Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Ethermine ispravio...
 
Sad se već vratilo na staro..krastavac

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Eto vako, pre je bil block time 31s average, i difficulty je bila 30..... i reward 5 eth po bloka.
Sad se difficulty prepolovila, pala je za oko 55% oko 14...... a reward je pao sa 5 na 3. Ali pre smo inale sa 31s 5 ether a sad imamo za 14s 3 eth. To ispada da pred smo imali 1 eter za 6.2 sec a sad imamo 1 eter za 4.6s to je vise.
I ako stavis u kontekst da je difficulty pala povekje od upola evo ti 50-60% vise :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Eto vako, pre je bil block time 31s average, i difficulty je bila 30..... i reward 5 eth po bloka.
Sad se difficulty prepolovila, pala je za oko 55% oko 14...... a reward je pao sa 5 na 3. Ali pre smo inale sa 31s 5 ether a sad imamo za 14s 3 eth. To ispada da pred smo imali 1 eter za 6.2 sec a sad imamo 1 eter za 4.6s to je vise.
I ako stavis u kontekst da je difficulty pala povekje od upola evo ti 50-60% vise :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sedi 1 :d
 
pa vreme bloka se smanjilo jer se diff smanjio, ne možeš računati i jedno i drugi kao porast zarade :D
 
Diff pada i dalje. Sa 1450 na 1399 od jutros. Previse je ovo dobro da nema neku začkoljicu. Uskoro cemo saznati. Samo da cena ostane ovak'a
 
Meni i dalje kopa izmedju 0.18 i 0.19. Mislim da je to to sto se povecanja tice, Ni 10% nije povecano,sto je opet ok
 
Zaso bre 1, sta nije tacno.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Block time je povezan sa diff, znaci blok time je pao zbog smanjenja diff...ovo sto ti pricas bi bilo tacno kada bi blocktime bio 15s, i onda ovaj trenutni diff prepolovili na pola(a da BT ostane 15s)... racunalo se vec ovde da se povecanje biti oko 20ak% sto je vise nego korektno..
 
Sad kad je ethermine ispravio reward, povecanje je u mom slucaju od 0.6 na 0.7 eth. Daj sta das :D

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
C c c, nisam tako racunao :( Malo sam razocaran


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
meni je povecano kopanje za ~18-20%
 
Znaci u sustini ako dobro shvatam bt nije relevantno vec rwd se smanjio na 3 (sa 5) ali je diff pao vise za 20% od rwd (sa 3000 na sad vec 1350 skoro 60%).
Meni nesto bas brze iskopao ovih 0,1, ali i ovako je dobro.
Nego ne kapiram zasto diff i dalje pada. 7% je vec pao od jutros (sa 1450 na 1350) . Ima li neko objasnjenje za dalji pad diffa?
 
Diff stalno varira gore dole

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Pratim ja diff jos od maja i slabo je on "varirao" dole. Par procenata max. Ovo je posle polovljenja još 10ak% za dan i po. Pokusavam da razumem zasto nastavlja da pada
 
Ljudi, imam od danas problem sa jednim rigom i sve mi se nesto cini da ima veze sa ovim forkom. U pitanju je 5x rx 480 8gb Asus dual na nekoj staroj gigabyte ploci (rig savrseno radi vec 10 meseci). Danas mi zakucao, pristupim ja i vidim da su pukli driveri, uradim amd cleanup, skinem MSI AB, sve ponovo instaliram, patchujem, pokrenem ponovo claymore 10 i sve radi normalno, da bi posle 10 min ponovo sve pobrljavilo. Opet ja uradim isto, opet sve krene normalno da radi i nakon nekih sat vremena ponovo zakuca MSI (u pitanju je MSI AB 440beta16), pukli driveri, ja opet sve i ponovo sve isto, radi pola sata i pukne sve...
Ima li neko ideju sta je u pitanju?
 
Pratim ja diff jos od maja i slabo je on "varirao" dole. Par procenata max. Ovo je posle polovljenja još 10ak% za dan i po. Pokusavam da razumem zasto nastavlja da pada
Ocigledno nisi bas dobro ispratio ti to prethodnih meseci.
Kad god je bila promena block time-a uvek je prvih dan-dva promena bila malo vise izrazena pa onda polako bude stabilizacija narednih par dana.
Na grafikonu se to bas bas lepo primecuje.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ljudi, imam od danas problem sa jednim rigom i sve mi se nesto cini da ima veze sa ovim forkom. U pitanju je 5x rx 480 8gb Asus dual na nekoj staroj gigabyte ploci (rig savrseno radi vec 10 meseci). Danas mi zakucao, pristupim ja i vidim da su pukli driveri, uradim amd cleanup, skinem MSI AB, sve ponovo instaliram, patchujem, pokrenem ponovo claymore 10 i sve radi normalno, da bi posle 10 min ponovo sve pobrljavilo. Opet ja uradim isto, opet sve krene normalno da radi i nakon nekih sat vremena ponovo zakuca MSI (u pitanju je MSI AB 440beta16), pukli driveri, ja opet sve i ponovo sve isto, radi pola sata i pukne sve...
Ima li neko ideju sta je u pitanju?

Extender, grafika, ploca, memorija, HDD/SSD i ko zna sta jos moze biti uzrok. Polako jedno po jedno, pronaci ces. Pusti sa 1 kartom, pa ako ne puca, pusti sa 2, pa sa 3 itd. Pronaci ces uzrok.
 
Extender, grafika, ploca, memorija, HDD/SSD i ko zna sta jos moze biti uzrok. Polako jedno po jedno, pronaci ces. Pusti sa 1 kartom, pa ako ne puca, pusti sa 2, pa sa 3 itd. Pronaci ces uzrok.

Ma, nesto mi se cini da ima veze sa ovim forkom, kao da je nesto softverski...bas sam mislio da ne moram da prolazim kroz to sve...
 
Znaci u sustini ako dobro shvatam bt nije relevantno vec rwd se smanjio na 3 (sa 5) ali je diff pao vise za 20% od rwd (sa 3000 na sad vec 1350 skoro 60%).
Meni nesto bas brze iskopao ovih 0,1, ali i ovako je dobro.
Nego ne kapiram zasto diff i dalje pada. 7% je vec pao od jutros (sa 1450 na 1350) . Ima li neko objasnjenje za dalji pad diffa?

Snaga mreze je i dalje oko 100Th/s +/- 3Ths. Sada imamo 16.5%-17% coina vise na dan sa istim masinama kada se sve sabere i oduzme. Videcemo kako ce se cena dalje ponasati.

Ma, nesto mi se cini da ima veze sa ovim forkom, kao da je nesto softverski...bas sam mislio da ne moram da prolazim kroz to sve...

Ne bi trebalo, bar ne po mom iskustvu tj. onome sto vidim na masina,a citaj ni jedna nema problem usled forka ;)
 
Poslednja izmena od urednika:
^+1 kablove isto pogledaj...ja sam imao slicne probleme zakucavao pa zakucavao...radi 10min , pa radi par sati...i sve sam sredjavao preko TW(trajalo to par dana)...kad sam dosao do riga kad ono nagoreli kablovi od extendera...
 
Ne bi trebalo, bar ne po mom iskustvu tj. onome sto vidim na masina,a citaj ni jedna nema problem usled forka ;)

Ma, ni moje 3 druge masine nemaju nikakav problem, ali ovo je jedina sa starom AMD plocom i zato mi je malo cudno da se bas danas desilo...ne verujem bas u slucajnosti, reko mozda su nesto cackali pa sad brljavi na matorim plocama...
 
Nije do forka, 100%.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
I meni puca rig sa 580kama a do sad nije pucao...i to dva puta za redom danas. Ista prica kao @milicic
Mozda su i meni pregoreli kablovi :) ili je diff otisao pa se karte vise muce i trenutna podesavanja vise nisu dovoljna. Mozda treba dizati napone i klokove. Videcu bas jos koji dan, ako se bude ponavljalo...ne znam sta bi drugo bilo. Do sad radio kao singerica, ni da zastuca :)


Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
I coinotron sredio statistiku.
 
I meni su danas na jednom rigu otisli driveri, kao da je izbrisao patch, miner je radio, ali je svuda pokazivao 0 hash, a i svuda su bili zuti trouglovi u device manageru, tri puta sam morao da mu stavljam drivere i da patchujem da bi pokazao sve karte. U rigu su 570 nitro ako nekom nesto znaci.
 
Pazi i meni se isto danas desilo isto,ovo nikako nije slucajno
 
kod mene su rx 470 i rx 570,a ploce su Asrok,Pazi sad samo sam obrisao dajvere i ponovo instalirao i proverio kablove da kojim slucajem nisu nagoreli,sad za sad sve fercera bez problema.Mada mi je jedan riser delovao sumljiv isti sam zamenio i to je to
Videcu sutra jos kako se ponasa
 
Nazad
Vrh Dno