Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Tako je, ali neke vrlo bitne stvari se ne pominju ili se bar guraju u pozadinu:

- jedna jeb**na karta košta $4000 (što znači da je to apsolutni minimum ulaganja)
- softver za kopanje nije dostupan "na tacni", ako je uopšte (i za koji novac?)
- softver za kopanje može ali i ne mora biti algo-specific, što u drugom slučaju podiže ukupnu cifru u ulaganju za XYZ
- troubleshooting je znak pitanja kao kuća

to su izuzetno bitne stavke pogotovo za prosečnog kupca, mimo potencijalnih mogućnosti proizvoda, iako su one impresivne.
 
Imali su i fpga za btc nemogu da se setim firme imali su ih stariji forumasi pa je softver bio nestabilan pucao pa su bili skoro neupotrebljivi.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Ja cu samo reci na osnovi price jednog clana ovde koji radi sa fpga da je to vrlo blizu lazi i prevari ako i nije preteklo laz i prevaru!

Sent from my SM-G950U using Tapatalk
 
Nerven da ti odgovorim redom.

1.Za 4000 dolara mozes da kupis u najboljem slucaju 13 komada rx 580 koje bi davale 390mh/s a da ne pominjem jos i ostalu opremu,s obzirom da FPGA daje 1900 mh/s isplati se.Isto vazi i za Asic masine i od njih se vise isplati.

4000 dolara nije toliko velika cifra pogotovo za zapad i kineze koji ce se natovariti istim ako imaju prilike,bolje im da uzmu makar jednu nego da se petljaju sa Asicima i grafickim kartama (gomilom grafickih i gomilom Asic-a).

2.Odgovor na to pitanje ne znam ali ako jedna karta kosta 4000 dolara pa softver ne moze biti jos 1000 dolara...A i da bude jos 1000 dolara opet je isplativo u odnosu na gpu i Asic masine.

3.U pravu si.

4.U pravu si.

coldej-Da imali su citao sam o tome navodno FPGA za btc je nestao jer ga je poklopio Asic po isplativosti i potrosnji struje tako da FPGA za bitcoin nece se koristiti.

tooogod-Ja uredjaj nisam imao u rukama nasao sam ona dva klipa na youtube sad mozete tog lika da pitate da li je sve to stvarno tako posto on sigurno zna sve detalje u vezi istog.
 
Poslednja izmena:
Ako pričamo isključivo iz ugla komparacije i to sa RX kartama i na tim tržištima, onda da. FPGA (konkretan model) je daleko isplativiji. Ali to nije dovoljno široka slika.
Što se tiče softvera, ne vidim zašto ne bi mogao koštati nekoliko hiljada dolara? To je prilično mala suma za nešto što bukvalno pravi pare.
 
Opet ponavljam ne palite se, fpga ne moze tehnicki bolje da radi od asica nikako.

Sent from my SM-G950U using Tapatalk
 
Softwer za FPGA uopste nije dostupan to zna da odradi nekolicina ljudi i tako je bilo uvijek, prvo je problem doci do ti ljudi a i kad pristanu da urade softwer to se radi za firme i to ne kosta nekoliko hiljada a kamoli ovi 1000$ sto faljout spominje to su cifre 10x vece to se pojedincu nikako ne isplati jedino ako je milionsko ulaganje pa da se zaganja softwer, ali opet ponavljam tesko je uopste doci do ljudi koji rade softwer za FPGA.
 
Pa sta onda privlaci ljude da koriste FPGA?Ako je jedna karta 4000 dolara a treba softver od 40000 dolara pa kome se to isplati nebitno koliko karti uzimao?Kad za cenu karte+recimo x10 kao sto si rekao to ispada 44000 dolara za taj novac mogu da se kupe Asic masine ili gpu i to gomilu....I zasto onda uopste postoji FPGA ?

Ispada da isti onda moze da koristi samo nekoliko ljudi na svetu sto je glupost znaci kompanija koja proizvodi karte nikad nece prodati vise od 10 komada?
 
Opet ponavljam ne palite se, fpga ne moze tehnicki bolje da radi od asica nikako.

ne palim se, samo diskutujem.

Ispada da isti onda moze da koristi samo nekoliko ljudi na svetu sto je glupost znaci kompanija koja proizvodi karte nikad nece prodati vise od 10 komada?

nekolicina ljudi može imati više sredstava i mogućnosti za ulaganje od 75% populacije neke države.
tako da sa strane tržišta mislim da oni nemaju problem.
 
Ok...Samo ne vidim racunicu ako taj softver kosta toliko....Pa nek imaju novca koliko hoce...

Jedino da jedanput kupe softver pa da isti koriste na svakoj karti ako je to moguce.

Ili da covek koji koristi FPGA zna sam da podesi sve sto treba.
 
@Fallout... Svaki kvalitetan o ozbiljan softver 1na1 košta više od hardvera na kome se izvršava. Stvar je samo u kojim serijama se izrađuju komadi hardvera. Manje serije veća cijena softvera...
 
Ok,verujem vam ja.

Sad je glavno pitanje da li taj softver isti moze da se koristi za sve karte od tog modela...Ako se placa posebno softver za svaku kartu nema tu isplativosti...Ako recimo neko uzme 20 karti i plati softver to bi bilo jedno 120000 dolara.Ako uzme 20 karti i mora 20 softvera cifra ode ode na milion dolara.
 
Procitah negdje da su rekli da eth nije sec.
Da li bi sada mogao ozbiljnijinradt u odnosu na btc?
Vrijeme mu je da se malo odvoji od trenutnog odnosa.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Neko reče ovde da im je cilj do kraja godine 0,15 pa da vidimo [emoji847]

Sent from my S8 using Tapatalk
 
nema sta da gledas, sa obzirom da ne rade nista tako ce i cena ici sve nize
 
Moze blic pitanje?
Kupio sam 0.05017 eth na cex.io za oko 27 dolara.
Posle sam isao na povlacenje na moj racun na myetherwallet.
Tamo sam dobio 0.04017 eth u vrednosti oko 20 dolara.
Gde se izgubila razlika? Nemoguce da je bas tolika provizija.
Nov sam u ovome pa please be gentle. :)
 
Tolika je provizija na cexu nema sta

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da si slao 10eth opet bi skinuli tako taj iznos.
Tako da nije 26% nego tacan iznos za proviziju.
Ne znam kako je na cexu ne koristim ga ali ovako je na mjenjacnicama koje ja koristim.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nema jeftinije, trebao si cuvati na cexu mala je suma, pa kad nakupis tipa 0.5 onda saljes a ne ovako da gubis kintu

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Postoji li neka jeftinija opcija za kupovinu eth?
Npr. ja nekom ko ima eth platim da mi prebaci 0,05 eth direktno na myetherwallet umesto da kupujem na cexu pa prebacujem na wallet.
 
Hvala.
Ubuduce se tamo javljam za kupovinu.
*mjau**mjau**mjau*, svaka skola se placa. :D
 
ETH/BTC žestoko pao, barem na CEXu, sa 0.08 na 0.07 za neke 2-3 nedelje, kako je na drugim menjačnicama, prati li ko?

MN3
 
Koliki je normalan stale shares posto mi se desava da ode i do 10%.A hashrate 5Xrx580 ide od 170Mh do 120Mh,dosta osciluje....Da li je to normalno?Karte su overklokovane i nemaju greske u mem sa hwinfo....Pretpostavljam da je do ethpool-a....
 
1-5%

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Ako si na adsl onda do 5%, ako si na 3g ruteru onda ni 20% nije čudno ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koliki je normalan stale shares posto mi se desava da ode i do 10%.A hashrate 5Xrx580 ide od 170Mh do 120Mh,dosta osciluje....Da li je to normalno?Karte su overklokovane i nemaju greske u mem sa hwinfo....Pretpostavljam da je do ethpool-a....

Ne valja da toliko osciluje...isprati majner i vidi koja karta zabada i spusti joj memoriju


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To je sasvim normalno da CURRENT hashrate toliko osciluje. Meni ide od 110 do 190, a AVERAGE bude negde oko 160.

Ako osciluje REPORTED hashrate onda je problem :)
 
Nazad
Vrh Dno