Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Ne videh na klipu nidje da je undervolt pao, verovatno su ovo def vrednosti, mada sam klip na brzinu premotavao nisam gledao ceo..

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Ima dole u komentarima, uradio je undervolt.
 
*mjau**mjau**mjau* ja imam skoro na sve rigove 1kw napajanja, neki sa 5 neki sa 6 kartica

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Oce li svi altovi koji su na ovom algo da prihvate update ili kako?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Ima li neki link u kome se detaljnije govori o promeni algoritma, nigde nista ne mogu da nadjem?

I zamolio bih da ne ostavljate linkove likova koji imaju 15k pregleda i 300 suba a rade ovako ozbiljnu temu.
 
Poslednja izmena:
Prema prvim testiranjima ProgPow vuce 30% vise struje iz AMD kartica, i da su Nvidie dosta bolje optimizovane trenutnim minerima.

I didn't do much testing but if its 8mh/s (180-250watts) for a RX 570/580 and 14/15mh/s (140-150watts) for a GTX 1070/1070ti

https://www.youtube.com/watch?v=psRcOR-Xv-Q

to su jos prvi mineri , neoptimizovani, setite se samo kako je bilo 2015 leto kad se poceo kopati eth, katastrofa, trebalo je skoro pola godine da se pojave tzv krsteni mineri
 
Kakva li ce biti isplativost na novom algo, koliko li procenata trenutno drze asic masine na eth?

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Znači, koliko kapiram, više nećemo kopati Claymore-om, nego izlazi nešto drugo?
 
Jel orda sledi novi algo nakon forka ili posle?

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
izbacice i clay miner, nece propustiti priliku, mada mislim da vec ima spreman
 
Koja je onda preporuka? Večeras ugasiti mašine i čekati novi Clay ili šta? To mi nije jasno. Svakako mi je jasno da od sutra nema smisla kopati sa sadašnjim "lopatama".
 
Ja ne znam odakle vama da se menja algoritam i da treba da gasimo i menjamo majnere?! Gde ste sto pročitali, dajte neki link?!
 
Znaci tek u oktobru se menja algo, gotovo je sa majnovanjem eth-a, posle forka nece biti ni za struju dok ne skoci cena preko 200$

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^ lowlight, pa nisi dobro pročitao :)

Another hard fork, dubbed “Istanbul,” which is different from the the ProgPow upgrade, is planned for October 2019. The Istanbul upgrade is part of a periodic upgrade cycle and is to be expected to maintain the network.
Regarding the timing and exact date of the ProgPow upgrade, it is uncertain. However, we can expect an update the next time Ethereum developers hold their dev call on January 18.


Tačan datum ProgPow-a nije određen, a bićemo obavešteni o novostima nakon sledećeg sastanka razvojnog tima koji je za tri dana. U oktobru će biti samo još jedan redovni fork.
 
Po ovom tekstu da, ostavljaju nas da placamo struju [emoji23]

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Do daljnjeg, koliko sam razumeo
 
Koliko sam razumio fork bi donio samo laksu manipulaciju, tako da do novog sigurno ce proci par mjeseci, ne vjerujem da ce sad za 2 dana reci ee ispravili smo evo fork sad :)

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Da, a i malo je čudno da pored svih testiranja i provera baš sad na 24h do forka nadju opet nešto, hmmm
 
Nisam ni mislio da ce da bude fork, ocekivao sam da ce da se desi ovako nesto, samo da ce ranije da napisu. Sad jos samo da isplativost ode gore, pa da palimo masine
 
Pre će biti ovo što je Simke napisao [emoji41]
 
odavno sam izašao iz svega ovoga pa me neki ortak pitao, da li može da se kopa na 4gb kartama? On ima 470 i 570
 
Nazad
Vrh Dno