Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Nemam pojma, citam da su do sad na ovo potrosili 18M $ da ima 30+ developera, kontam da je to sve genesis block-om generisano za isti tim....

a gledaj transakcije to je IPO zadnje su pre sedam meseci, znaci sad jos nemozes da saljes coine??

najveci miner ima 18 K eth-a, kazem IPO
 
Poslednja izmena:
Otkrio sam gde sam grešio sa eth klijentom i korišćenjem konzole.

Nastavljam dalje uputstvo tamo gde sam stao.

Insistiram na njemu jer eth klijent omogućava GPU mining koji nam je od značaja i neću da komplikujem priču sa drugim klijentom ako mi ne treba, a ne treba mi!
 
Poslednja izmena:
Pojavio se pool, tek par njih kopa tamo, neznam jel siguran!!!

ethpool.org

The first payouts will be issued after the thawing phase is over and transactions are possible on the Ethereum network.

pzaite se pool-a nemoze da vam prebaci con-e dok ne krenu transakcije na eth mrezi!!!!!
 
Poslednja izmena:
ne znam ubacio sam i 750ti u igru 8.3mh/s po karti ukupno 106mh/s valjda ce isterati jedan blok solo :trust:
 
Skockao sam uputstvo pa sad ako ima pitanja tu sam za dodatna objašnjenja.
 
Skockao sam uputstvo pa sad ako ima pitanja tu sam za dodatna objašnjenja.

Kako sam ja kopao sa prvim upustvom, kad sam pokrenuo eth.exe --frontier --network-id 1 -b --genesis-json genesis_block.json -i tu mi je trazilo sifru, za sta je ta master sifra?

kad ukucam web3.eth.accounts ibzcaivalo mi adresu neku, kontam da moj nalog ima adresu ali da nema ime i sifru

nakon toga sam samo pokrenuo gpu miner

da i cemu ovo sluzi: eth -a <coinbase> -b -i -j

jel moze copy/paste na ethconzulu?
 
Poslednja izmena:
Kako sam ja kopao sa prvim upustvom, kad sam pokrenuo eth.exe --frontier --network-id 1 -b --genesis-json genesis_block.json -i tu mi je trazilo sifru, za sta je ta master sifra?

ethereum se može pokrenuti i kao privatna mreža i kada bi neko (kome je fizički dostupna tvoja mreža) pogodio network-id mogao bi da ti bude na mreži, šifra služi da te obezbedi od tog slučaja.

kad ukucam web3.eth.accounts ibzcaivalo mi adresu neku, kontam da moj nalog ima adresu ali da nema ime i sifru

nakon toga sam samo pokrenuo gpu miner

Nisam proveravao šta je bilo pre kreiranja naloga ali mislim da je coinbase nastao pri kreiranju naloga.

da i cemu ovo sluzi: eth -a <coinbase> -b -i -j

Pokreće klijent sa parametrima adrese (-a), povezivanja na mrežu (-b), u interkativnom modu (-i), sa omogućenom json-rpc komunikacijom (-j), koja ti treba da bi miner dobijao posao preko klijenta.
 
Sad imam dve accounta nakon kreiranja naloga, mada sa web3.eth.conbase izlista samo staru adresu

sad me zeza eth nece master password da mi primi :(

takodje eth -a <coinbase> -b -i -j ovo mi ne prolazi kaze can not find specific ...

Sad sve radim od nule, videt cu sta ce sad biti
 
Poslednja izmena:
<coinbase> je adresa koju ti vrati script funkcija web3.eth.coinbase

Nisi valjda ostavio <coinbase> kao parametar?
 
<coinbase> je adresa koju ti vrati script funkcija web3.eth.coinbase

Nisi valjda ostavio <coinbase> kao parametar?

jesam, ali sam odustao i nisam probao sa adresom jer mi je tu otkazao eth.exe --frontier --network-id 1 -b --genesis-json genesis_block.json -i posto sma ga zaustavio i ponovo pokrenuo i odbio mi master sifru :(
inace coinbase mi pokaze prvu adresu pre kriranja naloga sa sifrom... dok taj nalog sa sifrom nosi drugu adresu

znaci sad mi accounts ima dve adrese... prva je ta pre kreiranja naloga a druga tek se pojavi kad se kreira nalog
takodje coinbase pokazuje tu prvu adresu
 
Poslednja izmena:
Zeza li nekog MSVCR120.dll kod pokretanja ethminer-a
 
Ja imam sve te verzije u sistemu
Visual C++ 2008 x86
2010 x86 i x64
2012 x86 x64
2013 x86 x64

To je sve od extra sto imam i driveri su mi 14.4

Takodje prvi put kad pokrecete sihronizaciju blokova, treba ~1 - 2 sata!!!! sve dok u tom prozoru lete podaci ko ludi to su blokovi...! nemojte da krecete mining dok se ovo ne zavrsi! zadnji block trenutno je 30xxx!!

forum.ethereum.org/discussion/2738/the-thawing-frontier-update-for-miners-and-advanced-users

transakcije krecu kad budu izbacili updatovan miner... valjda za dan, dva ne kontam ih tacno
 
Poslednja izmena:
OK iskopao sa prvi block :)
Sad nesto bauljam po sajtu i neznam kako adresi u clientu da dodelim ime, a nemogu ni iz klineta da proverim stanje, javlja 0
na blockchainu lepo pise da imam 5eth

probao sam
var primaryAccount = web3.eth.accounts[0]
i izbaci mi samo undefined

kontam da ce morati ime kako bi kasnije mogli da saljemo
 
iskopan prvi blok alethzero i dalje nije sinhronizovan do kraja...procedura skine se ethereum 0.9.38 instalira ubace 2 dll-a sa neta 64bitna pokrene alethzero napravi sifra i user, ukljuci network enable zatim conect to peer refresh i go. Ako odradi sinhronizaciju tim bolje napraviti DAG ugasiti pa upaliti alethzero ako nece moze i usput sinhronizacija pustiti iz komandnog prozora shift+desno dugme ehtminer -G podesiti fanove na kartama i to je sve...
ethereum.jpg
Ono sto nisam resio je ako ugasim alethzero krece sinhronizaciju iz pocetka u principu ovo ce se resiti kasnije po uputstvu sa prve strane ako nema druge vazno da su novcici tu...videcemo kada zavrsi skroz sinhronizaciju sta ce biti sada je na 50 posto
 
Poslednja izmena:
iskopan prvi blok alethzero i dalje nije sinhronizovan do kraja...procedura skine se ethereum 0.9.38 instalira ubace 2 dll-a sa neta 64bitna pokrene alethzero napravi sifra i user, ukljuci network enable zatim conect to peer refresh i go. Ako odradi sinhronizaciju tim bolje napraviti DAG ugasiti pa upaliti alethzero ako nece moze i usput sinhronizacija pustiti iz komandnog prozora shift+desno dugme ehtminer -G podesiti fanove na kartama i to je sve...
Pogledajte prilog 176393
Ono sto nisam resio je ako ugasim alethzero krece sinhronizaciju iz pocetka u principu ovo ce se resiti kasnije po uputstvu sa prve strane ako nema druge vazno da su novcici tu...videcemo kada zavrsi skroz sinhronizaciju sta ce biti sada je na 50 posto

:angel:
moje dete naucilo gradivo ... ;)

edit:
koja dva dll-a , ja nisam nista skidao...

cim ti pise u alethzero u desnom prozoru (blockchain) IDLE onda je sinhronizacija zavresna...
ja ocekujem uskoro da resim jos jedan blok pa cu na pool da se prebacim, mada niko ne garantuje da ce da isplate to sto nakopamo ...
 
Poslednja izmena:
DAG 09:42:44|<unknown> DAG Generation Failure. Reason: No space left on device
Da li se neko sretao sa ovakvom porukom i gde se uopšte nalaze ti DAG-ovi, tj kako ih obrisati, pa ih ponovo kreirati
 
pa dobro vidim ali zasto, kod mene to zavrsi za 1-2 minuta, ukupno oko 30MB, ja nisam nikakve fajlove ubacivao...

to i mene zanima sta ga koci na nvidiama za cas je bilo 3mb i ajde da ugasim pa ponovo pokrenem ali prc krece iz pocetka zabode na 70kb i vuce se ko puz, brine me ako nestane struje sto cu morati sve ponovo, nadam se da kad odradi 100 posto sinhronizaciju dodje sebi. Inace ovi 32bitni dll-ovi ne mogu sa njima nece da radi...lek bi bio neki bootstrap za blockchain ako bude jos ovakvih problema

edit:
ja iskopao jedan blok od 5.15 ??

sve je ok meni je trebalo vise od 9 sati sa preko 100mh za jedan blok raste mreza kao kvasac...

da li ti je ova prva opcija stiklirana use PnP?
 
Poslednja izmena:
ja cu uskoro da predjem na pool...

@shaolin

UPnP je skrecenica od UP n Play pa tako da i to moze biti stiklirano jer u principu znaci da se sam podesi prema mrezi (ako ja dobro kapiram)...
 
ajde pa iznesi utiske, nesto me mrzi da sad ceo rudnik premestam (kad se jos ne zna cena)
 
DAG 09:42:44|<unknown> DAG Generation Failure. Reason: No space left on device
Da li se neko sretao sa ovakvom porukom i gde se uopšte nalaze ti DAG-ovi, tj kako ih obrisati, pa ih ponovo kreirati

Imao ja slično, i još neki clBuffer eror , tako nešto. Bio sam skroz na 13.12 pa sam samo prebacio ona dva dll fajla od 15.4, pa je proradilo.

Kopam na pulu, lepo ide, odmah znaš da si sve dobro podesio :) Za koji dan kada prorade berze, treba da krenu isplate. Kada kopate na pulu, ne mora vam biti aktivan wallet.
 
IPO je bio 60 miliona, mineri godisnje kopaju 18 miliona, ljudi su kupovali za 0.001btc per etar.... generalno bice dumpa sigurno, na kojoj ce se ceni stabilizovati nemam pojma...
 
Pustio sam oba riga na pool i to na jednu adresu, čekam da vidim dal će da mi sabere hash od obe makine u statistici, normalno kada se kopa na pool netreba blockchain u pozadini ko ima više riga mislim da je dovoljno na jednom da otvori user-e i na ostalim rigovima samo treba ethminer i bat fajl koji kopa na pool sa predhodno otvorenim userima...
Za 10-tak min sam iskopao Balance: 579.188391647729116 Finney, verovatno je 1000 Finney-a 1 ETH?
U svakom slučaju javljam šta se dešava....
 
ja cu uskoro da predjem na pool...

@shaolin

UPnP je skrecenica od UP n Play pa tako da i to moze biti stiklirano jer u principu znaci da se sam podesi prema mrezi (ako ja dobro kapiram)...

znam da cekas blok da predjes tako i ja sad sam vec zaglavio pa isteracu ovo danas i onda na pool...

Pustio sam oba riga na pool i to na jednu adresu, čekam da vidim dal će da mi sabere hash od obe makine u statistici, normalno kada se kopa na pool netreba blockchain u pozadini ko ima više riga mislim da je dovoljno na jednom da otvori user-e i na ostalim rigovima samo treba ethminer i bat fajl koji kopa na pool sa predhodno otvorenim userima...
Za 10-tak min sam iskopao Balance: 579.188391647729116 Finney, verovatno je 1000 Finney-a 1 ETH?
U svakom slučaju javljam šta se dešava....

kada se pogleda snaga poola to je mizerno naspram mreze kamara i dalje solo kopa, na kom to kopas poolu? na ovom sto je ovde priheftan na prvoj strani kad stisnes balance stoji valuta jasno ko je koliko isplacen sta je sad taj Finney?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno