kupili nesto random, ako ne pokusaju previse da nam objasne.
 
Samo sam naveo da bih se lično čak i za testo za damplinge pre kupovine koliko - toliko informisao koje je dobro, kakva si iskustva drugih etc. što naravno ne znači da bih uspešno odabrao ono pravo ali je poenta da šta god kupovao, TV, usisivač, testo ili nešto deseto ne treba baš ili u kupovinu kao tabula rasa...
 
Ima nazalost stvari za koje nema informacije na internetu. Tipa razlika izmedju dva uredjaja ili neko konkeretno pitanje na koje ni prodavac ni forumi nemaju odgovor.
 
Za tehniku je cak odlicno, mada bez iskustva korisnika tesko ces znati ista o razlici izmedju recimo serija masina za ves iz iste godine.

A za dumpling testo... mozes citati koliko hoces, ako se licno ne razumes, ne znaci ti nista. To sam shvatio na tezi nacin :)
 
Jako loše iskustvo. Preko neta sam naručio laptop neki, moja greška je što je to bio Acer, oko 43.000 je koštao. Bilo je davno tako da se i ne sećam za koliko je stigao. Kako god, stigao je i na njemu jd bio instaliran neki sistem koji sam prvi put video u životu. Nije Windows, nije Linux, nešto deseto. Posle nekoliko nedelje krene laptop da se gasi. Pošaljem ja da ga poprave oni ga kao poprave i donesu, međutim isto. Odnesem ja kod mene blizu u servis i on kaže da baterija ne valja i da su mi poslali korišćenu bateriju. Pošalje on direktno za servis za Acerove laptopove a ne preko Tehnomanije jer sam čekao oko mesec dana da mi stigne. Poprave ga oni i radi on od tad, međutim laptop je tako spor, koči, podignem novi sistem opet ista priča. Najveća greška u kupovini. Nikad Acer i nikad Tehnomanija.
 
Jako loše iskustvo. Preko neta sam naručio laptop neki, moja greška je što je to bio Acer, oko 43.000 je koštao. Bilo je davno tako da se i ne sećam za koliko je stigao. Kako god, stigao je i na njemu jd bio instaliran neki sistem koji sam prvi put video u životu. Nije Windows, nije Linux, nešto deseto. Posle nekoliko nedelje krene laptop da se gasi. Pošaljem ja da ga poprave oni ga kao poprave i donesu, međutim isto. Odnesem ja kod mene blizu u servis i on kaže da baterija ne valja i da su mi poslali korišćenu bateriju. Pošalje on direktno za servis za Acerove laptopove a ne preko Tehnomanije jer sam čekao oko mesec dana da mi stigne. Poprave ga oni i radi on od tad, međutim laptop je tako spor, koči, podignem novi sistem opet ista priča. Najveća greška u kupovini. Nikad Acer i nikad Tehnomanija.

Ova žalba nema veze sa mozgom. "Neki Acer". Isto tako si mogao da kupiš i "neki DELL" i on da crkne. Dešava se. Jako davno (možda pre 10 god?).
Neki sistem - "nije Linux". Znaš li koliko distribucija Linuxa ima, i da se kladimo da jeste bio Linux. Btw, i dosta DELL modela dolazi sa Ubuntuom (Linux).
To sa baterijom nisi baš pismeno objasnio...da ne ulazim u tu priču. Niti se uklapa sa vremenskim odrednicama.
Podigao si novi sistem - sa obzirom na stručnost u izražavanju i poznavanje materije, mogu samo da pretpostavim koliko si kvalitetno odradio ceo postupak. Sporost ne zavisi isključivo od hardvera, naprotiv.
 
Free Dos? А Acer сервис је поправио или само ставио нову батерију јер по речима мајстора, само је ту био проблем. А за нови систем ... ако је windows, онда жалба М$ представништву јер је прилично плаћен а ради споро.
 
Ova žalba nema veze sa Tehnomanijom već o tome da je u pitanju neobavešten kupac (neki sistem...)
Windows se plaća inače i taj laptop sa win 10 i ssd bi bio vrv 200e skuplji a radio bi kao avion.
Idemo dalje.
 
Naravno da ima veze sa Tehnomanijom i WinWinom jer jedino oni i Gigatron su ostali u ovoj zemlji da prodaju hardver i svi varaju kako kažeš neobaveštene kupce prodajući neko smeće od laptopa kao što je čovek kupio. Sigurno je u pitanju neki netbuk zamaskiran da glumi laptop za 30tak hiljada dinara. Jel su ljudi krivi što smatraju da mogu kupiti solidan laptop za jednu njihovu platu?

Kriv je i taj Acer što to proizvodi kao i Intel koji je uveo Atom seriju procesora u entry level 15 incha laptope. A tu je proces servisiranja gde ostaneš bez onoga što si platio po mesec dana dok se neko nakani da vidi u čemu je problem. Mada živimo u zemlji gde se terapije zakazuju za 6 do 24 meseca od momenta pregleda kod opštog (kada ne štrajkuje u tišini). Hardver još i dobro prolazi kada se tako pogleda.

Verovatno je Linux na sistemu, neki specijalni što ga samo proizvođači sa Tajvana stavljalju. Dell stavlja Ubuntu a ne neki Linspire za 21. vek.

To sa baterijom nisi baš pismeno objasnio...da ne ulazim u tu priču.

Ne znam da li je to modela za ovo naše, specijalno jadno tržište ili je nešto drugo u pitanju ali moje iskustvo i iskustvo mojih prijatelja i poznanika je da baterije u laptopima crkavaju samo tako, obično nešto malo po isteku standardnog garantnog roka.

Sporost ne zavisi isključivo od hardvera, naprotiv.

Ne ali džabe sve kada je CPU Intel N serije (Atom) a HDD neki od 5400RPM. Windows 10 na tome ne može da radi.

Edit: Na našem tržištu, legalno, nema laptopa ispod 50 hiljada dinara da ičemu vredi i to je na nazovi akciji i to bez Windowsa.
 
Poslednja izmena:
Da skratim priču - kriv je kupac što se nije informisao šta kupuje a koliko vidim ne zna ni kako da se zaštiti zakonom o zaštiti potrošača (sve se dešava u prvih 6 meseci).
Nema dalje rasprave po ovom slučaju. <------
 
Poslednja izmena:
Jeste za ovu temu, a i za svaku drugu gde se diskutuje o kupovini, narucivanju i reklamacijama.
 
No koment....i na to šta se dešava,a i na vašu naivnost ili lenost

Šta god da sam kupio,sam sam dovezo kući,otvorio i priklopio...kakva pošta ili kurirska služba

Druga priča je ovije trgovci,on je tamo da proda proizvod,ne da te savetuje,završio je ekonomsku ne elektro tehničku
 
Pa vidis da je neko na kvarno spakovao ostecen TV makar u jednom slucaju...
 
@bahamud
Ne žive svi u centru Beograda okruženi prodavnicama tehnike. 2018 godina je, elektronska trgovina je najnormalnija stvar, najmanje što kupac treba da očekuje je da mu se dešavaju ovakve stvari. I za to treba da postoji osiguranje, da se ovakv slučajevi reše 'bezbolno' po kupca.
 
Zar Tehnomanija nema vise svoj prevoz?Nekad nisi mogao da prodjes gradom od njihovih kombija.
Kada sam kupovao, doduse BC grupa, isti dan mi oni dovezli, sve provereno pre urucenja.
To je ipak roba sa kojom mora posebno da se pazi.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Svi paketi su osigurani kada se šalju preko kurira.
Zato jednostavno nisu aktivirali to osiguranje ?
Pa neka se oni međusobno rasprave(kurirska služba i tehnomafija) ko je razbio tv.




Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Ja sam pre sedam godina dobio od njih bukvalno razvaljenu ugradnu rernu, koju je supruga na neviđeno primila i potpisala da nema oštećenja.
Kada smo posle malo više vremena otvorili imali smo šta i da vidimo - rerna je izgledala kao i svaki uređaj koji je pao sa bar 2m visine!
Ja odvezem rernu u Sarajevsku, kažu da je vratim i uložim reklamaciju. Ja tako i uradim ali me nije mrzelo ni da napišem pismo sa slikama i uputim ga na adresu vlasnika u Žarkovu.
Posle par dana stigne mi odsečak da dođem u poštu i preuzmem preporučeno pismo a gotovo istovremeno me nazovu iz Tehnomanije na mobilni i kažu da je na osnovu pisma, s obzirom da sam na osnovu viđenog u pravu da je fi oštećenja najverovatnije došlo kod njih, odobrena zamena te rerne za isti model ili neki drugi uređaj iste ili veće cene uz moju doplatu. Ja iste večeri odvezem ovu razvaljenu i uzmem mašinu za pranje veša koja je bila na akciji (istu takvu rernu uzmem u Boshu u Sarajevskoj na akciji, za preko 20k manje para).
Sutradan podignem pismo u pošti, kad tamo piše da nažalost ne mogu da mi uvaže reklamaciju, što je inače gotovo redovan slučaj...
Zaključak o tome kako se oni postavljaju prema reklamacijama i koliko ih ozbiljno shvataju izvucite sami.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ако постоји варијанта да се оштећење пријави у 24 часа, онда не видим проблем. Може неко да оде сам, довезе телевизор а он разбијен. Ни у том случају, као ни у случају да донесе курир нико не може да гарантује да ипак није он сам био непажљив. Ако стварно у овој причи неки од рекламираних није пријављен недељу дана, ту већ може да се размисли. Па није то чоколада или флаша сока па да се игнорише, за ово се одмах позове радња и пријави оштећење. Ја ни јаја не купим а да не отворим кутију да видим има ли поломљених.
Или је у реду да неко после 2-3 месеца пријави да му је стигао поломљен телевизор?
 
  • Like
Reagovanja: M J
To su unutrasnja naprsnica ne vidi se dok se ne upali tv , zato su ovo troje prevareni iz videa.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Svi paketi su osigurani kada se šalju preko kurira.
Zato jednostavno nisu aktivirali to osiguranje ?
Pa neka se oni međusobno rasprave(kurirska služba i tehnomafija) ko je razbio tv.


Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk

Zato sto znaju gde je nastao problem.
Kuriru mozes da se zalis, ali niko ne garantuje da ce ta zalba da prodje. Po pravilu si duzan da zastitis paket koji saljes, sto u fabrickom pakovanju i jeste tacno. Po zalbi kuriru, zalba bi bila odbijena jer je jasno da kutija nije ostecena pa samim tim ni proizvod unutra ne bi mogao da bude.
Kada bi postojala rupa na kutiji, kurir bi morao da plati stetu, ali ovde nije to bio slucaj.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Katastrofa
 
No koment....i na to šta se dešava,a i na vašu naivnost ili lenost

Šta god da sam kupio,sam sam dovezo kući,otvorio i priklopio...kakva pošta ili kurirska služba

Druga priča je ovije trgovci,on je tamo da proda proizvod,ne da te savetuje,završio je ekonomsku ne elektro tehničku
Ja imam neki utisak da se radnje sve vise oslanjaju na online kupovinu pa se u radnjama drzi mnogo manje robe nego sto ima na sajtu. Ako hoces licno da kupis ogranicen si na ono sto oni imaju u radnji.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ja ne praktikujem baš online sa isporukom iz dva razloga - jedan je ovaj koji je naveden ovde a drugi je plaćanje na rate sa MC koje najčešće nije moguće jer ne nose odgovarajući uređaj sa sobom.
 
Posto imam puno iskustava sa kurirskim sluzbama mogu vam reci da u nasoj zemlji ne postoji mehanizam koji moze da zastiti primaoca u ovakvim slucajevima.
Sto se tice primaoca on bi trebao da ulozi zalbu kurirskoj sluzbi a ne posiljaocu i to u roku od 24 sata, na to bi kurir dosao i sacinio zapisnik. Sa tim zapisnikom bi se obicno zavrsila cela prica.
Vecina kurira ima praksu da posiljaocu saopsti da on salje posiljku na sopstvenu odgovornost i samim tim se i sa te strane ogradjuje za slucaj ostecenje.
Za slucaj da vidno polome paket, standardni odgovor je "posiljka je bila neadekvatno upakovana", cak i u slucajevima da je uredjaj u fabrickom pakovanju.
Jedini slucajevi gde prihvate odgovornost jesu kod velikih prodavaca sa kojima imaju ugovore i ne smeju da vrdaju tako.
Jedino pozitivno resenje za primaoca jeste da posiljaoc prihvati da zameni uredjaj primaocu, s' obzirom da bi to morao da uradi o svom trosku retko ce koji prodavac to prihvatiti, od lanaca znam sigurno da nece nijedan.
Vecina kurira ne placa osiguranje posiljaka da bi smanjila troskove.
 
Nazad
Vrh Dno