Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
pool nemoze da posalje iskopano dok ne krenu transakcije koje treba uskoro da se dese... zato su ljudi skepticni ka istom... mada malo ljudi zbog toga kopa na pool-u kao i to da je sinoc pool brljavio malo, bio offline itd

koliko sma ja razumeo treba da dobijemo nov eth... i kad se blokovi nadju sa istim, znaci kad vecina manera predju na isti krecu transakcije
 
Finney je za ETH isto što i satoshi za BTC odnosno jedan milioniti/milijarditi deo coina, bio sam upravu već sam iskopao 1.5 eth-a
 
Poslednja izmena:
IPO je bio 60 miliona, mineri godisnje kopaju 18 miliona, ljudi su kupovali za 0.001btc per etar.... generalno bice dumpa sigurno, na kojoj ce se ceni stabilizovati nemam pojma...
Sad sam našao ovo, ako je tačno, realno džabe kopamo
"IPO coin: 60102216 ETH coins were sold by the total number of 31531 BTC" LOL
 
Poslednja izmena:
Da generalno je decentralizovano sa OGROMNIM premine-om.... mada na projektu verujem da je radilo dosta ljudi! ali nekog masnog profita ovde nece biti
 
Ja sam preinstalirao win i opet mi trazi msvcr120.dll. A ubacio sam vcredist_x64. Cim pokrenem alethzero ovo dobijam:

mm.jpg
 
Poslednja izmena:
Sve što sam pročitao na temu vrednosti je bilo deprimirajuće ali sama ideja je zanimljiva i jedan je od prvih projekata koji blockchain tehnologiju koriste kao osnovu za druge projekte.
 
Prestao sam da kopam na pulu jos pre par sati i sada svaki put kada izvrsim refresh stranice balans se malo po malo smanjuje :D
 
Prestao sam da kopam na pulu jos pre par sati i sada svaki put kada izvrsim refresh stranice balans se malo po malo smanjuje :D

Nije to problem jer pool moze da ti napravi stanje tek kad izrudari blok a to bas i nije retko... veci je problem nestabilnost pool-a

Inace na win10 glavnom racunaru sa 290x, rudarenje je jadno baca 24Mh isto kao 7950... nisam probao druge drivere, a i oce da se zaglupi na ovom kompu sam isao preko geth-a, na rudarskom 8ci sa eth radi super stabilno

Jos nisam nista skontao oko slanja, znam da sad nemoze ali kad bude moglo plasim se da ce cena roknoti dok skontam kako se isti salju :)
 
Poslednja izmena:
Slanje bi trebalo da bude trivijalno, pogledao sam kod za tu svrhu. Brine me jedino to što na adresi koja u block exploreru pokazuje neko stanje kad pristupam iz konzole ne dobijam isti rezulat. Nadam se da kad omoguce slanje to nece biti tako.

> web3.eth.sendTransaction({from:web3.eth.coinbase, to:web3.eth.accounts[1], value: web3.toWei(0.05, "ether")})
Please unlock account d1ade25ccd3d550a7eb532ac759cac7be09c2719.
Passphrase:
Account is now unlocked for this session.
'0xeeb66b211e7d9be55232ed70c2ebb1bcc5d5fd9ed01d876fac5cff45b5bf8bf4'
 
Poslednja izmena:
Slanje bi trebalo da bude trivijalno, pogledao sam kod za tu svrhu. Brine me jedino to što na adresi koja u block exploreru pokazuje neko stanje kad pristupam iz konzole ne dobijam isti rezulat. Nadam se da kad omoguce slanje to nece biti tako.

Da mislim da je to problem kod windows klijenta, takodje adresi sa var nemozes dodeliti ime, tako nemozes dodeliti ni kome saljes ime/adresu, pitao sam na irc kanalu ali niko nije znao
u GUI konzuli tek mi nista nije jasno :)

geth wallet na win10 oce da se zaglupi, samo stane na nekom bloku bez ikakve greske, sa ctrl+c on nastavi kao da nista nije bilo :)
 
Poslednja izmena:
Meni to sintaksno sve radi, tako da nemam dilemu kako.

Sa eth klijetom se mora pristupati preko web3 objekta sve ostalo je isto kao i za geth, a on je solidno dokumentovan.
 
na primer ovo mi ne radi:
var primaryAccount = web3.eth.accounts[0]

kaze undefined
ali meni naprimer web3.getBalance(web3.eth.coinbase) daje tacan iznos, tri bloka ili
15 i (18 nula) :)

e sad mozda moram prvo iz eth.conbase prvo da probacim coine u account(0)?
ne kontam razliku coinbase i account
 
Poslednja izmena:
To slobodno ignoriši. Programirao sam nešto u node.js pa sam se već susretao sa tim, ako si željan znanja objašnjenje sledi:

The JavaScript functions always return something. If you don't specify something to return in the function, 'undefined' is returned by default.

Don't worry though, this doesn't affect anything, you can ignore it.

U node.js me je smaralo pa sam pronašao način kako da ga ućutkam:

Kod:
module.exports.repl.ignoreUndefined = true;
 
uffff mamicu mu, a ja se zezam i buljarim a sad vidim da radi i da je dodelio nakon provere stanja sa imenom accounta :)

balance mi tacno ispisuje evo sad je otvorio 4 block sa 5.015 ether-a identicno kao i na blockchainu

Ova me malo buni:
var sender = web3.eth.accounts[0];
var recipient = web3.eth.accounts[1];

var amount = web3.toWei(0.01, "ether");

"If you are adding a friend's account address instead, put it in between quotes like ‘0xffd25e388bf07765e6d7a00d6ae83fa750460c7e'"

znaci ovako:
var recipient = ‘0xffd25e388bf07765e6d7a00d6ae83fa750460c7e'

slanje mi je jasno:
web3.eth.sendTransaction({from: sender, to: recipient, value: amount})

pise i da mora da se transformise u wei to je ta trace komada
 
Poslednja izmena:
smsesno, od sad ucestvujem samo na ovom delu foruma, ostalo bojkotujem vecno
 
Mislim da se DAG fajlovi nalaze %AppData%\Local\Ethash
 
Poslednja izmena od urednika:
Na glavnom kompu me zeza wallet, ~15% blokova ne uvati a sihronizovan je..., mada se desi i na drugim ponekad samo, posto sam proveravao sa sajtom
https://eth-status.org/

sad sam na drugom kompu uperio miner na IP adresu prvog kompa i izgleda funkcionise, nadam se da je samo -F dovoljno, RPC default port je 8545 (za eth wallet)
ethminer -F http://192.168.0.14:8545 -G --opencl-platform 1
 
Poslednja izmena:
da bi se sa više kompa kopalo na istom accountu nebitno dal su ulokalnoj mreži ili na udaljenoj lokaciji mislim da je dovoljno da se u konzoli samo navede adresa na kojoj se kopa miner.setEtherbase("0xd8ae46b..........5f6be01...f")
 
jedno koncozno uputstvo napisano za 2min da nebi svakom ponaosob odgovarao:

ako pokušavaš pod win sve da namestiš predpostavljam da je tako i imaš instaliran pyton 2.7 ili neki noviji nebitno pip ti se nalazi u scripts folderu

dakle udeš u komandnu liniju u pyton folder koji predhodno instaliraš ako vec nisi odavde

pip install bitcoin

(nezaboravi da iskopiraš mk_genesis_block.py u pyton folder

python mk_genesis_block.py --extradata 0x11bbe8db4e347b4e8c937c1c8370e4b5ed33adb3db69cbdb7a38e1e50b1b82fa > genesis_block.json

pravljenje genesis_block.json fajla može malo da potraje 3-4min možda i malo više

posle u nekom drugom folderu npr C:\Ethereum iskopiraš

1. novonapravljeni genesis_block.json fajl iz pyton foldera
2. skineš geth i raspakuješ ga u C:\Ethereum
3. verovatno ti trebaju msvcp120.dll i msvcr120.dll imaš ih u c:\Program Files\Ethereum (++) 0.9.38\bin\ instalirani su uz alethzero
4. iskopiraš ethminer iz c:\Program Files\Ethereum (++) 0.9.38\Release\

kada sve iskopiraš pokreceš prvu sinhronizaciju da genesis blokom

geth --genesis genesis_block.json

čim napiše da je genesis block sucefuly writen možeš da sacekaš još 20-30 sec i gasiš prozor

novu user praviš sa

geth account new

uneseš pass dva puta

posle pokreceš blockchain sa konzolom u kojoj možeš da kucaš razne funkcije za balance i ostale stvari...

geth --rpc console

to je to za block chain sada bi trebalo da sa komandom koju unosiš u tom prozoru

web3.eth.coinbase

dobiješ svoju wallet adresu

ovde proveravaš stanje

web3.fromWei(eth.getBalance(eth.coinbase), "ether")

što se tice blockchaina to je to


Prvo pokretanje miner-a pravi DAG fajl i pokreceš ponaosob za svaku karticu sa

ethminer -G -M --opencl-device 0
ethminer -G -M --opencl-device 1
....

koliko imaš više kartica ponoviš više puta, nepustaš miner odmah da kopa nego prvo ideš jednu po jednu karticu sa -M (benchmark) komandom da bi se napravio DAG fajl (nešto kao bin), pravljenje DAG fajla oduzima dosta memorije pa ako imaš puno kartica a samo 4gb ram na rigu može da ti se ubuli makina kao meni na 4gb ram sa 4x7950+2x7970 pa je najbolje jedna po jedna...
kada se naprave svi dagovi (obicno se samo za prvu karticu ceka, a za ostale ne ako je isti GPU)
pokretanje minera


Ako neko želi na pool da kopa bat je prost i normalno netreba block chain u pozadini da radi....


ovo na kraj /100 oznacava brzinu minera ako vam rig ima 70Mhs stavite 70

molim moderatora da doda/prepravi šta misli da traba i stavi na početku teme post....
 
Poslednja izmena od urednika:
U mom uputstvu, a i u ostalim se ne navode putanje, podrazumeva se da toliko znate.

Dakle ako pozivate aplikaciju (program) morate biti u folderu u kojem se ona nalazi (ili se putanja mora nalaziti u path-u ali da ne komplikujem sad i sa tim...)

Ako niste onda morate navesti putanju do programa koji izvršavate.

Primer:

pip.exe se nalazi na putanji c:\Python27\Scripts\pip.exe

Ako niste u folderu c:\Python27\Scripts\ morate navesti celu putanju kao što sam gore naveo pa bi bilo:

c:\Python27\Scripts\pip.exe install bitcoin

U ovom konkretnom slučaju je lakše da budete u tom folderu. Tamo se stiže sa:

cd c:\Python27\scripts

ili

cd c:\Phyton27

pa opet

cd scripts

U command promptu vam radi tab completion pa možete kucati samo početak naziva foldera, a Tab ↹ taster će da završi pa ne rizikujete da pogrešite u kucanju naziva.

Da naglasim još jednom jer me neki pitaju a nisu obratili pažnju:

Ko koristi eth klijent mora pristupati preko web3 objekta iz konzole, dakle ovo što je gore sasami napisao:

Kod:
web3.fromWei(eth.getBalance(eth.coinbase), "ether")

mora ovako kada koristite eth konzolu (ethconsole.exe)

Kod:
web3.fromWei(web3.eth.getBalance(web3.eth.coinbase), "ether")
 
Poslednja izmena:
@paradigma

moj zadnji kontakt sa programiranjem i nekim znanjem po tom pitanju bio je GW BASIC, FOR TO NEXT petlja, GO TO i IF THEN uslov i komanda... :d
 
Poslednja izmena:
Gledaj, ako si tolike godine koristio reaper i cgminer, onda znaš i ovo "kuckanje".

3. verovatno ti trebaju msvcp120.dll i msvcr120.dll imaš ih u c:\Program Files\Ethereum (++) 0.9.38\bin\ instalirani su uz alethzero

Preporuka je da se ne koristi alethzero (GUI), jer će se napraviti kupus u AppData\Roaming\Ethereum. Ako Vam trebaju pomenuti fajlovi, instalirajte ovo.

4. iskopiraš ethminer iz c:\Program Files\Ethereum (++) 0.9.38\Release\

Opet, ne mora instalacija, izvucite ethminer.exe i libcurl.dll iz same instalacije uz pomoć 7-zipa.
 
Poslednja izmena:
koristio cgminer, LINUX nikad, naucio na prozore i kliktanje misem tako da mi je sve ovo poizmaklo i kad pitam neku banalnu stvar to je samo zato sto nisam vise u toku sa tim a kad vidim uputstvo ja kucam precizno po njemu...
 
Koliko sam razumeo ove sa irc-a, ocekuje se za dan/dva (verovatno) da ce se u kodu ubaciti update:
https://github.com/ethereum/go-ethereum/commit/56219a5e7a9ed4762870a891bf962558ee846b74

i cim veliki mineri updatuju nakon 6+ sati krecu transakcije

ja sam sinoc i dalje imao problem sa blockchainom vidim i da su neki veci mineri kasnili da uvate sve blokove... povecao sam broj peer-va na koje se konektujem na 10, ali realno neznam koliko mi je to pomogli, komanda za eth je -x 10

Sa sajta https://eth-status.org/ poredite vreme zadnjeg bloka i prozora vaseg GPU minera (treba da je identicno)... sad trenutno nemam propustene blokove ali ih je nocas bilo
 
Poslednja izmena:
https://explorer.etherapps.info

Kad ukucate adresu ako ste nasli blokove na dodatan info mozete videti vas hashrate, ali isti se bazaira na vasoj brzini nalazenja blokova, ako je veci od realnog znaci da ste imali vise srece i obrnuto :)
Moj je taman tu na 100% ni sreca ni nesreca
 
Nazad
Vrh Dno