Šta je novo?

Prodavnice tehničke opreme u Srbiji - loša iskustva

Ta cena jednostavno nije tačna, nema nigde da se kupi takav laptop za 400€

Nije da sam prvi put video super cenu nečega što nema da se kupi.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Kako bese ide za garanciju kod ovih, salju na mejl ili moram u radnju po fiskalni? Posto uz SSD nisam nikakav papir dobio.
 
Zet jel etos uzeo pokretnu Hisense klimu za koju se ispostavilo da je *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* za to zasta njemu treba. Kupio je u radnji, nije online. Vratio je klimu u kutiju i odneo im u radnju. Nije trazio novac vec neku drugu robu u vrednosti klime. Posle mesec dana su mu odobrili i uzeo je klasicnu klimu plus neki alpha tv.
Mozda je resenje problema svih koji imaju problema sa T ne traziti novac? :)
 
To je ok u Tehnomaniji, oni će tu klimu zapakovati i opet nekome prodati kao novu.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Klima je ispravna ali ceo taj koncept pokretne klime je sr@nje, uz to je bucna a kao ima silent mod. Jednostavno to tako radi a njemu se nije svidelo.
 
Da pridodam i Gigatron u spisak, placeno Intesa karticom(na rate) 18.12.2020 , nisu imali artikal i receno je da ce novac biti vracen i da banci treba koji dan da vrate iznos a danas skinuta prva rata :(
 
Ukoliko prodavac ne ispuni svoj deo obaveze i posalje vam mail ili vas obavesti da ne moze da ispuni tu svoju obavezu taj mail posaljete u svoju banku i napisete u tekstu. Postovani, prodavac nije u mogucnosti da ispuni svoje obaveze kao sto vidite iz prilozenog nadam se da vas je obavestio o istome i da eventualna naplata nece biti predmet reklamacije zbog zaduzivanja mog racuna.
 
Naravno , ali prodavac je rekao da to oni obavljaju i da nemam o cemu da brinem. Ali eto sad sam pametniji. I naravno ubuduce cu tako i raditi kao sto si rekao.
 
Samo da javim posle moje zalbe Gigatron je veoma brzo resio njihov propust.
 
Prosle nedelje iz G stigao drugi proizvod koji je bio otpakovan :( vide se otisci prstiju, kutija blago pokidana 1cm. Moze da se raskine ugovor na daljinu a treba da saljem u nepo u Zemun , cekam odobrenje pa onda razduzenje.
Na pitanje imaju li zapakovan proizvod pa da izvrsim zamenu ostao sam bez odgovora, izes im takve akcije gde precute da je proizvod otpakovan ili izlozen to nije akcija.
Izgleda kad se porucuje treba reci da ti posalju neotpakovan proizvid sa sve nalepnicama na kutiji....
Imam jos nekoliko dana mogucnost da im vratim , peoizvod jeste ispravan ali da saljem u servis nepo pa sa njima sam se cimao pre koju godinu - strasno.
 
Poslednja izmena:
Posle duze prepiske prihvatili su da zamene proizvod - kao dokaz okacio sam video otpakivanja paketa.
Naravoucenije - snimajte otpakivanje robe i ako zelite neotpakovan proizvod to naglasite.


Prosle nedelje iz G stigao drugi proizvod koji je bio otpakovan :( vide se otisci prstiju, kutija blago pokidana 1cm. Moze da se raskine ugovor na daljinu a treba da saljem u nepo u Zemun , cekam odobrenje pa onda razduzenje.
Na pitanje imaju li zapakovan proizvod pa da izvrsim zamenu ostao sam bez odgovora, izes im takve akcije gde precute da je proizvod otpakovan ili izlozen to nije akcija.
Izgleda kad se porucuje treba reci da ti posalju neotpakovan proizvid sa sve nalepnicama na kutiji....
Imam jos nekoliko dana mogucnost da im vratim , peoizvod jeste ispravan ali da saljem u servis nepo pa sa njima sam se cimao pre koju godinu - strasno.
 
Ma neka se teraju, ne pada mi na pamet ds snimam otpakivanje, neću kod njih da kupujem i to je to.
 
Isto. Zbog sličnih razloga sam počeo da kupujem polovnu belu tehniku. Prodaje švercer polovno sa garancijom od 6 meseci. Evo sudo mašina Simens mi traje već pet godina, a pere bolje od nove Midea koja mi je crkla končano posle dve i po godine mučenja. Supruga koristi kvalitetnu hemiju (tablete, sjaj, so). Za one koji će da kažu novo je novo, a pa nije. Novo je dobro, ako se kupi na EU tržištu i košta preko 500€. Kod nas se za taj novac prdaje se samo krš. Neko je spomenuo Gorenje. Beko je za njih za dva koplja bolji.
 
Ove nove mašine za pranje veša su veliko sr.... Ograničeno vreme trajanja izračunato u fabrici, teške i skupe za porpravku čak iako dožive garanciju. Ja sam pre nekih 5 godina kupio jednu 5 godinsa staru Gorenje od majstora u Rakovici koji ima servis, on je dobro servisirao i dao mi je godinu dana garancije ali joj ništa još nije falilo ni da štucne mada je u upotrebi bar 2 puta nedeljno. Pola od te upotrebe je na maksimumu zbog radnih odela.
Pređašnja je trajala bar 20 godina, menjan samo kajš, poneko crevo i zaptivke. U stvari još uvek radi ali malo curi pa je u podrumu i ponekad operem masne krpe u njol da ne prljam glavnu.
Probaj to sa novim mašinama. Jeste da štede struju i vodu ali bi trebalo da rade bar 10 godina da se to isplati.
 
Poslednja izmena:
Moje komšije imaju baš loše iskustvo sa Tehnomanijom. Naručili fin frižder, a on došao udaren (udubljen, od metala je) sa prednje strane. Reklamirali i čekali mesec dana da se ovi otele i pošalju im jedan drugi model slične cene i gle čuda i ovaj je oštećen sa leve i desne strane, ali manje nego prvi. Odustali su od reklamacije jer skoro 2m nemaju frižder. Taj prvi nije došao u kutiji već samo u foliji i stiroporu, a momak koji ga je dostavio (zbog lošeg iskustva) uslikao je frižder pre prijema i tako sebe spasio odgovornosti za nastalu štetu, a rekao bih da su se ovi iz Tehnomanije spremali da okrive prevoznika.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Isto. Zbog sličnih razloga sam počeo da kupujem polovnu belu tehniku. Prodaje švercer polovno sa garancijom od 6 meseci. Evo sudo mašina Simens mi traje već pet godina, a pere bolje od nove Midea koja mi je crkla končano posle dve i po godine mučenja. Supruga koristi kvalitetnu hemiju (tablete, sjaj, so). Za one koji će da kažu novo je novo, a pa nije. Novo je dobro, ako se kupi na EU tržištu i košta preko 500€. Kod nas se za taj novac prdaje se samo krš. Neko je spomenuo Gorenje. Beko je za njih za dva koplja bolji.

Ima i za 400 eura Bosch da budes zadovoljan dugo godina. Ja Siemens imam brat bratu minimum 15 godina ako ne i vise, 3 programa i teraj. So i sjaj stavim svake prestupne, a tablete Finish uzimam. Ako budes hteo neku kvalitetnu da uzmes javi se, pa cu ti dati preporuku :)
 
Moje komšije imaju baš loše iskustvo sa Tehnomanijom. Naručili fin frižder, a on došao udaren (udubljen, od metala je) sa prednje strane. Reklamirali i čekali mesec dana da se ovi otele i pošalju im jedan drugi model slične cene i gle čuda i ovaj je oštećen sa leve i desne strane, ali manje nego prvi. Odustali su od reklamacije jer skoro 2m nemaju frižder. Taj prvi nije došao u kutiji već samo u foliji i stiroporu, a momak koji ga je dostavio (zbog lošeg iskustva) uslikao je frižder pre prijema i tako sebe spasio odgovornosti za nastalu štetu, a rekao bih da su se ovi iz Tehnomanije spremali da okrive prevoznika.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока

Bas steta...slicno iskustvo sa ugradnom rernom kod njih i vratio sam i dobio novac nazad.
Srecom, samo po Beogradjane jer ne znam da li salju, ima jedna sjajna prodavnica bele tehnike gde em su cene mnogo jeftinije (mene je komplet opremanje stana izaslo 70 000 manje nego isti uredjaji u GiGu i Tehnomaniji) em su ljudi banja za saradnju.
 
Bas steta...slicno iskustvo sa ugradnom rernom kod njih i vratio sam i dobio novac nazad.
Srecom, samo po Beogradjane jer ne znam da li salju, ima jedna sjajna prodavnica bele tehnike gde em su cene mnogo jeftinije (mene je komplet opremanje stana izaslo 70 000 manje nego isti uredjaji u GiGu i Tehnomaniji) em su ljudi banja za saradnju.
Ponudili su im novac ili da izaberu neki drugi frižder slične cene, a pošto im treba frižder izabrali su...
Ja sam joj isti našao valjda u Coolshopu za 5000rsd. manje, ali upravo zbog neke sigurnosti (Tehnomanija je poznatija) nije htela u tim manjim prodavnicama iako su jeftiniji.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Upravo o toj prodavnici pricam :D. Nisam hteo bas da pominjem. Ali sve po PSu, registrovao proizvode za 5 godina garancije koji su imali tu opciju.
 
Да се и за запљунем на ову тему.
Купио сам онлајн у winwin-у ауто радио, послали ми погрешан на адресу, пошто нису имали тај који сам првобитно наручио, послао сам поштом овај Care&Repair-у, усвојили су жалбу, и негде почетком децембра ми јавили да ће ми новац уплатити за 2, 3 дана. Ево прошло је два месеца и ништа од новца. Корисничка подршка ми константно одговара да шаљу неком сектору за хитне реализације, мада ништа од тога.
Лакше ми је само из разлога што то није неки велики новац, не знам колико бих живаца губио да се ради о нечему вишеструко скупљем.
 
Da pohvalim Atom. Kupio sam kod njih APC UPS, kad sam ga otpakovao osetio sam neprijatan miris (kao nagorela plastika). Pogledao na netu, vidim da se dosta ljudi zali na to, navodno je antikorozivna zastita i da bi trebalo posle nedelju dve da se izluftira. Ukljucio UPS, napunio baterije i prikljucio na komp. Sve radi, bez ikakvih problema, ali je miris ostao prisutan duze vreme. Poslao ga kod njih na servis, potvrdili da je do antikorozivne zastite i posle mesec dana ga vratili kad se "izluftirao". Medjutim, i dalje se osetio. Kad sam ga ponovo prikljucio, dva dana me je glava bolela (a provodim 8+ sati pored kompa, UPS odmah ispod stola).

Ponovo ih kontaktirao, trazio da mi vrate novac (sto su u pocetku i ponudili kao opciju, ali mislio sam da je dovoljno da ga "izluftiraju" i vrate), sto su uradili odmah nakon sto su primili UPS nazad. Vrlo profesionalno i bez zavlacenja, a iskreno mogli su da ne uvaze garanciju sobzirom da je uredjaj skroz ispravan.
 
Au, šta sve čovek ovde može da pročita...
Moj slučaj još traje i završiće se na sudu, već sam preduzela korake, s tim što imam nameru da tražim povraćaj novca i nadoknadu nematerijalne štete. Još ću razmisliti koliko vrede pokidani živci. Naravno, Tehnomanija će platiti i troškove suđenja. I to neće biti potrošački spor nego ću ih tužiti za krivično delo prevara i krađa.
Da ne idem previše u detalje zbog samog spora, ali uzeli su dobre pare i nisu mi isporučili proizvod bez obrazloženja. Ne mogu da dobacim dalje od kol centra. Uložila sam reklamaciju, obavestila tržišnu i dva udruženja za zaštitu potrošača. Jedno od njih je reagovalo, ali su stigli dokle i ja. Moj advokat tvrdi da je ovo prevazišlo potrošački spor i da su druga dva krivična dela u pitanju. Radujem se suđenju, a prethodno ću kroz medije obavestiti javnost o detaljima. Pozdrav svima i ne posustajte u borbi protiv nesavesnih trgovaca. I naravno, nikada ne kupujte u Tehnomaniji.
 
Da pohvalim Atom. Kupio sam kod njih APC UPS, kad sam ga otpakovao osetio sam neprijatan miris (kao nagorela plastika). Pogledao na netu, vidim da se dosta ljudi zali na to, navodno je antikorozivna zastita i da bi trebalo posle nedelju dve da se izluftira. Ukljucio UPS, napunio baterije i prikljucio na komp. Sve radi, bez ikakvih problema, ali je miris ostao prisutan duze vreme. Poslao ga kod njih na servis, potvrdili da je do antikorozivne zastite i posle mesec dana ga vratili kad se "izluftirao". Medjutim, i dalje se osetio. Kad sam ga ponovo prikljucio, dva dana me je glava bolela (a provodim 8+ sati pored kompa, UPS odmah ispod stola).

Ponovo ih kontaktirao, trazio da mi vrate novac (sto su u pocetku i ponudili kao opciju, ali mislio sam da je dovoljno da ga "izluftiraju" i vrate), sto su uradili odmah nakon sto su primili UPS nazad. Vrlo profesionalno i bez zavlacenja, a iskreno mogli su da ne uvaze garanciju sobzirom da je uredjaj skroz ispravan.
I ja sam skoro u Atomu uzeo monitor, isto sve na mestu, sta reci kada se radujemo normalnoj usluzi i normalnom ponasanju.
Cak je i bio jeftiniji oko 1500rsd nego u ostalim prodavnicama koje su ga tada imale na stanju.
 
Au, šta sve čovek ovde može da pročita...
Moj slučaj još traje i završiće se na sudu, već sam preduzela korake, s tim što imam nameru da tražim povraćaj novca i nadoknadu nematerijalne štete. Još ću razmisliti koliko vrede pokidani živci. Naravno, Tehnomanija će platiti i troškove suđenja. I to neće biti potrošački spor nego ću ih tužiti za krivično delo prevara i krađa.
Da ne idem previše u detalje zbog samog spora, ali uzeli su dobre pare i nisu mi isporučili proizvod bez obrazloženja. Ne mogu da dobacim dalje od kol centra. Uložila sam reklamaciju, obavestila tržišnu i dva udruženja za zaštitu potrošača. Jedno od njih je reagovalo, ali su stigli dokle i ja. Moj advokat tvrdi da je ovo prevazišlo potrošački spor i da su druga dva krivična dela u pitanju. Radujem se suđenju, a prethodno ću kroz medije obavestiti javnost o detaljima. Pozdrav svima i ne posustajte u borbi protiv nesavesnih trgovaca. I naravno, nikada ne kupujte u Tehnomaniji.
Ne vredi. Ubise se bas na ovom forumu da pokupuju PS5 u Tehnomaniji. A posle ce da bude Kalimero kuknjava...
 
Nazad
Vrh Dno