Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Evo jednog dobrog na engleskom objasnjenja sta je CFD .

https://www.cmcmarkets.com/en/learn-cfd-trading/what-are-cfds

A contract for difference (CFD) is a popular form of derivative trading. CFD trading enables you to speculate on the rising or falling prices of fast-moving global financial markets (or instruments) such as shares, indices, commodities, currencies and treasuries.

Dakle CFD na kripto mozete trgovati po meni na najboljoj platformi regulisanog brokera , sa osiguranjem na ovom linku :)

https://nordfx.io/?id=1251100

Poluga , margin and leverage za kripto je od 10 do 30 puta , Depozit u ETH , bitcoin ili EURO ili dolar :)

Kad sve to pazljivo procitate i proucite pod uslovom da niste dete od 10 godina i da vam je IQ veci od broja cipela onda mozemo pricati dalje :)
 
Jos nam napisi koji ti je izvor na osnovu kog dobijas odrednice kada i na kojim cenama kupujes/ odnosno prodajes fjucerse? Nama kojima je trading jos u fazi debija


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja se trgovanjem na berzama forex i stock bavim dugo .

Dakle tehnicka i fundametalna analiza . Menadzment racuna . Paterni ili sabloni .

Potrebna je velika inteligencija samo kontrola , trud i rad da biste trgovali . Vec sam pisao o tome ovde .

Budite nervozni kad gubite i opusteni kad berza ide na vasu stranu .

Neke stvari i ne mogu da objasnim , jednostavno iskustvo ili analiza mnogo faktora na osnovu kojih se donose odluke .
 
Evo recimo sta ja osim " Price action" koristim .

RSI instrument podesen na 14 , na 1H grafikonu .
SMA 100 . i SMA200 isto na 1 H
Negativnu divergenciju na RSI - Jako dobar pokazatelj okretanja trenda
Fibonacijev Fibonacci Retracement Definition & Levels
Procenu kada je market u stabilizaciji kada u trendu
Linije trenda na vise vremenskih grafikona .
Grafikone na 1 minut , 15 minuta 1H i 4H kao i dnevne
Japanske svecice i paterne
 
Koristim dalje metodu parcijalnog ulaska u trejd .
Ne koristim stop losove , ali koristim cesto take profit i ulaske na zadatu cenu a ne na market cenu .
Umesto stop losova imam platformu koja dozvoljava hedzovanje pozicije pa ukoliko vidim da sam promasio smer i umesto zatvaranaj na gubitak ili stop loss ja kupim poziciju u suprotnom smeru dok ne ustanovim u kom smeru ide market .

Najrizicnije trgovanje je kada se trguje okretanje trenda a najbezbednije sa malim profitima je trgovati u trendu kada se trend definise .

Jako bitno je vreme ulaska u poziciju i na kom paru .

Ja na istoj platformi trgujem FIAT parovima i kripto valutama , a na drugoj platformi OANDA trgujem samo valutama :)
Trgujem na razlicite vremenske intervale u zavisnosti od marketa . Trgujem kombinacijom tehnicke i fundamentalne analize na foreksu na vesti . Sto je isto jako rizicno :)

NAdam se da sam nekome pomogao :)
 
Jedan od razloga zasto sam napisao nekoliko postova za redom je i taj sto mi se vise ljudi danas a i svaki put kad napisem nesto opsirnije na temu trgovanja javi privatnim porukama i zahtevaju dodatna obavestenja i informacije .
Po meni je logicnije da ti ljudi pisu javno na postovima i pitaju to sto misle da mogu da im odgovorim , Ja ili neko drugi ce im dati neki odgovor.
Postoji veliko interesovanje ljudi za ucenje trgovanja na trzistima i njihov nivo znanja je sarenolik .

Mozda treba i otvoriti temu za edukaciju .

U svakom slucaju nadam se da ce administratori reagovati brze i skanjati ljude sa destruktivnim namerama , uvredama psovkama itd a to se cesto na zalost desava na ovakvim forumima .

Gospodo 95 % ljudi su konstruktivni . 5 % su destruktivci .
Nikada ne dozvolite da tih 5 % ljudi vas nadvladaju iako su oni bezobrazniji , drski skloni konfliktima itd :)

Dakle ako mozemo da normalno pisemo na forumu super . Koliko se secam nekoliko clanova svojim pisanjem je vise puta zatvaralo teme .

Mislim da je bolje te clanove udaljiti sa foruma nego zatvarati teme i onemogucavati diskusiju od koje ce mozda neki ljudi imati koristi i nesto nauciti .

Uvek konstruktivni ljudi pobede destruktivne :)
 
ljudi, necije dete pobeglo i krenulo da se igra sa vasim ETH, molim vas proverite da nije vase :)
 
ljudi, necije dete pobeglo i krenulo da se igra sa vasim ETH, molim vas proverite da nije vase :)

Dragi marko iz novog sada nadam se da imate nesto i vezano za temu da kazete osim da ovako provocirate .
Nadam se da ce administratori uociti vasu destruktivnu nameru i da ce vam izreci adekvatnu opomenu .

To sto vi ne mozete neke stvari da razumete a znate da vredjate i omalovazavate nije nesto sto je pozeljno na forumima .

Ja vas potpuno razumem , vas nivo edukacije ne moze ovo da razume . ali zato ostavite druge ljude koji zele da diskutuju i uce i nema potrebe da ih ometate ,

Ili mozda vi mozete nesto da nam kazete , kako vi trgujete , na kojim platformama , koje taktiike koristite , sta ste sve vec nauzili i radili .

izvolite marknS , slobodno napisite :)
 
Nista nista, ipak se izvinjavam, vidim da si ipak 14+. za ostalo nisam siguran...samo ti nastavi da nas edukujes, zelim ti u medjuvremenu da cesto koristis "take profit" kako sam kazes :) i pazi da ti ne nestane japanskih svecica i poluga...
 
Nista nista, ipak se izvinjavam, vidim da si ipak 14+. za ostalo nisam siguran...samo ti nastavi da nas edukujes, zelim ti u medjuvremenu da cesto koristis "take profit" kako sam kazes :) i pazi da ti ne nestane japanskih svecica i poluga...
Ne znam cemu toliki naboj i zelja neka kod tebe da provjeravas koliko ko ima godina ? Jel si ti odje mjerodavan pa znas sve najbolje pa svima mozes da dobacis nesto ?

Prosvijetli nas ti sto znas i sto mislis o evo konkretno eth.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
ne znam ko je jovica ali se nadam da ce neki administrator videti sta si napisao i da ce ti objasniti da to sto si napisao nije normalno ponasanje na javnom forumu :)

dakle ako imas neki pik na tog jovicu resi to sa njim van foruma a ostavi ljude koji zele diskusiju da diskutuju

Polako momce, nista lose ti nisam rekao, ne vidim cemu gard i ne vidim kako si zakljucio da imam nesto protiv Jovice. Samo si me podsetio na njega. ;)
 
Ja ga čekam na 184$, posle toga može gde hoće :D

@Space, što baš do 27.?
 
27. Nista kolko ja znam
25. je fork
U martu krece test mreza za ETH 2.0
 
Usudjuješ se da javno iznosiš prognoze o ceni a ne znaš šta je planirano za 27/02?
Ako misliš na fork, planiran je za 28.02. Čak je juče block kalkulator pokazivao 01.03. u jednom trenutku

Zato pitam šta je 27. [emoji1787]

A 184$ nije prognoza, nego želja [emoji41]
 
Izgleda sa samo nas dvojicu zanima otvaranje teme o tradingu i edukaciji


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Evo ga i treći, tj. ja :)
 
Pisemo peticiju [emoji16] imamo tri potpisa za sad


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Navodni odlazak ovog lika i nije nešto uticao na cenu ETHa, tako da se ja nadam da ide ovo preko 160...

F1
 
Nazad
Vrh Dno