Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Wub nikada nije propustio update meni.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Slažem se, ali dok se ne javi za mene je Wub neprobojan. :)

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
cheers , vazi , radite kako ko zna i misli da mu je najbolje
ajd uzdravlje :)
 
Prema mojom matematici grafike sa 4Gb imaju jos 3-4 meseca kopanja na windowsu: Ovo je zauzece memorije na prvoj grafici DAG+ windows DAG+win.PNG

Na ostalim grafikama u rigu zauzeca je oko 300MB manje (zancai toliko vice WIN) DAG.PNG

Zanci prema kalkulatoru ima fore jos 170-200 MB slobodno na prvoj grafici (varira na rigovima, mozda zbog verzije windowsa primeti sam da na 1903 grafike su vec stigle do 3910Mb dag+win 1903.PNG

200MB rasta daje nam fore do 1 Juna od prilike, u koliko se ostane na windowsu i svim 4GB grafikama.

Prelazak na LINUX ili stavljanje jedne grafike od 8GB u rig ( moze da je koristi i integrisana u tom slucaju video sam da DAG na grafikama je svuda oko 3600MB) Oslobadja se dodatnih 300MB sto daje lepih 4-6 meseci dodatnog kopanja,

Do od prilike novembra-decembra. 4gb DAG.PNG

Posto na ETC dag je trenutno 80MB veci nego na ETH, problem ce se kod njega pojaviti jedno 45 dana ranije nego na ETH. Tada kad se to desi moze se tacno ispitati da li pije vodu ubacivanje dodatne grafike i prelazak na linux.

Mozda sam negde pogresio ali mislim da manje vise sad imam sliku dokle mogu da se koriste i pod kojim uslovima grafike od 4GB na ETH.

Pricu menja u potpunosti ako se primeni PROGPOW koji prema "Berlin hard forku" negde za jun 2020
https://eng.ambcrypto.com/ethereums-berlin-hard-fork-scheduled-for-june-2020/

Problem ce biti zbog sigrnosti mreze jer od prilike 30-40% cine grafike i Asici sa 4BG pa me ne bi cudilo da bas oko juna prebace kopanje progpow algoritam.
 
Poslednja izmena:
@gsi
Ako ce stvarno da predje na ProgPow onda nema mesta panici , ja sa za svaki slucaj na svaki rig stavio po jednu karticu od 8Gb... U kripto prici u nista ne mozes da bude siguran... :(
 
Kako to ProgPow utice na dag file i 4gb kartice?

Ne utice, moze da se tera i nekim 2Gb grafikama. Evo cele liste testiranih grafika

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ezlD-K6wl6LsA7_dDQSqV7A_mpc6UanT4FZAJMIwGyM/edit#gid=0

Inace mnogo je vise naklonjen Nvidia grafikama, 1070 daje duplo bolje rezultate nego RX570 uz dosta manju potrosnju struje.

Bice problem ako se implementira napojiti i ohladiti radeon kartice. progpow trosi struje kao dual mining ako ne i vise jer uposljava GPU i memoriju.
 
to je trenutno tako , zato sto nema jos optimizovanog minera za AMD karte , ako bude aktuelno bice i minera :) , a sto se tice napajanje pa kopali smo mi script , a od toga nema goreg ;)
 
Da, svi sa kvalitetnih 1000W na 6 kartica su sigurni.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
to je trenutno tako , zato sto nema jos optimizovanog minera za AMD karte , ako bude aktuelno bice i minera :) , a sto se tice napajanje pa kopali smo mi script , a od toga nema goreg ;)

ako izadje "optimizovani" miner koji 570 svrstava u rangu 1070, sa algom koji koristi gpu+mem ja prodajem sve moje 1080ti za 100e ;) 1070 i jeste duplo i to minimum jaca karta.
 
ne moras ,a niti ces prodavati nista nego ces nastaviti sa kopanjem kao i svi ostali ;)
 
Pozdrav narode, nisam dugo ulazio na ethereum wallet, i sad kad sam usao vidim da nece da se updatuje blockchain. Sta se desava? Da li ovaj wallet vise nije podrzan?
 
Pa moduj sam brate...najbolje je za kartu kad modujes taj originalni od tvoje karte...
 
Ako neko ima bio da bude napon 0,93-0,95 to bi puno smanjilo temperaturu.
 
Okači screenshot da vidimo kako si modovao.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Screenshot iz editora druže.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Pa okacio je org i custom bios.
Bolje nego screenshot.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Retko kada sam za kompom, tako da ne mogu da ih otvorim. Zato sam i rekao, no dobro, pomoći će mu neko drugi.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Radio sam bios u srbpolarisu 3.5, strap 1625, 1100-2000, napon namestim na 925mV ali kad apokrenem minera neće nikako taj napon, gpuz pokazuje vddc 1,05V.
 
Probao sam ovaj bios, u srbpolarisu 3.5 mu smnajim napon na 925mV i modujem karticu. Napon se ne smanji, ostaje vddc 1,05V. Kao da ne može srbpolaris da mu smnaji vddc napon. Može li po defaultu da napon bude 0.92V-0.93V da ne moram da ga smanjijem u afterburneru?
 
Nazad
Vrh Dno