Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Axa, okey hvala. A mozes li mi reci sta treba da se upise u onim poljima sto sam stavio scren da bih znao za druge coine?
prvi red je za email adresu i cekiras to,da ukoliko stane miner pool te obavesti da je miner offline,min na kolko prebacuje pool npr ,0.05 to su vec objasnili kako.i sta,i tvoja ip adresa da bi prihvatio podesenje...

Sent from my MYA-L41 using Tapatalk
 
prvi red je za email adresu i cekiras to,da ukoliko stane miner pool te obavesti da je miner offline,min na kolko prebacuje pool npr ,0.05 to su vec objasnili kako.i sta,i tvoja ip adresa da bi prihvatio podesenje...

Sent from my MYA-L41 using Tapatalk

Sve to uradim i nece da promeni zeljeni iznos...
 
Kucam sa tackom, i kad kliknem na submit izbaci invalid IP? ( tu stavim ip adresu koju dobijem kada otkucam whath is my public ip na googlu) ?
Moraš pustiti miner da kopa neko vreme da bi ti prihvatio ip adresu,otprilike 2-3 sata ,da bi skontao sa koje adrese kopas

Poslato sa HUAWEI MT7-TL10 uz pomoć Tapatoka
 
Koriatim 11.9 claymore i u prozoru preko ETHmonitoring(pracenje riga) izbacuje ave podatke a ovo me zanima sta znaci?

Valid share 834 za neka 24h a ovo mi izbacilo pored...
Incorrect ETH shares: GPU0 70

Sta to konkretno znaci,koliko gubim sa tim jer to je skoro 10% od total share za 1 dan?
 
Probaj samo da restartuješ miner. Ako nastavi ugasi rig i mrdni malo ekstender. Ako i dalje nastavi zameni ekstender. Ovo sve pod pretpostavkom da je odjednom počela da baca incorrect, ako ih je bilo od starta onda smanji klokove.
 
Msm da je od pocetka bilo nisam siguran jer mesecima nisam kopa ETH juce poceo iz dosade malo u ovo vreme kad je sve skoro na istom.
Podesavanja su +1 i +800 na 70 tdp.
 
Probaj samo da restartuješ miner. Ako nastavi ugasi rig i mrdni malo ekstender. Ako i dalje nastavi zameni ekstender. Ovo sve pod pretpostavkom da je odjednom počela da baca incorrect, ako ih je bilo od starta onda smanji klokove.

+1
Hvala doktore :) posle restarta za sada 250 i ni jedan los :)
Ali sam sa nekih +800 spustio na +700...videcu do veceras...
 
Poslednja izmena:
Imam jedno pitanje kao potpuni novajlija.
Za početak, šta rudariti sa mojom trenutnom konfiguracijom (GTX1060 6GB, i5-4670)? Ethereum ili Zcash koliko sam nahvatao ali neka me neko ispravi. Hvala.
 
Imam jedno pitanje kao potpuni novajlija.
Za početak, šta rudariti sa mojom trenutnom konfiguracijom (GTX1060 6GB, i5-4670)? Ethereum ili Zcash koliko sam nahvatao ali neka me neko ispravi. Hvala.

Eth, mada prvo proveri koje memmorijske module imaš na toj grafici, preko gpuz. Samsung daje najviše mhs, potom micron, hynix je najlošiji.
 
Poslednja izmena:
Ljudi postavljaju jedna te ista pitanja non stop...100 puta se u ovoj temi pričalo o 1060ki i sta kopati s njom. To sto je novajlija ne znači da ne treba da se potrudi i iščita par stranica...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Eth, mada prvo proveri koje memmorijske module imaš na toj grafici, preko gpuz. Samsung daje najviše mhs, potom micron, hynix je najlošiji.
Samsungovi su moduli. Izgleda da sam imao sreće. Tnx!

Ljudi postavljaju jedna te ista pitanja non stop...100 puta se u ovoj temi pričalo o 1060ki i sta kopati s njom. To sto je novajlija ne znači da ne treba da se potrudi i iščita par stranica...
I'm deeply sorry my liege :d Verovatno je trebalo da prelistam XYZ stranica i izgubim nekoliko dana. Baš sam neuviđavan.
Anyway, poenta je da sam se zapravo još pre nekog vremena interesovao i čitao na forumu i samo mi je bila nedoumica li da Eth ili Zcash da rudarim. That's it. Have a nice day :)
 
Zna li neko da li na ethermine budu isplaćeni stale share-ovi (zakasneli šerovi) ? Tj ima li veze da li je recimo 3% stale ili 20% stale?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Stale share ti je zakasneli share za neki job koji si ti prvi resio ali tudji hash je stigao pre tvog. Ne mozete biti duplo isplaceni.
 
Ranije je Ethermine plaćao 65% za te stale shareove, ali ne znam sada kakva je situacija.
 
Eth u žešćoj dubiozi. Zna li neko zašto...ja sam mislio da ozbiljan tim radi na njemu..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ko je strpljiv i ceka , taj ce i dobiti..

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Eth u žešćoj dubiozi. Zna li neko zašto...ja sam mislio da ozbiljan tim radi na njemu..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sta za tebe prijatelju znaci ozbiljan tim i cena ne zavisi od tima nego od drugih stvari okolo odavno je on trebao da se sroza ljudima nije jasno kako se i ovoliko dugo zadrzao. Cena zavisi od drzavnih regulativa i primenljivosti.
 
Eth u žešćoj dubiozi. Zna li neko zašto...ja sam mislio da ozbiljan tim radi na njemu..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zna. Evo mi na forumu znamo zasto eth skace i zasto i pada pa smo s obzirom na to znanje milijarderi ali iz dosade tu cukamo na forumu da se ne skonta da se vozimo na jahtama
 
Sta za tebe prijatelju znaci ozbiljan tim i cena ne zavisi od tima nego od drugih stvari okolo odavno je on trebao da se sroza ljudima nije jasno kako se i ovoliko dugo zadrzao. Cena zavisi od drzavnih regulativa i primenljivosti.

ETH je alternativa Bitkoina , tako da kada pada BTC , tako i ETH pada , i suprotno . Nema tu nikakvih timova..
 
Eth u žešćoj dubiozi. Zna li neko zašto...ja sam mislio da ozbiljan tim radi na njemu..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Da li si ocekivao da ove domacice koje su kupile rigove dokupljuju ETH ili samo da se prazne? Pored njih, tu je i hrpa scam ICO-a od NG, kao i sacica ovih legitimnih, kojima treba kes za troskove...

A verujem da je i EOS to jos dodatno pogurao :d
 
Ljudi, kripto je generalno sada u bunaru, sve pada. Novac se neprekidno izvlaci iz kripta i sada je nebitno koji je tim iz novcica, dali ime primenu i ko ga koristi. Sve ide dole, tacka. Grafike mozete da gasite, nema smisla da se muce. Danas su kopale za struju, sutra nece ni toliko zaraditi. Asici su zajahali uveliko i dampuju sve iskopano, cena nema gde nego dole.
Hteli ili ne kapitulacija je neminovna. Sve je to vec vidjeno na BTC-u i LTC-u nekada davno, apsolutno se isto desava.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
zapravo bas iz tog razloga kako je bilo sa btc i ltc sada sa mnogo vecom kolicinom novcica i rudara reset mora biti jos jaci. Ako planiraju akumulaciju mora to jos dole, mogu da potpisem da jedno 50% rudara nije ni culo za drugi novcic osim za eth tipa rig koji stoji negde u spajzu kupljen kao sredstvo za pravljenje para bez rada i oni koji su ocekivali 300e od jednog riga svaki mesec. Sada je samo pitanje da li planiraju akumulaciju (koja moze potrajati par godina, sa postepenim padanjem i mirovanjem) ili samo otresanje i vracanje hardware-a na normalan nivo kao sto je vec bilo. I dalje mi nije jasno kako niko ne povezuje IT industriju i ekonomiju sa kriptom, a sve se svodi na uzimanje para. Pogledajte samo asic-e, nikada ih nije bilo vise i prave se za svaki algoritam (a i dalje se prica da su asici bacanje para i da ce rigovima uvek biti nesto drugo da se kopa). Asic resistant algo je mit, pitanje je samo da li ce ga javno dati, a garantujem da za eth postoje daleko bolji asici nego sto se javno nude, cak su i minority javno rekli da imaju miner i fpga koji su prodali privatno, a ako su javno izbacili eth pill koji za 1080ti dize hash sa 36 na 55 zamislite onda sta radi privatni miner i hardware. Gaming industrija je cinila 98% it hardware-a, a ne neki kripto za sta grafike nisu ni namenjene. Ljudi se cude zasto pada,a kartice koje su izasle pre 3 godine kostaju vise cak i polovne nego kad su izasle.
 
Grafike mozete da gasite, nema smisla da se muce. Danas su kopale za struju, sutra nece ni toliko zaraditi.
Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Mislim da nema potrebe gasiti rigove,mislim da je poenta u iskopanom,a trosak koji se pravi u vidu racuna za struju koji treba doplatiti nije strasan,sa obzirom na moguci dobitak u buducnosti. Uostalom rigovi nekopaju 0 dolara,kopaju nesto plus doplata za struju je solidna investicija.

To smo mogli da kazemo i za rudare koji su poceli jos pre neku godinu da rudare,ugasite nije dobra isplativost,medjutim neki su uspeli da dobro naplate svoje investicije.

Ako je neko mogao da iskesira 2k 3k 4k eura za rig mislim da mu nije problem i da doplacuje za struju,to se treba gledati kao investicija,a svaka investicija nosi rizik kao i kripto.
 
Dajte bre nešto veselo :)

Udariste na depresiju, još malo pa će svi da skaču sa mostova.
 
Sto bi neko doplacivao za struju? Bolje mu je da ugasi rig i da kupi kripto- nego da kopa sa minusom
 
Nazad
Vrh Dno