Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Zato i kazem da je sad razlika na nivou statisticke greske...
Na 15.0 imaju i strapovi, mining mod, ispisivanje potrosnje... bolje od ovoga, za free miner, tesko da moze. Takodje, za Rx 5xx ima i -Rxboost komanda, koja ce istopiti prednost Phoenix miner-a, ako je ima.
Jesino sto ostaje prednost za Phoenix je manji fee.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Vec koristim rx boost na hiveos, tako da nece istopit.

Sto se potrosnje tice, najpouzdanije mi je iz zida prikaz.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Kako se tačno koristi -rxboost komanda? Piše da se stavi -rxboost 1, a kao može i custom od 2 do 100, da li veći broj znači veći boost ili?
 
-rxboost 1
on automatski podesi nivo busotvanja, ali moras u rigu da podesis da se app pali u admin modu.
Evo pustio sam na dva riga da radi phoenix miner i za sada vidim da mu je brzina manja... Ajde da proverim iz zida dali je manja i potrosnja bar.
 
Poslednja izmena:
-rxboost 1
on automatski podesi nivo busotvanja, ali moras u rigu da podesis da se app pali u admin modu.
Evo pustio sam na dva riga da radi phoenix miner i za sada vidim da mu je brzina manja... Ajde da proverim iz zida dali je manja i potrosnja bar.

Meni taj rxboost radi samo na neke dve masine koje su win7 i rx470. Na ovim rx580 i win10 nece da se pokrene, vec pise "driver is not installed". I krene da majnuje ali bez toga. Sta gresim?
 
Poslednja izmena:
Pa ako vec imas dve masine na kojima radi onda uporedi sve, na isti se nacin pokrece u svim windowsima i na svim grafikama...
 
Imas opcije -driver install
pokrenes sa admin pravima...cim instalira driver ispisace ti u cmd prozoru i zatvorice miner...
opet editujes file i umesto te komande stavis -rxboost 1
i opet pokrenes trebalo bi da radi...
Nekad trazi da ubacis destinaciju minera u bat file tipa.... C:\users\desktop\claymore15\EthDcrMiner64.exe
Bez razmaka...
 
Umesto -rxboost 1,sto je za AMD karte stavis -strap 1 i sve podesis kao sto su kolege rekle gore,znaci pokreces bat file uz administratorsku dozvolu.Konkretno ja sam dobio 25-26Mh/s po karti,a bilo je kao kod tebe
 
Koliko mhs dobijate sa rx boost a koliko bez?
 
ja ~0.35mhs po karti (580)
 
Poslednja izmena:
A da li vam rade stabilno rigovi? Ništa se više ne podešava, samo dodati -rxboost 1 i to je to?
 
Tako je, ja sam malopre podesio pa nzm A stabilnost
 
Meni je stabilnost losija sa rxboost.....pa sam je batalio...koristim samo strap 1-3 u zavisnosti od karata i komplet -cclock -mclock -cvddc -mvddc
Pre neki dan sam stavio najnoviji driver za AMD 19.11.3,prebacio sve karte na compute rx 470,480,580....sve rade preko 30Mh/s,kad se lepo podesi sa voltazama i klokovima na Clay 15.0
Meni najstabilnija varijanta mesecima,osim ako novi driver ne promeni tu cinjenicu ali ne verujem...
 
Upravo pokrenuh, oko 0.6 mhs po karti, RX 570 4GB, videćemo stabilnost
 
Meni je stabilnost losija sa rxboost.....pa sam je batalio...koristim samo strap 1-3 u zavisnosti od karata i komplet -cclock -mclock -cvddc -mvddc
Pre neki dan sam stavio najnoviji driver za AMD 19.11.3,prebacio sve karte na compute rx 470,480,580....sve rade preko 30Mh/s,kad se lepo podesi sa voltazama i klokovima na Clay 15.0
Meni najstabilnija varijanta mesecima,osim ako novi driver ne promeni tu cinjenicu ali ne verujem...

Koje vrednosti koristis za -cvddc i -mvddc ?
 
Zavisi kako za koje....najcesce je to -cvddc 900 -mvddc 900
Za neke -cvddc 875 -mvddc 900
Uglavnom 900-925 mV
 
Radi li vam nanopool? Od 19:30 je u prekidu konekcija sa svim adresama.
 
Umesto -rxboost 1,sto je za AMD karte stavis -strap 1 i sve podesis kao sto su kolege rekle gore,znaci pokreces bat file uz administratorsku dozvolu.Konkretno ja sam dobio 25-26Mh/s po karti,a bilo je kao kod tebe

Hvala! :)

Radi li vam nanopool? Od 19:30 je u prekidu konekcija sa svim adresama.

Nije to nanopoola, vec do nas dvojice. Prestali su stari mineri da rade svima... Namesti sve kako su vec pisali (kod mene konkretno stavljen novi claymore 15) i proradice ti (imas vec gore iznad sta treba da dodas na amd a sta na nvidia karte...ostalo manje vise nista ne diras sem poola i adrese)!
 
Nije to nanopoola, vec do nas dvojice. Prestali su stari mineri da rade svima... Namesti sve kako su vec pisali (kod mene konkretno stavljen novi claymore 15) i proradice ti (imas vec gore iznad sta treba da dodas na amd a sta na nvidia karte...ostalo manje vise nista ne diras sem poola i adrese)!

Hvala puno. Ja sam se uspavao načisto i nikako da prebacim na v15.0. A vidim da nisam jedini (pogledati screen dole)
 

Prilozi

  • Opustanje.jpg
    Opustanje.jpg
    116.1 KB · Pregleda: 177
Mene pocela zezati jedna masina sa 3x380 kartama danas,iako sam pre par dana prebacio na v15.0 Clay i sve radilo ok,danas ima dosta rejectovanih sherova,i pool mi ne vidi taj rig,iako medju rejected ima i po koji acepted...neko mozda neku ideju?
 
Phoenix da probaš?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Svako malo neko se javlja ima problem sa clay.
Daj ljudi predjite na pheoniex i zavrsite pricu, em radi bez greske em najjaci hash daje. Ne znam koja je to ljubav prema clay.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Ma nista nisam dirao mesecima,totalno ispao iz fazona...moracu probati Phoenix. A fora sto mi Nvidije sljakaju sa clay (ista verzija) bez problema...

Sent from my Mi9T using Tapatalk
 
Ma nista nisam dirao mesecima,totalno ispao iz fazona...moracu probati Phoenix. A fora sto mi Nvidije sljakaju sa clay (ista verzija) bez problema...

Sent from my Mi9T using Tapatalk
Ja miner mijenjam i updejtujem samo kad vise ne moze da gura, pa silom prilike moram. Ako radi dobro neka ga i to je to.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Pa ista stvar,na v15 caly sam presao pre par dana kada su mi svi rigovi prestali kopati...

Sent from my Mi9T using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno