Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Radio mi je rig do skoro na coinotronu r9 270 2gb, sada nikako neće da se zakači. Da li ova kartica i dalje može da kopa Eth?
 
moze da kopa eth, (samo pitanje koliko ti je isplativo) ali moras da stavis kartu od 4 gb koja daje sliku i tek ce ti onda kopati eth sa kartama od 2 gb
 
Moji rigovi danas (oba) izbacili. Bez objašnjenja. Oba, jedan za drugim...
Pokrenuo sam ih bez po muke sa istim AB vrednostima (1169/1989) ali mi je sada hash oko 28mice +- a pre toga je bio preko 28 po kartici (oko 28.2Mh/s).
...
(Coinotron+Clay 7.4)
 
Moji rigovi danas (oba) izbacili. Bez objašnjenja. Oba, jedan za drugim...
Pokrenuo sam ih bez po muke sa istim AB vrednostima (1169/1989) ali mi je sada hash oko 28mice +- a pre toga je bio preko 28 po kartici (oko 28.2Mh/s).
...
(Coinotron+Clay 7.4)

Bilo je vec price od tome, ako sam dobro ispratio na casu, desava se zato sto DAG konstantno raste i karte koje su bile stabilne na nekim OC vrednostima memorije sada moraju da se smanje. Ali ovo da ga pokrenes sa istim podesacanjima je malo cudno, da ti nije nestalo struje ?

Koje su karte u pitanju?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma nije nestajala struja. Tu sam bio sve vreme...
msi rx 470 8gb su kartice.
Poslato sa Lumije 650 LTE preko TTa
 
Probaj da smanjis klok memorije samo na kartici koja je u x16 slotu

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
jutros se mjenjao dag oko 6h, ako su tad stali onda je zbog promjene dag-a
 
jel ima neko problem sa cointronom da mu pokazuje dosta manje hasa nego sto pokazuje na mineru?
 
Meni se to sa DAGom desilo pre dve nedelje. Ista stvar kao @neogeo -u. Smanjio klokove na kartici koja je bila kriticna i sve pici kao pre. Izleda da je bila nategnuta do granice

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Meni se to sa DAGom desilo pre dve nedelje. Ista stvar kao @neogeo -u. Smanjio klokove na kartici koja je bila kriticna i sve pici kao pre. Izleda da je bila nategnuta do granice

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Da i meni se to dešavalo ali je on pokrenuo miner sa starim setovanjima znaci nista nije smanjio...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ljudi, prebacio sam eth sa cexa na poloniex pre 8 sati jos nema nista. Jel se desava to nekome?
 
Da i meni se to dešavalo ali je on pokrenuo miner sa starim setovanjima znaci nista nije smanjio...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sa starim setovanjem se i meni pokretao miner i radio par sati pa pukne...i tako u krug, dok nisam klokove promenio. Ne znam da li on i dalje moze raditi na istim vrednostima kad ih je ponovo pokrenuo ili mu puca posle par sati

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
ETH treba 1 da se nakopa da bi ostvario "prebačaj"
Ja sam pre neki dan radio Withdrawal sa Poloniexa na CEX, potvrdio poslat mi email ali cvrc. Na History Poloniexa je celog dana stajalo Waiting Approwal pa sam im poslao Support Ticket i posle 24h dobio odgvor da je rok za "prolaženje" transakcija 24h. Ako se posle toga ne ostvare, tek onda ih kontaktirati... JLZ (J**e Lud Zbunjenog)

@goldi: Ma jok. Ovo se desilo juče oko 13h (kada su izbacila oba riga)... tako da nisam našao nikakvu spregu. Pregledao sam i Log fajl minera, ali tamo nisam našao ništa valjano što bi ukazalo na disfunkciju. Ponavljam da sam ih posle toga sasvim normalno pokrenuo sa istim vrednostima koje su bile pre toga ali ovog puta nikako ne mogu valjano da dobacim 28Mh/vga. Sve se vrti tu negde (kao geometrijsko mesto tačaka :d)
 
Poslednja izmena:
Znam ja da treba da nakopa 1, nije to problem, veci problem je sto im je trebalo vise od 24h da prebace 2 eth-a
 
dal ce da bude stabilno
120px-Transparent_Trollface2.png


555777.jpg
 
najgore je sto sad ne mogu da ubodem isto, sad dobijam manje ii odma puca driver ono bar radilo oko minuta kad sam ga sam ugasio za svaki slucaj da ne pukne driver mrzi me da restartujem :whip:
 
Ne radi Coinotron od 18-19h?
 
Proradio jutros

Послато са 6039Y уз помоћ Тапатока
 
Ja batalio ETH koliko god da mi je isplativ :(
Malo, malo, pa mi izbace rigovi pa Jovo-na novo...
 
To samo znaci da ti nije sve podeseno kako treba (nategnute karte, lose modovan bios, mali napon...), jer mi pogon radi kao sat na coinotronu vec mesecima
 
Memorija je nagu*ena i kada se povisi DAG popucaju grafe... krastavac, duša 'oće al' dupe klokoće :D

Sent from Lumia 650 LTE @mTalk
 
e sto volim kad su ljudi ovako iskreni pa kazu sta je , a ne nista nisam diro' sve je radilo, a mi ostali smo jelte veverice :),
spusti malo taj clock memorije, neces osiromasiti za to malo, ali ces zaboraviti sta je cackanje riga :)
 
Kod mene isto, ne pamtim kad sam zadnji put imao bilo kakav problem na rigovima, preko 6 mjeseci na coinotronu bez i jednog zabadanja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno