Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Svako malo neko se javlja ima problem sa clay.
Daj ljudi predjite na pheoniex i zavrsite pricu, em radi bez greske em najjaci hash daje. Ne znam koja je to ljubav prema clay.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
U potpunosti se slažem... pored ostalih prednosti, Phoenix ima i niži fee. U čemu je fora forsirati Clay? Neka me neko iskusniji ispravi, ako grešim (grešimo).
 
Poslednja izmena:
ne radi dobro na nvidiama, nema remote, nema strapove i nema rxboost na windowsu. Ako ste zadovoljni ssa fenixom samo napred.
 
Moguće... sve u svemu,kod druga dobro radi sa crvenim karticama.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    24.9 KB · Pregleda: 132
Vec se raspravljalo o tome... Phoenix je 0-1% brzi u odnosu na Clay 15.0, tako da nema greske ni sa jednim.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
80W da troši RX 580? Na kom to naponu?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ne moze rx580 ispod 105W za Eth only mining @1100MHz.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
105w? Možda sa venitlatorom kad se sabere. Mada software ne očitava njihovu potrosnju.

Evo kakva je situacija kod mene.
 

Prilozi

  • IMG_20191130_173308.jpg
    IMG_20191130_173308.jpg
    973.7 KB · Pregleda: 112
105w? Možda sa venitlatorom kad se sabere. Mada software ne očitava njihovu potrosnju.

Evo kakva je situacija kod mene.

Gpu Asic Power od ~65W ti je potrosnja samo za Core, ostatak kartice ukljucujuci i potrosnju ventova (od 5-7W) je ~40W, i to je tih ~105W za Rx580.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ahm, vidis to sto meri potrosnju struje je drajver, softver za kopanje iz drajvera ocitava vrednosti i ispisuje ih , drajver meri samo GPU tako da njemu samo GPU-ovi vucu 600+W a kolko li ceo rig trosi to samo sa meraci moze da izmeri ili ako ima neko od napajanja koje ima softwersku podrsku kao Corsair-i pa da mogu da iscitaju ukupnu potrosnju riga...

Inace 580 na 1126 gpu clock mogu da rade na 880mv i to je negde oko 80-86W. Oni koji imaju mnogo hardwera u danasnje vreme bore se za svaki Wat...
 
Poslednja izmena:
580 rig sa 6 kartica, sve kartice na 0.85v i rig troši oko 720W. Mereno iz zida. Tako da te priče od 80W po kartici ne piju vodu baš. 80W može da troši gtx 1060 kada se uštroji power limitom.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Da raskristimo nesto ja kazem 80W po GPU a ne po kartici, mora malo da naucimo razliku...
 
Što je uopšte bitno spomimjati to, kada karta ima i ventove i memoriju koja troši. Celokupna karta koliko troši, to je jedino bitno.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Što je uopšte bitno spomimjati to, kada karta ima i ventove i memoriju koja troši. Celokupna karta koliko troši, to je jedino bitno.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Zato ja par postova unazad kazem ako mu GPU trosi 100+ W da ima veliku potrosnju, on covek na to odgovara da potrosnja nije bitna, meni je to bilo dovoljno, sve ostalo je bilo bespotrebno...
 
Ne verujem ni iščitavanju iz softvera, samo zida.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Da se razumes u elektronku znao bi da je potrosnja nekog uredjaja jednaka proizvodu jacine struje i njenog napona 1W=1A*1V.
Obziorm da su i jedna i druga velicina strogo regulisane naponskom jedinicom na samoj kartici i da i jednu i drugu velicinu preko BIOS-a softverski kontrlise drajver onda ti je valjda jasno da i iscitavanje iz drajvera treba da bude tacno.Naravno pisem o potrosnji GPU-a , potrosnja cele kartice je nesto sasvim drugo.
Ti mozes da iscitavas potrosnju i u Kurir, da verujes u Deda Mraza i sl... ;)

Inace evo upravo slikano iz zida:
IMG_20191201_072604.jpg

Tu je zakaceno 13 X RX570, potrosnja je u 10W ista na svim minerima tako da sto se tice potrosnje svi su tu negde te ako uzmem da svaki GPU trosi prosecno 82W onda ispadne da samo procesori trose 1066W, ostalo su memorije, ventilatori i ostali rashodi... Meni ova matematika pije vodu...
 
Poslednja izmena:
@Gulftown koliko ti bacaju te karte?
 
Nauči me molim te. :D Obogatićeš se od svakog W-a, samo napred.

@Apple, oko 30.5 recimo, kada govorimo o Rx 580. Ništa nategnutno.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Cudo bi bilo da budu neke dobre vesti... :(
 
ili se stvara fud da bi prodali sto vise ;)
 
XRISTOS SE RODI, Jedno pitanje moze li phoenix da tera 280X karte malo sam ispao iz stosa, posto ima samo 3G
 
Jel se desilo nekome na ethermine u da mu rig kopa normalno a da se u jednom trenutku izgubio sa liste na pool u i da nece da se vrati tipa dan ipo dva a kopa rig najnormalnije "samo" ga nema na listu u ehtermine dashbord u
A koji program koristis za mining,ako koristis PhoenixMiner obavezno proveri epools example da je tvoja adresa stavljena

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Jel se desilo nekome na ethermine u da mu rig kopa normalno a da se u jednom trenutku izgubio sa liste na pool u i da nece da se vrati tipa dan ipo dva a kopa rig najnormalnije "samo" ga nema na listu u ehtermine dashbord u
Meni nikad nije,prvi put cujem

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno