Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Evo i kod meni, stale shares su 15% ba ethermine.org jel netko zna sta se desava. Kako je na drugi poolsovima. Mnogo je ovo 15%.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na coinotronu nema ni jedan stales, sto ne znaci da im je statistika dobra, mozda im je ta opcija trenutno iskljucena.
 
Evo i kod meni, stale shares su 15% ba ethermine.org jel netko zna sta se desava. Kako je na drugi poolsovima. Mnogo je ovo 15%.


Sent from my iPhone using Tapatalk

A sta je to stale share kad je mnogo? Ja nisam primetio nista manje iskopine bez obzira na stale...Koliko sam video po netu, misljenja o njima su vrlo razlicita pa bih rekao da niko nema pojma sta to zapravo u praksi znaci, odnosno koliko stale pogadja kopaca.
 
Poslednja izmena:
Moje pitanje je sto tako varira hash rate a rigovi rade normalno i konstantno na istom dok graf na etermine-u govori drugo ? I sharovi variraju od 230 do 296. Sta moze biti uzrok toga?
 

Prilozi

  • Hashrate.jpg
    Hashrate.jpg
    70.5 KB · Pregleda: 243
Poslednja izmena:
A sta je to stale share kad je mnogo? Ja nisam primetio nista manje iskopine bez obzira na stale...Koliko sam video po netu, misljenja o njima su vrlo razlicita pa bih rekao da niko nema pojma sta to zapravo u praksi znaci, odnosno koliko stale pogadja kopaca.

Evo sta kazi

Stale shares are valued at 65% compared to valid shares (as a uncle is on average worth 65% of a full block).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moje pitanje je sto tako varira hash rate a rigovi rade normalno i konstantno na istom dok graf na etermine-u govori drugo ? I sharovi variraju od 230 do 296. Sta moze biti uzrok toga?
prvo kad claymore dodje po svojih 1 ili 2% rig ne kopa za tebe nego za njega i drugo je faktor srece, tj kako rig pogadja share-ove

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
A sta vas briga za stale share ako iskopina ostaje ista. Previse buljite u pulove.
 
Ništa ne sitničarim, ali stale share se plaćaju 65% od vrednosti normalnog, ako se nekome to sa 1-2% popne na 15% odjednom to nije mala razlika.

Ako na raznim kalkulatorima dobijas isto, i toliko i iskopas, bas te briga. Mogu ti grafik prikazati da bude idealan, a da te kradu. Kopas i uzivas.. Kada primetis da dobijas manje nego sto treba, onda reaguj
 
Da li neko ima gigabyte aorus 570 4gb hynix, koliko je m/s izvuko i koja podesavanja.
Hvala

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
1160/2000 napon ispod 0.9v = 29.4mhs za veci hash 30+mhs treba memorija da ide 2050+mhz a nece bas hynix tako visoko (mozda i hoce sa nekim dobrim strapom).
 
Moja 28.4 baca, memorija na 2000, karta asus dual 580 4gb, elpida us.... memorija, 150 w troši. Dakle troši kao švalerka...izbegavajte ovu kartu u najširem luku


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ziclasi ako ti treba bios imam ja za nju , 27.4 eth. Vuce 0.88V / 95W. Na 1150/1850. Mozes da je nategnes i na 1950 da izvlaci skoro 29, ali se greju na preko 60 stepeni lagano. Meni su sa ovim podesavanjima i na 60% ventilatora i ne prelaze 50 stepeni sad. Doduse imam i jedan stojeci ventilator koji duva ka rigu.

Mislim da je bolje da ti kartica radi na nekom manjem opterecenju, da ti duze traje, manje trosi, bude stabilniji sistem, nego da je guras do maksimuma pa da se svako malo zezas sa sistemom ili da riknu posle par meseci rada. Tih 8-10 Mh/s vise nisu vredni zivaca i vremena.
 
Poslednja izmena:
Ja imam 30.1 sa 1120/2080 0.835 mw u afterburneru. Modovan bios.

hynix ti stabilan na 2080? ako je tako svaka cast meni preko 2020 nece da bude stabilan, neki max sto sam izvukao je 2050.
 
Poslednja izmena:
Hynix je ok da se potera preko 2000 samo na modelima gde je hladjena memorija a i tu je sve stvar od primerka do primerka.

Onako neki safe klok bi bio 1980 i da ne boli glava. Ako se to dobro usteluje i odradi bios kako treba i tada bacaju 29+

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Vrh nema sta jel do biosa ili si bas ubo primjerak ne znam ali to je odlicno za hynix 4GB... Imas PM
 
najmanji problem nabaciti 30 ili 31 mh/s. a kakvi su erori na memoriji? tanko sam ovde, ali vidim da malo ljudi koristiii hwinfo za erore?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni Asus 580ca 8gb strix baca 22.5 u dualu sa DCR, bez duala se pela negde do 24mhs. Asus 570 4gb strix oko 21mhs na ETH. A koliko vidim vecina ima od 27 do 29mhs pa da vidim sta tu moze jos da se uradi
 
Da se moduje bios tj tajminzi memorije
 
Meni Asus 580ca 8gb strix baca 22.5 u dualu sa DCR, bez duala se pela negde do 24mhs. Asus 570 4gb strix oko 21mhs na ETH. A koliko vidim vecina ima od 27 do 29mhs pa da vidim sta tu moze jos da se uradi

To je to 24Mhz+PDV :)

Salim se, treba da modujes biose. Meni ta Asus 580 sa 8GB baca jedva 29 sa samsung memorijom. Jedino sto ne mogu da undrvoltijem napon pa radi skoro na 1mV.
Ako neko ima dobar bios nek posalje, castim pivo!
 
Nazad
Vrh Dno