Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Pa onda treba da znas da na oveme NE MOZES zaraditi, u najboljem slucaju bices na nuli a 90% njih ce biti u minusu :)
Nemoj posle da kazes da nisi upozoren
 
Neko uči iz tudjih iskustava/saveta a neko hoće da nauči samo iz ličnih...oba stava zaslužuju respect i nema potrebe za "ubedjivanjem"...;)
 
Samo kad se setim da sam LTC miner od 15MH/s platio 1499$ pa sva sreca kad je diff otisao gore nudili opciju upgradeo na hashlete, pa cene ode 5x, da nisam tad sve rasprodao bio bi u debelom minusu, naravno na kraju su svi zavrsili u zatvoru jer se u USA ne mozes igrat ponzi semama
Isto slucaj sa BFL ali bio sam medju prvima i dobio refund bez problema, koliko je tek njih osteceno mila majko

PS: zamisli kad tvrdim da su vece sanse da eth ode na 100$ nego da neko zaradi na ulaganjem u hash farme :)
 
Poslednja izmena:
Da jasno je to meni sve, naravno sve se slazem, ajd videcemo, vreme ce pokazati, zato ja i necu da ulozim ovde neke velike pare, to ni u ludilu...Samo hocu da kazem da je sve ovo jedan ogroman rizik, jer niko ti nista ovde ne moze garantovati, sve radimo na sopstvenu odgovornost sto se tice celokupnog rudarenja, pa ako pukne preko noci, posle mozemo da se zalimo samo upravi za vodovod...Sve je ovo jedna velika kocka do kocke - big brother kockica...;)
 
^Istina je a je rizik, ali uložiti u opremu je po meni manji. Sve i da sve propadne rasprodaš opremu i pokreiješ se bar do pola.
Ovako, za 120$ čekaš 3 mjeseca da bi zaradio 10 dolara. Ne vrijedi to čekanja. Naravno, svako odlučuje o svom ulaganju.

Ima i gore. Znam nekoliko ljudi koji su novac (ozbiljan) uložili u OneCoin i sada očekuju da ih neko 2018 promoviše u milionere.
Iz tog ugla ovih 120$ je još vrhunska investicija.
 
Ahahaha pa i mene je skoro jedan lik ocajnicki nagovarao da udjem u tu megaprevaru i megaponzi zvanu OneCoin, apsolutno se slazem s tobom, strasno je kako su ljudi naivni i lakoverni, a prvenstveno pohlepni. Ukratko, sve sto je u obliku piramide je prevara, jer zna se cega je ona simbol...;)
 
kako dizete lovu? cuo sam za cexio i bitstamp... neka iskustva iz prve ruke? kako to funkcionise sa nasim bankama?
 
A zar vam nije sumnjivo malo ljudi ovo sve sa slanjem licne karte i registracijom?? Aj za registraciju kartice ok, ali sta ce im licna karta?? Tu mi nesto smrdi isto jako. Ahahaha evo topmine nestade, ladno su kidnuli veceras, kao da su nas culi i uplasili se...neverovatno. Pazite tako da se i sa cex-om ne desi nekome da ostane go jedno jutro kad se probudi...;) Prosto je neverovatno koliko ima prevaranata i lopova u kripto svetu raznih oblika, tuga sta se sve radi i nikome se vise ne moze verovati...:S:
 
Jel imas racun na paypaly, moneybookery, banci, itd?

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
Naravno, ali sta ce njima kao menjacnici licna karta, oni nisu banka, nego menjacnica?? Sta ce njima tvoj identitet, zasto je to bitno, u redu je da registrujes karticu preko onog trocifrenog cvv2 koda, ali sta ce im tvoja slika i tvoj jmbg?? Cudi me i da ne traze broj gaca, obim grudi itd...? :D
 
AML , KYC pitaj vlada sveta zasto su uveli isto... generalno ko god radi sa bankama mora znati sa kim posluje
 
Naravno, ali sta ce njima kao menjacnici licna karta, oni nisu banka, nego menjacnica?? Sta ce njima tvoj identitet, zasto je to bitno, u redu je da registrujes karticu preko onog trocifrenog cvv2 koda, ali sta ce im tvoja slika i tvoj jmbg?? Cudi me i da ne traze broj gaca, obim grudi itd...? :D

Nista im ne daj ko ih je.e oni ce tebi licnu i sl, ce da rizikujes ti Milancev IDENTITET ZA SAKU DOLARA, sve je to POSO U ITALIJI i SAMO DIJAMANTI SU VECNI, IZ RUSIJE S LJUBAVLJU... :d
 
Ako si baš skeptik ili ako imaš tu emotivnu vezu prema ličnoj karti, kao Lukas Aca, onda može da ti posluži i vozačka ili pasoš da ti posluži za CEX.
 
Lik sa kojim radim majning se uplasio da ce mu al kaida ukrasti identitet ako posalje kyc dokumente na menjacnicu. Najozbiljnije...
 
Sto ne znaci ni da nece. Danas svako moze da ti mazne identitet ako hoce samo sto postoje daleko pozeljnije licnosti za tako nesto. Niko ne zeli identitet Srbina pa da mora da se cima za vise i sl. :D

BTW, na coinotronu postavljen novi port za one koji nece da podrze fork, za sada je 100% rudara za fork po defaultu ;)
"2016-06-26
DAO wars soft-fork dilemma: We've updated pool's default ETH client to get 1.4.8 with option --dao-soft-fork. Also we introduced new port for miners not supporting soft-fork: 3391"
 
Naravno, prvo prebacivanje, pa onda nazad na staro.
;)
Nadam se da će samo i ovi dev-ovi davati neke nagrade :)

Koliki je ono iznos koji poklanja hekler?
I koliko minimalno treba rudariti protiv forka da bi se to pokupilo?

Za sada sam još na dwarf, ali prebacim se čim zatreba. Ne znam samo kako i kada će clay da implementira mogućnost izbora.
 
Poslednja izmena:
Ma kakvo prebacivanje, nema od toga nista. Samo cete da se prebacite i to sto kao dobijete bice orphan-i. Bicete u minusu za ono sto ste mogli regularno da iskopate. Fork je neminovan i devovi nece davati nista. Bolje spremite novcice za skok, to je jedino sto cete dobiti ;)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Registruj se na epayments.com .Sta je fora kod njih, platis 35 dolara sa neke visa, master kartice na kojima imas sredstva. I tebi na kucnu adresu stigne epayments master kartica. I sad kad imas bitcoine lightcoine na poloniexu, btc-e... menjacnicama uradis na epaymentsu deposit founds, pa izaberes deposit via cryptocurrency, BTC... i stavis sumu koju oces da deponujes tipa 0.05 BTC (minimum je da vrednost bude 10 usd) i oni ti daju adresu na koju da posaljes btc, posaljes na tu adresu bitcoine i oni ti to konvertuju u dolare po lepom kursu. Te dolare stavis na karticu i ides na bilokoji bankomat da podignes pare dinare naravno. Tu ti je fiksna provizija 2.6 dolara bilo 1000 din da podizes bilo 30000 rsd da podizes. A mozes da kupujes po marketima i da placas na pos terminalima tom karticom bez provizije. Tipa odes u rodic i kupujes potrebstine...Cena godisnjeg odrzavanja ti je 35 dolara. Ja koristim ovaj sistem godinama i super je. Lep nacin za unovcavanje BTC. Onako bas udobno. Bez da uhvatite telefon u ruke ili bilo sta. Lepo ih pretvorite u dolare i idete na bankomat da podignete. Ako neko se odluci za ovaj nacin podizanja novca zamolo bih da se registruje preko ovog linka http://r.epayments.com/?promo=000-968989&utm_medium=[Traffic]&utm_source=[Source]&utm_campaign=[Campaign name]&utm_term=[Keyword]&utm_content=[Additionally] jer ja bi dobio neku paricu od njih zbog toga sto sam im nasao klijenta.
 
Poslednja izmena:
@kurajber kako skok? ;)
Zar SF neće izazvati nepovjerenje, centralno upravljanje, ljudski faktor,... propast,...
 
Ma kakvo prebacivanje, nema od toga nista. Samo cete da se prebacite i to sto kao dobijete bice orphan-i. Bicete u minusu za ono sto ste mogli regularno da iskopate. Fork je neminovan i devovi nece davati nista. Bolje spremite novcice za skok, to je jedino sto cete dobiti ;)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
S obzirom da je u pitanju ciljani soft fork mislim da ovo uopšte ne mora da bude tačno.

Soft fork ne znači neophodno da svi novoiskopani blokovi koristeći stari kod automatski postaju orphani, samo oni koji po novim 'pravilima' ne ispunjavaju zadate nove uslove.

Drugim rečima, ne mogu 100% da tvrdim jer nemam uvid u to šta će stvarno biti urađeno ali cenim da je sasvim bezopasno rudariti u nadi za nagradu. Ja neću juriti nagradu od napadača jer mislim da je sasvim izvesno da će do soft forka doći a nemam razloga da petljam po rigovima samo zbog lažne nade.
 
Poslednja izmena:
Ja hoću i nagradu i skok. :)
Svo "petljanje" po rigu se svodi na izmjenu jedne linije u bat fajlu. Moguće čak i samo promjena porta u toj liniji.
 
Necete dobiti i nagradu i fork, ne lozite se bzvz. Jednostavno, to se nece desiti.

@forum1nick to je zeljkova teorija sa gubljenjem poverenja, ja sam pricao suprotno pa se ljudi nasmejase slatko. Na kraju krajeva, videcemo uskoro ;)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
@kurajber naravno da nije bilo namjenjeno tebi nego dežurnom hejteru ;)
Ti bi mogao češće da baciš prognozu ovdje. Ne znam do čega je ili znaš ili te s3r3, ali na kraju je važno da bude pogodak.
 
Nazad
Vrh Dno