Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Sto se tice windowsa 10 miner nista ne pomaze, malo sam se igrao testirao sa driverima koje preporucju 20.9.2 i karte koja je prva u slotu isto baca 0 mhs, probao sam rigove sa razlicitim driverima isto se desava.
Miner je samo za polaris/fiji kartice, tonge recimo nikako ne moze da pokrene miner.... sve u svemu realni jedno veliko nista!
 
Sapphire rx580 od 4gb su mi stale,a imam i asus od 4gb koje kopaju najnormalnije eth. Svuda su isti drajveri i phoenix 5.1c. Inače sam na windowsu 10
Da li se još neko susreo sa tim problemom i kako rešiti sem prelaska na linux platformu

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Poslah ti i na Vajber grupi :) Da li si prebacio sliku na integrisanu?
 
Jesam

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
https://www.youtube.com/watch?v=HEPEPdRTukk&t=266s
Malo dobrih vesti.
Moci ce jos malo da se kopa ETH i kad DAG predje 4 GB, negde do februara da duse sa smanjenim hasrate ali daj sta das.

Druga star DAG na ETC se vraca na 2.5Gb na EPOCH 390 negde za mesec dana, sto znaci bude li isplativosti selimo se na ETC naredne 2-3 godine.
Neda se polarisu 4Gb pa ode u penziju

Da li je ovo za ETC potvrdjeno, vidim da se dosta pisalo o tome, al ja iskreno cisto sumnjam
 
^potvrdjeno je

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Može neki link? Nigde ne nalazim da se smanjuje DAG od #390 epohe.
 
Hvala :)

Zanimljivo, videćemo šta će biti kada svi sa 4GB kartama pređu sa ETH na ETC ;)
 
Hvala :)

Zanimljivo, videćemo šta će biti kada svi sa 4GB kartama pređu sa ETH na ETC ;)

neka je grupba procena da je jos uvek oko 40% ETH mreze gpuova sa 4gb...
Tolko ce da skoci dif na ETC da ako to ne isprati cena isplativost ce da bude upitna.
 
Sto se tice windowsa 10 miner nista ne pomaze, malo sam se igrao testirao sa driverima koje preporucju 20.9.2 i karte koja je prva u slotu isto baca 0 mhs, probao sam rigove sa razlicitim driverima isto se desava.
Miner je samo za polaris/fiji kartice, tonge recimo nikako ne moze da pokrene miner.... sve u svemu realni jedno veliko nista!

ako ces fenix win10 v1903 i 20.4.2, ili jednostavno pokrenes teamredminer ;)
 
pustio sam teamredminer, ali vjerovatno jos koja epocha i mora se preci na Linux
 
trm i lolminer su ubacili zombi mod koji ce kopati i posle, samo ce mesec dana duze biti bolji hash na linuxu tj 100% hasha, posle sa smanjenjem hasha i povecanom potrosnjom pitanje je koliko ce biti isplativo.
 
Onda bi mogli ponovo da naprave da se dag radi na hardu kao na pocetku

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 
Ne daju se 4gb karte. :D

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
To je stari podatak za 4 GB karte da su 40% mreze , odnosno kad je hash na ETH iznosio oko 130 T , u medjuvremenu je hash porastao na oko 260 T i sve je to nova oprema , zato nigde i nema sad Nvidia da se kupi a kinezi mudro cute sa novim minerima za ETH .
Uostalo, videcemo brzo rasplet , a i sta je AMD pripremio od novih grafika kao odgovor na Nvidia , niske cene a brze grafike ,
 
To je stari podatak za 4 GB karte da su 40% mreze , odnosno kad je hash na ETH iznosio oko 130 T , u medjuvremenu je hash porastao na oko 260 T i sve je to nova oprema , zato nigde i nema sad Nvidia da se kupi a kinezi mudro cute sa novim minerima za ETH .
Uostalo, videcemo brzo rasplet , a i sta je AMD pripremio od novih grafika kao odgovor na Nvidia , niske cene a brze grafike ,
Imas live statistiku za hiveos... mislim da sam nedje odje vidio. Tako da nije stari podatak.

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
Ne verujem, vecina sa 4gb je na linuxu. Skoro sve w10 masine su sad sa 6gb i vise
 
Pitam se koliko je hasha 4gb ASIC-a. Takodje se pitam jesu li vec spremni ASIC-i sa npr 6gb i ako nisu, hoce li biti spremni do januara ili tek do marta. :)
 
vjerujem da je velika vecina ASIC 4GB uredjaja.... sto se tice kartica sa 4Gb memorije, nazalost sve i da ETC forkuju i da smanje DAG toliki broj 4GB kartica i ASIC-a dovest ce isplativost ETC-a na nivo koji nece pokrivati ni struju.
 
Mozda se trgne cena etc-a ko zna [emoji846]

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Jel probao neko :

New project for miners, absolute free, this project development "ETHlargement" - EthereumPill release
Support Algo: Ethash/KawPow/ProgPow

Download: https://ethereumpill.info/ProjectEthereumPill.zip

Virustotal: https://www.virustotal.com/gui/file...c29cf98ef043a9a13ebefa71297cb102c08/detection

Hashrate:
Nvidia
1080ti - 58 mh/s
2060 - 59 mh/s
2070 - 60-62 mh/s
2080 - 63-67 mh/s
2080ti - 68-71 mh/s
3070 - 76-78 mh/s
3080 - 97-99 mh/s
3090 - 115-127 mh/s

AMD
RX470 8gb - 25 mh/s
RX480 8gb - 27 mh/s
RX580 8gb - 30 mh/s
Vega56 - 36 mh/s
Vega64 - 38 mh/s
RX5500 XT - 58 mh/s
RX5600 XT - 63 mh/s
RX5700 XT - 65 mh/s
 
Nazad
Vrh Dno