Šta je novo?

Prodavnice tehničke opreme u Srbiji - loša iskustva

Zanimljiva teorija, platis nekom svojim parama i jos treba da mu titras i molis da ti posalje jer eto negde zapelo, pa oni ce videti da to srede a i ti bas zapeo da ti to sto pre isporuce, kakve veze ima sto si bas njih izabrao a ne neku drugu radnju i naravno da ces da se strpis jos malo dok se ne pogura.
Ja vidis za moje pare bih ti ruku polomio, i kad neka radnja zapne ja nazovem te lelemmude i krenem da im spominjem sve po spisku i dam im rok od "odmah" da se to sutra nacrtalo kod mene, kad bismo svi tako radili veoma brzo se ne bi nista poguravalo, niti titralo.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

Ti se dereš na radnika koji radi za 25 000, boli njega uvo za tvoje frustracije. Ako ti ne odgovara ideš dalje.
Evo moj primer od ovog vikenda:
biram bojler i posle dosta analize izbor padne na domaći Elit, prohromski kazan, 15 godina bezuslovne garancije. Pozovem firmu u subotu za koju sam našao da je najjeftinija u Beogradu, kaže dostavljač im isporučuje jednom nedeljno i to petkom, zahvalim se i krenem dalje. Pozovem sledeću radnju po ceni kažu imaju, odem odmah. Kad sam došao tamo ispade poslednji primerak sa minimalnim oštećenjem ali baš sa prednje strane, vidljivo, neću da gledam u okrnen bojler narednih 15 godina. Kažu naručuju i biće nov u radnji u ponedeljak. Dođe i ponedeljak, zovem u 10, u 12 u 15 h u 19h, od bojlera ni traga ni glasa, kažu sutra. Ja kažem nije takav dogovor, REKLI ste u ponedeljak i držim vas za reč, kao lažu i nas dobavljači... Dođe i današnji dan (utorak), zovem u 12 nije stigao, zovem u pola 3 nije stigao. Pukne mi film, okrenem fabriku i pitam da mi daju spisak prodavnica koje prodaju Elit bojlere u Beogradu. Okrenem prvu sa spiska, kažu imaju i još 600 din jeftiniji od najjeftinijeg iz pretrage. Odem danas, pregledam bojler, sve u redu, platim, hvala doviđenja.
U pola 4 me zove radnja od subote kažu stigao bojler, e pa hvala lepo, niste se potrudili ni da mi kažete ni ispoštujete termin isporuke, ja sam kupio na drugom mestu i to jeftinije nego kod vas.
 
A ustvari, poziv kol centru uz malo lepih reči rešava to vrlo efikasno. Na žalost, tako sve funkcioniše. Mora da se pogura.
Neke stvari se nikada ovde neće promeniti a često primećujem da smo generalno postali lenštine u tom smislu, nove generacije (milenijalci :) ) su tako "posađeni" a mi malo stariji smo se samo ulenjili.
Da li zaista verujes da se neko debelo istresao za 85 inča TV i nijednom nije intervenisao zbog sitnog kašnjenja od 20+ dana?
 
Nisam stigao da javim, stigle slušalice pre par dana, samo nisam dobio račun, nadam se da će poslati poštom.
 
Ne dobijaš fiskalni prilikom online kupovine, račun je u mailu koji su ti poslali koji dan pre salnja robe

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Aha, mada kupovinom kod nekih drugih online prodavnica sam dobijao račun uz robu ili su nakon par dana slali poštom.
 
Nije on ni kupio u veleprodaji...
Ali vec sam pisao o tome da je sada praksa da ne izdaju vise fiskalne za online kupovine.
 
Bolje je da ga imas elektronski svakako jer je validan bez pecata. Pecat nije obavezan vec neko vreme.

Elektronika ne bledi, stigne ti na mejl i nadjes ga lagano kad god ti padne na pamet i po potrebi odstampas ili im ga posaljes na mejl.
 
Jel se zna kolike su plate prodavaca u Tehnomaniji i Gigatronu?
 
Zna se
Male
 
Gigatron ide od 36k pa na gore, ima tu targeta bonusa .....
 
Sad je vece pitanje kolke ce biti radnicima u WW i E jer su obe firme trenutno u blokadi poprilicnu sumu.
Cela ova situacija ima da nas vrati desetak godina unazad a mozda i vise.
 
Evo jedno lose iskustvo ali i opomena za sve ostale. Odneo sam plocu na reklamaciju u winwin. Obavestili su me da sam dobio zamenu i da dodjem po plocu. Zamenska je stigla u neoriginalnoj kutiji, i polovna. Vidno prasnjava i koriscena. Zamenili su mi plocu polovnom, verovatno iz njihovog rudnika. Nisu se cak potrudili ni da je ociste. Vracao sam plocu i tako dva puta. Svaki put je vracena uz obrazlozenje da je zamena ADEKVATNA. :) S obzirom na to da je vandredno stanje i to da su u blokadi 1.35 miliona evra, advokat mi rece da uzmem tu polovnu i da teram dalje. Iz Zastite potrosaca su mi rekli da se to moze resiti jedino sudskim putem, i da to svima rade. Win win se poziva da zamena mora biti adekvatna a ne nova roba. Sta je adekvatna zamena novoj ploci koju kupis u prodavnici? Neka polovna koja je ko zna koliko radila....Tesko :) Sve u svemu sreca pa je ploca jeftina i nebitna. Ali eto da vas upozorim sta vas ceka.
 
Jednom sam u toj usr@noj firmi kupio uređaj i kada su mi ga vratili razvaljenog prvo u stilu "Tako si ga poslao", a potom bezobrazno u fazonu "uzmi ili ostavi, bolje dobiti nećeš", pri čemu su ignorisali ono što su sami napisali uz krajnje nebulozna objašnjenja, rekao sam - "Kod vas nikad više"!

Bejaše to 2010. godina i od tada neka su i najpovoljniji na svetu, držao se toga ko svetog pisma.
 
Evo jedno lose iskustvo ali i opomena za sve ostale. Odneo sam plocu na reklamaciju u winwin. Obavestili su me da sam dobio zamenu i da dodjem po plocu. Zamenska je stigla u neoriginalnoj kutiji, i polovna. Vidno prasnjava i koriscena. Zamenili su mi plocu polovnom, verovatno iz njihovog rudnika. Nisu se cak potrudili ni da je ociste. Vracao sam plocu i tako dva puta. Svaki put je vracena uz obrazlozenje da je zamena ADEKVATNA. :) S obzirom na to da je vandredno stanje i to da su u blokadi 1.35 miliona evra, advokat mi rece da uzmem tu polovnu i da teram dalje. Iz Zastite potrosaca su mi rekli da se to moze resiti jedino sudskim putem, i da to svima rade. Win win se poziva da zamena mora biti adekvatna a ne nova roba. Sta je adekvatna zamena novoj ploci koju kupis u prodavnici? Neka polovna koja je ko zna koliko radila....Tesko :) Sve u svemu sreca pa je ploca jeftina i nebitna. Ali eto da vas upozorim sta vas ceka.
Mora nova. Ne moze "polovna". Nisi prvi put platio polovnu, zar ne?

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
 
Ako ne radi, naravno a ako ti se ne svidja, tesko.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ja narucio tv iz "T" telefonom, ali neki model koji navodno nisu imali u petak, a sada u ponedeljak imaju samo jedan. znaci verovatno neki koji je vracen, ili ce da spakuju izlozbeni, ili ko zna.
:( ubedjuju me da robu narucenu online salju samo fabricki zapakovanu, mozda sui dovukli odnekud, ali ja samo razmisljam u fazonu "OK, svakako imam rok od 14 dana da vratim robu, bezuslovno".
e sad, pitam se i to bezuslovno koliko je bezuslovno. dal je moguce da mi naprave problem ako im vratim TV u pomenutom roku, u komadu (posto ga necu uzeti dok se ne uverim na vratima da je u komadu).
naravno, ako i stigne.
nazalost u G nisu imali, a kolko vidim T je kupio skoro sve ostale, sem onih malih koji su mi jednako nepouzdani...
 
Obavezno proveri preko servisnog menija da li je (i koliko je) TV radio jer ti je to najpouzdaniji način da sigurno utvrdiš da li je reč o primerku koji je bio negde izložen.

I ako jeste, vrati im ga što pre.
 
Obavezno proveri preko servisnog menija da li je (i koliko je) TV radio jer ti je to najpouzdaniji način da sigurno utvrdiš da li je reč o primerku koji je bio negde izložen.

I ako jeste, vrati im ga što pre.

vau, hvala. nisam znao za tu mogucnost. :D
mada prvo treba da bude u komadu, da radi, da nema preterani light bleed, clouding, mrtve pixele... bice dobro ako doguram do servisnog menija. XD
 
Radnja G je ubedljivo najbolja i najpouzdanija..
Svi ostali T posebno..za izbegavanje
 
Nikako T ne može da bude za izbegavanje pre WW - bar prema iskustvima koje imam i ja a i još ljudi koje poznajem.
 
vau, hvala. nisam znao za tu mogucnost. :D
mada prvo treba da bude u komadu, da radi, da nema preterani light bleed, clouding, mrtve pixele... bice dobro ako doguram do servisnog menija. XD
2007. godine sam u radnji uzeo "novi" TV (u najblaže rečeno neubedljivom pakovanju) koji je out of the box odmah pokazao da je radio 720 sati.

Sutradan im je odmah vraćen, a ni taj argumenat nije bio dovoljan prodavcu da samo primi TV, već je morao da se napravi pametan i rekao bih bezobrazan i pita kakve to ima veze.
 
i ja sa G najbolja iskustva, ali nema taj model na koji sam se nameracio i koji mi maltene jedini odgovara, da ne ulazim sad u detalje.
nista, videcemo. nadam se da bar ne mogu da prave problem za taj povratak u roku od 14 dana.
 
G prodavci imaju bezobrazan običaj da sklone poslednji ili par poslednjih artikala sa stanja pa ga vidiš na sajtu ali ga kao nemaju u radnji. Onda ubedjivanje pa kao idem da pogledam sa kolegom i eto tako nađu robu greškom stavljeni sa strane. Dva puta za mesec dana u toku maja meseca.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Radnja G, veoma lose iskustvo. Narucena dva monitora u nedelju. Receno je da ce dostava biti tipa utorak ili sreda, naravno nisu dosli. Javili se tek u nedelju da ce biti dostava. To je zadnji pokusaj kupovine vezao za G.
 
G prodavci imaju bezobrazan običaj da sklone poslednji ili par poslednjih artikala sa stanja pa ga vidiš na sajtu ali ga kao nemaju u radnji. Onda ubedjivanje pa kao idem da pogledam sa kolegom i eto tako nađu robu greškom stavljeni sa strane. Dva puta za mesec dana u toku maja meseca.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Vidis kako su ljudi razliciti...

tebi je prvo palo na pamet da je neko sakrio da ti ne bi kupio.

a meni bi prvo palo na pamet da je to nesto defektno/izlozeno/korisceno/vraceno i kao takvo sklonjeno da ne bude u prodaji.

pitam se ko je blizi istini :)
 
G prodavci imaju bezobrazan običaj da sklone poslednji ili par poslednjih artikala sa stanja pa ga vidiš na sajtu ali ga kao nemaju u radnji. Onda ubedjivanje pa kao idem da pogledam sa kolegom i eto tako nađu robu greškom stavljeni sa strane. Dva puta za mesec dana u toku maja meseca.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Recimo, ja video na sajtu da imaju jedan primerak artikla koji me je zanimao u TC "Stadion", pozvao da proverim i ljudi mi rekli "Da, ima na stanju ali je rezervisan".

Meni bilo dovoljno, pozvao sledeću najbližu maloprodaju koja ga ima, gore kod Đeram pijace i rekao mogu li da ga sačuvaju, ali mogu da dođem tek prekosutra, rekli ljudi OK, ja došao za da dana platio, uzeo i sve OK.

Inače imam praksu zbog nekih drugih da uvek nazovem i proverim telefonom ima li maloprodaja i stvarno na stanju a ne samo da je vidljivo na sajtu.
 
Nazad
Vrh Dno