Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Jel kopa neko na Sparkpoolu? Na WTM za vecinu prikazuje manji reward coina za 24h ali za ETH prikazuje veci, stoji oko 0.017-0.018 po rigu 1070 ali daje oko 0.015-0.016.Sa oni Phoneix majnerom na Nanopoolu(bio do danas) davalo na 5000+ sherova 1 invalid ili reject a ovde na Sparkpoolu do sada reject na 500 valid oko 15 invalid u majneru a na samom poolu pise iznad 5% i Invalid i 5% stale oko 20-30 i jednih i drugih. Jel to normalno, do cega je do poola ili majnera, deluje kao da je do poola? Da sacekam 24h pa da uporedim reward?
 
Kapetane, nemoj NVidie na Ethash. Gre'ota je. Duplo zlo. Em mozes vise da uzmes dolarski na x16r coinima (prodavaj dan za danom, pa kupuj ETH ako bas njega hoces), em uzimas lebac AMD-ovcima koji su osudjeni na Ethash i CN.
 
Kapetane, nemoj NVidie na Ethash. Gre'ota je. Duplo zlo. Em mozes vise da uzmes dolarski na x16r coinima (prodavaj dan za danom, pa kupuj ETH ako bas njega hoces), em uzimas lebac AMD-ovcima koji su osudjeni na Ethash i CN.

Pa majku mu kako mislis da se vise zaradi? Jedino sto sam video na X16R je Raven, ali je isto kao i ETH zarada. Ili laze What to mine? Ima li neki merodavniji calculator? Ne verujem da je isplativije trenutno nista od ETC, ETH.
 
Raven je sigurno isplativiji na NVidia karticama, barem 10-15% zavisno dal je u pitanju 1060, 1070 ili 1080 , a imas silu malih coina. Majku mu i ja, istrazuj malo, nece ti niko reci. (ili javno napisati neki coin sa malim hashrateom, pa da nakaci sebi na coin jos 300 grafickih) :)
Evo primera sajta gde imas silu coina, od kojih neki nisu na WTM: https://cryptoslate.com/cryptos/proof-of-work/
Pa se joinujes Discordu, pogledas kakav je community, pogledas na kom exchange ih ima, malo kalkulator, malo probas...
 
Da li neko zna koji je problem sto kartica baca incorrect eth share?
Rig radi preko godinu dana, nisam nista mijenjao na rigu sigurno 2 mjeseca, ni miner ni voltaze, ali poslednjih par dana kartica koja je u x16 slotu baca oko 25% incorrect sherova.
 
Ukoliko je ekstender ispravan, prevelik klok memorije, uslijed degradacije - vise izrazeno na modelima bez hladnjaka na cipovima.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da, da,probaj klok manji. Mislim da nije ekstender jer da je vjerovatno bi skroz iskljucivao kartu.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
...
 
Poslednja izmena:
Tako je i meni krenulo, prvo par %, pa onda za par meseci 100% i kartica na reklamaciju. Sto ne mora da znaci da je i kod tebe isti slucaj, ali 25% je previse i to treba istraziti zasto se dogadja. (Zamena risera, zamena slota gde je ubodena, smanjivanje clocka i sta god drugo moze da ti padne na pamet).

Ako ti na stock biosu i podesavanjima baca incorect, onda definitivno nesto nije ok. Ubaci je u neki drugi komp i pusti furmark ili neki drugi benchmark (na stock biosu)
 
Skini HwInfo, startuj 'sensor only', i skroz dole imas HW errors, ako se tu pojavljuju greske prilikom kopanja, smanji klok za gpu/mem za po 50 MHz, pa teraj tako dok ne bude bez gresaka. Ako nadjes stabilnu vrednost ispod default vrednosti, graficka je za reklamaciju. Naravno, probaj je u glavnom kompu, sa drugom plocom/napajanjem, za svaki slucaj.
 
Hvala svima, smanjio memoriju sa 2100 na 2050 i radi normalno, baca malo manje sherova od drugih ali nema incorrect za ovih par sati.
 
Kod novijih verzija Claymore minera znaju da se pojave greske. Valjda je intezivniji algoritam koji vise nategne graficku.
Sto se HW infoa tice ako je broj gresaka mali tj. ne povecava se kroz vreme onda je sve OK. Na par grafika imam konstantno greske ali nikad nisu dale incorrect share.
Greske se gube naravno povecanjem napona ili smanjenjem taktova memorije.
Da li uopste podatak sa HW info moze biti uslov za garanciju?
 
https://bitcointalk.org/index.php?topic=1433925.0


Latest version is v14.0 Beta:

- Windows only: added ability to apply optimized memory timings (straps) on-the-fly, without flashing VBIOS, up to 25% speedup compared to stock BIOS. Currently only Polaris cards are supported, other cards will be added later.
Drivers 18.x or newer are required. Best straps for Ethereum are included. Check "-strap" and "-driver" options for details.
- Windows only: added temperature/fan/clocks management for Radeon VII.
- a few minor bug fixes and improvements.
 
https://bitcointalk.org/index.php?topic=1433925.0


Latest version is v14.0 Beta:

- Windows only: added ability to apply optimized memory timings (straps) on-the-fly, without flashing VBIOS, up to 25% speedup compared to stock BIOS. Currently only Polaris cards are supported, other cards will be added later.
Drivers 18.x or newer are required. Best straps for Ethereum are included. Check "-strap" and "-driver" options for details.
- Windows only: added temperature/fan/clocks management for Radeon VII.
- a few minor bug fixes and improvements.
Kad bude na linux probacu vala, ako je neko probao neka javi iskustvo

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Kad vidim tu optimizaciju strapova ON-THE-FLY, prodje me tiha jeza...
 
Ja probah na rx470 sa stock biosom daje 10mh [emoji16]

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Jel probao neko ovaj poslednji, vredi li cimanja i da se menja?

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Pozdrav svima! Ovo je malo drugačiji post. ;)

Imam opšte informativno znanje o kritovalutama i nikada se nisam time bavio. Ako napišem nešto glupo, ne zamerite.
Drugar hoće da me "uvuče" u rudaranje ETH.
On već tri godine ima valjda 6 mašina, danas mu je stiglo još nekoliko. Nije IT stručnjak, drugi mu sve sklapaju.
On takav dao mi je sledeći predlog i za to vas molim za savet jer o rudarenju i ROI ne znam ništa. Predlog da mi da besplatno prepusti jednu mašinu, otvori nalog na nekom sajtu (pokazao mi je na svom mobu kako se vidi trenutni uvid kako rade mašine, mega-heševi, i slično). On bi mi dao jednu mašinu na moje ime jedno vreme i sve što izrudarim je moje. Kaže "da osetiš".
Zatim kaže da mogu da odustanem, zadržim šta sam zaradio (prodam, čuvam), i da sam biram kada hoću da izađem, no Qs asked.

Ako hoću da ostanem, on bi mi zaračunao 1/2 cene mašine (procenio je mašinu na 2.800€ - sve nove komponente i kartice na kojima piše da su za rudarenje), 1/2 koju bih mu platio je 1.400€ i to je onda moja mašina s kojom mogu da radim šta hoću.
Pitao sam ga za ROI, rekao je da računam izrudarenih $40/mesečno po trenutnim kretanjima (= 35€/mesečno). ROI na uloženih 1.400€ je dakle 3,33 god + struja + fluktuacije.
Da li su sve navedene brojke smislene? Vi, drugari sa Benč-a, imate to u malom prstu. :)

Inače mi se ROI od 3,33 god čini dosta puno uz nešto što je dosta rizično i spekulativno, a pri tome ne donosi veliki prihod, al' otvoren sam da mi objasnite da nije tako. :D
Konačno, s jednom mašinom to bi bile neke male parice. Sve u svemu, nikakav "deal-breaker" za mene.

Ne znam koliko to opšte ima smisla, gledao sam i istoriju kretanja ETH, vrhunac beše feb. 2018. kada je 1 ETH bio skoro $1.500, strmoglavi uspon, strmoglavi pad, i trenutno je $165.

Hvala veliko unapred! :D
Izvinite što se vraćam na svoj prethodni, nekoliko meseci stari post.

drugar je uradio ono što je obećao - jednu mašinu (od valjda 10+) je sam sklopio i posvetio mi je bez ikakvog mog ulaganja i bez ikakvog vremenskog perioda Do kad moram da donesem odluku.

dakle on je sve uložio jer hoće da me ubaci u priču sa rudarenjem s tim da mogu u svakom trenutku da izađem iz toga i da unovčim ono što je izrudareno.

poslao mi je link uz pomoć kojeg u svakom trenutku može da se vidi koliko mašina radi i šta je sve izrudarila. napominjem da se u to uopšte ne razumem. Sajt je ethermine.org i iznjega dobijam razne grafičke i brojčane podatke koji mi ništa ne znače. Staviću samo jedan screenshot - treći računar je moj.

Ako imate bilo kakav savet kako da se postavim prema njemu i takvoj ponudi otvoren sam da čujem.

hvala vam svima još jedanput i izvinite što sam uzeo vreme kao neko ko nije deo rudarske zajednice. :)
dcb6a71aba16841083faeaa3521765b3.jpg
 
Poslednja izmena:
Izvinite što se vraćam na svoj prethodni, nekoliko meseci stari post.

drugar je uradio ono što je obećao - jednu mašinu (od valjda 10+) je sam sklopio i posvetio mi je bez ikakvog mog ulaganja i bez ikakvog vremenskog perioda Do kad moram da donesem odluku.

dakle on je sve uložio jer hoće da me ubaci u priču sa rudarenjem s tim da mogu u svakom trenutku da izađem iz toga i da unovčim ono što je izrudareno.

poslao mi je link uz pomoć kojeg u svakom trenutku može da se vidi koliko mašina radi i šta je sve izrudarila. napominjem da se u to uopšte ne razumem. Sajt je ethermine.org i iznjega dobijam razne grafičke i brojčane podatke koji mi ništa ne znače. Staviću samo jedan screenshot - treći računar je moj.

Ako imate bilo kakav savet kako da se postavim prema njemu i takvoj ponudi otvoren sam da čujem.

hvala vam svima još jedanput i izvinite što sam uzeo vreme kao neko ko nije deo rudarske zajednice. :)
dcb6a71aba16841083faeaa3521765b3.jpg
Ovo je 6 kartica ako su rx48/58. A ne znam kako tacno u svakom trenutku mozes da znas koliko je bas ta masina iskopala, jer su na 1 adresu prikacene sve tri adrese koliko vidim

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Pre će biti 4 kartice, ako gledamo ovaj poslednji worker od 120mhs :)

U pravu je alczaty, moraće da ti razdvoji posebne adrese da bi znao tačno koliko je iskopao
 
Poslednja izmena:
^ Hvala vam na savetima. Eto, ni to nisam znao da bi moja mašina trebalo da bude izdvojena od ostalih. Mislio sam da ovakav način prikaza daje dovoljna informacija za moju mašinu. ;)
 
Nazad
Vrh Dno