Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Dobro je LaPrestige to predvideo u predjasnjem postu o Cenama...po njemu ce sad posle ovoga, ako probije 4000BtC ici na 4200 pa posle na 4400. Samim tim, ocekujemo i ETh koji prati to. Nadamo se da ce biti u pravu i ovaj put


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
eth sad nesto i ne prati, a pogotovo posle onih gluposti oko 2000 coina po bloku
 
Spominju negde uz moguću grešku (namernu, slučajnu) da to može da bude i kao pranje novca, ne razumem to kako...?
 
Mali off-
Oce li se otvarat ova tema sto je pominjasmo prije 2 3 dana ?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Ima li gde kakav brojac da vidimo koliko ima jos do forka?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Koje drivere preporucujete (ETH mining) za Win10 1070 grafike?
 
E pa narode, srećna Nova godina [emoji847]
975c0f3432e98bc6531988f4115767d0.jpg
 
A kada bude skocio na 500 evra onda necemo :D
 
Jel statistika na ethermine nije tačna nakon forka? Mislim na estimated earnings.
Pokazuje recimo 0.20 dnevno, ali isplaćuje samo 0.14-0.16 jednom dnevno, uvek u isto vreme.
I te isplate, kada je to promenjeno? Od kada nije više 0.05?
 
Gledaj na wtm tu je merodavno u mom slucaju

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Samo nekoliko dana je prošlo od forka i izgleda da je opet došlo do stabilizacije zarade, tačnije ostalo je toliko majnera da je granica isplativosti na ceni struje oko 7-8 eurocenti. Ko ima jeftiniju struju, nije u minusu. Moglo bi se reći: uvek će imati ko da kopa.
 
Ja sam samo obrisao eres komandu, i dodao ove (prekopirao iz jednog drugog minera), i proradilo mi:

setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0
setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100

Naravno, pagefile povecao na 35GB (bilo 18). E sad sta je pomoglo od svega ovoga, ne znam, niti me se tice, dok kopa :) .

Nisam ostalo nista dirao (nema potrebe za instalom novih drajvera i ostalih kerefeka).
Meni se ponovo dešava problem sa porukom Thread Stuck In Device Driver.

Rx470 4gb, eth. Prosli put je ovo resilo ali sada nakon forka ponovo isti problem.


Sa li je kod tebe slicno?
 
Dobijao sam taj bsod, moze biti zbog prejakog overclock-a. Ili si mozda previse spustio napon. Mozda neko od iskusnijih zna sta moze da bude, ali sam prilicno siguran da nema veze sa dag-om.

Takodje obavezno proveri da li su ti svi konektori na broju. Meni je 8pin na jednoj kartici pregoreo i simptomi su bili totalno zamrzavanje riga i bsod. Moze i tu da bude nesto, ako su plavi ekrani poceli iznenadno da se pojavljuju.
 
Thread Stuck In Device Driver, nikad nisam saznao tacno kako sam resavao ovaj problem. Pod uslovom da je sve fizicki ok (dobar ekstender, dobri pinovi na osmopincu, sve ispravno povezano), onda uradim sledece: opalim sve karte na def klokove (core custom na 1120), znaci mem def i napon def, i u majneru pustam prvo kartu 0 pa kartu 1 pa 2 i tako... Onda ako sve pojedninacno rade, onda krenem gpu0+gpu1 pa gpu0+gpu1+gpu2... Pa onda ako sve to radi, krenem da obaram napon isto tako redom pa da po0vecavam memoriju.

gomila posla ali ja drugo resenje nisam nasao. I na kraju se desi da sve radi kao i kad je pucalo zbog Thread Stuck In Device Driver, ali eto iz nekog razloga radi
 
Pozdrav svima! Ovo je malo drugačiji post. ;)

Imam opšte informativno znanje o kritovalutama i nikada se nisam time bavio. Ako napišem nešto glupo, ne zamerite.
Drugar hoće da me "uvuče" u rudaranje ETH.
On već tri godine ima valjda 6 mašina, danas mu je stiglo još nekoliko. Nije IT stručnjak, drugi mu sve sklapaju.
On takav dao mi je sledeći predlog i za to vas molim za savet jer o rudarenju i ROI ne znam ništa. Predlog da mi da besplatno prepusti jednu mašinu, otvori nalog na nekom sajtu (pokazao mi je na svom mobu kako se vidi trenutni uvid kako rade mašine, mega-heševi, i slično). On bi mi dao jednu mašinu na moje ime jedno vreme i sve što izrudarim je moje. Kaže "da osetiš".
Zatim kaže da mogu da odustanem, zadržim šta sam zaradio (prodam, čuvam), i da sam biram kada hoću da izađem, no Qs asked.

Ako hoću da ostanem, on bi mi zaračunao 1/2 cene mašine (procenio je mašinu na 2.800€ - sve nove komponente i kartice na kojima piše da su za rudarenje), 1/2 koju bih mu platio je 1.400€ i to je onda moja mašina s kojom mogu da radim šta hoću.
Pitao sam ga za ROI, rekao je da računam izrudarenih $40/mesečno po trenutnim kretanjima (= 35€/mesečno). ROI na uloženih 1.400€ je dakle 3,33 god + struja + fluktuacije.
Da li su sve navedene brojke smislene? Vi, drugari sa Benč-a, imate to u malom prstu. :)

Inače mi se ROI od 3,33 god čini dosta puno uz nešto što je dosta rizično i spekulativno, a pri tome ne donosi veliki prihod, al' otvoren sam da mi objasnite da nije tako. :D
Konačno, s jednom mašinom to bi bile neke male parice. Sve u svemu, nikakav "deal-breaker" za mene.

Ne znam koliko to opšte ima smisla, gledao sam i istoriju kretanja ETH, vrhunac beše feb. 2018. kada je 1 ETH bio skoro $1.500, strmoglavi uspon, strmoglavi pad, i trenutno je $165.

Hvala veliko unapred! :D
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima! Ovo je malo drugačiji post. ;)

Imam opšte informativno znanje o kritovalutama i nikada se nisam time bavio. Ako napišem nešto glupo, ne zamerite.
Drugar hoće da me "uvuče" u rudaranje ETH.
On već tri godine ima valjda 6 mašina, danas mu je stiglo još nekoliko. Nije IT stručnjak, drugi mu sve sklapaju.
On takav dao mi je sledeći predlog i za to vas molim za savet jer o rudarenju i ROI ne znam ništa. Predlog da mi da besplatno prepusti jednu mašinu, otvori nalog na nekom sajtu (pokazao mi je na svom mobu kako se vidi trenutni uvid kako rade mašine, mega-heševi, i slično). On bi mi dao jednu mašinu na moje ime jedno vreme i sve što izrudarim je moje. Kaže "da osetiš".
Zatim kaže da mogu da odustanem, zadržim šta sam zaradio (prodam, čuvam), i da sam biram kada hoću da izađem, no Qs asked.

Ako hoću da ostanem, on bi mi zaračunao 1/2 cene mašine (procenio je mašinu na 2.800€ - sve nove komponente i kartice na kojima piše da su za rudarenje), 1/2 koju bih mu platio je 1.400€ i to je onda moja mašina s kojom mogu da radim šta hoću.
Pitao sam ga za ROI, rekao je da računam izrudarenih $40/mesečno po trenutnim kretanjima (= 35€/mesečno). ROI na uloženih 1.400€ je dakle 3,33 god + struja + fluktuacije.
Da li su sve navedene brojke smislene? Vi, drugari sa Benč-a, imate to u malom prstu. :)

Inače mi se ROI od 3,33 god čini dosta puno uz nešto što je dosta rizično i spekulativno, a pri tome ne donosi veliki prihod, al' otvoren sam da mi objasnite da nije tako. :D
Konačno, s jednom mašinom to bi bile neke male parice. Sve u svemu, nikakav "deal-breaker" za mene.

Ne znam koliko to opšte ima smisla, gledao sam i istoriju kretanja ETH, vrhunac beše feb. 2018. kada je 1 ETH bio skoro $1.500, strmoglavi uspon, strmoglavi pad, i trenutno je $165.

Hvala veliko unapred! :D

Jesi li siguran da ti je to drugar?
 
^ Zato sam se obratio ovde, jer nemam znanja, a dobio sam na prvi pogled previše dobru ponudu.
Šta sve nije tačno? Možeš li da elaboriraš, molim te?

Moram da se ogradim, ne znam šta sve on smatra "mašinom" i koja oprema je unutra. Kako mi je Ispričao, tako sam preneo. ;)
 
Poslednja izmena:
Pa ako ti proda prodace ti sve da bi moglo da radi, tih 40 USD mesecno je negde 6-7 RX 570 ili 470 kartica u rigu... Nove da budu za te pare sigurno nece, cena mu nije drugarska ni malo, vidi na KP koliko kosta jedna RX570 ili RX 470 pa ces shvatiti da on zeli da za dobre pare proda nesto cime je kopao bar 1, 2 ili 3 godine....
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno