Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Da li je još nekom naglo pao reward?! Na jednom rigu sa 0.60 na 0.49, a sve ostalo isto, i diff i sve... Vidim i da je block reward i dalje 3... Hmmm...
 
Gde ode, gore ili dole?! [emoji1787] Coinwarz prijavljuje 2,372 trenutno...
 
I meni je opala nagrada za jedno 20% a koliko vidim diff nije rastao ili mi pogreson gledamo
 
https://www.etherchain.org/

Diff miruje ko zna sta vi gledate...... jedino sto raste block time trenutno 17.6s, a treba da bude 14s Dok ne dodje hardfork rast ce ovaj block time i naravno bice manja zarada (ukoliko nethash tj. diff i cijena ostanu isti).
 
Ethermine statistika laze. Provereno pokazuje vise od realnog
 
Poslednja izmena:
Svi lazu i sve je laz... mi cak ni ne kopamo nista [emoji12][emoji12][emoji23][emoji23][emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ja gledam na ethermine statistici

Ethermine statistika ne ide live kako se mjenja block time nego sporadicno promjene tako da nije relevantna, nije bar dok se ne uradi hardfork tj. vrati block time na normalu, nadam se da si shavatio o cemu se radi.
Sad je tacno samo ono sto Etherchain pokazuje to je realno stanje.
 
zasto na etc dobija se manje, kad block time je po gastrackeru 12.76 ?
 
Lepo je Goldi rekao, bomba diff.
Odnosno diff gore plus skoro 19 sekundi po bloku, juce 18, pre par dana 17 sekundi.

Evo block time i diff

825637a3fc165dd6058a207ddfab7e45.jpg


Jedino tacno i validno.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Imam utisak već nekoliko meseci da se težina kopanja prirodno usklađuje sa cenom. Što će reći da je kopanje isplativo sa cenom struje ispod 7-8 centi. Kako padne cena, posle nekog vremena se količina iskopanog eth uskladi da pokrije tu cenu struje. Amortizacija je skroz drugi deo priče.
 
Ja sam danas pretvorio oko 60 % iskopanog ETH u zadnjih 2 meseca u USDT i prebacio na svoj wallet po kursku oko 140 usdt za ETH na binance .
Wallet mi je coinomi i sad umesto ETH na njemu mi je USDT :)
Istovremeno sam neku kolicinu ( otprilike 2 meseca sto rigovi mogu da mi iskopaju ) sa marginom prodao u brokerskoj kuci isto na cenu u proseku od 140 usa$ jer sam poceo da prodajem parcijalno sa cene 135 usd.

O tome sam vec jednom pisao pre oko mesec ipo dana kada je ETH bio 150 i vise .
Dakle prodao sam na kratko ETH kao i tada koji nemam a koji cu iskopati i ukoliko dodje do pada ja sam se obezbedio da mi je prosecna cena oko 140 usd .
Sa tom cenom sam u nekom malom plusu kad se racuna struja a amortizacije nema nigde ili pada cene opreme zbog zastarevanja :(

Sve u svemu sad kopaju oni koji su se zatekli sa opremom i u zemljama sa povoljnom cenom struje i to se sad negde stabilisalo . Cena ETH kad padne to je jedva 0 a kad malo ojaca onda je mali profit . Mislim da ce tako ostati neko vreme i da ce za to vreme od oko 1 miliona rigova koji su sad na mrezi doci do smanjenja rigova i opreme u kopanju .

Dakle osim sto moras da kopas moras i da pametno u odredjenim momentima prodajes kako bi ostvario minimalni profit :(

Postoji mogucnost i da ETH sad u ovom skoku i nekim pozitivnim vestima ode i preko januarskog maksimuma od 165 usa $ , ali isto tako moze doci i do pada cene ispod 100 ukoliko sad mnogu krenu da prodaju ono sto su nakopali zadnja dva meseca .

Ukoliko se desi da ode do 160 , ja cu prodati i preostali eth ili prebaciti u USDT i cekati rasplet .

Za neke jos informacije ako neko slicno razmislja , koristio sam binance menjacnicu za zamenu ETH u USDT i povlacio USDT na coinomi wallet , Provizija za povlacenje je 1,9USDT po transakciji . Transakcija se obavi za 10 minuta plus minus i novac mi je na mom novcaniku sto mi je sigurnije nego da je na menjacnici :) .

Za prodaju sa polugom , short sam koristio https://nordfx.io/?id=1251100 > Deponuje se ETH i onda sa polugom od 10-30 puta trguje valutama to jest CFD a cene prate otprilike bitfinex . Dakle moze i short sa polugom , sto je sve jako RIZICNO!!!!!!!

Ogradjujem se od bilo kakvih gubitaka ako vam se dese . i sve radite na svoj vlastiti rizik .
 
ja mislio da cu izdrzati da nista ne napisem, ali ne moooogu....

koliko puta si momce ti prodao isti ETH? :D Gde ima tih "poluga" da se kupe? Tekst ti je sjajan kao prirucnik za predskolski uzrast za kripto ali opet pun nejasnoca i *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*stina. Shortovao si ETH, a prodaces ga ako skoci cena, mislim taj tvoj preostali? Ako ti ista znas o cemu pricas, ja eto ne znam...

Godina imas?: a) 12 b) 13 c:) >14 , u tom slucaju, ja se izvinjavam
 
ima perpetu mobile ETH coine, samo se obnavljaju, pa prema tome moze da ih proda i na 50$ kad bude ;)
 
ne samo to, on ih proda iako ih je shortovao i vezao u trgovini “polugom” - majko mila...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ostavio sam vam linkove i opis ka svim sajtovima , ali potrebno je da se poseduje odredjeno znanje da bi se razumelo kako se sta koristi , sta je poluga , senka CFD , depozit , brokerska kuca tehnicka analiza i jos puno toga da bi se razumelo sta sam napisao i uradio .
Ja imam prilicno godina , ali nekad i deca od 6 godina znaju koji su to instrumenti na berzi kako rade i kako se koriste . Opet pponavljam sve sam vam u linkovima ostavio i u opisu , koristite te sajtove i google i pokusajte da razumete a ako imate neko pitanje odgovoricu vam rado pod uslovom da ste bar pristojni i da ne vredjate .

Sto se tice toga koju kolicinu imam u ETH i USDT kao i u USD , recimo da je dovoljna da mogu da trgujem . Isto tako imam i izvesnu kolicinu opreme koja vec izvesno vreme rudari , pa se i tu nakupio neki kapital :)

Tako da ako mozete postavite neko pitanje na nivou bar deteta od 10 godina pa cu odgovoriti .
 
Evo vam sta je hedzovanje , opcija , fjucers . Lose je prevedeno ali moze da vam posluzi kao osnova za to sta sam uradio , prodajuci ETH na kratko pre nego sto sam ga i iskopao po ceni za koju smatram da je povoljna i da ce u buducnosti pasti :)

---------------------------------------------------------------------------------------

Šta je hedžovanje?

Hedžovanje predstavlja jednu vrstu osiguranja. Hedžovanje valutnog rizika jeste preduzimanje akcija namenjenih umanjenju rizika vezanih za nestalnost cena deviza. Kada se trgovci opredele za hedžovanje, oni su doneli odluku da se samostalno zaštite od mogućih gubitaka.

Međutim, princip samog hedžovanja nije jednostavno shvatiti iz same njegove definicije. Osvrnućemo se na alate, vrste, metode i strategije hedžovanja naloga na Forex-u i daćemo neke primere.

Alati za hedžovanje
Ključni alati za hedžovanje obuhvataju finansijske derivate kao što su fjučersi i opcije.

Opcija svom vlasniku omogućava da kupi ili proda odabrano sredstvo po unapred dogovorenoj cene u budućnosti.
Fjučersi obavezuju vlasnika da kupi ili proda sredstvo na unapred određeni datum i prema unapred dogovorenoj ceni.
Ovi alati se mogu koristiti odvojeno ili zajedno. Postoje mnogobrojne takve kombinacije.

Strategije hedžovanja
Mudro odabrana strategija povećava šanse za uspeh. Navešćemo neke od strategija.

Hedžovanje fjučersa. Prodaja fjučersa na tržištu derivatima u obimu koji je isti kao obim hedžovane robe.

Kupovina prodajnih opcija. Prodajna opcija daje Vam mogućnost da prodate fjučers u vreme i po ceni koja Vama odgovara. Prilikom kupovine prodajne opcije, Vi određujete najnižu cenu i tako dobijate mogućnost za zaradu na osnovu veće cene u budućnosti.

Prodaja kupovnih opcija. Prodavac kupovne opcije imaće više prednosti od kupca prodajne opcije. Ovaj dobija nadoknadu od prodaje svake jedinice kupovne opcije. Prodavac može prodati fjučers po izvršnoj ceni.
 
Evo ovde imate neko objasnjenje o instrumentima a za bitcoin , Na engleskom je ali pokusajte da nadjete srpske prevode za termine fjucers , opcija itd , Instrumenti su stari vise od 100 godina i izucavaju se i na nasim fakultetima koji su orjentisani na ekonomiju i berzanska trgovanja , tako da mozete naci literaturu na srpskom . Ovde imate i neke menjacnice kripto sa uslovima vezano za trgovinu na margini itd .... Sve u svemu ja se ne bavim time vec preko linka koji sam ostavio i u brokerskoj kuci se hedjujem preko MT4 platforme na kojoj trgujem i standardnim valutama , USD$ yen Euro itd , dakle na jednoj platformi imam i Fiat kako vi kriptasi zovete i Cripto valute i sa jednim depozitom trgujem i sa kriptom i fiatom :)



https://medium.com/@romanornr/bitcoin-margin-trading-vs-futures-trading-765adeece886
 
Inace je jako veliki problem vama koji ste se sa berzanskim trgovanjem sreli preko " kripto menjacnica " i nemate znanje vezano za generalno trgovanje na berzi da razumete sve te instrumente i zato ovako reagujete ,

Vas model trgovanja je da kupite neki novcic i da cekate da on poraste pa onda kupite neki drugi itd . Sa USDT ste se sreli tek kada je on uveden , Generalno taj nacin trgovanaj je jako nizak primitivan nacin berzanskog trgovanaj koji je recimo bio prevazidjem negde u 18 veku kada su se mnogi instrumenti o kojima ja ovde pisem pojavili :)

Taj nacin trgovanja je prisutan i na Beogradskoj berzi akcija i niko normalan iz sveta ne zeli da na takvoj primitivnoj berzi ucestvuje i zato i nemamo prisutnost stanog kapitala na Beogradskoj berzi i zato je trgovanje i zamrlo a i oni koji su pokusali da trguju uglavnom su izgubili kapital , jer nisu izgradjeni instrumenti .

Dakle Ono sto je potrebno kript menjacnicama jesu bas ti instrumenti koji se sporo ili lose inplementriraju , u mnogim slucajevima se i namerno ne implementiraju .

To i jeste razlog zasto se kripto svet i valute strmoglavile i postoji mogucnost da se potpuno ugase .
Na njihovom mestu ce se pojaviti druge valute kao sto je JP M , to pre par dana uradio ali to ce biti paralelni svetovi .
 
Nazad
Vrh Dno