Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
dakle pretpostavljam da je adresa cela linija od 0-d , gde da je ukucam da bih proverio ima neki link valjda evo vec pola sata blejim i ne mogu da izvalim...
utopija neko rece...
 
oba akaunta mi se ne vide u block exploreru...

a ovaj string web3.fromWei(eth.getBalance(eth.coinbase), "ether") kod mene ne radi (ukucavam ga u ethconsole)...

32323.jpg

i on prijavljuje error... :S:
 
pa nemožeš da korsitš ethconsole a koristiš geth i ethminer za kopanje, nonsoliduj se malo i poslušaj me kako sa ja napravio
 
Treba upustvo od početka do kraja ili se ljudi neće snaći. Uh, da ugrabim malo vremena. Doduše, za geth.
 
Poslednja izmena:
da objasnim nesto, nisam ja ovo po nicijem uputstvu pravio ovo sam sklepao tako sto:

-pokrenuo AlethZero Frontier iz instalacionog direktorijuma 0.9.38
-tu sam napravio usser name i pass
-sinhronizova wallet, block chain i napravio DAG fajl
-onda sam u insttalacionom direktorijumu podigao CMD i pokrenuo ethminer -G sto je na kraju proradilo
-svoju adresu novcanika vidim i u AlethZero i u ethconsole i tu sam zaglavio :wall: :crash: :S:
kartice rade normalno, daju kolko bi trebale i miner ne prijavljuje nikakve greske...


EDIT:
evo ga :

5eth.jpg
ipak sam tu na mrezi i poceo da zaradjujem....

nije mi sad jasno dali mogu vise rudara (rigova) da pustim da kopaju na istoj adresi na ovaj "moj" nacin...
 
Poslednja izmena:
Ja trenutno nemam volje za uputstvo, mada može svako da se snađe i iz ovoga što je napisano.... Zarade još nema, nema coina na menjačnicama ima nekih ponuda za trgovinu na zvaničnom forumu pa može i nešto da se proda, konkretno trenutno mogu dnevno da zarađujem sa 2 riga oko 0.3btc dnevno ako iskopam 15 bloka, pa to uopšte nije loše....
 
Ja trenutno nemam volje za uputstvo, mada može svako da se snađe i iz ovoga što je napisano.... Zarade još nema, nema coina na menjačnicama ima nekih ponuda za trgovinu na zvaničnom forumu pa može i nešto da se proda, konkretno trenutno mogu dnevno da zarađujem sa 2 riga oko 0.3btc dnevno ako iskopam 15 bloka, pa to uopšte nije loše....

0.3btc koliko je to ovih ethera???
kojom snagom???
 
9 kartica na 2 riga oko 250GHs, svaki blok po 5 eth-a, 75 coina, mada sve zavisi koliki mi je luck u pronalaženju bloka, ovo pričam odprilike možda bude više a možda je i manje i sama transakcija pitanje kako ide, još nisam probao da šaljem novci ali verujem da nije mnogo komplikovano....
Sada će najveći problem verovatno da bude diff...
 
Poslednja izmena:
ako neko kupuje na forumu, prodaj to odma, moje iskistvo je da cena uvek padne kad dodje na menjacnici!
 
još nisam probao da šaljem novci ali verujem da nije mnogo komplikovano....
Sada će najveći problem verovatno da bude diff...

ne znam ali ako slanje novcica nije komplikovano kao pustanje onda ce da bude ... treba probati to na vreme ...

6x7950 sam do sada uposlio i bacaju ~140Mh (ja mislim da je ovo znaga u Mh)
 
Poslednja izmena:
dajte ukratko uputstvo za windows...sta instalirati tacno od programa, vidim da ima vise nacina da se pokrene miner ali imajte u vidu da vecina nas nema pojma o ovim stvarima tesko ce se ljudi snaci..
 
Poslednja izmena:
Treba ti samo python, geth i ethminer. Sačekaj par sati.
 
koliko ovo cudo trosi?

nemam cime da izmeri ali po ventovima cenim da trosi vise od x11, quark i neoscrypt-a...

za ovo treba pod hitno neki pool posto mu diff raste i uskoro ce biti veoma tesko iskopati blok...
 
Poslednja izmena:
batali eth, kod mene nije hteo da radi neznam ni ja tašto verovatno sam grešio u sintaksi.. Pusti geth sve radi i kod mene i kod drugara, jedan rig sam nažalost ubulio kada sam pustio kopanje nisam pravio DAG (verovatno je to neki bin) za jednu po jednu kartu komandom ethminer -G --openlc-device x već sam pustio sve odjednom sa ethminer -G al je izgleda 4gb ram malo za 6x7950/7970 da se napravi DAG odjendom, kada se napravi posebno radiće....
Kod drugara radi na 4x270 dualX na 4gb ram 67Mhs

Koliko sam video 7950/7970 prave oko 15-16MH/s, pustio sam dve 7970 karte i imam oko 33MH/s.
 
Trebalo bi mnogo više, verovatno neodgovaraju drajveri, koji miner si pustio eth i ethminer?
 
rig 4x7950 daje 92Mh trenutno, znaci po 23Mh/s kartica ...
ethminer
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi mnogo više, verovatno neodgovaraju drajveri, koji miner si pustio eth i ethminer?

Pustio sam eth i ethminer, drajveri su stari 13.9, verovatno to utiče na performanse.

Edit:

Drajver 15.7, 7970 baca 25M+
 
Poslednja izmena:
da objasnim nesto, nisam ja ovo po nicijem uputstvu pravio ovo sam sklepao tako sto:

-pokrenuo AlethZero Frontier iz instalacionog direktorijuma 0.9.38
-tu sam napravio usser name i pass
-sinhronizova wallet, block chain i napravio DAG fajl
-onda sam u insttalacionom direktorijumu podigao CMD i pokrenuo ethminer -G sto je na kraju proradilo
-svoju adresu novcanika vidim i u AlethZero i u ethconsole i tu sam zaglavio :wall: :crash: :S:
kartice rade normalno, daju kolko bi trebale i miner ne prijavljuje nikakve greske...


EDIT:
evo ga :

Pogledajte prilog 176351
ipak sam tu na mrezi i poceo da zaradjujem....

nije mi sad jasno dali mogu vise rudara (rigova) da pustim da kopaju na istoj adresi na ovaj "moj" nacin...

kako da znam kad je sinhronizovao wallet i block chain? stisnuo sam da napravi DAG fajl odma...
ova komanda ethminer -G nece da radi pa sam stisnuo mine cpu i mine gpu iz alethzero kako da vidim brzinu gpu-a?
etherum.jpg
 
Ja sam pratio uputsvo od paradigme... i sta sad pokrenuto na kraju eth.exe --frontier --network-id 1 -b --genesis-json genesis_block.json -i
taj prozor izbacuje hiroglife, sta dalje :)

ok ethminer -G valjda, sad neki DAG ide polako 5%, ubije onaj prvi prozor CPU, to je valjda etherium wallet client?

Kopa ali sa 4x 7950, ivy bridge celeron zakucan na 100%, grafike variraju 30-100% usage, onaj eth prozor zauzima vise cpu-a ali sa minerom je zakucan na 100%
 
Poslednja izmena od urednika:
@shalin
taman sam zavrsavao odgovr kad nestade struja (nevreme) :wall:

pokrenes alethzero i u padajucem meniju networks kliknes ENABLE NETWORKING zatim kliknes connect to peer i otvoric se prozor koji ces samo da potvrdis, nakon toga kliknes refresh i go ... videces u zadnjoj linij dole kad se bude konektovao na peer-a i samo kliknes refresh i krece sinhronizacija:
block chain.jpg

videces kad je zavrsi, onda kliknes na TOOLS prepare next dag i kad to zavrsi (vidis broji procente) ti ugasis skroz alethzero i ponovo ga upalis...
ponovo networking-enable networking, connect to peer i kad vidis da ima konektovan bar jedan peer ponovo lupis refresh i go, NE DIRAS DAG FAJL jer je vec napravljen...
oboris prozor dole, vise ti ne treba ali mora da ostane upaljen...
ides u (C:\Program Files\Ethereum (++) 0.9.38\Release) i SHIFT+desni klik misa, u prozoru koji se otvori imas (open command window here) to kliknes i u CMD kucas ethminer -G...
trebalo bi da radi evo sad sam pustio rig istom procedurom iz prve...
 
Poslednja izmena:
Sta ovaj generating DAG opet krenuo on 0% on je skucavao CPU, sad vidim stigao do 100%, nisam ga video u nizu brljotina na ekranu... odma nakon 100% krenuo da kopa brze i cpu pao na 77%cini mi se da pise 100Mh/s za 4x 7950

Paradigma mogao bi da updatujes prvi post sa informacijama kako da vidimo jel sta iskopano, kao i koju adresu imamo, mislim da je to ona sto je kod kreiranja blockchaina na kraju ispisana bila?
 
Poslednja izmena:
Ako niste kopali ili bilo šta drugo, izbrišite sve u AppData\Roaming\Ethereum, da bude pregledno, sve samo za geth. Ako budete kasnije pokretali alethzero, tu će biti kupusa. Koristite samo geth. Naravno, samo ko je za to zainteresovan/a.

Instalirajte python 2.7.10 i skinite get-pip.py sa ovog link-a. Stavite u python27 folder.

Ako ste stavili python 2.7, idite u njegov folder i tamo pokrenite CMD (SHIFT+Desni klik -> Open command window here). Kucajte:
python get-pip.py
pip install bitcoin
pip install --upgrade bitcoin
Ovo zadnje, nije potrebno, ali ne može da škodi. :D

Skinite python skript za genesis block ovde. Stavite ga python folder i izvršite:
Kod:
python mk_genesis_block.py --extradata 0x11bbe8db4e347b4e8c937c1c8370e4b5ed33adb3db69cbdb7a38e1e50b1b82fa > genesis_block.json

Dobićete fajl genesis_block.json, veličine oko 1 MB.

Skinite geth. Stavite u python folder, tako Vam je najlakše ili napravite svoj folder po želji, pa stavite tamo.

Da bi krenuo od genesis block-a, morate da izvršite u CMD:
geth --genesis genesis_block.json

Pustiti da se sinhronizuje.

Proverite uobičajene stvari, adresu i tako to, bilo preko geth u CMD-u ili u (java) konzoli.

Kopanje ide preko ethminer-a, može i geth, ali to ide samo preko CPU-a.

Možete izlistati da li je sve tu od karti:
ethminer --list-devices

Možda je najbolje, da prvo proverite svaku kartu sa:
ethminer -G --opencl-device 0
ethminer -G --opencl-device 1
...

Pa onda sve karte sa:

Ali prvo pokrenite RPC server sa:
ili
geth -rpc console
ako želite proveravati stanje usput.

Možete držati geth i ethminer(sa libcurl.dll), gde god želite. Možete praviti *.bat. wallet.bat, miner.bat i tako dalje, i tako dalje.

Za kraj:

sv4ch4.png


:D
 
Poslednja izmena:
Ja sam sa eth.exe --frontier --network-id 1 -b --genesis-json genesis_block.json -i

e sad jedino me brine kako je eth.exe koji se nalazi u program files nasao genesis_block.json koji se kod mene nalazi u c:\python27 ...?
 
Nazad
Vrh Dno