Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
@dzigi12
Da li mozes da povuces tih 32ETH (i kamatu), kad god hoces ili je zaista 'oroceno' na neki period?

Sent from my HD1903 using Tapatalk
 
@dzigi12
Da li mozes da povuces tih 32ETH (i kamatu), kad god hoces ili je zaista 'oroceno' na neki period?

Sent from my HD1903 using Tapatalk

Ne moze da se povuce jer za sada jos ne postoji ta opcija. Kada jednom prebacis ETH u nazvacemo ga ETH2.0 nema nazad. Zakljucan je ETH po onome sto su rekli ako ne bude nekog delay-a oko godinu i po do dve godine. Nakon toga kada ETH2.0 udje u fazu ako se ne varam 1.5 postojace mogucnost izvlacenja. Mozes ti i sada primera radi da izadjes iz toga ali opet neces moci da podignes ni nagradu ni inicijalni ulog dok ne dodje ta faza 1.5 ( nakon cca 2 godine ).

Jos malo statistike.

Po jednom Epochu koji je trenutno 11474 nagrada je 0.00004 ETH-a. Ako iz nekog razloga validator ne obavi svoju funkciju gubi se 0.00003 ETH-a. Na svakih sat vremena bude oko 10 Epoch-a recimo. Ako validator "predlozi" block biva nagradjen sa dodatnih 0.00293 ETH-a trenutno. Zato je bitno da je efikasnost validatora iznad 90% da bi se smanjili ti gubici koji nisu veliki ali opet ako imate veci broj validatora moze se osetiti. Nekih 10-ak dana je bila losa efikasnost ( od 55-85% ) ali to je sredjeno i sada je vecinom 99-100%. U proseku svaki od mojih validatora ima oko 6 predlozenih blokova. U poslednjih 7 dana dobio sam oko +0.0676 ETH-a u proseku po validatoru. Naravno ta cifra ce konstantno opadati kako bude sve vise i vise validatora. Ali sto je vise orocenog ETH-a manje ga je u opticaju sto moze pozitivo uticati na cenu. Videcemo sta ce biti na kraju ali razmisljam pozitivno. Ako ETH bude par hiljada evra za dve godine lagano se moze ziveti samo od nagrada koje se dobijaju na mesecnom nivou. Naravno to sve zavisi od broja validatora i orocenog ETH-a.
 
Poslednja izmena:
ko kopa sa 4gb kartama , preporucujem da predje na lolminer 1.19 , sve radi besprekorno , u najmanju ruku daje isto , gde vec fino radi , a tamo gde je stucao , povecao je hash. za sada nema kontraindikacija :)
 
Da li Binance dozvoljava isplatu za ETH sa poola, tj da se kopa na taj wallet?

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
mozes direktno kopati na poloniex bez problema , zlu ne trebalo ...
 
Drugari danas sam uplatio na berzu XCALIBRA odredjeni novac i pise mi realizovano a na toj menjacnici jos nisam video taj novac???Zna li neko koliko se ceka?
 
ko kopa sa 4gb kartama , preporucujem da predje na lolminer 1.19 , sve radi besprekorno , u najmanju ruku daje isto , gde vec fino radi , a tamo gde je stucao , povecao je hash. za sada nema kontraindikacija :)

I kolko je to Mh kad nema konkureciju , moras biti malo odredjeniji znaci napises npr. 1200/2050 = 18Mh... Ovako stavljas ljude u iskusenje da se "maju" bez nekakvog repera sta treba da dobiju na kraju...
 
Raveos . na rigu koji je radio samo sa lol1,17 vezijom i davao 12,4 mhs sada daje 14,2mhs 1060/1750 ...
 
Pozdrav svima, samo da se predstavim na kripto temi. Majner i holder eth. Pratim dugo ovaj podforum pa malo i da se ukljucim.
 
Da li neko zna koje vreme je potrebno da se izvrsi swap tokena na app.uniswap.org/

?
 
Ne znam kako moze da stoji pending 3 dana kad ima setovan default timeout od 20min cini mi se.

Ako zelis posalji mi transakciju na private pa da vidimo sta se desava.
 
