Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Neverujem da mogu da odlože, moraju raditi fork, jer na ovom lancu je tempiran dif-bomb, hteli-nehteli moraju promeniti chain. E sad, šta će implementirati u novi chain...
 
ETH- 100$ svako drugo pitanje gdje je dno :d sa 1500 na 100$ gledano prema padu BTC-a ovo je bas zestoko izrazen pad.
 
Šta tu nije jasno? ETH je workhorse koji se rudario, pretvarao u BTC pa se izlazilo u keš. Logično da kada nešto nema svoju namenu već je samo stepenica za nešto drugo da će daleko manje da vredi.
 
da a sad ide ta prica "uvijek ce biti nesto da se kopa" samo autor nije naglasio da za to treba davat pare iz svog dzepa :D
 
goldi, opusti se, sve je ovo vec vidjeno, davali smo i pre, a sad se mozes i grejati pride :), jos koji mesec do leta pa opet Jovo nanovo ;)
 
To sto je prosli put bilo tako ne znači da ce i sada.... Puno vi verujete u stvari koje su se prethodno desile.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
(preuzeto sa tradingview-a) ;)

Sir John Templeton:
"The four most dangerous words in investing are 'This time it's different'."
 
eth.jpg
Gledao sam malo hashrate po poolovima i mislim da je ovo sigurno da na f2pool su sve ASICi dal Bitmaina ili koga vec ..dok na drugim poolovima pada hashrate kod njih je totalna konstanta ,nit raste nit pada ako imas razlicite ljude koji majnuju to je totalno nemoguce.
 
Cak i da su rigovi , to je kineski pool i kinezi koji se ozbiljno bave miningom imaju hale pored termoelektrana i ugovorenu cenu struje na visokom naponu od 2-3 centa . tako da ce oni nastaviti i dalje da kopaju jer se njima isplati .
ETH miner je sad u kini nov malo preko 600 dolara a samog Bitmain kosta sigurno manje u proizvodnji , znaci isplati im se i kupovina nove opreme .
Sve u svemu kao i u vecini poslova na kraju ostaju samo kinezi u " proizvodnji" u ovom slucaju kriptovaluta .
Ukoliko se uskoro izbace nove grafike sa 7 nanomikrona one ce biti efikasnije i ponovo ce se pokrenuti prica mininga , Naravno opet kinezi jer ce imati nize cene grafika i nizu cenu struje a dovoljno kapitala :)
 
Evo na ovom snimku imate rastavljanje Bitmain E3 minera i prikaz sta je unutra . https://www.youtube.com/watch?v=ObioEUslVLY
18 procesora BM1790 radjenih za Bitmain snage svaki 10mh/s i na svakoj ploci procesora memorija i to 24 cipa memorije i to ESMT M15T1G1664A,1Gb DDR3 Sto znaci da je 4GB DDR3 memorije iskorisceno .
Sve u svemu moze se reci da su kreirali graficki cip snage 10mh ali su morali da ubace i memoriju , dakle kao da su napravili 18 jeftinih GPU :) .

Analize pokazuju da sa kolicinom proizvedenih minera u serijama od 5000 komada , nisu mogli bitno da ugroze celokupni kapacitet ETH mreze izgradjene u tom momentu od oko 2 miliona rigova sa GPU .

Sve u svemu Kinezi i dalje majnuju ETH kombinovano sa ASICS i klasicnim GPU rigovima .

https://www.eastshore.xyz/wp-content/uploads/2018/08/The-chip-of-Antminer-E3.jpg
 
Poslednja izmena:
Jel ima neko problem sa RX570 4Gb "cannot write buffer for DAG" win 10 ,miner 11.9
probao sam sa povecenjem virtualne memorije ali ne pomaze
 
Da nisu drajveri problem?
 
Ista stvar i meni na 470 4gb.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
stavite w8.1 i nema tih problema NIKAD, a ne to *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* od sistema
 
Jel ima neko problem sa RX570 4Gb "cannot write buffer for DAG" win 10 ,miner 11.9
probao sam sa povecenjem virtualne memorije ali ne pomaze

Dodaj -eres 0 u clay. I meni je danas izbacivao gresku

U narednom periodu nam ne gine hiveos, ili neka druga linux distribucija
 
Poslednja izmena:
Kakve veze ovo ima sa ETH temom [emoji15][emoji15][emoji15]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Majning jelka

21a8c3296f1db48d21522ce45e201726.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dag je 2.8gb na eth. Nije valjda da win10 uzme 1.2 u startu ???. Na hiveOS rade i 3gb kartice ali integrisana mora biti primarna za grafiku
 
Koja je preporuka za pagefile za 6 grafickih koje kopaju ETH , koliko GB preporucujete?
 
Ako je karta 8gb onda 8*1024*6 komada kartica
 
Graficke su 4GB , Ma imam SSD od 60GB to je problem sad cu videti taj SSD da ubacim u laptop a ovaj od 500GB hdd iz laptop da stavim na rig da bi mogao da stavim veci pagefile ovako mi stalno izlazi greska za virtualnu memoriju zbog malog SSD-a stavio sam pagefile 17GB(oko 17000mb) cuo sam da je preporuka 32GB?
 
Meni ni na 35gb ne pomaze. 5 kartica od 4gb.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno