Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Da li još neko kopa ETH na Ethermine?! Kaže drugar da mu od nedavno ne stižu mailovi kada bude uplata. Dakle stizalo je do skoro, sada više ne.

Meni ethermine radi normlano i nikada nisu imali opcije da salju mail kada je bila isplata neko je tu nesto pobrkao
 
Tako je, već sam gore odgovorio Difermu, pobrkao je drugar Ethermine i Etherscan :) U svakom slučaju je na Etherscanu izbrisao mail, ponovo uneo, i gle čuda - sad stižu mailovi... ;)
 
Je l’ se “igrao” iko sa Rx 5700/ 5700 XT modelima?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ima li nešto novo u vezi rudarenja etha ? Rx 470 4gb iznenada se resetuju i nekopaju
 
Malo sam se zamorio i oladio od svega a imao sam nameštene rigove pa sam uključivao noću kad je sutruja jeftinija . A od sinoć više nefunkcioniše
 
Izlazi stalno nova verzija, trenutno je poslednja v15.0
 
Hvala na informaciji malo ću se pozabaviti sa tim kad su mi već ostali rigovi
 
Ima li nešto novo u vezi rudarenja etha ? Rx 470 4gb iznenada se resetuju i nekopaju

Resava problem najnoviji Claymore V15.0,kod mene se isto ugasile juce 380/290x,tj prestale da kopaju,danas pustio sa v15.0 verzijom,sve ok sad.
 
Ljudi predjite na Phoenix Miner mnogo manje problema imam tj vise ih nemam
 
Ljudi predjite na Phoenix Miner mnogo manje problema imam tj vise ih nemam

Kakve si probleme imao sa Clay minerom i zasto preporucujes Phoenix?
Ozbiljno pitam :).
Isprobao sam ga na Rx 5700 XT, isto radi kao i Clay, pa sam iz navike ostavio Clay.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Kakve si probleme imao sa Clay minerom i zasto preporucujes Phoenix?
Ozbiljno pitam :).
Isprobao sam ga na Rx 5700 XT, isto radi kao i Clay, pa sam iz navike ostavio Clay.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Pa meni daje daje vise nego clay.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Koje kartice, koliko vise?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
570/80. Ne znam sad tacno pisao sam u temi koliko. 3-5% koliko mi se cini.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

Mislim da je to bio slucaj kad se miner tek pojavio. Sa Clay 15.0 je to na nivou statisticke greske, mozda 1%.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Mislim da je to bio slucaj kad se miner tek pojavio. Sa Clay 15.0 je to na nivou statisticke greske, mozda 1%.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Hmm, aj sad cu bas clay probat pa cu ti reci rez. Mada ja koristim ovaj od verzije 4.2.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Hmm, aj sad cu bas clay probat pa cu ti reci rez. Mada ja koristim ovaj od verzije 4.2.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

Ok.
Opet da naglasim, Phoenix sa probao samo na Rx 5700 XT, nisam na starijim karticama, tako da sam ostao na Clay-u.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
284.6 ph, 281.4 clay. Opet brzi phoenix.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
284.6 ph, 281.4 clay. Opet brzi phoenix.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

Ok, 1.14%.
Samo je pitanje da li ima i na pool-u toliko razlike :).
Rx 580 8GB kartice?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ok, 1.14%.
Samo je pitanje da li ima i na pool-u toliko razlike :).
Rx 580 8GB kartice?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Pa ne znam sta je mjerodavno na poolu, ali reported je konstantan sto se toga tice.
Ima svega od kartica 580 8gb, 4gb i 570 4gb.

Mada u principu sve mi isto daju.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Ljudi predjite na Phoenix Miner mnogo manje problema imam tj vise ih nemam

Ja bih rado probao kad bih umeo da ga podesim, tj da to ne zahteva abnormalno mnogo vremena za čitanje i isprobavanje. pa nailaženje na probleme pa onda guglanje i rešavanje toga "zašto kod mene ne radi" itd. Ima li negde jednostvno kratko uputstvo i bat fajl? Jer onaj topic na btctalk je ogroman, tj prvi post a ja blage veze nemam, navikao sam i naučio na claymore. Stoji mi otvoren tab dugo ali nikako da se nakanim pročitam i probam da namestim. Preksinoć na epoch 398 stadoše svi rigovi pa sam morao da se mlatim sa apdejtovanjem na claymore 15.
 
Ja bih rado probao kad bih umeo da ga podesim, tj da to ne zahteva abnormalno mnogo vremena za čitanje i isprobavanje. pa nailaženje na probleme pa onda guglanje i rešavanje toga "zašto kod mene ne radi" itd. Ima li negde jednostvno kratko uputstvo i bat fajl? Jer onaj topic na btctalk je ogroman, tj prvi post a ja blage veze nemam, navikao sam i naučio na claymore. Stoji mi otvoren tab dugo ali nikako da se nakanim pročitam i probam da namestim. Preksinoć na epoch 398 stadoše svi rigovi pa sam morao da se mlatim sa apdejtovanjem na claymore 15.

evo ti


=== /hive/miners/phoenixminer/4.8b/config.txt =================================================

### USER CONFIG ###
-coin ETH -cdm 1
-mport 3335
-rmode 2
-logfile /var/log/miner/phoenixminer/phoenixminer.log

=== /hive/miners/phoenixminer/4.8b/epools.txt =================================================
POOL: eu1.ethermine.org:4444, WALLET: 0x123321123.Rig1, PSW: x


mada mislim da je skoro isto i za win ako korsitis win.
 
Vidi stvarno može da se iscedi još suve drenovine, zaista phoenix daje više. Beznačajno (1 mhs na 6 kartica) ali bitno da nije manje. I manji je fee xD. Sad videćemo najbitnije, stabilnost. Mene je odbijalo što ga ne poznajem, (dodatne komande za bat fajl na primer forsiranje napona itd, mada vidim da je navodno identično, zatim pokretanje samo odeređnih kartica) i prečice na tastaturi ne znam, zato sam odlagao da ga probam. Ako neko može neka napiše u jednoj dve rečenice najbitnije.
 
Ja sam presao na njega kada vise nije hteo da kopa sa 4Gb karticama pre par meseci. Nikakava spec podesavanja nisu bila potrebna. Imao sam dva riga koja hoce za zabodu jednom u 5 do 10 dana bez pravila vise toga nemam i pored toga za nijansu veci Hash rate mada je to zanemarljivo samo su rigovi poceli znatno stabilnije da rade.

Kod:
REM
REM Example bat file for starting PhoenixMiner.exe to mine ETH
REM

setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0
setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100

REM IMPORTANT: Replace the ETH address with your own ETH wallet address in the -wal option (Rig001 is the name of the rig)
PhoenixMiner.exe -pool ssl://eu1.ethermine.org:5555 -pool2 ssl://us1.ethermine.org:5555 -wal Tvoja_adresa.ime_riga
pause

Ovu su moja podesavanja za sapphire RX580 4Gb
 
Phoenix miner 4.2 c ili 4.7 koji ? Nje isti izgled bat fajla . Malo zbunjuje
 
Ja sam koristio Phoenix sve dok nije Claymore izbacio ovaj V15.0 supercharged edition.
Sad sve kartice kopaju na 1120/2000 i bacaju ~30.8Mh/s i to je to...
 
Ja sam koristio Phoenix sve dok nije Claymore izbacio ovaj V15.0 supercharged edition.
Sad sve kartice kopaju na 1120/2000 i bacaju ~30.8Mh/s i to je to...

Zato i kazem da je sad razlika na nivou statisticke greske...
Na 15.0 imaju i strapovi, mining mod, ispisivanje potrosnje... bolje od ovoga, za free miner, tesko da moze. Takodje, za Rx 5xx ima i -Rxboost komanda, koja ce istopiti prednost Phoenix miner-a, ako je ima.
Jesino sto ostaje prednost za Phoenix je manji fee.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Nazad
Vrh Dno