Šta je novo?

Prodavnice tehničke opreme u Srbiji - loša iskustva

Da si ziv i zdrav, pridruzili se jos 2016...
 
Otkud ti to? Meni su iz Emmi-ja rekli da je to zavrseno ovih dana iako management tvrdi da nije, ali isto rade i za ww/emmi odnos.
 
Ma pojma nemaju, pridruzili se oni preko Kovača još 2016.

Capture.JPG
 
Pa zar nisi primetio osipanje zaposlenih iz prodavnica, kao i pad kvaliteta usluge? Baš je postalo opipljivo u poslednje 2 godine, pogotovo u radnji u Ustaničkoj koju relativno često posećujem...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Iskreno, ne. Kod njih (u NS-u) pazarim samo tonere posto jedini imaju uvek na stanju 545XL. Drugo nista zbog tog pilicarenja sa cenama. Pazarim u Emmi/Monitor/Atom. Pritom u Emmiju samo zato sto imam i vise nego korektan odnos sa osobljem koje mi je u vise navrata izaslo u susret.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ne, kupovina Tehnomanije je bila usluga za baticu... Sad je samo pitanje kada će sve to stopiti u jednu firmu.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Pravo pitanje je sta ocekujete, kakve ce cene i kakav kvalitet usluge biti kad jednom trziste bude u rukama pojedinca ili jedne firme?
 
Pa sta mislis? [emoji16] Kad su ovakve cene dok ima konkurencije sta ce tek biti bez.
 
Ima neka fora u BC Group sa cenkanjem za telefone, je li neko probao?

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Ima neka fora u BC Group sa cenkanjem za telefone, je li neko probao?

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Imaš nešto što možeš da probaš - pored cene ima cena koju ti njima predlažeš, odnosno cena koju možeš da platiš. Oni će se javiti na mail i reći da li prihvataju ponudu, ili eventualno napraviti kontra - ponudu.

Jednom su mi snizili cenu laptopa za 5-6k.

Послато са SM-G975F уз помоћ Тапатока
 
Ja sam im dao cenu kao što je cena tog telefona u inostranstvu.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Hehe, znaš onu scenu iz Karaule o Vesni Zmijanac? [emoji38]

Prihvatiće ako ponudiš nešto tipa 4-5% niže, a ne 24-25%.

Послато са SM-G975F уз помоћ Тапатока
 
4-5% je redovna cena niža u komtrejdu. Znam za Vesnu :)

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Član krousnik ima problem da mu eKupi.rs vrati novac za robu kupljenu na daljinu u okviru roka od 14 dana.
malo sam ih naružio na chatu, evo odgovora:


Hvala Vam na poruci.



Povodom Vaše poruke na našem chatu-u, želim da Vam javim da Ekupi posluje u skladu sa Zakonom o zaštiti potrošača.

Pošto smo prodavnica koja posluje isključivo preko interneta i posredstvom kurirske službe isporučujemo i primamo robu, pre refundacije prilikom povrata robe, moramo fizički da vidimo uređaj koji se vraća, i da utvrdimo da je u skladu sa Zakonom o zaštiti potrošača podoban za punu refundacija novca.



U skladu sa Zakonom o zaštiti potrošača, član 35, stav 4



“Potrošač je isključivo odgovoran za umanjenu vrednost robe koja nastane kao posledica rukovanja robom na način koji nije adekvatan, odnosno prevazilazi ono što je neophodno da bi se ustanovili priroda, karakteristike i funkcionalnost robe.”

i mi se naravno držimo zakona u potpunosti, ali ostavljamo sebi za pravo da proverimo da li je vrednost robe umanjena rukovanjem robe na način koji nije adekvatan, odnosno prevazilazi ono što je neophodno da bi se ustanovili priroda, karakteristike i funkcionalnost robe, na šta po zakonu imamo pravo.



Nažalost, situacija je takva da smo više puta imali situacije da na osnovu dobre vere u reči kupca primimo povrat i izvršimo refundaciju u potpunosti pre nego što fizički vidimo robu, a nakon toga se ispostavi da je roba oštećena, prljava, polomljena i sl.

Jasno nam je da su procedure prilikom kupovine preko interneta malo drugačije nego prilikom kupovine u običnoj prodavnici, i da su ljudi ponekad nepoverljivi prema ovom načinu poslovanja, ali uveravam Vas da poslujemo od 2011. godine i da nikada nismo poslovali van okvira zakona, a pre svega uvek nam je zadovoljstvo kupca važno.



Uvek smo tu za aktivne i potencijalne kupce da razjasnimo sve nedoumice.





Srdačan pozdrav,

Marija Mažibrada Ciglić

cid:[email protected]
Koordinator operativnog poslovanja
 
Poslednja izmena:
Član krousnik ima problem da mu eKupi.rs vrati novac za robu kupljenu na daljinu u okviru roka od 14 dana.
malo sam ih naružio na chatu, evo odgovora:


Hvala Vam na poruci.



Povodom Vaše poruke na našem chatu-u, želim da Vam javim da Ekupi posluje u skladu sa Zakonom o zaštiti potrošača.

Pošto smo prodavnica koja posluje isključivo preko interneta i posredstvom kurirske službe isporučujemo i primamo robu, pre refundacije prilikom povrata robe, moramo fizički da vidimo uređaj koji se vraća, i da utvrdimo da je u skladu sa Zakonom o zaštiti potrošača podoban za punu refundacija novca.



U skladu sa Zakonom o zaštiti potrošača, član 35, stav 4



“Potrošač je isključivo odgovoran za umanjenu vrednost robe koja nastane kao posledica rukovanja robom na način koji nije adekvatan, odnosno prevazilazi ono što je neophodno da bi se ustanovili priroda, karakteristike i funkcionalnost robe.”

i mi se naravno držimo zakona u potpunosti, ali ostavljamo sebi za pravo da proverimo da li je vrednost robe umanjena rukovanjem robe na način koji nije adekvatan, odnosno prevazilazi ono što je neophodno da bi se ustanovili priroda, karakteristike i funkcionalnost robe, na šta po zakonu imamo pravo.



Nažalost, situacija je takva da smo više puta imali situacije da na osnovu dobre vere u reči kupca primimo povrat i izvršimo refundaciju u potpunosti pre nego što fizički vidimo robu, a nakon toga se ispostavi da je roba oštećena, prljava, polomljena i sl.

Jasno nam je da su procedure prilikom kupovine preko interneta malo drugačije nego prilikom kupovine u običnoj prodavnici, i da su ljudi ponekad nepoverljivi prema ovom načinu poslovanja, ali uveravam Vas da poslujemo od 2011. godine i da nikada nismo poslovali van okvira zakona, a pre svega uvek nam je zadovoljstvo kupca važno.



Uvek smo tu za aktivne i potencijalne kupce da razjasnimo sve nedoumice.





Srdačan pozdrav,

Marija Mažibrada Ciglić

cid:[email protected]
Koordinator operativnog poslovanja

Nakon prijema pošiljke u naš magacin neophodno je da TV pregledamo, kako u servisu, tako i fizički, da bi se utvrdilo da li postoje eventualna mehanička oštećenja ili tragovi korišćenja na samom TV-u i ambalaži.

Nakon pregleda i procene ovlašćenog servisa, obavestićemo Vas tačno koliko novca možemo da refundiramo, i zamolićemo Vas za broj žiro računa na koji možemo da izvršimo refundaciju.



Na linku možete da vidite proceduru za povrat robe, kao i uobičajeni procenat smanjenja vrednosti korišćenog i otpakovanog uređaja.

https://www.ekupi.rs/rs/Opsti-uslovi-kupovine-eKupi



Očekivano je da ako primimo TV u utorak u magacin, on u sredu bude u servisu, te u narednih nekoliko dana (3-4) od prijema u servis imamo odgovor od servisa, nakon čega možemo da izvršimo refundaciju, dakle očekujte da bi to bilo najduže do sredine sledeće nedelje.



Za sva pitanja, stojimo Vam na raspolaganju.



Marija Mažibrada Ciglić

cid:[email protected]
Koordinator operativnog poslovanja

Ekupi d.o.o.

Viline vode bb, Slobodna zona Beograd L12/3

11000 Beograd, Srbija


Lokal: 3038

http://www.ekupi.rs

[email protected]
 
Poslednja izmena od urednika:
Samo da dodam jer vidim da nisu svi upuceni u detalje zakona .
Znaci 14 dana bez obrazlozenja. Trgovac je duzan da izvrsi povracaj celokupnog iznosa u roku od 14 dana od prijema obrasca za odustanak od kupovine.
Vazno :
Potrosac moze odustati od ugovora u roku od 12 meseci od dana isteka roka za odustanak od ugovora ukoliko trgovac nije obavestio potrosaca o pravu na odustanak od ugovora i ukoliko mu u trenutku zakljucenja ugovora, a najkasnije prilikom isporuke robe, nije predao i obrazac za odustanak, citko i razumljivo obavestenje o uslovima koriscenja prava na odustanak sa informacijama o prirodi ugovora i prodavcu, kao i primerak potpisanog ugovora .
To su clanovi zakona o zastiti potrosaca ( 12,13,27,28,31, 34,35,47,48)


meni nešto smrdi u njihovom ponašanju, molim da neko protumači ovo na šta se gospodja poziva u odgovoru meni, član 35, stav 4
 
Poslednja izmena:
Ma ove iz WW treba da je sramota i prijaviti ih, pun iznos treba da ti vrate.
Ja sam vracao jedan tv jer su pokusali da mi uvale bez nosaca za noge (kutija ofucana , tv doduse pod nalepnicama),znali za nedostatak. Stigao je drugi tv kutija takodje ofucana, bez dodatnih bocnih stiropora, daljinski vidljivo da je koriscen , sa Tv-a skinute nalepnice (zastita), po ekranu pun otisaka prstiju a sa zadnje strane obilna prasina. Steta sto nisam sve to fotografisao a ofucanu kutiju drzim na tavanu…

Jadno i bedno sta rade a nude kao akciju za kesh 15% na Intesa karticu, sramota !!! Takvi televizori idu kao OUTLET bar 30-40% niza cena, jadni su!!!

Imam srece da je sa TV-om sve ok a slika je odlicna, ostalo pfff pa radio im je brat bratu minimum 12 meseci ali garant.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
U clanu 56 kaze:

Nemogućnost potrošača da dostavi prodavcu ambalažu robe ne može biti uslov za rešavanje reklamacije niti razlog za odbijanje otklanjanja nesaobraznosti.

E sad ovo tehnicki nije reklamacija vec odustanak od ugovora potpisanog na daljinu ali opet ambalaza bi trebalo da je nebitna ako je sve ok s uredjajem i ne bi trebalo da se vade na to ali ima logike da hoce da vide sve jer su stvarno online shop.

Trebalo je da sacuva bar 14 dana tu ambalazu ipak, to je neko nepisano pravilo da ako odustanes od necega, vratis ga sa sve ambalazom.

Moja preporuka je da kontaktirate Efektivu, oni imaju iskustva s ovim ili ce bar znati gde da vas usmere.
 
Poslednja izmena:
U clanu 56 kaze:

Nemogućnost potrošača da dostavi prodavcu ambalažu robe ne može biti uslov za rešavanje reklamacije niti razlog za odbijanje otklanjanja nesaobraznosti.
Mislim da je rekao da je sacuvao ambalazu... ipak.

Ambalaza nije neophodna za reklamaciju ali otvorena ambalaza definitivno umanjuje vrednost proizvoda (plus je koriscen), znaci proizvod je otvoren (logicno), a u opstim uslovima kupovine na ekupi pise da je to umanjenje od 5%
Pod uslovom da je sve drugo prefektno, a obicno ne bude.

oko ovoga smo vec diskutovali, i ja sam vec ranije savetovao cuvanje ambalaze i nacin na koji da resite to sa prodavcem.
 
Poslednja izmena:
mogu oni da pisu sta hoce,svaki ugovor sa njima je nistavan jer idu kontra zakona.oni mogu da ponude iste ili bolje uslove,nikako gore (tj da umanjuju prava kupca).dakle nista od tih 5 posto,moraju da vrate svaki dinar.
 
Zakon je iznad opštih uslova bilo koje prodavnice, koliko je meni poznato?

Ambalaža treba da se čuva, ako ni zbog čega drugog, onda bar zbog transporta, pogotovo kad su velike stvari u pitanju, a TV definitivno spada u tu kategoriju.

edit: kolega iznad već napisao za zakon.
 
Treba im pripretiti inspekcijama i da ce se pustiti lepo po svim forumima, novinama itd... odmah ce da rese, a ovo je stvarno bezobrazluk jer kod odustajanja od kupovine je bitno samo da nije fizicki ostecen uredjaj...
 
pa i u zakonu pise da je potrošač isključivo odgovoran za umanjenu vrednost robe...

Otvoreni i korisceni TV definitivno ima umanjenu vrednost
da li bi vi kupili takav TV po punoj ceni?
 
Po zakonu nema umanjenu vrednost, cak jasno pise da se zbog nedostatka ambalaze ne moze odbiti reklamacija a narocito ne odustajanje od ugovora... Druga stvar kako mislis da se testira proizvod da li radi ukoliko se ne koristi?

Sami su birali da otvore web shop, on sa sobom nosi mnoge prednosti kojih su veoma dobro svesni ali i to da potrosac moze u roku od 14 dana da odustane bez ikakvog obrazolzenja i bez ambalaze... Naravno, lako je drzati web shop, bez lagera, narucivati od dobavljaca i onda se praviti pametan kad korisnik hoce da ostvari svoja zakonom regulisana prava...
 
Nazad
Vrh Dno