Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Pa hajda nadji nešto optimistično u situaciji gde već 7 meseci pada vrednost onoga u šta si uložio lep keš, pri tome se kuvaš na 33 stepena... :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako npr neko kopa 1 eth a placa struju npr 300 dolara- bolje mu da ga ugasi rig i kupi 1,1eth za 300 dolara (ako je cena eth npr kao sada 270 dolara)
 
Mi Srbi bi zbog jeftine struje (a i standarda) trebali biti jedni od poslednjih koji gase rigove...200 eur zarade nekom švabi i 200 eur zarade meni nije isto realno. Meni znači više sigurno..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja bih zamolio sajber kurajbera da ne ide okolo po temama i ne mrači.
Samo još fali da počne da viče svi će te umreti, niko neće preživeti itd. :/

Optimizam čoveče...biće sve u redu.

:)
 
Evo ja ću npr da se grejem na rigove tokom zime. Realno po tig u svaku sobu plus u dnevnoj dva komada za svaki slučaj, velika prostorija :)
 
Sajber je generalno pozitivan oko kripta svih ovih godina. I covek je sa znanjem... Sad dal je upao u negativnu fazu ili je samo realan..to ce da vidimo :)
 
Poslednja izmena:
Vidi, ja sam pola u dolarima, pola u novcicima. Isao sam na sigurnu varijantu. Ovo sto pricam nema veze sa zeljama, otpimizmom ili pesimizmom. Mozete misliti da sam upao u mracnu fazu, ne smeta mi. Ja samo zelim da objasnim ljudima sta se trenutno desava posto ocigledno ne kapiraju.
Ako neko zeli da iskopa sicu i doplacujs iz dzepa za struju onda je jasno da ne zna sta radi. Zasto bi maltretirao grafike bzvz kada ka kraju meseca za one pare koje bi dao za struju mozes kupiti vise novcica?
Rigovi ne trebaju da rade po svaku cenu.
Ljudi koji su duze u ovoj prici su apsolutno istu situaciju preziveli 2014-te. 2 godine je bila potpuna katastrofa. 95% vas je uslo u pricu posle toga pa ne znate sta vas ocekuje. Bice plakanja ako cena nastavi da klizi. A svejedno asici ce uzimati primat sve vise tako da vam samar realnost sledi u svim kombinacijama ;)

Edit: Nekada mi se cini da sam jedini na forumu koji se seca svega, svaki ciklus koji prodje, skok cene, novi clanovi, spam na forumu, odlazak starih, nestasica grafika, pump, pad cene, kuknjava, recovery, novi pad, opadanje zarade, ocaj, odlazak brda ljudi i onda opet u krug. Bukvalno prozivljavam "Dan mrmota" :d
 
Poslednja izmena:
Mi Srbi bi zbog jeftine struje (a i standarda) trebali biti jedni od poslednjih koji gase rigove...200 eur zarade nekom švabi i 200 eur zarade meni nije isto realno. Meni znači više sigurno..



Sent from my iPhone using Tapatalk
Pa ja sa 30 kartica sad 200 eura je daleeeeko..trenutno mozda 50 eura mesecno sa 30 kartica kad oduzmem struju ..a cak i da je 200 eura nemas ni za amortizaciju opreme tj koliko joj pada vredsnost a pada brzo.


Poenta je sto je velika laz da mi imamo jeftinu struju..mozda imaju oni koji znaju ljude pa ne placaju uopste .....mene izadje 12 dolar centi kad podelim racun sa brojem potrosenih kw..u americi imaju i za 4 centa.


A cak i struja i nije toliko bitna stavka kad sad ima ASIC za sve koji trose dosta manje za isti hashrate..poenta je sto su preskupi tj prodaju ih po cenama ne koliko kosta plus zarada nego uvek nameste cenu da nikad skoro ne povratis pare jer moze im se.
 
Da li DAG file raste nesto brze od predvidjenog ili se to meni cini,za ETH.
 
"Ethereum developers decided to reduce the Block reward to 2 ETH and delay the difficulty bomb during today's core dev call (EIP-1234). There was no clear commitment for an anti ASIC PoW change"

Sta ovo sve u prevodu znaci za minere ?
 
"Ethereum developers decided to reduce the Block reward to 2 ETH and delay the difficulty bomb during today's core dev call (EIP-1234). There was no clear commitment for an anti ASIC PoW change"

Sta ovo sve u prevodu znaci za minere ?

Znaci, ako diff ne padne ili cena ne poraste.
Mining eth u Oktobar posle hardfork Constantinopole je mrtav.

Kod nas u MKD cena struji prosek je 4.8 denara, to je 0.09USD, jedna od najeftini u europa pa i u svet, oosim mozda aziji kinu i te sto krade struja.
To znaci da ja cu trositi vise struju nego sto cu iskopam ETH.

Mislim da ce na 01.10.2018 doci kraj mining gpu, ovog perioda.



Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
"Ethereum developers decided to reduce the Block reward to 2 ETH and delay the difficulty bomb during today's core dev call (EIP-1234). There was no clear commitment for an anti ASIC PoW change"

Sta ovo sve u prevodu znaci za minere ?

^Takodje znaci da su GPU minere pustili niz vodu i usli u krevet sa Bitmanom.
Ja ocekujem da cena ode malo gore, barem u odnosu na BTC ako ne i u $, to bi za ekipu bilo najbolje jer bi povecali svoj kapital za koji sam siguran da nije mali.
 
obrni , okreni , gpu minere uvek puste niz vodu.
na kraju tunela nas uvek 4eka neki asic :)
 
To je oduvek tako.
Sad treba prepoznati novi ltc, novi eth...
 
Taj divan internet. Svako može da napiše bilo šta.
 
Šta kopati posle etera? :(


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
^Krompir? ili kukuruz?

^^Istovremeno najveca prednost i mana.
 
Vidim neki u panici bacaju RX470 bez garancije za 150-170 evra po oglasima zbog ekstremnog pada ETH juce i danas , zna li neko sta je dovelo do tako ekstremnog pada?
 
Vidim neki u panici bacaju RX470 bez garancije za 150-170 evra po oglasima zbog ekstremnog pada ETH juce i danas , zna li neko sta je dovelo do tako ekstremnog pada?

nice!
sada jos samo da najdem evre :)
 
Posle svakog malog rasta sve veci i veci potop eth-a, dokle ce tako da pada videcemo

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Neki kažu 200 u ovom krugu, drugi 120... Samo nebo zna...i poneki iz Goldman Saksa...

P Smart
 
Majning je prošlost nažalost..bilo je lepo dok je trajalo


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno