Šta je novo?

Prodavnice tehničke opreme u Srbiji - loša iskustva

@ aca: nigde ne pise da je outlet al izgleda da jeste.., ma vredelo je pokusati :) au q4u ti se bas opekao
 
Piše:
Kad ideš na sekciju GDE KUPITI dobiješ sve informacije
- nije moguće kupiti ga preko web šopa, samo u MP
- a ta MP: izlistane dve prodavnice gde ga ima su OUTLET. Uslovi kupovine u njima su jasno napisani.
Uopšte ih ne branim, ali opšte poznata praksa da ako je nešto kod nas (i šire) spušteno za više od 50%, proizvod je ili defektan, ili oštećen ili "debelo" outlet. Ne računam one slučajeve gde se neko zezne u postavljanju cene, omaši za decimalu, brljotine softvera isl...
Objašnjenje šta je sve outlet ima i na tom sajtu a i lako se pronađe na netu. I kod takve robe nema garancije, odnosno ima je popularno nazvano - po viđenju.
Zar si stvarno mislio da će neko prodavati novu tehnički ispravnu robu sa garancijom za ~ 15% realne cene ?!
Totalno si omašio temu. Tvoja greška, nije njihova.

P.S. Da ih malo ja opravdano pljujem:
Drugar preko weba pre mesec dana poruči kvalitetnu (skuplju) SD karticu, za priču nije bitan tačan model i specifikacija.
Stigne mu mikro SD. Naravno, njihova greška.
On im lepo vrati karticu, a onda se tri nedelje natezao sa njima da mu ili pošalju adekvatnu (poručenu) karticu ili vrate novac. Posle 20-ak poziva, nekoliko razmenjenih mejlova i na kraju uz pretnju ispekcijom, vrate mu novac, jer naravno karticu zapravo nisu ni imali.
Realno, velika glupost sa njihove strane. Mogli su odmah da vrate novac uz izvinjenje, a oni posle da se natežu međusobno ko je zabrljao i gde. Naročito što vrednost robe u ovom slučaju nije neka (cca 4.500din). Ali pokazuje koliko su postali ... ne mogu da kažem neprofesionalni, jer to već dugo vremena nisu.
 
Poslednja izmena:
Dokle, dokle će se ovo tolerisati???

Rade li inspekcije išta u ovoj zemlji?

Capture5_zpsklx5yj5v.png


Capture6_zps2at5mwbc.png
 

Prilozi

  • Capture5.PNG
    Capture5.PNG
    145.1 KB · Pregleda: 360
  • Capture6.PNG
    Capture6.PNG
    135.2 KB · Pregleda: 353
Poslednja izmena:
ista roba , 2 razlicite firme (Tehnomanija i BC grupa) - inspekcija tu ne moze nista postici
pre bi Kimtec(uvoznik) mogao da utice sa nekim granicnim rasponom -preporucenom cenom
 
Marza na takvim stvarima nije zakonom limitirana. Kupis gde je jeftinije i cao pera dovidjenja.. ne vidim problem.
 
Sta je problem tu?
 
  • Like
Reagovanja: M J
Problem je - ajd' u 100 eur da pre mesec dana cena nije bila ni približna precrtanoj? Tehnomanija I Gigatron su probili sve granice bezobrazluka sa ovim nazovi akcijama.

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Obrisi ih iz bukmarka, i jedan unsubscribe na newsletter udri ako si preplacen.. i ako ti naidje T & G kriza, odes lepo na neki drugi sajt. Marketing je uvek prevara, dovoljno smo zreli da smo to skontali?
 
Ja koliko znam oni smeju da prodaju svoj proizvod za koliko god hoce i takodje mogu da menjaju cenu istog bez najavljivanja.

Opet ne kapiram gde je problem.

To sto to mozda nije korektno ili oni lazu - pa pobogu, sta je tu novo :)
 
Tako je.
Nigde nije zabranjeno prodavati za koliko god ti padne na pamet, ako ima ko da kupi znači da je cena okay.
I ja prodajem određene artikle i marža mi je različita, zavisno od trenutnih uslova (nije u pitanju maloprodaja i artikli nisu za široke narodne mase).

Neke maloprodaje više i ne gledam, uopšte me ne interesuje po koliko određenu robu prodaju.
Tako i na pijaci kad kupujem...Idem uvek kod istog na tezgu i nikad nisam imao osećaj da sam bacio pare.
 
ista roba , 2 razlicite firme (Tehnomanija i BC grupa) - inspekcija tu ne moze nista postici
pre bi Kimtec(uvoznik) mogao da utice sa nekim granicnim rasponom -preporucenom cenom

Veruj mi da oni ne mogu da uticu ni na svoju maloprodaju (eKupi) a ne na jednu Tehnomaniju.

Tako je.
Nigde nije zabranjeno prodavati za koliko god ti padne na pamet, ako ima ko da kupi znači da je cena okay.

Cak sta vise, zakonom je zabranjeno nekome odredjivati po kojoj ce ceni nesto prodavati.


Tako i na pijaci kad kupujem...Idem uvek kod istog na tezgu i nikad nisam imao osećaj da sam bacio pare.

To je zato sto nisi imao slucaj da otvoris portal nekog svercera i tamo vidis da je krompir jeftiniji 20% (taman za PDV). Zar se ne bi osecao prevarenim ili u najmanju ruku naivnim sto nisi proverio.
A tvoj prodavac na pijaci nije kriv, on uredno placa zakup tezge i sve ostale dazbine i nema iza sebe ekipu koja moze nekaznjeno da bije zandarmeriju i koja bi mu omogucavala da svercuje raznu robu, ne placa PDV i ima 20% nizu cenu.
Nadam se da se razumemo. :trust:
 
Kupovao sam masinu za ves skoro. Naj smesnija mi je bila cinjenica da kada kupujes na rate vazi druga (puna) cena koja je mnogo veca nego za kes (tehnomanija). Iskreno ne znam ko kupuje kod njih. Vise nikad necu uci u njihovu radnju. Na kraju sam kupio u bc group gde je ta ista masina bila jeftinja za skoro 10 000. Ista prica i sa televizorom. U tehnomaniji je bio 10 000 skuplji nego sto sam ga ja platio. Imao problem sa njim, reklamacija prosla bez ikakvih trzavica (manje poznata radnja).
 
Kupovao sam masinu za ves skoro. Naj smesnija mi je bila cinjenica da kada kupujes na rate vazi druga (puna) cena koja je mnogo veca nego za kes (tehnomanija). Iskreno ne znam ko kupuje kod njih. Vise nikad necu uci u njihovu radnju. Na kraju sam kupio u bc group gde je ta ista masina bila jeftinja za skoro 10 000. Ista prica i sa televizorom. U tehnomaniji je bio 10 000 skuplji nego sto sam ga ja platio. Imao problem sa njim, reklamacija prosla bez ikakvih trzavica (manje poznata radnja).

Kod Tehnomanije i kupovine skupljih stvari treba pazariti online, kupiš po ceni za keš, platiš odmah online Intezinom karticom na 12 rata bez kamate po toj ceni, i besplatna dostava sa unošenjem u stan. Uz sve to, 14 dana rok da im vratiš, pošto si kupio online.
 
@ aca: nigde ne pise da je outlet al izgleda da jeste.., ma vredelo je pokusati :) au q4u ti se bas opekao

25 dan prosao od odobrene zamene, kurira jos nema.....

tesko da cu ikada vise kupiti nesto u tehnomaniji sem ako mi ne stignu neke AKG sluske sa bombonjerom i flasom whisky-ja kao izvinjenje za ovaj bezobrazluk
 
day 40
tick tock tick tock.......
 
fora sto sam zvao 6 puta :p

poslednji put pre desetak dana, a ljubazna osoba zenskoga pola iz korisnicke sluzbe je cak uzela i kontakt telefon da mi " sigurno " javi u toku dana di je zapelo.

naravno ? nije se javila.
malo mi je smor da ih zovem svaka 4-5 dana za sluske, nznm samo sto mi pricaju ******stine svaki put, mogli bi jednostavno reci" nemamo pojma sta se desava al vi zovite non stop za svaki slucaj".
 
Ja sam za gitaru u Mitrosu, na servisu u periodu od 40 dana zvao povremeno..jer naravno nije sredjena u tom roku i onda narednih 30 dana zivkao svaki treci dan, i uvek je bilo zvacemo vas, javljamo vam, zovemo vas...naravno nisu...dok nisam otisao u radnju i lepo dobio odgovor nepopravljiva, izaberite drugu. 70 dana je to trajalo.
Da bi mi na kraju lik iz reklamacija rekao kako mu je drago kad se tako neki problem brzo resi bez frke...[emoji3]


Smaraj ih svaki dan, ta cim spusti slusalicu zaboravi s kim je pricala i sta je taj neko hteo.Ili idi licno, onda ne mogu da vrdaju.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Ne znam zašto zovete, čekate... Od dana kada je odgovorio na reklamaciju, prodavac ima 30 dana da postupi u skladu sa odlukom, tj. u ovom slučaju da vrati novac ili izda novi uređaj. Ako prođe 30 dana, odmah 31. dana prijava Tržišnoj inspekciji. Za taj prestup minimalna kazna je 300.000 dinara, a kad se podnese pismena prijava, inspektor je dužan da izađe na teren, a kad već izađe na teren, naplatiće im kaznu.
 
Los ti je savet, 31. dana treba da ode i da ih obavesti o svojoj nameri da ih prijavi, i onda saceka u radnji brzo resenje reklamacije. Ovako ce ih inspekcija kazniti, ali to uopste nema uticaj na resenje njegove reklamacije.
 
Ne, mislim da je savet odličan. Naime, inspekcija neće samo napisati kaznu i zahvaliti se na pažnji, već će i izdati nalog da se postupi po Zakonu. Ako se trgovac ogluši o nalog, sledi još jedna kazna. Posledica je da će kupac rešiti svoj problem, a trgovac će sledeći put dobro paziti da ne probije rok.
 
To važi kada prodavac nema veze i vezice. Nažalost, Tehnologija imate veze i vezice, pa će inspektor popiti piće i verovatno će ga neko voditi na ručak. Kazne neće biti, a reklamacija... Možda i urade nešto.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ne znam zašto zovete, čekate... Od dana kada je odgovorio na reklamaciju, prodavac ima 30 dana da postupi u skladu sa odlukom, tj. u ovom slučaju da vrati novac ili izda novi uređaj. Ako prođe 30 dana, odmah 31. dana prijava Tržišnoj inspekciji. Za taj prestup minimalna kazna je 300.000 dinara, a kad se podnese pismena prijava, inspektor je dužan da izađe na teren, a kad već izađe na teren, naplatiće im kaznu.
Ne, od dana kada je primio proizvod na reklamaciju ima 30 dana da je reši.
 
U pravu si, osam dana je rok za odgovor na reklamaciju, 30 dana je rok za rešavanje reklamacije, i jedan i drugi rok se računaju od od podnošenja reklamacije.
 
Narucen monitor preko online shopa par dana pre Nove godine. Naravno, indijanci posalju koriscen monitor - kesice sa kablovima otpakovane, na monitoru sloj prasine i otisci prstiju.
Popizdim, spakujem nazad u kutiju i vratim im monitor.
4. januara stize poruka da je reklamacija prihvacena i da ce mi novac biti vracen. Zakonski rok za to je 14 dana od odobravanja reklamacije (sto je proslo pre 6 dana).
Call centar me uverava da ce novac biti vracen i da treba da se strpim par dana (apsolutno svaki put mi to kazu).

Sta dalje? Trzisna inspekcija?
 
Odeš lično do prodavnice u kojoj si kupio i rešiš problem. Prvo kreneš mirno i staloženo i tražiš šefa, vidiš šta čovek kaže, ako krene kao papagaj da ponavlja isto i da zavlači, onda se pozovi na zakone i da ti ne preostaje ništa drugo nego da svoje pare potražiš preko odgovarajućih institucija, uz odgovarajuće kamate. Verovatno je da će ti tražiti neki broj računa da ti isplate novac, i ako budu tražili, sva je šansa da ćeš sutradan imati novac na računu. Sa njima mora ovako jer nisi ni prvi, a izgleda ni poslednji sa njihovom krađom novca (jeste krađa, zakonski rok je prošao). Ako ne, tržišna inspekcija.

Očigledno te zavlače i kupuju vreme jer su im pare na nekoj drugoj strani.
 
Poslednja izmena:
^^ Klasična varijanta ako prođe-prođe... 6 dana preko roka je već puno. Uradi ovo što ti dzonihsv kaže. Spakuj se i pravac radnja u kojoj si kupio...
 
Narucio sam online, nisam isao da prodavnice.
 
Nazad
Vrh Dno