Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Ali isto tako fleška hoće i da rikne često. Tj pojedine fleške nisu za OS.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Ja sam uposlio neke matore fleske evo vec 3 meseca sljakaju super videcemo na dalje [emoji846]

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Koji iznos struje (u dolarima) ubacujete u raznorazne kalkulatore?
 
-cvddc mi nikad nije radilo na clayu , tj. nije spustao ispod 0.93.Koristim trix za vrednost izmedju 0.81-0.83.
-mvddc nisam nikad ni koristio-probao
 
@vojo ja držim sve na 850

@vladanr moraš da definišeš i -cvddc i -mvddc na istu vrednost da bi radilo ;)
 
SMOS je mama:

2.jpg

1.jpg

RX 5600 XT Sapphire Pulse
 
Oces reci Simple?
 
S imple
M ining
O perating
S ystem

S M O S
 
@Bojan.zex, kada budeš izmerio na unimeru 670mv tada ću verovati da je tako. A pošto to na unimeru neće pokazati, ti naponi samo mogu tu da pišu i da zavaravaju ljude. ;)

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Ajde dodji kod mene pa izmeri>
Glavno , potrosnja iz zida se poklapa sa time sto pokazuje SMOS (konkretno na tim kartama). Ako 670mv podignem na 750 sam SMOS ce pokazati vecu potronju a to ce potvriditi i merac iz zida. Ako napon na memarama podignem sa 1200mv na 1300 potrosanja na kartama ce da poraste na 100+W po kartici i to ce isto da pokaze merac iz zida...
tako da ako ti je drago dodji da meris, sankcionisanje ide sledecim redosledom , ako sam ja u krivu vodim u kafanu u suprotnom vodis ti...




Evo cak sam ti i video snimio sa trenutnom potrosnjom...

A u medjuvremenu stiglo pojacanjeeeee:

IMG_20201126_140121.jpg
 
Poslednja izmena:
A kolika je to potrošnja iz zida? Samo reci potrošnju i na ti na slepo ću ti reći da li je 670 realno ili ne.

A pa to je 5600, tu već može da se desi. Ja reko Polaris. :D Izvinjavam se, tu ne smem da tvrdim.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
pa jel vidis na video zapisu , to sam ja snimao pre 10-15 minuta??? ~650W
 
Jel si modovao bios na svim kartama?

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
@vladanr misli da važi, ja ubacujem i u Claymore i u Phoenix :)
 
Bojan.zex predpostavljam da je povoljnije po MH bilo uzeti RX 5600 u odnosu na RX5700 ? koliko vidim 290 eura je cena za RX5600 na oglasima .

Da li je razlog to razlog sto si nabavio njih ili nesto drugo . Koliko vidim 5700 se prodaju za 350 ako ih uopste ima po toj ceni . Jer ti trgovci sa oglasa su haos , stave neku cenu a kad ih nazoves onda ti kazu neku drugu daleko vecu :) i nemoguce uslove kupovine , bar neki moji pokusaji za neku robu koju ovi prodavci prodaju
 
razlog je temeratura DDR6 memorija. Na vecini kartica ide u 100C.
Ove Sapphire RX5600XT izgleda da imaju najbolje hladjen DDR i retko prelazi 65C.
Od 5700XT samo imao MSI ali je *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*, jedino sto vredi su po mom skromnom misljenju SAPPHIRE RX 5700XT Nitro + (bez BE u produzetku) ali su te kartice znatno skuplje... Meni je nejvecu ulogu igrao Mh / W a ove su kartice lideri u tome jer dobijes 300Mh sa potrosnjom od 640-50W.
 
Poslednja izmena:
a cuo sam nesto za Nitro+ da nisu sve iste sta je sa tim karticama sa oznakom "BE" one ne valjaju jel?
 
Kao valjda :
B lack
E dition
dolaze sa nizim klokovima i valjda jednim heatpipe-om manje, u glavnom su jeftinije , moguce da budu i drugi GDDR cipovim, verovatno sa razlogom... Recimo i ovih Sapphire RX 5600 XT imas sa BE , dolaze sa Hynix memorijom , jesu jeftinije ali su memorijski cipovi 15-20C topliji nego na ove bez BE koje dolaze sa Samsung memorijama. E sad Samsung trpi manje klokove i obicno se krece do 1820 a Hynix idu lagano do 1860.
 
Poslednja izmena:
Ja imam 2 riga sapphire pulse rx5700xt, memorije trenutno rade od 72 do 78c ne idu do 100c ne znam odakle vam to

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Sta je po vama bolje rig 8 x 5600xt vs rig 8 x 5700xt?

Snaga?
Cena?
Postrosnja?

Koje kartice imaju bolju rentabilnost?

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
5700 xt nitro BE su sasvim ok karte, imam ih ja i temperature se skroz korektne, 68-75c ide memorija, 50% ventilatori

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno