Šta je novo?

Sharp televizori pomoc

Kakvi su utisci danas? Planiram da uzmem isti TV samo u dimenziji 55" pa bi mi svaki savet dobro došao.
Druže tek sad videh poruku.
Naravno i dalje ga koristim, na 24 rate:d
I dalje su mi utisci OK, nisam imao ama baš nikakav problem.
Mislim da sam od inicijalnog posta samo malo čačkao oko podešavanja slike i sada sam doterao po svom ukusu.
Pored MTS TV koristim još i EON SMART TV aplikaciju i Kodi i sve radi glatko i bez problema.
Iako ja nisam imao prroblema ni sa daljincem eto jedina moja zamerka bi mogla da bude na kvalitet izrade daljinca.
Raspored dugmića i lakoća rukovanja su OK ali je kvalitet izrade ispod konkurenata.
Mana je možda i nedostatak USB C ulaza.
 
Druže tek sad videh poruku.
Naravno i dalje ga koristim, na 24 rate:d
I dalje su mi utisci OK, nisam imao ama baš nikakav problem.
Mislim da sam od inicijalnog posta samo malo čačkao oko podešavanja slike i sada sam doterao po svom ukusu.
Pored MTS TV koristim još i EON SMART TV aplikaciju i Kodi i sve radi glatko i bez problema.
Iako ja nisam imao prroblema ni sa daljincem eto jedina moja zamerka bi mogla da bude na kvalitet izrade daljinca.
Raspored dugmića i lakoća rukovanja su OK ali je kvalitet izrade ispod konkurenata.
Mana je možda i nedostatak USB C ulaza.
Možeš li mi nešto više reći o Harman Kardon zvuku [emoji39] da li je stvarno vredan potpisa te marke, da li ima lagova u radu i kako izgledaju MTS kanali na njemu? Još jednom se u napred zahvaljujem. [emoji39]

Poslato sa HONOR 20 PRO pomoću Tapatoka
 
Jedan od razloga zašto sam se ponovo odlučio za SHARP-a je upravo Harman Kardon zvuk i dobro iskustvo koje sam imao sa prethodnim TV-om koji sam imao.
Mnogima koji su dolazili kod mene je glavni utisak bio baš zvuk i to su dosta komentarisali.
MTS HD kanali su odllični. Ja sam podesio MTS-ov TV boks na 1080p, pisalo se ranije o tome na forumu.
Snimljeni materijal u 4K rezoluciji koji se reprodukuje je fenomenalan kako sa You tuba tako i sa Kodija ili sa USB-a.
Sve glatko bez ikakvog laga, baga ili štucanja.
Sport takođe
Ruter nije mnogo udaljen od TV-a ali bez obzira na to povezivanje na Wi Fi je maltene momentalno i za ovih 6 meseci nisam imao problem sa pucanjem konekcije.
Za svaki slučaj sproveden je do TV-a i LAN kabl ali nije bilo potrebe da se ušteka.
Ponavljam, sva ova moja iskustva su sa pozicije prosečnog, nezahtevnog korisnika.
Stvarno ne bih voleo da se neko oseti prevareno zbog mog mišljenja.
 
Jedan od razloga zašto sam se ponovo odlučio za SHARP-a je upravo Harman Kardon zvuk i dobro iskustvo koje sam imao sa prethodnim TV-om koji sam imao.
Mnogima koji su dolazili kod mene je glavni utisak bio baš zvuk i to su dosta komentarisali.
MTS HD kanali su odllični. Ja sam podesio MTS-ov TV boks na 1080p, pisalo se ranije o tome na forumu.
Snimljeni materijal u 4K rezoluciji koji se reprodukuje je fenomenalan kako sa You tuba tako i sa Kodija ili sa USB-a.
Sve glatko bez ikakvog laga, baga ili štucanja.
Sport takođe
Ruter nije mnogo udaljen od TV-a ali bez obzira na to povezivanje na Wi Fi je maltene momentalno i za ovih 6 meseci nisam imao problem sa pucanjem konekcije.
Za svaki slučaj sproveden je do TV-a i LAN kabl ali nije bilo potrebe da se ušteka.
Ponavljam, sva ova moja iskustva su sa pozicije prosečnog, nezahtevnog korisnika.
Stvarno ne bih voleo da se neko oseti prevareno zbog mog mišljenja.
Taman posla. Tebi druže hvala što si izdvojio vremena. I ja sam isto ne tako zahtevan korisnik tako da mi je dovoljno sve to što si rekao.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Što se zvuka tiče tu ima dosta podešavanja kao i za sliku. Imaš predefinisane modove zvuka: movie, music, standard i još njih. Imaš neki bazični ekvilajzer. Podešavanja izlaza. Balans kanala. Da li ćeš koristiti eksterne zvučnike ili ugrađene. Auto volume. Downmix mode (Stereo ili Surround), DTS DRC što je neki algoritam kompresije i DTS Virtual X gde imaš tri opcije da čekiraš. Kada izabereš surround downmix i one tri opcije pod DTS Virtual X ti dobijaš surround zvuk i ja ga tako i držim. Ima malo više distorzije nego u stereo, ali je daleko glasnije (20% u surround sa popaljenim opcijama je kao 50% u stereo) i radi finu separaciju kanala. Ja sam zadovoljan, ne verujem da ima puno boljih ugrađenih zvučnika u TV. Eksterni zvučnici i soundbar, naravno su druga priča i kvalitet zvuka. Ali za ove pare koliko košta TV zvuk je super.

Testirao sa The Weeknd - Blinding Lights što je kvalitetno producirana pesma. Nažalost spot nije u 4K.

LAN nije rešenje jer mislim da je unutra 100 mbit kartica tako da je wifi ac bolje rešenje. Nisam ništa dobio sa LAN priključkom u TV.
 
Poslednja izmena:
Da li neko ima 55BL2EA/BL5 (mozda ne mora ni ta dijagonala)? Interesuje me da li nozice mogu da se obrnu, zamene mesta leva na desnu i obrnuto. Da duzi kraj nogice ide nazad. Navodno je raspon 110cm ali ne znam da li spoljasnje mere ili unutrasnje, a ja na zalost imam na komodi tacno od ivice do ivice 110cm. Znam da su ukosene i da imaju zljeb na tvu a nogica ispupcenje koje ulegne ali da li mogu da se obrnu.
 
Kod klinca u sobi imam Sharp LC-40FI5242E i zaboravio sam password od cetiri cifre kako bih zakljucao neke kanale.
Ne mogu da udjem u fabricki reset jer mi trazi isti taj password.

Ranije sam ovo resavao nekim univerzalnim kodom ali ne mogu sad da nadjem isti na netu.
Secam se samo prva dva broja tog univerzalnog i krece sa 44xx

Ima li neko resenje?
 
Nazad
Vrh Dno