Šta je novo?

Prodavnice tehničke opreme u Srbiji - loša iskustva

Zamolili su me za Vaš kontakt kako bi ubrzali proces rešavanja, pa ako možete prosledite mi telefon ili mail, a ja ću proslediti njima. Pozdrav, Mladen

Zdravo Mladene i hvala na javljanju i dobroj volji da nam pomognes. Nemam razloga da se krijem jer je sve istina sto sam napisao.
Broj ugovora o prodaji na daljinu je broj: 760033479 od 30.062020. A broj reklamacije kod "korisnicke podrske" je: 72006457.
U zaglavlju stoji win-win a nadalje se spominje samo Tehnomanija i sa potpisom i pecatom Tehnomanije. Gospodja S.T. iz win-win-a mi je pre mesec dana rekla da cu biti ipak zadovoljan kako ce oni resiti reklamaciju i eto kako je resavaju, bas ih mnogo zasvrbe... nit casti nit obraza. Na sajtu im pise kako kupac moze vratiti robu u roku od 15 dana bez ikakvog obrazlozenja... jes', al malo morgen. Za slanje cepanice preko sajta 'kupujemprodajem' odmah je reagovala policija i nasla je tog saljivdziju. A i za ovo smo trebali prvo zvati policiju, jer takvo uvaljivanje smeca je neobjasnjivo, da se kupac dovodi u situaciju da se pravda da nije on ostetio robu i da se dribla vise od mesec dana. I tako su to lepo smislili da vise ne znas ni sa kim razgovaras, sa win-win-om, Tehnomanijom, Neposystem-om, inspekcijom. Srecom eto da se pojavio i ovaj web prostor koji trpi sve, samo treba citati, sto eto ovoga puta nisam uradio. Niti sam znao da je win-win toliko propao, a od njih sam kupio dosta bele tehnike i nisam imao nikakvih problema, ali nisu ni bili u sklopu Tehnomanije.
 
Stigli SSD-ovi naruceni u Emmi, naravno Tehnomanija salje, u paketu nema nikakvog dokaza o kupovini, nikakav papir, da li ono to salju naknadno? Poslao im i email.
Edit: Odgovorili, ne salju vise nikakav papir vec u PDF-u Ugovor o kupovini na daljinu. Sad ne znam dal ce za svaki morati da se trazi posto ne vidim da to moze da se skine na sajtu.
 
Poslednja izmena:
Pisao sam ja o tome...
meni su poslali naknadno ali sam cekao jako dugo racun.
 
Poslednja izmena od urednika:
Pazario u emmi graficku kartu, stiglo bez garantnog lista i fiskalnog racuna. Zvao sam emmi i prosledili su na mejl sledece:
UGOVOR O PRODAJI NA DALJINU - tu je naveden iznos koji je placen
Obrazac o odustanku od ugovora zakljucenog na daljinu
Prava i obaveze kupaca kod kupovine na daljinu

Tako da zapravo klasicnog fiskalnog racuna nema kao ni pisane garancije od 36 meseci kako je i pisalo na sajtu.
 
Ima smisla napisati pa makar i admini obrisali, utisak kod ovakve kupovine je sledeci : kao da sam graficku karticu kupio na KP ili na pijaci. I jos kupac treba da se interesuje sta bi sa racunom i garancijom, preventivno sam uradio screenshot kurirske sluzbe da bih imao dokaz odakle potice roba (ukoliko ne dobijem bar nekakav dokument o prodaji).
Iskreno ne vidim razliku izmedju KP i emmi, tako da cu u buduce preskociti ovakvu kupovinu.
 
Citam ove komentare i nisam nikad imao neprijatna iskustva ni sa jednom mada , u poslednje vreme , volim G. Laptop uzeo u CT i nesto je bio problem, nije se videoa particija . Nazvao call centar, u roku 5 minuta me nazvala tehnicka i remotely resili problem.
Sve vam verujem, samo kazem moja iskustva.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Naravno da si zadovoljan kada je problem rešen sa Please, turn it off, and then on again.

[emoji3]
 
Nije bas bilo tako al ajd[emoji6] . Radi se o tome da su reagovali u romu 5 minuta doduse moguce i da je razlog sto je laptop bio 1000+€[emoji23][emoji23][emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To je jako glupo ako se reaguje za 1000+ eura stvar. Znaci da su niza rasa ljudi koji kupe ketler za 2000 ili masinu za ves od 25k.

Kupac je kupac i treba biti tretiran isto. Jer otkud oni znaju ko koliko ima u dzepu i da moze posle par dana usled dobre usluge da kupim SBS od 300k?
 
Apsolutno se slazem. Nisam im ja rekao koliko sam platio , oni su videli po porudzbini. Moguce da je zato a moguce da su profesionalni. Ne mogu da tvrdim ali bih volio da reaguju isto za svakog kupca.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Apsolutno se slazem. Nisam im ja rekao koliko sam platio , oni su videli po porudzbini. Moguce da je zato a moguce da su profesionalni. Ne mogu da tvrdim ali bih volio da reaguju isto za svakog kupca.


Sent from my iPhone using Tapatalk
To je velika firma sa mnogo zaposlenih po celoj zemlji i ne treba biti iskljuciv i stavljati sve ljude u isti kos. I ti si u Novom Sadu a ja u Novom Beogradu, znaci drugi personal. Medjutim ako se godinama kupci zale da im kurirskom sluzbom stize polovna roba, onda naravno da taj koji to radi treba da se pronadje i zaustavi.
 
Kupujte kod malih firmi,kojima je svaka musterija vazna i gde ce sve biti ispostovano.
 
Gde takvi postoje? Ako ih i ima vecina njihovog asortimana je zaostala u vremenu
 
Napisite koje su to male firme. Ove velike sto kradu musterije pisete punim imenom.
 
Dobiješ warn kad reklamiraš ikoga van gde kupiti podforuma.
 
Napisite koje su to male firme. Ove velike sto kradu musterije pisete punim imenom.

Napisao bi ti ja da si u Ns, bar za belu tehniku. Uvek tamo kupujem , nikad problem , ljubazni , dostava za sat vremena ako je hitno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne smeju ovde da se pisu nazivi firmi jer je to reklama. Kome treba firma u BG-u za preporuku neka pita na PM. Skoro sve manje firme koje su opstale do dana danasnjeg opstale su s razlogom. Cenom ne moze nijedna mala firma da se bori s velikima ali za par procenata vise nemate nikakvaih briga sto se tice reklamacija.
 
Još kad bi te male firme same rešavale reklamacije....

Zapravo one opet proslede ovim velikim servisima gde si odmah mogao i sam da odneses i opet si na istom.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Drugačije se postavljaju. Hoće da izađu u susret, neke provere i same i skrate postupak reklamacije, plus neće toliko da zakidaju na novoj garanciji za novo-izdatu komponentu, itd.
 
Meni Tehnomanija i Gigatron sluze kao pomoc u fazi istrazivanja da uzivo pogledam kakav je koji predmet kupovine jer imaju ubedljivno najvise izlozenih predmeta (kada se radi o kupovini bele tehnike, televizora i slicno). Posto sam i sam dobio korisceni predmet od njih jednom prilikom, hvala ali vise ne :)
 
^Pa to, kako mi sa njima, tako i oni sa nama.

Dvosmerna ulica.

A isti narod, država. Prometi slabi, a svi zahtevni. Dobije se to što sada imamo. Na svim nivoima.
 
Gde takvi postoje? Ako ih i ima vecina njihovog asortimana je zaostala u vremenu

U svakom manjem gradu je ostala po jedna manja trgovina a mozda i dve a to je zato sto se u manjim mestima svi ljudi poznaju i ogromna vecina ce pre kupiti kod nekog lokalca koga poznaju, bilo zbog gazde bilo zbog radnika koji rade tamo, nego kupovati od lanaca. Razlog tome je ko sto neko rece to sto ljudi znaju da ce proci mnogo bolje za slucaj bilo kog problema.
A sto se asortimana tice tu debelo gresis, asortiman je isto aktuelan kao i kod lanaca, mozda nemaju toliki asortiman ali je sigurno aktuelan.
 
Meni su jednom iz Gigatrona tj. tada Bench Shopa poslali "izložen" monitor. Doduše zvali su me da pitaju da li hoću, pošto im je bio poslednji na stanju, ali izložen i sa "nekom malom ogrebotinicom na postolju koja se jedva vidi". Ja, bolid, pristanem, jer mi je bio potreban monitor a u tom trenutku u ostalim radnjama je baš tada poskupeo takav model i imao kraću garanciju. Stigne monitor sa ogrebotinom koja nije bas mala i koja se vidi i sa milion otisaka prstiju koje sam jedva obrisao jer kao da su ljudi prstima jeli prase pa onda pipali monitor.
Strašno.
 
Trebalo je odmah da vratiš.
 
Nikada ali nikada apsolutno NIKADA izlozbeni monitor/tv. Ko zna koliko je to radilo sa brightness nasviranim na maksimum. Mislim, ok, jedino ako ti daju ono za 20%-30% cene, onda uzmi pa koliko radi radi :D
 
Ја сам имао срећу са изложеним тв, ем добио попуст због тога, ем добио попуст јер сам искеширао. ЛГ тв је у питању, да не помињем сад име радње, али била је у Ушћу па је затворена у међувремену. Ради као нов ево и дан данас а прошло је 7 година.
 
Moj cale kupio izloženi Sony 16" crt TV. U Italiji, negde 1983/84. Eno ga na selu, dan danas radi ali sam zbog njega morao da kupim dvb-t2 risivera sa rf modulom jer nema ništa sem antenskog priključka.
I nije imao ni jedan bad piksel! [emoji1787]

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno