Šta je novo?

Sharp televizori pomoc

Ima ćale Sharp sa teletekstom kupljen 1990 i plaćen 1100 Dem. Radi kao sat i dan danas. Ni jedan jedini kvar za sve te godine. :)

To sam onako rekao, nema puno veze sa današnjim uredjajima.

Sharp nije bio zastupljen kod nas poslednjih godina i zaista ih nisam pratio. Ne znam ni ko ih proizvodi, da li je neki Tesla fazon ili su ozbiljni proizvodjači. Dok neko ne odgovori, izguglaj malo, istraži i taj model.

Na papiru, a i za te pare deluje skroz ok. Ne vidim da mu nešto fali. Ima i odličnu garanciju od 60 meseci što nisam skoro video kod nas, proveri uslove kod prodavca.

Pre kupovine, ponesi što veći i što puniji hard. Probaj da pustiš najbolji rip u radnji da vidiš da li pušta. Obavezno probaj i dts format da li pušta.
Pretpostavljam da ti je to važno.
3D nema, ali lično smatram da nije ni potreban.
 
Poslednja izmena:
Pre kupovine, ponesi što veći i što puniji hard. Probaj da pustiš najbolji rip u radnji da vidiš da li pušta. Obavezno probaj i dts format da li pušta.
Pretpostavljam da ti je to važno.
3D nema, ali lično smatram da nije ni potreban.
Ne kontam, sta da gledam kad ucackam hard?
Evo specifikacija sa zvanicnog sajta ,kanda dts ne podrzava http://www.sharp-cee.com/cps/rde/x...uct_details.htm?product=LC40LE361ENBK&cat=111 ?! Izvini sto dosadjujem ali se u TV jaako slabo razumem . :eek:
 
Poslednja izmena:
Da proveriš da li će pustiti film bez problema sa tvog hard diska. Da li je meni brz, da ne blokira kada pokušaš da pretražuješ disk i da pustiš film.

Potom, da li si zadovoljan sa slikom. Promeni postavke u televizoru na home i slično. Tj, ako želiš da budeš siguran u svoju kupovinu čačkaj ga što više u radnji. Izgleda da ga još niko nike kupio sa foruma pa možda ne dobiješ feedback ovde.

Ako nema licencu za dts zvuk, potrebno je da odlučiš da li ti je to neophodno. Odnosno, ukoliko će ti tv biti pored računara i povezan sa istim dts i interni plejer ti neće biti potrebni.

Ako planiraš da u najvećem broju slučajeva gledaš filmove preko usb-a onda kupovina tv bez podrške za dts zvuk nema smisla jer ćeš skoro svaki film u mkv kontejneru morati da konvertuješ u ac3 audio.
 
Što se tiče Šarp televizora prednosti su bolji paneli (Aquos) koji imaju hardverski odrađenu frekvenciju, e sad, nisam siguran da li to dolazi i u jeftinijim modelima (Philips premium modeli npr imaju iste te panele, i na njih softverski dodaju još više HZ) :/ Smart im je živo ******, tako da ako uzimaš zbog toga, bolje preskoči. Ili, uzmi neki bez smarta ali sa HDMI priključkom i onda pazari preko neta neki android stick i rešio si problem. Isto tako, problema ćeš imati i kod puštanja raznoraznih formata (video će pustiti svaki, ali audio teško). Ako gledaš multimediju (Prevashodno DTS Audio), onda je jedina opcija Samsung (Mogu i stariji modeli) ili LG (Od 2014e pa na gore).

Ja sam se npr zajebao, uzeo TV koji ima i 3D, smart, ovo, ono, i na kraju niti koristim smart, niti koristim 3D. Bolje da sam uzeo veći tv za iste te pare i onda ga nadogradio nekim androidom.
 
У суштини, данас имаш пар произвођача хардвера а остало је само паковање.
Зашто ти ово кажем?
Пре две године сам налетео у Метроу на акцију и купио "дивљака" од 32" за 19.000 динара. Чим сам дошао кући, прикључио сам екстерни хард од 320гб који је отворио без проблема. На исти и снимам са тв-а.
Онда сам отворио тв, да видим шта је унутра. Хардверска плоча мала са налепницом произвођача и одем на нет и потражим информације.
Фабрика из Кине која исти хардвер ради готово за 2/3 звучних брендова (само се мења кориснички интерфејс).
Једино што мог дивљака разликује од звучних брендова је име, вероватно и квалитет дисплеја, мало дизајн и цена.
Све у свему, ради већ две године као драгстор и исплатио је свих 19.000 динара одавно!
 
DEFINITIVNO NE PODRZAVA DTS!!! Ni jedan od ponudjenih Sharp. Ajmo drugari,preporucite mi sto bolji tv do 60.000 a da je u ovoj radnji zbog 24 rate.
 
Poslednja izmena:
Ja sam se npr zajebao, uzeo TV koji ima i 3D, smart, ovo, ono, i na kraju niti koristim smart, niti koristim 3D. Bolje da sam uzeo veći tv za iste te pare i onda ga nadogradio nekim androidom.
Taman tako,oosle tvog posta realno sam se zapitao treba li mi uopste smart tv.
Ajmo ljudi, upomoc ,peporucite nesto...
@Ilion,respect za dts ti bi mi promaklo.

Ajde sada preporuka za nesto drugo.
 
Taman tako,oosle tvog posta realno sam se zapitao treba li mi uopste smart tv.

Pazi, smart upalim eventualno kada mi dođe neko društvo pa otvorim jutjub aplikaciju jer me mrzi da puštam sa kompa, ali pošto je interfejs užasan povežem telefon pa onda odatle biram pesme :D
Fazon je što neki haj end televizori i ne postoje u varijantama bez smarta.

Ako si odlučio za DTS (Što podržavam) onda mi ovo deluje kao dobar izbor : http://www.cbt.rs/led_televizori/samsung_led_ue40-h6200-25575, ja imam seriju 7 od pre par godina i zadovoljan sam.
Ili možda pre ovaj, ako ti ne smeta beli ram http://www.cbt.rs/led_televizori/lg_lg_led_tv_42_42lf561v_full_hd-32892, mada nisam siguran da li je bolja slika, to bi trebalo uživo uporediti.

U svakom slučaju, 100Hz je minimum minimuma, a preko 200Hz već se deklariše kao 3D. E sad, fora je u tome što svi oni imaju neke svoje oznake jer to nisu pravi Hz već CMR kod Samsunga, ili MCI kod LG-a, koji se dobijaju tako što stvarnu Hz panela oni softverski dižu na te brojke.


edit: neće da mi otvori Tehnomanijin sajt, ali pogledaću i tu kasnije
 
Ja sam isao do emmezete da pogledam sharp-ov tv za koji sam pitao i iskreno slika mi je skroz ok,bio je pored nekog blaupunkt smart tv-a od 49' koji takodje ima ok sliku,e sad kako i koliko ce raditi to niko ne zna!
 
Želim da reaktiviram temu o SHARP televizorima jer smatram da su oni izuzetno potcenjeni u odnosu na ostale brendove.
Odmah na početku da kažem da svoje mišljenje iznosim kao običan, prosečan korisnik.
Znači smatram sebe osnovno tehnički pismenim ali nisam ekspert, nerutujem, ne klokujem,.....i ostale vratolomije ali iskreni RIP za sve vas koji se ozbiljno bavite temama sa ovog foruma jer sam iskreno mnogo naučio i mnogo korisnih saveta dobio o stvarima koje me zanimaju. I na tome sam neizmerno zahvalan.
Od pre dva dana sam ponosni vlasnik drugog SHARP-ovog LED TV-a.
Igrom slučaja prvi je bio baš gore davno pomenuti CHE4042E, 32 inča, HD redy. Kupljen je u oktobru 2016. i dan danas jak lepo radi, za sve ovo vreme bez najmanjeg problema.
Ovo napominjem iz razloga što su za isto vreme mnogi Samsung, LG, PHILIPS tv-i od drugova, poznanika, završili na servisu.
Ovo dobija na težini iz razloga što je moj SHARP potekao od, ovde na jako lošem glasu, UMC korporacije.
Mislim da je u njemu EDGE LED panel a sam TV ima samo osnovna podešavanja, odnosno izbor nekoliko predefinisanih modova slike, zvuka i temperature boje.
Nakačen na SBB-ov D3 daje jako lepu sliku i zvuk.
Čini mi se da su boje realne a prilikom gledanja sporta na SK kanalima nisam primećivao nikakve "duhove" i ostalo.
Zvuk ide preko Harman Kardon čipa i stvarno su mnogi primećivali taj kvalitet.
Mi malo stariji dobro pamtimo šta je Harman Kardon u svetu Hi Fi-ja iako verovatno ni oni nisu što su nekada bili, kao i SHARP uostalom.
Godinu dana posle mene tašta je kupila neki Samsung takođe entry level model i realno i slika a zvuk pogotovu vidno na strani SHARP-a.
Vremenom se ukazala potreba za većim tv-om pa sam se zbog prethodnog dobrog iskustva ponovo odlučio za SHARP.
Od pre dva dana sam ponosni vlasnik modela 50BL5EA. Kvantni skok sa 32 inča hd redy na 50 inča 4k :)
Povuklo me i to što ih je pre nekog vremena preuzeo Foxconn s namerom da ih vrat na staze stare slave, da su konsolidovali biznis i da je ova generacija modela početak pa sam predpostavio da će se potruditi oko performansi i kvaliteta.
Ima o tome i na Benchmarku u recenziji tv-a iz serije 2.
I posle ovo malo vremena mislim da nisam pogrešio.
Elem tv dolazi sa VA direkt led panelom i Android 9 TV platformom. wi fi na 2.4, 5g, lan ulazom, bluetooth-om i Googl voice asistentom.
Po prvom uključivanju ide inicijalno podešavanje, vidi i 2.4 i 5g mrežu i brzo se kači na net. Konačno se ukazuje slika i onda šok, nema tona! Na you tube sve normalno ali na kablovskoj ništa.
Onda jedno sat vremena nervoze dok nisam provalio u podešavanjima hdmi-a da je fabrički podešeno na 2.0 standard a kabl nije odgovarajući za to. Prebaci se na auto ili na 1.4 i sve fercera. A onda uživanje. Slika je za moj ukus i cenovni rang odlična a tv poseduje jako veliki izbor podešavanja kvaliteta slike, zvuka, reprodukcije sadržaja sa različitih izvora pa tako da i zahtevniji korisnici mogu da nameste kako im odgovara. Filmovi i sporz u hd-u, klipovi sa you tube-a u hd i 4k rezoluciji su odlični.
Prelazak na tako veliku veličinu ekrana je kod mene razgolitio istinu o kvalitetu naših televizijskih podukcija.
Naime dok je slika prilikom gledanja novije snimljenih emisija, filmova i prenosa sporta odlična, gledanje programa uživo od naših nacionalnih kanala je ispod prosečno. Negde sam ranije pročitao da se to dovodi u vezu sa lošom studijskom opremom. Dok je emisiona tehnika sposobna da prenese sliku visokog kvaliteta, naše televizije nemaju odgovarajuću tehniku da takvu sliku proizvedu. Čak štaviše najbolju sliku u emisijama iz studija, po meni ima, za mene omraženi, TV Pink.
Jedina zamerka koju imam ide na račun slabijih uglova vidljivosti mada vidim da je to generalno boljka jevtinijih VA panela.
Sve u svemu na osnovu ličnog iskustva i određenih činjenica smatram da je SHARP neopravdano potcenjen na našem tržištu. Nikako nemože u isti koš sa VOX, FOX, fejk Toshiba, Grunding, Blaupunkt, a lično mislim da je bolji od Hisensea i Philipsa.
Naravno ovo je samo moje subjektivno mišljenje kao prosečnog korisnika i mislim da takvi korisnici neće pogrešiti ako se odluče za kupovinu tv-a ovog proizvođača!
 
Je l od Šarpa ostade samo ime, kao i od Tošibe, JVCa, Aive, Grundiga...?
 
ne. Sharp i dalje radi iako je preuzet od strane Foxconn-a. što se Amerike tiče, opet je Sharp tamo (jedno vreme je radio Hisense pod licencom). za Evropu je i dalje zadužena firma iz Slovačke (nisam čuo da se nešto promenilo po tom pitanju)

s vremena na vreme Sharp najavi/predstavi novi panel. mislim da i dalje ima svoju fabriku panela
 
Poslednja izmena:
Nisam znao za to. Bacih pogled na cene, pa bar ovo što se prodaje kod nas i videh da su relativno niske.
 
Kada sam ja pre par godina uzimao novi TV, Sharp je bio jedna od opcija. Baš sam se udubio u temu. Video sam da su Sharp televizori tada bili prilično cenjeni u Japanu i u USA.
Sharp se reklamirao sa svojim Aquos panelima, sa četvrtim žutim pikselom, ceo marketing se i kod nas zasnivao na tim njihovim panelima, prodajno mesto je bilo preplavljeno plakatima i flajerima o Aquos panelima, bla.bla.bla...

...a onda se ispostavilo da se modeli sa tim čudesnim panelom uopšte ne prodaju kod nas. Radili su se samo za Japansko i USA tržište.
Ali glavno da je bilo koja priča o Sharp-u bila zasnovana baš na Aquos panelima. :mad:

Sharp je danas samo još jedno ime kojim se trguje između investicionih fondova, vlasnika brendova i proizvođača i sklapača TV tehnike.

To ne znači da se ne može pojaviti neki valjan TV pod tim brendom.
To samo znači da ime ne znači gotovo ništa.
 
Želim da reaktiviram temu o SHARP televizorima jer smatram da su oni izuzetno potcenjeni u odnosu na ostale brendove.
Odmah na početku da kažem da svoje mišljenje iznosim kao običan, prosečan korisnik.
Znači smatram sebe osnovno tehnički pismenim ali nisam ekspert, nerutujem, ne klokujem,.....i ostale vratolomije ali iskreni RIP za sve vas koji se ozbiljno bavite temama sa ovog foruma jer sam iskreno mnogo naučio i mnogo korisnih saveta dobio o stvarima koje me zanimaju. I na tome sam neizmerno zahvalan.
Od pre dva dana sam ponosni vlasnik drugog SHARP-ovog LED TV-a.
Igrom slučaja prvi je bio baš gore davno pomenuti CHE4042E, 32 inča, HD redy. Kupljen je u oktobru 2016. i dan danas jak lepo radi, za sve ovo vreme bez najmanjeg problema.
Ovo napominjem iz razloga što su za isto vreme mnogi Samsung, LG, PHILIPS tv-i od drugova, poznanika, završili na servisu.
Ovo dobija na težini iz razloga što je moj SHARP potekao od, ovde na jako lošem glasu, UMC korporacije.
Mislim da je u njemu EDGE LED panel a sam TV ima samo osnovna podešavanja, odnosno izbor nekoliko predefinisanih modova slike, zvuka i temperature boje.
Nakačen na SBB-ov D3 daje jako lepu sliku i zvuk.
Čini mi se da su boje realne a prilikom gledanja sporta na SK kanalima nisam primećivao nikakve "duhove" i ostalo.
Zvuk ide preko Harman Kardon čipa i stvarno su mnogi primećivali taj kvalitet.
Mi malo stariji dobro pamtimo šta je Harman Kardon u svetu Hi Fi-ja iako verovatno ni oni nisu što su nekada bili, kao i SHARP uostalom.
Godinu dana posle mene tašta je kupila neki Samsung takođe entry level model i realno i slika a zvuk pogotovu vidno na strani SHARP-a.
Vremenom se ukazala potreba za većim tv-om pa sam se zbog prethodnog dobrog iskustva ponovo odlučio za SHARP.
Od pre dva dana sam ponosni vlasnik modela 50BL5EA. Kvantni skok sa 32 inča hd redy na 50 inča 4k :)
Povuklo me i to što ih je pre nekog vremena preuzeo Foxconn s namerom da ih vrat na staze stare slave, da su konsolidovali biznis i da je ova generacija modela početak pa sam predpostavio da će se potruditi oko performansi i kvaliteta.
Ima o tome i na Benchmarku u recenziji tv-a iz serije 2.
I posle ovo malo vremena mislim da nisam pogrešio.
Elem tv dolazi sa VA direkt led panelom i Android 9 TV platformom. wi fi na 2.4, 5g, lan ulazom, bluetooth-om i Googl voice asistentom.
Po prvom uključivanju ide inicijalno podešavanje, vidi i 2.4 i 5g mrežu i brzo se kači na net. Konačno se ukazuje slika i onda šok, nema tona! Na you tube sve normalno ali na kablovskoj ništa.
Onda jedno sat vremena nervoze dok nisam provalio u podešavanjima hdmi-a da je fabrički podešeno na 2.0 standard a kabl nije odgovarajući za to. Prebaci se na auto ili na 1.4 i sve fercera. A onda uživanje. Slika je za moj ukus i cenovni rang odlična a tv poseduje jako veliki izbor podešavanja kvaliteta slike, zvuka, reprodukcije sadržaja sa različitih izvora pa tako da i zahtevniji korisnici mogu da nameste kako im odgovara. Filmovi i sporz u hd-u, klipovi sa you tube-a u hd i 4k rezoluciji su odlični.
Prelazak na tako veliku veličinu ekrana je kod mene razgolitio istinu o kvalitetu naših televizijskih podukcija.
Naime dok je slika prilikom gledanja novije snimljenih emisija, filmova i prenosa sporta odlična, gledanje programa uživo od naših nacionalnih kanala je ispod prosečno. Negde sam ranije pročitao da se to dovodi u vezu sa lošom studijskom opremom. Dok je emisiona tehnika sposobna da prenese sliku visokog kvaliteta, naše televizije nemaju odgovarajuću tehniku da takvu sliku proizvedu. Čak štaviše najbolju sliku u emisijama iz studija, po meni ima, za mene omraženi, TV Pink.
Jedina zamerka koju imam ide na račun slabijih uglova vidljivosti mada vidim da je to generalno boljka jevtinijih VA panela.
Sve u svemu na osnovu ličnog iskustva i određenih činjenica smatram da je SHARP neopravdano potcenjen na našem tržištu. Nikako nemože u isti koš sa VOX, FOX, fejk Toshiba, Grunding, Blaupunkt, a lično mislim da je bolji od Hisensea i Philipsa.
Naravno ovo je samo moje subjektivno mišljenje kao prosečnog korisnika i mislim da takvi korisnici neće pogrešiti ako se odluče za kupovinu tv-a ovog proizvođača!

Kakvi su utisci danas? Planiram da uzmem isti TV samo u dimenziji 55" pa bi mi svaki savet dobro došao.
 
Koji model gledaš? Pre par meseci sam uzeo sharp LC55UI7252E, model bez androida. Lepo radi, za ovo vreme se dva puta desilo da ne reaguje na komande na daljincu, ali on/off radi, ugasim upalim i sve okej. Povezan je na komp, služi na Netflix, YT i slično, nemam zamerki.

Gesendet von Mi Note 10 Lite mit TT
 
Ja zaobilazim proizvođača i model čim vidim da u specifikacijama ne pominju stvarni kontrast, već izbacuju neku sumanutu cufru nekog dinamičkog kontraste, tipa 100000:1...

Ali ko zna, možda to u praksi i fercera...
 
Koji model gledaš? Pre par meseci sam uzeo sharp LC55UI7252E, model bez androida. Lepo radi, za ovo vreme se dva puta desilo da ne reaguje na komande na daljincu, ali on/off radi, ugasim upalim i sve okej. Povezan je na komp, služi na Netflix, YT i slično, nemam zamerki.

Gesendet von Mi Note 10 Lite mit TT
Konkretno me interesuje 55BL5EA.

Poslato sa HONOR 20 PRO pomoću Tapatoka
 
Ja zaobilazim proizvođača i model čim vidim da u specifikacijama ne pominju stvarni kontrast, već izbacuju neku sumanutu cufru nekog dinamičkog kontraste, tipa 100000:1...

Ali ko zna, možda to u praksi i fercera...

Kontrast je oko izmedju 4000-5000:1, standardno za direct LED VA panele bez dimminga ili nekih drugih filtera. Ali to pada u vodu ako probija pozadinsko. Dinamicki kontrast nikako preko low, najbolje iskljuciti. Jede detalje u senkama a ne pomaze uopste.

Meni skoro nije radio daljinac. Jedva izvadio baterije koje su stigle sa njim, jedna vrela na dodir druga hladna. Vec mi se desavalo da te baterije zezaju ali nisu potrosene. Daljinac ima nekih problema sa elektronikom, kako je reseno napajanje, neko je nesto zabrljao u dizajnu.
 
Nazad
Vrh Dno