Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Pa kad nema vino i sirce se pije...
Nisu Th vec su Mh.
Nisu to lose kartice, nisu ni veliki potrosaci , samo gledaj da ih nadjes sa samsung memorijama jer ce da trose dosta manje , bice rentabilnije i manje ce se grejati... Gde si ih nasao na 220e i koja im je tacna oznaka???

bio sam radoznao da vidim ... ne nadjoh kod nas da neko prodaje sa 8 gb, samo 4gb (i to je pitanje da li ih koliko ima) :( izgleda nestasica , kao onomad pre tri godine . e sada poucen iskustvom od pre , mozda ce sledeci kontigent kartica koje stignu biti skuplje za 20-30% ..a ako se to ostvari onda se zna sta ce biti sa cenom eth_a :)****\______>

edit
kad pomenu sir4e ... za novu godinu gledao sam epizodu mister Bina kako od sir4e pravi vino xexexexeexe...
 
Poslednja izmena:
Nestasica je apsolutno svih modela kartica, od Gtx 1650/Rx 570 pa navise.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
jel vam se desava na ezilu da pukne majner il da se sam restartuje posle kopanja ZIL-a,i dal je normalno da je ZIL hasrate skoro 100% veci od ETH
ispratio sam ga,ponovo pravi dag i onda -61 eror bufer i onda ga automatika restartuje,u Phoenix majneru je bilo namesteno rmode2 da reboot,sad sam stavio na rmode1 da samo restaruje majner
 
Poslednja izmena:
Na ethermjne mi skocio estimated earnings u eth za oko 50% od jutros.
Hash je isti. Diff je visi nego prethodnih dana ( cini mi se svaki dan je sve visi). Sta li se dogadja?
 
Prebacuju ETH za dalji istovar :)
 
Skočila je nagrada po bloku:
Bl. reward: 3.91
Bl. reward 24h: 4.71
 
pomjeraju se velike kolicine ETH-a zato skace nagrada po bloku i mineri kopaju znatno vise, ali to je sve zbog panike zbog pada cijene, vjerujem da ce se brzo sve smiriti.
 
Aha. Nisam primetio. Nemam bas iskustva sa ethash. Ranije equihash... tek od letos kopam eth ali nisam nista mnogo zagledao dok mi onomad claymore nije stao, tek sad malo optimizujem :D
 
Bio je reward i ispod tri pre par dana,igraju se sa tim,oni znaju sto.
 
Da li ima najave da će izbaciti ASIC uređaje iz priče ili ostaje kako jeste ?

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Izbacili su ga iz Berlin hard forka koji ce uskoro da bude.
Bice tek u sledecem za nekih 6mes, nisu ga svi klijenti implementirali, neki nisu ni krenuli...

Koliko sam ja mogao da procitam najavljuje se 1-3 meseca iza Berlin forka, koji je valjda u Februaru.

Tako da izgleda da ce stici i ranije.

Sta to znaci za minere? Opet, koliko sam mogao da pronadjem uvodjenje EIP-1559 za posledicu ima nekih 50% manje prihoda.

Mislim da to ne znaju mnogi koji danas kupuju kartice za 700-800evra.

Uz ovu cenu, dif i -50% profita. Odplata takve kartice je 2 godine.
 
Ja sam upucen u roadmap jednog od klijenata pa znam da nece biti spremna implementacija sigurno do leta. A hardkork-a nema dok nisu svi spremni.

Tesko je kvantifikovati koliko tacno manje ce da zaradjuju mineri, ali ne burn-uje se sav fee preko 2eth, nego opet postoji miner tip koji opet predstavlja neki vid utrkivanja za transakcije.

Ako je prosecan mining reward po blocku za decembar 2020 npr bio 2.60, sad po novom sistemu bi lupam bio 2.20, 2.25, tako da nije to toliko drasticna razlika.
 
Koliki je iznos gas-a za slanje tokena sa eth adrese.

Meni sada trazi preko metamaska 20 $ eth-a za slanje tokena i za iznos od 10 $ i za iznos od 5000 $.
2017 godine je bilo ispod 1 $ za istu kolicinu tokena.

Sta se dogodilo u medjuvremenu ?
 
Porasla cena ETH

A verovatno si ubo momenat kad je zagusena mreza.

Ako ti se ne zuri, pogledaj na nekom sajtu sa statistikom koji je minimum danas bio za gas price, pa posalji transakciju sa tom cenom, pa bi trebalo da prodje sutra/prekosutra
 
Poslednja izmena:
Koji majner koristite, koji sad najstabilni i jedan od boljih, nisam dugo u ovome bio?

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Phoenix...pogledaj za poslednju verziju..
Moja 1070 baca 26.2 Mhs. na 70 tdp i - 50 +600 ako je tako podesavano, nisam zaista dugo u ovome.To znaci da je dotrajala ili bolje nije ni mogla? Inace Zotac su mi davale 31-31.5 Mhs.
Samo ovo je u desktopu, znaci klasika win 10 i sa gomilom igara. i programa [emoji23]
Samo me zanimalo kakva je posle 3.godine.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
A reci mi sa Phoenix pise 26.9 Mhs a ispod pise avarage pool 30 Mhs... (to je bilo manje medjutim skocilo posle 2h)zanima me sta je merodavnije.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
U ovih par dana gas se nije spuštalo ispod 17 $.

Probao sam par puta dnevno.


Hm

Koji token saljes i gde? Tj sta konkretno radis? Pretpostavljam da saljes na neki smart contract cim toliko kosta....
 
Nazad
Vrh Dno