Šta je novo?

Meizu M2

Shifter

Slavan
Učlanjen(a)
28.03.2005
Poruke
408
Poena
319
Mislim da nemamo temu za ovaj telefon.
Dakle ovo nije M2 note, vec bas M2.

Kako su vec neki domaci portali najavili cena bi trebala da mu bude do 100e : http://mondo.rs/a816286/Mob-IT/Vesti/Meizu-M2-cena-specifikacije-slike.html
Mada je vec krenuo preorder na nekim kineskim prodavnicama po ceni od 130$ .

banner.jpg

http://www.meizu.com/en/products/m2/features.html

http://www.meizu.com/en/products/m2/spec.html

Malo specifikacija i sa gsmarene: http://www.gsmarena.com/meizu_m2-7455.php

Kod:
Network 	Technology 	GSM / HSPA / LTE
Launch 		Announced 	2015, July
		Status 		Available. Released 2015, July
Body 		Dimensions 	140.1 x 68.9 x 8.7 mm (5.52 x 2.71 x 0.34 in)
		Weight 		131 g (4.62 oz)
		SIM 		Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
Display 	Type 		IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors
		Size 		5.0 inches (~71.4% screen-to-body ratio)
		Resolution 	720 x 1280 pixels (~294 ppi pixel density)
		Multitouch 	Yes
		Protection 	Dragon Trail Glass
 				- Flyme 4.5
Platform 	OS 		Android OS, v5.1 (Lollipop)
		Chipset 	Mediatek MT6735
		CPU 		Quad-core 1.3 GHz Cortex-A53
		GPU 		Mali-T720MP2
Memory 		Card slot 	microSD, up to 128 GB (uses SIM 2 slot)
		Internal 	16 GB, 2 GB RAM
Camera 		Primary 	13 MP, 4208 x 3120 pixels, autofocus, LED flash
		Features 	Geo-tagging, touch focus, face detection
		Video 		1080p@30fps
		Secondary 	5 MP
Sound 		Alert types 	Vibration; MP3, WAV ringtones
		Loudspeaker 	Yes
		3.5mm jack 	Yes
Comms 		WLAN 		Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, hotspot
		Bluetooth 	v4.0, A2DP, LE
		GPS 		Yes, with A-GPS, GLONASS
		Radio 		No
		USB 		microUSB v2.0
Features 	Sensors 	Accelerometer, proximity, compass
		Messaging 	SMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
		Browser 	HTML5
		Java 		No
 				- MP3/WAV/eAAC+/FLAC player
				- MP4/H.264 player
				- Document editor
				- Photo/video editor
Battery 	  		Non-removable 2500 mAh battery
		Stand-by 	Up to 680 h
		Talk time 	Up to 23 h
		Music play 	Up to 45 h
Misc 		Colors 		Gray, White, Blue, Pink
 
odlican mob u najavi. videcemo kakav ce biti u praksi
 
Evo ga na akciji u Bench shopu, ima li nekih iskustava da znamo da li uzimati ili ne? Hvala.
 
Jel moguce da niko jos nije kupio ovaj telefon i da nema bas nikakvih iskustava? :)
 
Ja sam imao m2 kao backup phone, telefon je extra, odličan odnos cijena/kvalitet.
 
Obradovah i ja lepsu polovinu i sebe sa po jednim M2 [EU verzije kupljene kod Vere sa KP], presao sa quad core i giga rama a ovu masinku, i prezadovoljan sam out of the box posto ne volim da se zamlacujem rutovanjima i flesovanjima i raznoraznim sminkanjima. Instant sam se navikao na ovo jedno dugme i bas mi odgovara kao i 5" posle 5.5", nisam od onih sto su gadljivi na velike ekrane ali jednostavno mi je 5" sweetspot i posto je ponuda tipa nexus 5 - meizu m2 - redmi 3 a samo meizu ima ovo dugme, i svi hvale flyme os, nije bilo mnogo premisljanja :) Takodje bitna stavka > baterija, od 7 do 23h uz moj nacin koriscenja, ostalo je oko 41-2% sto je skroz ok, prethodni tel je vec bio na 15% oko 21h...istestiracu SOT vreme kad budem imao vremena. Sve u svemu rado bih uzeo jos jedan umesto poslovnog ;)

nW1EizO.jpg

j7xC78h.jpg
 
Kupio sam ga ja zeni na aliexpress od proverenog prodavca.
Radio je lepo mesec dana,nakon toga je prestao da radi zvucnik/buzzer.
Odnesem u servis,vrate mi sledeci dan telefon s pricom da je bilo stisano u podesavanjim(kao da sam mentol pa ne znam da proverim)
Radio je taj dan pa opet prestao s radom.
Juce sam flesovao neki flyme 5 beta i za sad radi zvucnik ali ne znam koliko ce to potrajati.
Sem toga ima i problema sa multitouch,verovatno grounding issue kao na oneplus one,kad stoji telefon na krevetu touch brljavi.
Sve u svemu,mene meizu videti nece vise,a narocito ne narucivanje iz kine.
 
i ja sam planirao da narucim iz kine, medjutim moj stari fon sam prodao iznenada, sutradan i zenin, i nismo bili u mogucnosti da cekamo mesec dana iz kine dok stignu, a cena sa carinskim troskovima ista kao ovde na KP [140e] sa kakvom takvom domacom garancijom :) krastavac ovakve performanse za ovu cenu, negde nesto mora kad tad da otkaze, pa i iphone i samsung otkazuju al njima ne bi oprostio, dok meizuu mora malo da se progleda kroz prste..mada prosli Lenovo A850 sam kupio u kini cim se pojavio u prodaji, nit sam mogao da cujem iskustva, nit sam imao garanciju, sreca pa je 2 god sljakao bez problema, bagova i kvarova, a padao na beton sa metar i kusur vise puta i uvek na donje desno cose :)
 
Pozdrav svima, imam telefon vec nekih mesec i po dana pa ih evo i moji utisci:

Samo da napomenem da mi je ovo prvi android, tako da na zalost ne mogu izvuci paralelu sa nekim modelom :/
-dugo sam se borio protiv pametnih telefona ali je ispalo da je to nemoguce jer nijedan proizvodjac nece da izbaci lep i kvalitetan dual sim sa dobrom kamerom (samo te tri karakteristike su mi bitne) i naravno da fluidno radi.

Dizajn, kvalitet maske:
Istorija mojih mobilnih telefona: SonyEricsson T68i, SonyEricsson W800i, Nokia E52(samo mesec dana zbog uzasnog kvaliteta maske), Nokia 6700, Nokia 515 dual.
Ovo napominjem jer mi je kvalitet maske od presudnog znacaja za mobilni, a Meizu m2 ne planiram da menjam jos bar nekih godinu dana pa cisto da znate da je kvalitet izuzetno dobar-jako lepo lezi u ruci (iako se jos uvek nisam navikao na ekran od 5"), nema nikakvog skripanja, krckanja i slicno i odaje utisak premium modela.

Baterija:
U pocetku sam mislio da je jako losa (jer sam ga drndao i dan i noc :D ), ali nakon nekog vremena sam shvatio da je skroz ok i da izdrzi jedan naporan dan bez problema, meni ne treba vise.
Evo 2 dana koja sam zapisivao radi reviewa :) :
1.dan
u 11:00 skroz napunjen skinut sa punjaca. Uz konstantno koriscenje fejsa, instagrama, wappa, vajbera i brouzera je za sat vremena otislo 10% baterije,osvetljenje
je bilo na nekih 30%. Dalje u toku dana je koriscen normalno, povremeno ulazenje na pomenute aplikacije, dopisivanje, surfovanje, ekran na max osvetljenju
napolju, a u zatvorenom prostoru na 30ak%. Ukupno vreme razgovora u toku dana je tacno 55min, a u 03:15 u toku noci je baterija ostala na 22%.
2.dan
u 8:00 skroz napunjen skinut sa punjaca. Povremeno koriscenje drustvenih mreza, surfovanje, nekoliko slikanja, razgovori 85minuta. Net stalno radi u pozadini sa
svim gore pomenutim aplikacijama a osvetljenje manuelno podesavanje kao i prvog dana. U 20:00 baterija 62%. Od 23:00-02:00 konstantno koriscen net uz
maximalno osvetljenje i baterija je otisla na 15%.
Baterija se najvise trosi na osvetljenju ekrana i internetu. Kako u stanu nemam wifi nego koristim spor mobilni net, onaj za dzabe, tako da se mora uzeti u obzir da bi baterija duze trajala uz wifi.
Za prosecnog korisnika mislim da je sasvim zadovoljavajuca.
Vazna napomena: kada baterija dodje do 10% onda se nenormalno brzo trosi do kraja, to nenormalno je uz koriscenje mobilnog neta=ne vise od 5minuta.

Sistem:
Prvo sam koristio njegov standardni flyme i nije bilo nikakvih problema, apsolutno sve radi bez ikakvog seckanja, stucanja...
Zatim sam instalirao Nova Launcher i jako lepo radi, bez stucanja, bez ikakvog zastajkivanja i slicno. Ram je uglavnom pola zauzet, prilikom otvaranja vise (10ak) aplikacija ide max do 1,6GB, ali nisam uspeo da predjem preko toga. Apsolutno radi kao sat. Za sada mi se desilo da je 3x ubagovao, jednom kad sam otvarao excell fajl preko worda (vidim da se na playu zale malo na word pa ne mogu da krivim mobilni), i 2x kad sam ulazio na instagram, tako da sam morao da ga restartujem i posle toga radi sve normalno.
Trenutno imam instalirane 40 aplikacije i nema nikakvih problema u radu. Igrice ne igram, ali sam ga testirao na AnTuTu uporedo sa Galaxy A5 modelom starim godinu dana (ne znam da li to ima neke veze) i Meizu je lepo pokazivao video uz povremeno seckanje na kraju dok je zvuk bio bez seckanja, a A5 pola klipa nije mogao da ucita, a ostatak je radio katastrofalno. Na kraju je m2 imao oko 20.500 a A5 oko 17.500.
Skinuo sam Marsovca BluRay 1080p od 2,7GB (verovatno je BluRay rip) i tera fenomenalno.

Ekran:
Izuzetno lepa i tacna slika. Prilikom uporedjivanja sa AMOLED ekranom se vidi razlika, ali mislim da je onoliko osvetljenje zaista nepotrebno - doduse, jos nije leto, ali se za sada jako lepo vidi i pri direktnim zracima :)

Kamere:
Kamere su jednom recju impresivne. Stvarno nisam ocekivao ovako nesto, iako mi je ovo posle fluidnosti i dizajna najbitnija stavka, ali za 140e koliko sam platio polovan mob star dve nedelje sa 2god garancije je previse.
Ne znam koja je bolja, mislim, naravno da je bolja zadnja, ali i jedna i druga rade savrseno svoj pos'o!
Prednja je toliko optimizovana za selfije i slikanje na toj daljini da je to strasno, i u losim uslovima izvlaci max osvetljenje, mislim da su se bas potrudili oko toga.
Zadnja kamera je tako impresivna, stvarno radi super fotografije, do sada sam "samo" u prolazu poredio sa A5 i obe su super, dok je recimo od Lumie 640 jedno 2 klase iznad.
Evo i primera:
http://s1055.photobucket.com/user/armalovic/profile/
-nadam se da prepoznajete HDR fotografije (one gde su pokretni objekti lose fokusirani)
-primer prednje kamere je 4.fotografija, tj 1.u drugom redu

Pored svega ovoga, evo i nekih pozitivnih i negativnih utisaka:
1.Javljanje uz dug pritisak vol+ dugmeta (super opcija prilikom nosenja rukavica)
2.Ima Gesture wakeup - dok je mobilni zakljucan mozes direktno da ga otkljucas provlacenjem prsta na gore, otvoris notifikacije provlacenjem prsta na dole, podesis da na odredjeno slovo crtanjem na ekranu direktno ukljucis aplikaciju (meni je na C-camera, M-poruke, V-viber, W-wapp, S-svetlo-lampica), jako korisno!
3.nema nikakvih podesavanja za sim1 i sim2, kad pozivas biras izmedju sim1 i sim2 kartice. Ako pozivas iz liste nedavnih poziva onda poziva odredjeni kontakt onim simom koji je poslednji bio aktivan izmedju tebe i tog kontakta (npr zoves Peru sa sim1, kasnije te pozove Pera na sim2 a kada opet hoces iz liste poziva da pozoves peru i kliknes na njega on poziva automatski sa sim2-a imas sa desne strane da kliknes i ispadne padajuci meni pozovi sa sim1, pozovi sa sim2, delji o pozivu)
Kako koristim jednu karticu za sve, a drugu iskljucivo za primanje poziva od devojke i onda me to malo smara jer mi je na nokiji bilo lepo podeseno da je automatski za svaki poziv/poruku sim1. Ali dobro, navikne se covek...
4.lista poziva pa detaljnije treba nekoliko sek da ocita
5.nema smanjenje ekrana
6.tac je ekstra, ali pokazivac za osvetljenje n
7.nekad zabaguje na nekoliko sec kad u viber udjem direktno da slikap pa pokusam da prebacim na prednju kameru.


Kvalitet izrade,
kamera,
i apsolutna fluidnost (ne igram igrice, obrisao sam fejs i mesendzer da oslobodim ram i bateriju jer su nonstop aktivni,kad mi zatreba fejs udjem preko brouzera)
su ono sto m2 cini ekstra posebnim za jako male pare, mislim da je nemoguce da za tu cenu izvuces nesto bolje.
Nadam se da sam pomogao onima koji se lome, dvoume, troume oko odabiru telefona ;)
 
Pored svega ovoga, evo i nekih pozitivnih i negativnih utisaka:
1.Lampica za notifikacije
2.Javljanje uz dug pritisak vol+ dugmeta (super opcija prilikom nosenja rukavica)
3.Ima Gesture wakeup - dok je mobilni zakljucan mozes direktno da ga otkljucas provlacenjem prsta na gore, otvoris notifikacije provlacenjem prsta na dole, podesis da na odredjeno slovo crtanjem na ekranu direktno ukljucis aplikaciju (meni je na C-camera, M-poruke, V-viber, W-wapp, S-svetlo-lampica), jako korisno!
4.Nema nikakvih podesavanja za sim1 i sim2, kad pozivas biras izmedju sim1 i sim2 kartice. Ako pozivas iz liste nedavnih poziva onda poziva odredjeni kontakt onim simom koji je poslednji bio aktivan izmedju tebe i tog kontakta (npr zoves Peru sa sim1, kasnije te pozove Pera na sim2 a kada opet hoces iz liste poziva da pozoves peru i kliknes na njega on poziva automatski sa sim2-a imas sa desne strane da kliknes i ispadne padajuci meni pozovi sa sim1, pozovi sa sim2, delji o pozivu)
Kako koristim jednu karticu za sve, a drugu iskljucivo za primanje poziva od devojke i onda me to malo smara jer mi je na nokiji bilo lepo podeseno da je automatski za svaki poziv/poruku sim1. Ali dobro, navikne se covek...
5.U listu poziva kada udjes na detalje poziva sa nekim kontaktom on izbaci poslednjih 10ak, a ako hoces da ucita sve onda treba nekoliko sek da ocita
6.Nema smanjenje ekrana, kako nemam lopate onda ne mogu lagano jednom rukom da kucam poruke, spustam notifikacije i slicno. Cak se i cimam da mi ne ispadne mob dok sam u prevozu-jbga, neki put voze "krompir" pa moze i mobilni da ti ispadne ako naleti na neku rupu. Sala na stranu, sto se mene tice mislim da je idealnda velicina ekrana 4.7", al dual sim sa dobrom kamerom je jedino Z compact a to ispada zbog cene... Ako neko zna aplikaciju za smanjivanje ekrana neka javi - ne znam da li je to uopste moguce :)
7.Tac je ekstra, ali pokazivac za osvetljenje ne mogu bas uvek da uhvatim iz prve, jedino me to zeza generalno za telefon.
8.Nekad zabaguje na nekoliko sekundi kada u viber udjem direktno da slikam pa pokusam da prebacim na prednju kameru.

I naravno da napomenem za mehanicko srednje dugme, na tacu je back, na kliku je home, a kada se zadrzi klik onda je zakljucavanje ekrana. Meni je tako lepo to leglo, mada verujem da ce ljudima koji su imali android to biti najvise cudno [emoji2]
 
Poslednja izmena:
Ljudi kako da vratim flyme 5? Sestica jede bateriju.

Kada pokusam iz telefona izadje poruka "Couldn't get update file info", kada pokusam sa opcijom power+volume up izlazi poruka "corrupt file". Naravno flyme je skinut sa zvanicnog sajta flyme.
 
Malopre sitgo zvanicni update pa cu videti kako ce se ponasati baterija.
 
Imam ovaj telefon skoro godinu dana, sve radi korektno. Nikakvih problema nije bilo do sad. Samo nikako ne mogu da se naviknem na činjenicu da nemam radio na telefonu. Vidićemo kako će biti za par meseci zbog RAM-a, jer imam dosta instaliranih aplikacija.
 
Nazad
Vrh Dno