Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Je l' masina stoji kod tebe? Sebe je verovatno doterao do crvene zone sa ta 2 riga a trecu drzi kod tebe :D. Inace kopa na istu adresu tj account sa sve tri. Kako mozes da mislis da je dovoljna informacija, kad nemas uvid u iskopano tj stanje, samo u brzinu? I ako nemas nikakav novcanik, niti info, sve je kod njega?

Jedinica mere za kolicinu je ETH :d. Trazi mu da ti pokaze koliko je iskopala tebi, ako se napravi lud pa pokaze tu adresu gde ide sve to, napravi se i ti lud pa mu trazi da ti prebaci, jer je valjda to i bio dogovor... i onda mu vrati masinu.
 
Poslednja izmena:
^ Preneo sam ovo drugaru. Rekao mi je da su u pitanju tri mašine, uk. 6 kartica, ali da je jedna kartica oštećena i biće zamenjena. Računica, kaže, delim sve što vidim sa 3.
 
Ne radi se to tako. Trebalo bi da imaš svoju adresu i svoj wallet i da na njega kopaš sam.
 
Po slici koju si postavio, prve dve mašine bi trebalo da su sa po 6 kartica, a treća sa samo 4, ako računamo oko 30mhs po kartici npr.
 
^ Preneo sam ovo drugaru. Rekao mi je da su u pitanju tri mašine, uk. 6 kartica, ali da je jedna kartica oštećena i biće zamenjena. Računica, kaže, delim sve što vidim sa 3.

Kljucno je pitanje:
Gde stoje masine, tj. ciju struju trose?
 
I dalje se ne mogu oteti utisky da pokusava da te izvacari. Kako kapiram sve stoji kod njega na njegovom novcaninu a ti kao znas da je 1/3 toga tvoje...lepo otvori na bitstampu nalog pa direktno kopaj na svoj novcanik...to je kratko.zamena na rigu je tipa 30 sekundi i jos par minuta da otvoris bitstamp nalog.i da se verifikujes tamo.sve je jednostavno...

Pa onda lepo kopas i tacno vidis koliko dnevno/nedeljno/mesecno.kad platis struju imas neku zaradu.svakako 1400e je prevelika cena iako je to "samo 50 posto od 2800e" :)
 
Nema besplatnog ručka.
Čak i ako ustaneš sa stola, uhvatiš se za novčanik, pitaš "Pošto košta zadovoljstvo?", a ostali ti kažu "Ma brate, opušteno, ne treba ništa, naši smo, ovo ono, bla bla...", znaj da te iza prvog ugla veselo čeka jedan domaćinski, debeo, tvrd, oran i raspoložen dokolenko da ti otvori nove horizonte.
 
Poslednja izmena:
^ Hvala svima na lepim komentarima.
Moja mašina se ne nalazi kod mene već kod njega, u drugom delu SRB. On bi do sada trebalo da ima 10-ak mašina. Bavi se time od pre par godina (ranije mašine je isplatio) i iskreno verujem da neće da me izvaćari za novce, koji za njega nisu veliki.

Ponuda je jednostavna, njegovim rečima: jedna mašina je tvoja (iako je nikad nisam video i u drugom je gradu), gledaj kako ide rudarenje, upoznaj se s time, take your time. Sve što mašina zaradi je tvoje, a biće identicne poslednje 3 (zato 1/3).

Ako se rešiš da uđeš, plati pola mašine i tvoja je zauvek, ako ne, pokupi izrudareno, tvoje je.

Tako je to glasilo usmeno i do sada me u drugim poslovima drugar nije zeznuo, zato kažem, dovoljno on ima, ovo je sića za njega. Mislim da hoće da me uključi za moje dobro.

To je zaista sve što znam. Da li bar moram da imam svoj nalog i svoj novčanik? Ne bih da tražim hleba preko pogače. :)
 
Dal si ti svestan da ta "masina" trosi 5000din. struje mesecno??? znaci taj ti neko da trecinu od svega nakopanog i plati ti struju... Divno.
 
^ Da, to je njegova ponuda. On plaća struju dok/ako se odlučim da uzmem mašinu. :)

Nemam nikakve troškove. Mogu da opt-out u svakom trenutku. Sa izrudarenim. Još jednom, nije reč o prevari, već da mi se približi svet rudarenja o kojem ništa ne znam. :).

Bez dokolenka iza ugla. :D
 
Svet rudarenja ti se može približiti samo tako što ćeš plaćati svoju struju. Nikako drugačije.

Insistiraj na tome. 1400 ili koliko već evra uloga će ti nakon toga biti mnogo jasnije
 
Da li je Phoenix miner 4.2c poslednji,ispada da daje najvise od svih? Koristio sam onaj Dual, medjutim ovaj ispada bolji i stabilniji, u mineru sa 1070 daje 191,3 Mhs konstantno,pise na poolu 190 brzina, medjutim na poolu Nanopool, varira izmedju 185 i 210 Mhs menja se na svaku promenu onog vremenskom intervala. D ali se nekome desava da na poolu meri brzinu do 305 Mhs, pa posle nekog vremena padne na 120 Mhs? Od cega to zavisi? Nano izgleda ne prijavljuje Invalid i Stale share dok na Sparku i Eth... poolu 5% i vise je bilo da li stale ili reject shareova.
 
Gleda se reported hashrate na poolu to mora da pokazuje isto kao u majneru

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Kako tačno funkcionišu isplate na ethermine? Ne vidim nigde tačan info ali koliko vidim u praksi da je menjano nešto pre jedno 4-5 meseci, da od onda isplaćuje jednom dnevno, oko 9h pre popdne pa koliko je ko iskopao. A minimum je i dalje isti, 0.05
 
^
pogledaj malo bolje...
 
To mora da si bio prestao sa kopanjem pa sad kad si upalio masinu on to malo prebacio. Ethermine placa min 0.05 cim iskopas.


Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Kod mene ne plaća čim iskopaš 0.05 iako je tako podešeno. Našao sam ovo na šta Bojan.zex misli, ima tamo payout policy i piše za te isplate maksimalno jednom dnevno, pretpostavio sam da je to zbog smanjivanja broja transakcija, što je i bolje. Taman imaš i lep pregled koliko iskopa dnevno. Ne žalim se ja ništa, samo me interesovalo.
Mada tamo piše da je to od oktobra a kod mene u praksi tek od pre 5 meseci, do tada je isplaćivao na svakih 0.05
 
Koliko imate rejected share na 5 dana ? Ethmine server :)

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Na ethermine 0 invalid share.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Pa i meni je tamo invalid 0, pitam za miner prosjek za 5 dana, rejected

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Sad kako su krenule vrućine, hoće kartice da pobrljave, i da prijavljuju više rejected shareova, treba u tom slučaju malo spustiti klokove
 
Jel ima neko od ovih Sapphire RX 470 mining edition (4gb)???
Sa kojim biosom ovo terate i kolko vam bacaju na kojim klokovima??? Ja nikako da je nateram preko 27mh... :( Razocaravajuce...
 
A jel mozes negde da mi uploadujes bios, posto ove moje definitivno imaju neki problem...
 
Nazad
Vrh Dno