Da li neko koristi RTX 3070 karte i koliko dugo, kao i koja su podesavanja u AB a da se ne preturuje i ne unisti kartici?
Isto me zanima i koliko dobijate Mhs?

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Da li neko koristi RTX 3070 karte i koliko dugo, kao i koja su podesavanja u AB a da se ne preturuje i ne unisti kartici?
Isto me zanima i koliko dobijate Mhs?

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

Pustio sam pre neki dan sa ovim podesavanjima PL-60,CC-+80,MC-+1175 i dobio sam 61.5mh/s,a ventovi su na auto
U pitanju su MSI VENTUS 3X karte
Nisam nesto odusevljen ali kad nema drugih dobre su i ove :D
 
Poslednja izmena:
Moja strategija je da povecavam broj novcica. Ne zelim da trenutno izvlacim pare za potrosnju.

Koja taktika je najbolja sta mislite, prodaja eth na levelima 1300+ pa cekanje pada i dna ili pare u dzep pa kupovina grafickih kad bude dno bera.... Jos 2 godine majnovanja, verovatno 3+, pa i sa manjim rewardom bez kockanja na shortu mi zvuci primamljivo.

Koliko se procenjuje pad rewarda nakon eip1559? Ugrubo 15%? Više?

Prosto ne mogu da verujem da ce se cena zadržati na ovim nivoima još dugo jer je majning eth sad super profitabilan, a to ne ide tako.jedino da eip bas osakati reward, mada trebalo bi da bude zakljucan na 2

Takodje kakva su razmisljanja o 8.feb i cme futures launchu, btc je 2017 krenu dole nakon istog.
 
Da li se nekome oco desilo i moze li se znati razlog [emoji15]
Ne znam sta da radim sad...
0b092590921dc31defcbe3f6eb49cce1.jpg


Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Probaj sa mobilnog interneta
Na njemu sam [emoji23]
Ne znam da nema veze sto sam ukljucio hotspot papodelio kolegi net? Restartovao sam ga upravo, sada je proradilo. Ovo mi se nikad nije desilo[emoji849]

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Dešavalo se meni masu puta samo sa tel. Ne znam razlog još uvek.
 
desi se ponekad jer gomila korisnika kad pristupaju preko mobilnog interneta imaju istu ip adresu, pa se tu "zaglupi" tj odreaguje baš onako kako je podešen, zbog nekih internih pravila

(primer;lupam; teoretski: 100 pojedinaca sa svojih mobilnih refreshuje tu stranicu za statistiku, i imaju istu ip adresu, sistem to može da prepozna kao da neko pokušava da skuplja informacije o tim accountima pa privremeno blokira IP adresu, ili npr ima podešavanje da može da dobije max 20 zahteva sa jedne ip adrese u minuti, i to se ponekad desi jer su svi nagrnuli, pa se pređe limit preko toga, i eto opet..)
 
desi se ponekad jer gomila korisnika kad pristupaju preko mobilnog interneta imaju istu ip adresu, pa se tu "zaglupi" tj odreaguje baš onako kako je podešen, zbog nekih internih pravila

(primer;lupam; teoretski: 100 pojedinaca sa svojih mobilnih refreshuje tu stranicu za statistiku, i imaju istu ip adresu, sistem to može da prepozna kao da neko pokušava da skuplja informacije o tim accountima pa privremeno blokira IP adresu, ili npr ima podešavanje da može da dobije max 20 zahteva sa jedne ip adrese u minuti, i to se ponekad desi jer su svi nagrnuli, pa se pređe limit preko toga, i eto opet..)
E ok, hvala.... [emoji4] vec. sam se is3povao... pomislio ko zna sta [emoji6]
Hvala...

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Dobar odnos ETH/BTC
Šta Vi mislite

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Ja se iskreno nadam proboju 0.05....
Ali videćemo.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Lepo je sto ide gore, ali mi to nije ni blizu primamljivo. Pre bi se opredelio za short.
300-400$ mozemo videti ponovo. 0.02 takodje. Ovo prvo je x4 ovo drugo x2
 
Nazad
Vrh Dno