Šta je novo?

Prodavnice tehničke opreme u Srbiji - loša iskustva

Ja sam neke bojlere kupio u rodi, gasni šporet za šupu, frižider i veš mašinu sam kupio u eurotehni, etažnu pecku u Winwin, sta znam kupim gde ima na stanju to što mi odgovara. Generalno ništa mi nikada od bele tehnike nije crklo u garantnom roku pa da sam reklamirao. Ako i jeste bilo na mašini četkice zvao sam direktno gorenje ne radnju gde sam kupio
 
Ovde se radi o racunarima i onim shabanima iz care&repair (ex nepo smradinama) koji ne ppostuju korisnike nista i muljaju i lazu cim zinu!

Inace opet sam grafiku odneo na reklamaciju da probam jos jednom dok ne skupim volje da ih tuzim jer ako ih tuzim naplaticu im 10x moje zivce vec na neki nacin...
Za zaposlene u maloprodaji nemam sta lose reci, pogotovo ko je radio u emmi i winwin njima je sve jasno sta se ovde dogadja i slazu se sa mnom 100%, tako da treba doci do onih smradova u upravi i vlasnika koji sa nama nemaju dodirnih tacaka

Ako neko zna jel ima sanse da ih licno posetim jer svakako bi isao tim putem pre tuze jer posle tuzbe nema nazad
 
Poslednja izmena:
E da se najzad pohvalim

Upravo mi legla uplata od tehnomanije za reklamaciju koju sam podneo emmiju 01. aprila i 03. aprila mi je odobreno finansijsko razduzenje...trajalo je samo 6 meseci do isplate.
 
Poslednja izmena:
E da se najzad pohvalim

Upravo mi legla uplata od tehnomanije za reklamaciju koju sam podneo emmiju 01. aprila i 03. aprila mi je odobreno finansijsko razduzenje...trajalo je samo 6 meseci do isplate.

Sad ih pitaj a gde je zatezna kamata...?
 
Ja se uopste ne zezam, raspolagali su tvojim novcem 6 meseci.
 
Kupljeno je u emmiju nije u tehnomaniji

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Juče zvao emmi da pitam da li imaju nešto da kupim u prodavnici i kaže operatera "pa mi nemamo prodavnice"

Šta je sa njihovim prodavnicama?

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
0YczE5L.png
 
Exceed radnja za izbegavanje za kupovine online i rok od 14 dana vracanja i povracaj novca,vrlo neprijatni zovu agresivno i detaljno se raspituju koji su razlozi vracanja robe iako nemaju pravo na to,drze vraceni artikal u "servisu" vise od tri nedelje ceka se razduzenje kao mutljevine teske,svakako ide prijava inspekciji ako ne vrate novac za 30 dana,eto ko planira preko njih nesto online da se pazi hostapleri su teski
 
hoces da kazes da su fizicke lokacije emmi prodavnica sada winwin prodavnice?
Da. Sve su postale WinWin prodavnice, a najveće WinWin prodavnice su postale Tehnomanija.

Navodno, Emmi će biti ugašen skroz jer Tehnomanija ne želi da održava 3 prodajna kanala.
 
Nažalost, izložiću i svoje negativno iskustvo sa Tehnomanijom pa ako neko ima savet, neka se javi, bila bih zahvalna. Naime, pre oko mesec dana kupila sam preko interneta parnu stanicu na akciji koju sam reklamirala (trazila sam povracaj novca) jer nije uopšte ispuštala paru i delovalo je kao da je korisćena. 25 dana nakon otvorene reklamacije iz Tehnomanije mi je javljeno da parna stanica radi i da ce je poslati u radnju da je preuzmem. Zvala sam call centar, kažu da to nije do njih i da je do ovlašćenog servisera i da ja mogu opet da reklamiram parnu stanicu ako ne radi??? Ko je ovde lud? Pegla koja nije uopšte radila, sad radi. Kako da znam da je nisu popravljali pa mi uvalili popravljanu, a ja dala 40 000 din. :( Kome da se žalim i ima li smisla da se žalim bilo kome? Hvala unapred!
 
Napravio sam se pametan i pre nesto vise od mesec dana narucim nesto preko sajta tehnomanije, ali da preuzmem u prodavnici... nakon uplate mi dodje email gde pise "rok isporuke tipa 7 dana ili koliko vec".... reko kakva sad isporuka kad sam izabrao preuzimanje u radnji, ali posto mi je hitno trebao uredjaj, odem i kupim na licu mesta, a od njih zatrazim povracaj novca.... kakva greska.... evo proslo je nesto vise od mesec dana od toga, slao vise email-ova, zvao korisnicki servis, ali posto nista ne vredi i samo me zavlace, od danas zovem trzisnu inspekciju/sektor za zastitu potrosaca... trebao sam i ranije, ali nikako da se nakanem pored ostalih obaveza.... kakva su to djubrad, nemam reci... samo zavlace odgovorima tipa "prodledjeno je na proveru" i ne javljaju se uopste posle toga, a para naravno da nema.... u call centru su bili fini, ali dzaba ta finoca, kad sve ide po starom.... cist bezobrazluk...

jel neko pisao mozda neku tuzbu protiv njih? moze da mi se javi i u PM sa detaljima, a moze da pise i ovde, svejedno mi je....

u svakom slucaju, retko kod njih da kupujem nesto, ali od sada ni cackalicu necu kupiti kod njih.... platicu vise na drugom mestu, ali moje pare ta stoka nece videti....
 
I to si sve verovatno trazio putem maila i online?

Tu je greska, trebao si da cim si dobio taj mail gde pise isporuka 7 dana da pozoves telefonom i resis nesporazum.

a za pare zavlace neverovatno dugo, imas tu negde moje iskustvo gde sam pare cekao (sad vise ne znam tacno) jedno 7 meseci.
 
Poslednja izmena:
^ hvala za info, zovem sutra odmah, za danas sam bas za malo zakasnio.... zvao sam neka dva broja one dve organizacije koje sam gore naveo, jedna zauzeta, za drugu dobio info da ne mogu da uspostave vezu (sta god)...

@bakara - hteo sam da zovem, ali je bio problem sto sam narucio u nedelju, a tada im ne radi call centar.... odmah sam zvao u ponedeljak i tada mi je kao devojka iz call centra prosledila narudzbinu za povracaj novca, onda me posle par dana zovu da pitaju kakvi su mi utisci prilikom online kupovine da bih u razgovoru sa doticnom iz call centra saznao da mi narudzbina uopste nije prosledjena za povracaj novca i da me uredjaj uredno ceka u prodavnici da preuzmem.... onda me je uputila da pisem email, ali dzaba i 100 emailova takvim lesinarima.... posle sam i zvao (pre nedelju dana), ne znam sta im nisam rekao uz duzno postovanje radnici iz call centra jer nista ona tu realno ne moze, ali iako je eto i ona direktno prosledila kolegama i da ce mi se neko u najkracem roku javiti, evo posle nedelju dana i dalje nista...

u skladu sa svim sam odlucio da se vise ne makljam sa njima preko emaila, jer mi zaista ne treba jos jedan email sadrzine kako ce da provere sa obaveznim "hvala vam na razumevanju".... moje razumevanje je iskocilo kroz prozor... sva sreca, pa nije neka veca cifra, ali bez obzira, neka bude i 10 dinara... mene najvise tu iritira taj bezobrazluk sa njihove strane... poslovnost i profesionalizam cista nula ko vrata... ma i to im je previse....
 
Ефектива је закон.
Нешто сам се прегањао са банком данима. Кад ми је пукао филм и рекао службеници из кол центра да шаљем случај у Ефективу, звали после пола сата и рекли да сам у праву.

Послато са Nova 5T
 
... nije uopšte ispuštala paru i delovalo je kao da je korisćena. 25 dana nakon otvorene reklamacije iz Tehnomanije mi je javljeno da parna stanica radi i da ce je poslati u radnju da je preuzmem. Zvala sam call centar, kažu da to nije do njih i da je do ovlašćenog servisera i da ja mogu opet da reklamiram parnu stanicu ako ne radi??? Ko je ovde lud? Pegla koja nije uopšte radila, sad radi. Kako da znam da je nisu popravljali pa mi uvalili popravljanu, a ja dala 40 000 din. :( Kome da se žalim i ima li smisla da se žalim bilo kome? Hvala unapred!
ako nije fabricki zapakovana sa zalepljenom markicom, t.j. ako je ocigledno da je otvarana kutija, onda su ti uvalili popravljanu robu sa servisa. To za njih nije nista novo, salju kupcima neispravnu robu sa servisa pa ih posle upucuju na servis umesto da robu zamene novom ili vrate novac. Totalno su nepouzdani kao prodavci i ako ne zelis visemesecne komplikacije, jednostavno ih treba ignorisati kao da ne postoje.
Neobicno je sto protiv njih ima na hiljade prijava u inspekciji i oni i dalje posluju kao da je sve u redu. I nisu jedini.

Sto je jos neobicnije, narocito u internet prodaji, ima dosta sajtova koji nude na hiljade proizvoda. Kada odlucis da od takvih nesto kupis, onda cekas nekoliko dana da oni nabave tu robu od uvoznika i posle ti je dostave, a ako uopste imaju neku radnju i odes do "njih", onda vidis da je to samo jedan covek u nekoj prcvarnici gde nema nista. I ja sam tako pre par dana otisao u neki rasadnik, 20 km od kuce i nemaju nista... kazem prodavcu: pa kako to pise na vasem sajtu da sve imate i cene su dosta nize ? Kaze: pise i na tarabi !? I zato, te internet prodaje ne treba shvatati ozbiljno. Meni licno su i drugi slali neispravnu robu, neko zameni neko ne, samo novca nema. Da ga juris i nerviras se zbog neke sitnine se ne isplati. Jednostavno kad ti treba nesto skuplje treba otici u prodavnicu da bi se zaobisle komplikacije, a od Tehnomanije i slicnih koji su se uvezali sa "servisom" za zaludjivanje i zamajavanje kupaca zvanim neposystem, ne treba nista kupovati. To su moja zapazanja, ali naravno da svako ima pravo sa svojim novcem i svojom voljom da radi sta hoce.
 
Na oba linka je ista cena 65.990 , it slabo azuira cene.
 
Ne razumeš. U pitanju je relativno nov model laptopa koji nije mogao da poskupi od pripajanja EMMI-ja Tehnomaniji za 150 evra. Ako ova cena stoji na ITsvetu znači da je nekada mogao da se kupi u EMMI-ju za te pare, da li je to bilo pre 3-6 ili 8 meseci ja ne znam.
Suština je da je EMMI mogao da prodaje taj laptop po ceni 47 000 i da zaradi od prodaje a da je Tehnomanija alava i traži 66 000 za istu stvar.
 
Sustina je da su laptopovi poskupeli zbog velike traznje, ljudi rade od kuce, deca prate nastavu online, prosto ni kod jednog uvoznika vise nisu one cene od pre par meseci.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
 
Cene laptopova su drastično skočile. Velika je potražnja zbog online nastave.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ne razumeš. U pitanju je relativno nov model laptopa koji nije mogao da poskupi od pripajanja EMMI-ja Tehnomaniji za 150 evra. Ako ova cena stoji na ITsvetu znači da je nekada mogao da se kupi u EMMI-ju za te pare, da li je to bilo pre 3-6 ili 8 meseci ja ne znam.
Suština je da je EMMI mogao da prodaje taj laptop po ceni 47 000 i da zaradi od prodaje a da je Tehnomanija alava i traži 66 000 za istu stvar.


Od pocetka godine je tehnomanija preuzela emmi.
 
Nazad
Vrh Dno