Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Za napon vrlo tesko. Samo AB
 
Probao sam ovaj bios, u srbpolarisu 3.5 mu smnajim napon na 925mV i modujem karticu. Napon se ne smanji, ostaje vddc 1,05V. Kao da ne može srbpolaris da mu smnaji vddc napon. Može li po defaultu da napon bude 0.92V-0.93V da ne moram da ga smanjijem u afterburneru?
Druže, jel si probao bios koji sam ti okačio? Nemoguće je da ti ne radi na 0.93v na 1124 taktu za gpu, osim ako ti nemaš neku specijalnu kartu.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
OverdriveNTool.exe i zavrsi pricu sa naponima i klokovima a srb polaris odradi strapove i cao ,)
 
Ja napon podesavam u bat failu.

Послато са Mi Note 10 Pro помоћу Тапатока
 
Ljudi jel neko kopa eth na ethermine?

U toku dana je znacajno skocio prihod, plus nisu danas isplatili iako sam presao threshold.

Ne znam da li ima neke veze s ovim (pogledajte block reward)?
https://etherscan.io/block/10241999
 
Ljudi jel neko kopa eth na ethermine?

U toku dana je znacajno skocio prihod, plus nisu danas isplatili iako sam presao threshold.

Ne znam da li ima neke veze s ovim (pogledajte block reward)?
https://etherscan.io/block/10241999
Ukradeno je masu eth.
Covjrk je za 350eth platio 10.000 fee za transakciju. Nikom jasno nije. Zato se podijelilo na minere.

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
I ja gledam na ethermineu maloprije stoji mi balance 0.27, a stavio sam automatski da salje na 0.20...

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 
Meni je isplaceno maloprije na wallet.

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
Slao sam neki eth i po prvi put imam ovakav problem da uopšte nije prošla transakcija, ni posle puna dva dana. Samo stoji pending i nema uopšte konfirmacija. A sredstava nisu skinuta s balansa.
Šta može da bude? Da li da pokušam ponovo?
Malo me zabrinjava što je u pitanju myetherwallet a pomoću keystore fajla što nije baš najbezbednije, ali do sad nikada nije bilo problema.
 
Ne koristim mew, i ne znam gde šalješ, ali neke menjačnice zahtevaju viši GAS limit kod eth transakcija.
 
Slao sam neki eth i po prvi put imam ovakav problem da uopšte nije prošla transakcija, ni posle puna dva dana. Samo stoji pending i nema uopšte konfirmacija. A sredstava nisu skinuta s balansa.
Šta može da bude? Da li da pokušam ponovo?
Malo me zabrinjava što je u pitanju myetherwallet a pomoću keystore fajla što nije baš najbezbednije, ali do sad nikada nije bilo problema.

Bio sam u identicnoj situaciji isto preko mew. Nije nista strasno, pending transakcije mozes da cancel-ujes.

Ispratibdetaljno ovaj tutorial: https://steemit.com/ethereum/@repsah/how-to-cancel-a-pending-not-confirmed-ethereum-transaction

Sledeci put izaberi opciju "fast" da ti fee bude oko 100 ili vise gwei i onda prolazi bez problema za par minuta.
 
Stavio si (ne ti nego mew) mnogo malu gas cenu. Meni se desila skoro ista situacija. Ako posaljes sebi 0eth sa svoje adrese poslednja transakcija koja je pending ce biti otkazana. Pre toga otidji u mew setting i unesi gas cenu vece od default 41 GWei a otprilike 80-90 GWei pa onda probaj ponovo i proci ce za par minuta. Jes da ces morati platiti fee za to slanje 0eth ali to je najsigurnija opcija.
 
Ok hvala, znači to je defitnitivno. Videću večeras.
Ja to nisam naravno ništa custom stavljao nego po defaultu kako je uvek bilo i prolazilo bez problema. Slanje sa mew na cex je inače u pitanju, gas limit je vidim 21000 a gas price 27 gwei.
 
Mislim da gas treba preko 36000 ako se dobro sećam.

Male su razlike u proviziji ali svakako dobro proveri fee pre slanja.
 
Ako su vam 4GB kartice stale sa ETH kopanjem, prebacite se na phoenix miner sa -rvram 1 -eres 0 parametrima.
 
^ generalno ok savjet, ali realno nema potrebe za tim kad i Clay radi bez problema.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Meni su jutros svi 4gb rigovi prestali da rade na claymore-u, pise nema mesta za DAG, imam jedan mesan rig 2x580 8gb i 4x480 4gb i on radi bez problema, kao i rigovi sa 580 8gb.
 
Probao. Menjao i driver. Probao Phoenix, on puca u startu. Claymore krene, ali sve 0.
 
Probao. Menjao i driver. Probao Phoenix, on puca u startu. Claymore krene, ali sve 0.

Probaj da ubacis ovo u .bat (stavi ispravnu adresu pool-a i svoju ETH adresu):

setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0
setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100
PhoenixMiner.exe -coin eth -pool ETHpool -wal ethadress.RIG_ID -rvram 1 -eres 0
 
Radi eth na rigovima sa 5 kartica.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Kod mene sve Amd kartice od 4GB daju po 2hasha po kartici :) 8GB normalno rade. Clay je miner. Zna li ko sta se desava ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nema vise kopanja sa 4GB karticama, meni je jutros izbacio “not enough memory to create DAG”


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nema vise kopanja sa 4GB karticama, meni je jutros izbacio “not enough memory to create DAG”


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja kopam i dalje bez problema sa 4GB kartica, prva kartica mi je sa 8GB u svakom rigu. Koristim phoenix miner sa parametrima koje sam postavio gore u thread-u. Max memory to allocate mi je 3980MB po kartici sa -rvram 1 -eres 0.
 
Ja kopam i dalje bez problema sa 4GB kartica, prva kartica mi je sa 8GB u svakom rigu. Koristim phoenix miner sa parametrima koje sam postavio gore u thread-u. Max memory to allocate mi je 3980MB po kartici sa -rvram 1 -eres 0.

Aj probacu pa javljam, ja sam na linux pa samo da podesim taj phoenix
Claymore nema max allocate?

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
pre 15stak minuta 4gb karte su stale sa radom (winows)...
 
@macan Phenix miner sa podešavanjima koje je okačio Ivan2003, Integrusa daje sliku, i dalje kopa. Probaj ako nisi.
 
Nazad
Vrh Dno