Šta je novo?

Da li je moguce izvesti

lik7777

Cenjen
Učlanjen(a)
17.06.2011
Poruke
36
Poena
154
Pozdrav ljudi iman 2 pitanja ako mi neko moze pomoci...valjda sam te ostavio u dobrom pod forumu

Uzeo sam onu promociju dok je bila u ikom-u u junu i sada imam 100 mega u sekundi internet...crko mi je stari linksysov ruter pa sam danas zameni za novi linksys e1200 ali ne mogu da dobijem nikako brzinu od 100mbit iako na ruteru pise brzine do 300mbit,...zvao sam ikom i onu su mi rekli postoo je e1200 N ruter da u praksi on moze da izbaci izmedju 50-70mbit da li je to istina? i da samo AC-ruteri mogu da izbacuju izmedju 80-100mbit al su oni svi preko 10000din

ako je ovo gore istina da li mozda postoji mogucnost da se na modemu razdeli lan kabl na dva i da jedann kabl ide direktno u komp gde bi onda dobijao maksimalnu brzinu a drugi da ide u ruter pa neka na wirelesu bude bilo kakva brzina?
 
Koji ti je to ruter, zar nema više Rj45 na njemu ?
 
re

to je linksys e1200..... ima ali on kad povezem komp na kabl on ne moze vise od 80mbit/s...pa ne znam da li bih dobio nekim svicom nesto ili bi i sa svicom izgubio na brzini....sad pokusavam da namestim da i na wirelesu hvata 50+mbit...ovako salje izmedju 30-40mbit
 
Ајде за wireless да се и не добије преко 80 али каблом би требало да прође више. Мада ... ако већ имаш 100Mbps пакет, време је за неки рутер са гигабитним свичем. Да ли каблом директ са модема имаш 100 а преко рутера само до 80?
 
direktno kad ukljucim iz modema u komp imam 100mbit a preko rutera oko 80....na wirelesu dobijam od 30-50mbit bas je nestabilan ali gura :D gledao sam te AC rutere ali oni najjeftiniji su 100ak evra a bas za kucnu upotrebu mi bas iskreno i ne treba tako skup ruter :D
 
Da li bi odgovrao Asus RT-N65U ?
 
Wireless би морао да извуче бар тих 70-80 а на каблу свих 100 а евентуално си могао да пазариш неки гигабитни рутер. Мада, ако већ мењаш, онда нека буде и ас и гигабитни, сутра ћеш да пређеш на бржи интернет и рутер ће да буде уско грло.
 
jel ima neki taj gigabitni tipa do 6 hiljada? u gigatronu sam uzeo ovaj..ustvari crkao mi e900 pa su mi zamenili za e1200
 
Nazad
Vrh Dno