Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Moj savet je da ne diraš ventilatore, 20% je super ako održavaš tu temperaturu i dobar ti je rezon.
 
Moje iskustvo govori da tih 64 stepena nisu najtoplije mjesto na kartici. Na Strix karticama ima i senzor na Power dijelu kartice i tu je temperatura 7-8 stepeni veća od temperature GPU-a.
Ti ventilatori mogu vrtiti u beskonačnost, a ono što najviše šteti ventilatorima je temperatura u kojoj rade. Svako ima svoj rezon. Uglavnom oni jesu u radnoj temperaturi. E sada ako baš želiš da ih prištediš onda opcija dodatnog sobnog ventilatora koji duva u sistem provjereno obara temperaturu 6-8 stepeni baš na tom power dijelu, a fabrički ventilatori ostaju oko 1000RPM.
 
Moje iskustvo govori da tih 64 stepena nisu najtoplije mjesto na kartici. Na Strix karticama ima i senzor na Power dijelu kartice i tu je temperatura 7-8 stepeni veća od temperature GPU-a.
Ti ventilatori mogu vrtiti u beskonačnost, a ono što najviše šteti ventilatorima je temperatura u kojoj rade. Svako ima svoj rezon. Uglavnom oni jesu u radnoj temperaturi. E sada ako baš želiš da ih prištediš onda opcija dodatnog sobnog ventilatora koji duva u sistem provjereno obara temperaturu 6-8 stepeni baš na tom power dijelu, a fabrički ventilatori ostaju oko 1000RPM.

Hm, ima i to smisla, razmislicu.
Nego koji pool trenutno preporucujete, poceo sam sa Coinotronom, a vidim da se pominju jos neki, i da li dirati defaultne taktove GPU i memorije za bolji hashrate na ETH-u?
 
Poslednja izmena:
Ne drndati ventilatore bezveze. Praksa kaze da je ogromnom vecinom uzrok reklamacija bas crkavanje ventilatora. Dakle, postedeti ih do neke normalne granice. Ja bih gadjao negde do 60 optimum tj. 65 stepeni maksimum. Realno, to uopste nisu visoke temp za grafiku. Tako se cuvaju grafike ;)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Znas kako, voleo bih ove sa ovakvim rezonima da pustim da kopaju scryipt ili VTC, pa da vidimo kolko ce im beskonacno vrteti ventilatori, pogotovo na ASUS karticama...
Karti 70C na gpu i ~80 na VRM nista ne smeta, vent je prvo sto strada na kartici pa vi vidite ...

poslato sa HUAWEI Ascend P6
 
Ja bas to pricam. Malo iskusniji rudari to znaju, ovi noviji ne. Jednostavno, nisu prosli te probleme pa razmisljaju drugacije. Ventilator je najslabija karika i on ce izdati pre ili kasnije, zato ga treba postedeti maksimalno. 10% ventilatora znaci mnogo, 2 stepena nize ne znaci apsolutno nista. Pamet u glavu ;)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Naravno, ljudi koji nisu kopali prije 2 godine nisu nikada ni vidjeli ventilator u kućištu.
Nisu vidjeli ni ventilator na procesorima prije 10+ godina, u vrijeme dok se za mali broj obrtaja smatrao 2000. A isti ti ventilatori radili na računarima po 5-6 bez ijednog gašenja. Nakon toga bili bi trajno isključeni sa napajanja i ispravni poslati na otpad.
Cijenim ja rudarsko iskustvo, ali ima i drugih mjesta gdje se koriste ventilatori (čak i van domena računarske opreme).

Ne treba posebna pamet da bi se zaključilo da je najosjetljiviji dio na kartici ventilator. Inače je na svakom uređaju najosjetljiviji dio koji ima kretanju, a u elektronici su to uglavnom ventilatori i relei (kojih je sve manje).

Za razliku od ostalih komponenti (koje trpe i -20° i +60° i tu im je baš ugodno) ventilatori su dosta trajniji na temperaturama koje teže sobnoj.
Upravo zbog toga su ventilatori u kućištima starih računara (i napajanja) vratili u beskonačnost. Radili su na 45°.

Ne kažem čovjeka da je 64 opasna temperatura, ali pustiti da se ventilatori vrte trocifreno a da na nekim dijelovima kartice ima 72 (u blizini elektrolita!) nikako nije dobro rješenje.
Najjeftiniji ventilator koji možete kupiti (cc. 5€) ima deklarisani broj radnih sati od 30.000 (3 godine) na svom maximalnom broju obrtaja.

Ako isključimo fabrički defekt, vaše iskusne rudarske ventilatore ubijala je više temperatura nego broj obrtaja koji su pravili.
 
Ja sam menjao sve ventove na svim karticama i evo ih kao nove...i opet cu naruciti novu turu ventova...nije ih problem zameniti i nisu nista strasno ni kada crknu!
 
Doooobrrrooo, salili smo se onda...

Ja sam promenio samo 1 i sad cu jos 1, crkne im elektronika i nece da se vrte osim na max rpm, sve ostsle jos uvek uspesno odrzavam, neki su stariji i od BTC teme na ovom forumu ..

poslato sa HUAWEI Ascend P6
 
Poslednja izmena:
Ja bas to pricam. Malo iskusniji rudari to znaju, ovi noviji ne. Jednostavno, nisu prosli te probleme pa razmisljaju drugacije. Ventilator je najslabija karika i on ce izdati pre ili kasnije, zato ga treba postedeti maksimalno. 10% ventilatora znaci mnogo, 2 stepena nize ne znaci apsolutno nista. Pamet u glavu ;)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Malo pretrage po Aliexpresu ima skoro svih fanova da se kupe pogotovo za starije grafe 280x itd... U prevodu cepajte fanove zabole vas ljudi. Drugo ima i servisa koji repariraju fanove iskusni rudari znaju to ;) Naravno nije na odmet dodati neki fan da duva u grafe jel moze dosta da spusti temp i da pomogne da prezive grafe bez problema leto.
 
Malo pretrage po Aliexpresu ima skoro svih fanova da se kupe pogotovo za starije grafe 280x itd... U prevodu cepajte fanove zabole vas ljudi. Drugo ima i servisa koji repariraju fanove iskusni rudari znaju to ;) Naravno nije na odmet dodati neki fan da duva u grafe jel moze dosta da spusti temp i da pomogne da prezive grafe bez problema leto.

+1
 
Malo pretrage po Aliexpresu ima skoro svih fanova da se kupe pogotovo za starije grafe 280x itd... U prevodu cepajte fanove zabole vas ljudi. Drugo ima i servisa koji repariraju fanove iskusni rudari znaju to ;) Naravno nije na odmet dodati neki fan da duva u grafe jel moze dosta da spusti temp i da pomogne da prezive grafe bez problema leto.

Ako zvekne kontroler jel' ima onda pomoći? ;)
 
viber image.jpg
viber image.jpg

Stavis ovako i spojis na "zutu i crnu" i cepaj preko grafike direktno na plocu sa jedne strane. Meni je oko 60 stepeni sa ovim ventilatorima, njen se skoro i ne pali...
 
koji je ovo vent, lici kao na onaj sto dodje u box kuleru uz fx , jel otpadaju usi? :d
 
Pozdrav.

Ako moze neko da mi kaze sta da upisem u cmd da startujem ruradenje ETH-a.

Registrovao sam se na Coinotron..
 
PA ventilatori su od brandname racunara i od njihovog hladjenja celog kucista, ono kada imaju plastike koje odvode topao vazduh sa procesora i iz kucista. Ventilator je 0,14A i 12V i veoma je jak kada je na 12V, inace moze se pustiti na 15V al tada mi se upali grejac u akvarijumu u sobi koliko rashladi.... aahhahahah
 
f8a268ff9d7f5bbb8a82a1d68242b04d.jpg


Stiglo je leto :)

Sent from my MX5 using Tapatalk
 
To se desi zbog losih konektora, limcic se rasiri i bude los kontakt, meni se istopio kabal od seasonic-a pa su mi iz UK-a poslali druge, poslao im slike da vide sta prave
 
samo pisi u centralu i trazi najvisu instancu i dobices nove
 
Jel mora napajanje da bude u garanciji ili ne?

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno